Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

nelynka
15. máj 2012

@trish22 ahoj moja, aj ja si meriam BT znova a furt som nad 37 a to som 12den po kyrete a sliznicu mam 8mm 😀 😀 😀
a cakam tiez na mrchu ako na spasenie a idem na KET, som sa rozhodla..
hlavne ze este furt spinim...sice len tak na 1-2 intymky denne ale spinim, ale vraj je to OK, dneska som bola na UZV kontrolnom 🙂

bambi2
15. máj 2012

@mata_ba viem... ale uvidis, bude to lepsie.. on si urcite coskoro najde svoju cestu. a je mile od teba, ze mu davas cas...

svintekova
15. máj 2012

@sabaka ja som bola stastna, ze vobec mrcha dorazila. No ale to bola snad posledna a teraz uz ziadnu necakam 😉

kacena85
15. máj 2012

@alenkam. Aoooj,no zatial ok a verim ze to tak pojde az do porodu,vcera mi bral krv na dalsie hcg,dufam,ze bude uz pre dr vyhovujuce,kuk album,rano som este testla a skoro mi ciarka oci vybila v momente namocenia,a hej pohoda klidek,chvilu nic potom zacne podbrusko,od vcera prsia bolia a svrbiaaa aj trocha nevolnosti ale neva

alenkam.
15. máj 2012

@kacena85 az teraz zacali priznaky? Doteraz nic? 😕

mata_ba
16. máj 2012

@bambi2 hm...ale moja psychika ma zacina zradzat..

trish22
16. máj 2012

@nelynka no ja mám BT furt okolo 36 😀 😀 ale sliznicu nemám žiadnu, teda na poslednom sone som nemala žiadnu. ja som tiež špinila nejakých 10-12 dní ale tiež iba tak slabo.
Ty teraz počkáš na ms a potom už pôjdete na KET? Nechceli ste počkať ešte jeden cyklus?

@mata_ba je mi to strašne ľúto...ja som čakala na kyret týždeň a takmer som to nezvládla. držím palce aby si sa z toho rýchlo dostala 😉 a potom sa začnete snažilkovať znovu a s dobrým koncom uvidíš 😉

bambi2
16. máj 2012

@mata_ba to ti verim ale vydrz to!!!! uz sa to urcite blizi!!!! kedy by si mala priblizne dostat normalne mrchu keby si nebola tehu??

usacek79
16. máj 2012

helou baby, tak som po "dovolenke", musim vam vsetkym Izrael vrelo odporucat, je to nadherna krajina po kazdej stranke, akoby ste sa prechadzali ucebnicou/bibliou, ale vrchol vsetkeho je Mrtve more, to sa ani neda opisat, co v nom clovek zaziva, to sa da proste len zazit 🙂

anyway, bola som este predtym u toho gynekologa na preventivke, kde bolo vsetko super a dnes mi volal vysledky cytologie a su v podstate najlepsie, ake mozu byt 😵 tak sa veeelmi tesim, trosku som z toho mala parky 😅
kazdopadne vsetky tie testy a kontroly, co som absolvovala maju spolocny vysledok, som tak zdrava, ako sa len da, proste jednoducho za moje potraty naozaj mohla zrejme vyssia moc, ktora rozhodla, ze este nie je cas...
ale hadam aj vyssia moc ma svedomie a do tretice uz pusti 😵 😉
uz len mesiaaaaac, neviem sa dockat! 🙂
ja mam vysnivaneho baranceka ci bycka (mam slabost na rohatych 😀 ), takze si takeho jedneho urobime 😵

@mata_ba juj moja, drzim ti silno palce, je mi luto, ze sa nestal zazrak... inak ja som mala priznaky tehu este 2 dni po potrate, kozy ma boleli furt pekelne a potom akoby utal.
@bambi2 no vidim, ze ta uz presli tie plany o trpezlivosti s dalsim plodenim 😀 ale to je dobre, ja to chapem, tiez ma zeru mrle uz par mesiacov, ved ja cakam pol roka!!!! ale proste ked som raz povedala, ze v juni, tak v juni 😵 musim este tych 7kg zhodit, absolvovat dovolenku a odtial sa uz vratime oplodneni 😉
a teda ty teraz plodis? si pisala o peknom folikule 😀 inak u mna obidvakrat bol uspesny pravy vajecnik 😉 aj teraz to na neho vychadza 😵

bambi2
16. máj 2012

@usacek79 hej vitaj doma 😉 aj som si myslela, ze si uz prec ked si sa neozyvala... a ako dlho si tam bola??

to je super s tymi vysledkami!!!!! aj moje su vsetky take, este ta hematka, cakam papier, ze mi pride... ale som si povedala, ze uz ked tam pojdem tak budem tehu 😉 😀 ten pravy vajecnik bude ten pravy!!!! teraz to vyjde, je pravy cas a stihneme este vodnara!!! 🙂 aj mna zeru mrle, zato ideme nato zlato... 😀

kaculiatko88
16. máj 2012

@kacena85 tak už len testík podľa farby čiaročky znamená, že HCG krásne stúpa. V piatok čakáme info o výsledkoch.

usacek79
16. máj 2012

@bambi2 len tyzden, ale mala som pocit, ze som tam bola snad mesiac, tolko zazitkov mam za sebou 🙂 ale teda ona to bola pracovna cesta, ale cielom je pozitivne informovat o Izraeli, ze sa ludia nemusia bat tam ist a ze to nie je len pre krestanskych "sialencov", ale pre vsetkych.. a teda starali sa tam o nas ako o kralov 😉 presli sme polovicu krajiny a faaakt uzas! 😵

silno nam vsetkym drzim palce, verim, ze karmu uz mame vycistenu a teraz sa podari 😵 🙂
pohlad na @kaculiatko88 @kacena85 @lucianak atd atd mi dviha naladu 😉

kaculiatko88
16. máj 2012

@usacek79 do tretice to už vyjde ako u mňa. Tiež som mala všetky výsledky v norme.

bambi2
16. máj 2012

@usacek79 to si viem predstavit, ze tam bolo super... a ludia aki, mili?? a kedy to bude odvysielane v telke?? aj ta tam uvidime?? 😵 😵

hej, ja uz som pripravena, dusevne, fyzicky, psychicky... karma, aura, vsetko vycistene... pripravene pre maleho cloviecika.. domcek uz caka na noveho obyvatela 😉 😵 😵 😵 teraz sa nam podari vsetkym dojedneho, celkom iste.. teraz sme na rade my!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

usacek79
16. máj 2012

@kaculiatko88 dakujem 😵 tebe tie tyzdne naskakuju jedna radost 🙂 ja som presvedcena o tom, ze treba prekonat prvy trimester a je to v suchu 😉
no ja mam len tu jednu trombofilnu mutaciu, a teda to budem riesit asi injekciami na riedenie, este sa rozhodujem, lebo nazory lekarov sa znacne rozchadzaju, ale nejako uz nemam chut riskovat, ak by nejake injkecijky mohli pomoct, tak si ich budem pichat bars aj do oka 😀

chrustik1
16. máj 2012

Ahojte,
@kacena85 super, krásne pokračuješ, som pozerala tvoj albumík, no krásny testík, už len pár dní a uvidíš svojho krásneho anjelika, ktorého nosíš pod srdiečkom 😵 😵 😵

@trish22 ja som mala anembryomolu tiež, v októbri ma čistili a februárovú mrchu som už nedostala (teda štvrtú od kyretu) ale my sme to nechali na prírodu hneď po prvej ms. Dr. odporúčal počkať dve, my sme si povedali, že príroda hlúpa nieje a sama vie najlepšie kedy je vhodný čas a tak aj bolo. Ja som prvú ms po kyrete dostala po 25 dňoch, potom kontrola, maternica krásna čistá, výstelka ok, ale zrejme hormóny neboli ešte z toho celkom spamätané, lebo dva ďalšie cykly boli anovulačné a potom ovulka prišla, síce neskôr, síce bez hlienu ale prišla a výsledok je ten pokladík, ktorý ma pomaly začína viac a viac kopkať. Takže odporúčam snažiť sa alebo nechať to na prírodu kedy budeš pripravená ty, ak nebude telo pripravené tak tehu neprijme aj tak 😉
@lucianak, no ako moja? Krásne ti tie tt pribúdajú 😵 😵 😵

kaculiatko88
16. máj 2012

@usacek79 ty sa musíš rozhodnúť. Ale pre pocit pokoja v dušu pichaj.

bambi2
16. máj 2012

ja verim, ze mne na tej hematke nic nenajdu... som o tom 10000% presvedcena!!!!!! v zdravej dusi, zdrave telo... 😉 takze ja som v pohode, skusime to potom tym utrogestanom ci co to aj ked si myslim, teda verim, ze tentokrat ho treba nebude... 😉 drzim sa hesla od @lucianak ten pravy vajecnik je ten pravy!!!!! 😀

usacek79
16. máj 2012

@bambi2 na natocili sme tam snad 10 reportazi, takze tak postupne, mozno kazdy tyzden jedna, budu vysielane 😵 ludia veeelmi mili a najma krasne bolo to, ze my si myslime, ako sa tam zidia a muslimovia nenavidia a teda vobec - vidiet klebetit a smiat sa ortodoxneho zida s muslimom je tam bezny ukaz, ziju spolu v pohode, len samozrejme vzdy okolo tych uzemi, kde su palestinske hranice, je dusno - ale to nerobia bezni ludi, to robia vlady, vodcovia a fanatici.. 😠

tak tak, stastie praje pripravenym 😉

mata_ba
16. máj 2012

@trish22 dakujem..uz zacinam byt psychicky mimo..ale musim vydrzat...

@bambi2 ja ani neviem vlastne...ja som mala tie cykly hocijake od januara..

@usacek79 som v podstate zmierena,len uz chcem,nech to ide zo mna prec...znie to zle,ale beriem to tak,ze anjelik uz je v nebicku a toto mini telicko uz musi len vyjst...len uz nech je to za mnou...

bambi2
16. máj 2012

@mata_ba vydrz este chvilu, urcite pojde sam!!!!!

kaculiatko88
16. máj 2012

@mata_ba už ako dlho čakáš??

chrustik1
16. máj 2012

@bambi2 no u mňa to je tiež pravý vaječník ten pravý 😀 síce predtým bol tiež pravý vaječník a nedopadlo to dobre ale teraz už hej 😵

mata_ba
16. máj 2012

@bambi2 vydrzim este do konca buduceho tyzdna..a potom uvidim..
@kaculiatko88 dva tyzdne..no babo je urcite mrtve 3...

usacek79
16. máj 2012

@mata_ba vobec to neznie zle, uplne to chapem... ja som sa od toho velmi odosobnila v oboch pripadoch, ani som ich nikdy nenazyvala anjelikmi, boli to proste plody 😒 snazila som sa nevytvorit si k nim potom nejaky truchlivy vztah, ja radsej dam vsetku lasku tomu, ktoreho budem napokon drzat v naruci, ako smutit nad tymi, ktore su minulostou a odisli skor, ako sa mohli stat clovekom..
je to celkom dobry obranny mechanizmus pred upnutim sa na nieco minule a nerealne a teda ma to neoberalo o silu a optimizmus pri pohlade vpred 😵 hoci sa to niektorym "mamickam" nepacilo a mali ma ze bezcitne hovado 😠 ale clovek si vzdy musi zachovat zdravy rozum a neplakat nad rozliatym mliekom, ked si predsa moze onedlho naliat mlieka este raz 🙂
a inak 3 tyzdne su este uuuplne v pohode, fakt az tych 6 tyzdnov odporucaju odbornici a ak si pod kontrolou lekara, tak sa nemusis bat... drz sa!!

bambi2
16. máj 2012

@chrustik1 u mna boli 2x lave a tusim na malu mi vychadza tiez pravy.. takze je ten pravy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉

kaculiatko88
16. máj 2012

@mata_ba tak to je už dosť dlho. Ja som tiež mala viac ako tri týždeň mŕtvy plod, kým mi na to prišli. Ale išla som hneď na kyret bo dr. bál, aby som nedostala infekciu z rozkladajúceho plodu. A nedal ti ani žiadnu injekciu?,

bambi2
16. máj 2012

@mata_ba niekedy to potrebuje cas... treba mu ten cas dopriat, telo si isto poradi same!!!!! urcite sa to kazdu chvilu spusti!!!!!!

bambi2
16. máj 2012

@kaculiatko88 na sk dr. plasia ale ziadnu infekciu nedostanes. ono sa to nerozlozi, je to v tych krvnych zrazeninach, nema to ako uskodit... iba ak by nejaka krvna zrazenina ostala nalepena na maternici ale dlhsiu dobu to je viac ako napr. 2 mesiace ale aj tak to vyjde vzdy prvou mrchou, cize sa to casto nestava iba vtedy moze vzniknut infekcia... u nas ti dr. nic take nepovie. neplasia tu ako na sk.. na sk je to taka zbran ako zarobit prachy. ked urobia zene strach, tak zena uteka na potrat lebo sa boji.. u nas to takto nefunguje...

kaculiatko88
16. máj 2012

@bambi2 tak v tom máš možno pravdu. Ja som vždy bola v tom, že lekárom treba veriť, ale to tak nieje. Najlepšie ti aj tak poradí sestrička. Ale teraz som o niečo múdrejšia. 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre