Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

poisonblu
27. dec 2011

@timmka tak dr. hadam vie co robi...odporuca sa min. 3 mesiace pockat...ja teraz cakam 4. menzes a ideme na to....my sme viacmenej cakali, lebo som cakala na vysledky z genetiky a hematky....zistili mi zvysenu zrazanlivost krvi, co mohlo viest k potratu...

timmka
27. dec 2011

@poisonblu no zaujimave je, ze mna dr. nikde neposlal, uvidim co mi povie dr. v car, drzim palce a v ktorom si bola?

ajka81
27. dec 2011

ahojte, baby chcem sa spytať, tie čo ste boli na čisteni, akú ste mali prvu menštruaciu? ja som ju dostala po piatich tyždňoch, prvy deň bolo iba take hnede špinenie a potom už červena krv, ale strašne slabučku som ju mala, stačili mi uplne iba intimky 😒 nejako sa mi to nezda, čakala som, že bude silna, lenže ja som ju nikdy ani predtym silnu nemala, môže to byť tym?

poisonblu
27. dec 2011

@timmka ja som bola v 8tt, ale ze sa embryo prestalo vyvijat v 6tt...mna dr. poslal hned na tu genetiku, ale ze vraj to zvyknu posielat az po druhom, tretom potrate...

@ajka81 ja som dostala na 28. den presne, ale trvala iba 2 dni ....druha tiez v pohode, tretia mi meskala 5 dni a teraz mi zase meska 2 dni..tak uvidime...

lie83
27. dec 2011

Ajka81 ja som na tom uplne rovnako, po 6tich tyzdnoch, sice 2dni strašné bolesti, ale par krat len krvna zrazenina, inak bez krvacania len intimky aj to asi 2dni.

monika2712
27. dec 2011

@ajka81 aj ja som mala prvu taku slabu, za to tie dalsi boli ovela horsia ako som zvykla mavat pred kyretom.. takze je to OK, uvidis dalsia uz bude zas ina.

ajka81
27. dec 2011

@monika2712
@lie83
@poisonblu
ďakujem za odpovede, ja som už jeden kyret mala pred 4 rokmi, ale nejako si tu prvu ms nepamatam, aka bola, len viem že som ju vtedy dostala na 28 deň, no uvidim aka bude druha 😒

natalinda88
27. dec 2011

@ajka81 Ahoj 🙂 ja som práve predvčerom dostala tretiu menštruáciu po kyrete a ja zase naopak po tom zákroku mám brutálne silné, nestíham vymieňať vložky :( a ešte k tomu sa mi predlžuje cyklus, teraz som dostala na 33.deň a to som si myslela, že už to mohlo vyjsť, ale žiaľ nie :( telo asi vie, prečo čaká......

kaculiatko88
27. dec 2011

@kacena85 ďakujem veľmi pekne. Mám na jednu kontakt z Levoče. Odporúčal mi ju manželov šéf. Svojím spôsobom verím, že niečo na to určite je.

bambi2
27. dec 2011

@ajka81 ja mam prvu mrchu teraz, 30 dnovy cyklus ako pred potratom... presne na na den mi prisla aje strasne silna... normalne to zo mna tieklo, aj zrazeniny krvi este vychadzali, no dnes uz nie tolko ako vcera a predvcerom... ale na kyrete som nebola, vyslo to zo mna same von... nastastie... teraz sa chystam na kontrolu a ideme na vec 😉 😵 😵 😵

ludka77
27. dec 2011

@ajka81 ahoj. Ja mam akurat prvu po cisteni. Prisla ako inokedy na 28den a to dost silna. Neviem ci je to tym ze som si dala za pohar cerveneho vina ale nie je bolestiva. Co inokedy som bolestivu mavala.

ajka81
27. dec 2011

@natalinda88
@bambi2
@ludka77
ako vidim, tak každa ju ma inu, som zvedava na druhu kedy dorazi a hlavne v akej intenzite 😒 mna ani nic nebolelo ale asi tyzden dozadu som citila vaječniky že bolia, tak som si aj myslela, že už dorazi, aj červene vinko som popijala aby prišla skôr 😀 ja sa tiež chystam na kontrolu a mala by som mať aj preventivku, tak som zvedava čo mi lekar povie a po druhej, keď bude všetko ok ideme nato 🙂

bambi2
27. dec 2011

@ajka81 ja neviem ci to nebude koli alchemilke, pijem 3x denne caj... neviem ci to nebude tym, ze jej taka silna... ktovie...

ajka81
27. dec 2011

@bambi2 ja som tiež pila alchemilku, ale iba tri tyždne po kyrete a teraz som začala zase. U tebe je možno preto silna, že si nebola na čisteni, tak sa možno ešte dočisťuješ poriadne, ale ja som fakt čakala poriadne silnu 😕

bambi2
27. dec 2011

@ajka81 moze byt... uz by som bola ale najradsej nech ide a viac nepride 😀 😀 😀

ajka81
27. dec 2011

@bambi2 tak to ti verim, ja by som už tiež bola najradšej, keby neprišla, ale počkam si ešte na jednu a ďalšiu už nechcem najbližši rok 🙂

ludka77
27. dec 2011

@ajka81 to je jasné, že je to u každej iné 🙂) ja som bola také 2 dni pred mrchou taká sfúknutá, že som vyzerala ako vo 4 mesiaci 🙂 Druhá my vychádza na 22.1 hneď ako mi skončí idem na preventívku a po tretej ideme na to 🙂 To mi vychádza, že ak sa podarí tak to bude november 2012 ale ešte radšej by som bola december 2012 😀 tak vo februári nechám tomu voľný priebeh a ak sa nezadarí, tak v marci ideme podľa plodných dní 🙂 🙂

marecek1
27. dec 2011

@bambi2 tiež si myslím, že sa asi teraz poriadne prečisťuješ, keď si nebola na kyrete. a po MS začínaš teda snažilkovať?

bambi2
27. dec 2011

@ajka81 my ideme hned na to teraz uz sa nemozem dockat ovulky... 😵 😵 😵

bambi2
27. dec 2011

@marecek1 hej, zacneme hned... pojdem buduci tyzden este na kontrolu nech to pozre a ide sa na vec 😀

lucianak
27. dec 2011

@kacena85 Bolo by to supiš, ale či sa to v priebehu januára podarí, tak to je otázne. Radšej už nič neplánujem, poučila som sa už. Predtým to vyšlo presne tak ako som chcela, teda jeden deň vedľa, lebo som vravela, že my budeme mať mimino 29.2., ale dokina vyrátala na 28.2., takže to bolo až príliš pekné na to, aby to vyšlo. Ak výjde, vyskočím od šťastia, ak nie, budeme skúšať ďalej.

natalinda88
27. dec 2011

@ajka81 každá sme iná a organizmus aj tak reaguje.... ja som mala tretiu mrchu a stále zo mňa vychádzajú zrazeniny, tak neviem či stále ešte nie je maternica zregenerovaná alebo čo to znamená...pijem alchemilku, možno ona to má za následok a keď tak sa opýtam gyndy keďže som sa objednala teraz 3.1.na prehliadku, snáď je všetko ok 🙂 ja som v tomto cykle mala príšerné bolesti krížov už od ovulácie, nevedela som čo sa so mnou robí, bola som aj na sone obličiek, tak som sa bála, či nemám ešte náhodou k tomu všetkému zápal obličiek, ale našťastie všetko v pohode, takže to bolo určite z gynekologického hľadiska, lenže moja gynda mala RD, tak som sa na to vykašlala a potom to už prešlo, a znova sa to vrátilo na druhý deň menzesu, ale už je dobre....a tiež ma pichalo v podbrušku, takže neviem , každá z nás to má individuálne.....a pestré... 🙂 :(

ajka81
28. dec 2011

@bambi2 ja by som tiež najradšej skušala už tuto ovulku, ale trošku sa bojim, počkam si ešte na druhu a šup sa nato 🙂

ajka81
28. dec 2011

baby mňa dnes tak strašne bolia vaječniky ako keď mam ovulku, ale ta nemôže byť, veď len teraz mi skončila ms 😒

majuska251
28. dec 2011

Ahojte tak som tu uz v tomto roku po 2x....vcera som sa doszvedela zas smutnu spravu..presne taku aku pred pol rokom ..hrozne to bolelo...nebola zaznamenana akcia srdiecka.....to iste som mala pred pol rokom len o tyzden skor....takze v piatok ma caka 2 cistenie a potom prazdno.........prezil niekto z vas to iste dva krat za sebou????ako fungovat dalej....

bambi2
28. dec 2011

@majuska251 to mi je luto... ☹ ☹ ☹ ☹ tiez si bola v julovkach??

poisonblu
28. dec 2011

@majuska251 ahoj, a po prvom ti robili aj nejake vysetrenia?

majuska251
28. dec 2011

@bambi2 1.8

majuska251
28. dec 2011

@majuska251
@poisonblu ahoj nie nic mi nerobili

poisonblu
28. dec 2011

@majuska251 tak po druhom si daj urobit genet. a hematol.vysetrenia...mne tak zistili, ze mam vyssiu zrazanlivost krvi, co mohlo sposobit potrat....my ideme na to opat v januari..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre