Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

bambi2
23. máj 2012

@kikaneu presne o tom to je, to si vystihla. pre nich su zeny iba "kusy" na ktorych sa dobre zaraba. a cim viac kusov tym lepsie pre nich... maju istu vyplatu 😉

kikaneu
23. máj 2012

@bambi2 len im nedochádza, že toto v tej prísahe, ktorú skladali nebolo ☹

trish22
23. máj 2012

@enima je mi to moc ľúto. ☹ ☹ ☹ Ja som bola tiež v decembrovkách. drž sa!

bambi2
23. máj 2012

@kikaneu oni tu prisahu sice skladaju ale neriadia sa podla nej.. na prvom mieste su vzdy peniaze a zdravie cloveka je az druhorade v dnesnej dobe... ved si zober, naco by boli dr. iba zdravi pacienti?? 😕 😕 😕 na tych moc nezarobia a mozu rovno zavret ambulancie, spitaly atd.. na tych chorych sa zaraba stale, je to prinos pre nich, robia z chorych ludi este chorsich!!!!!! tahaju z nich prachy a ked uz dost vytiahli, povedia, je nam luto, robili sme vsetko co bolo v nasich silach. hej robili, aby dostali pacientove prachy na svoj ucet.. vies napr. to, ze kopa chorob ktore su podla skolskej mediciny neliecitelne, liecitelne su?? aj rakovina sa da vyliecit!!! ale clovek si ju musi vyliecit sam lebo si ju aj sam zavinil!!! tu nepomoze OP, chemo a neviem co vsetko mozne!!! staci dat do poriadku svoju psychiku, vyliecit dusu, problemy atd a telo sa vylieci same. pri detoch je to o inom, ina tema... a je vela prirodnych prostriedkov ktore tiez napomozu. ja viem, ze sa to lahko hovori ale ja tomu verim! psychika je spustacom vsetkych chorob!!!! ja vzdy hovorim, ze su iba dve najhorsie veci co sa mozu dr. stat: prva je ta, ze sa pacient vylieci... druha je ta, ze pacient zomre... 😉 ja som po psychickej stranke v poriadku, problemy u mna neexistuju, su to iba ulohy, ktore sa daju vyriesit... 😉 aj zato si myslim, ze problem vo mne nebude. skor v manzovi.. u neho je to trocha horsie s tou psychikou... 😖

kikaneu
23. máj 2012

@bambi2 hm, pekne napísané, to si myslím aj ja, že choroby spúšťa psychika, len neverím, že všetky.....poznám ľudí, čo sú absolútne v pohode a zdravie neslúži 😒 my sme po psychickej stránke boli obaja ok a splodenie bábätka nám trvalo vyše roka.....a teraz je psychika v keli, ona sa zas vyhrabe, len to chvíľu potrvá (teraz hlavne tá moja) manžel je na tom lepšie, ale ja ho dobehnem 😉 už som zalezená v kuchyni a odreagovávam sa.....idem variť, piecť, potom kým upracem po sebe všetok ten bordel, to už aj manžel z práce príde, už sa na neho teším 😉

mamisa
23. máj 2012

@mata_ba
je dobré o tom hovoriť , vyplakať sa ,ja som stále mala potrebu o tom rozprávať ako to bolelo a odrazu prázdne brucho, čítala som stále dookola MK a odrazu ani neviem kedy ma to akosi prešlo odoznelo , vždy som si našla niečo na čo som sa tešila synove narodky , mužove , dovolenka a rok prešiel a mohli sme ísť "nato" a aj sa podarilo mne doktor odporučil more a vyšlo to. Z dovolenky sme si priniesli fazulku...A potom som začala chodiť jednej super pani z Vrbového je také niečo ako bylinkárka ale mna len masírovala super žena a pomohlo , potom knej chodila aj moja sesternica a tiež sa dočkala synčeka jej zase aj podvezovala brucho plienkou ale pomohlo ja som nataké veci nikdy nebola ale tolko ludí čo u nej čakali pred domom niektorý až z čiech tak asi to nebolo len tak presrandu

bambi2
23. máj 2012

@kikaneu daj si urobit tie vysetrenia a uvidis ci je vsetko v poriadku.. ono sa to moze niekedy stat aj bez priciny.. proste nespravny cas... vela zien ma ale problemy s krvou... a o tom nemusi zena vediet. aj ked ja si nepripustim, ze u mna sa nieco najde, to pochybujem!!!! 😉
no vela ludi co sa zdaju v pohode, ze problemy nemaju... 😉 to nemusis vediet.. mozno ich predsa nieco trapi co blokuje nejaku funkciu organu a preto maju problemy... ja si ale myslim, ze v dnesnej dobe sa nenajde clovek ktory nema problemy alebo nieco co ho trapi... stravovanim sa da tiez vela dosiahnut, mozno su prekysleni.. alebo nieco tu bude... problem, o ktorom vobec nevedia, ze to je problem... mozno je to nieco co zazili davnejsie, zle vztahy s rodinou atd.. vela je tych pricin ale vela ludi tieto priciny za "pokazene" zdravie nepoklada...

kikaneu
23. máj 2012

@bambi2 dám, som na to všetko zvedavá, že či to bude ok....viem, že ženy mávajú problémy buď s krvou alebo štítnou žľazou, tak radšej by som bola keby bolo všetko v poriadku a príčina by ostala asi nezistená 😒 predsa len, človek si tak nemá čo vyčítať, stalo sa.....ktovie, my dve to nevyriešime, môžeme sa len snažiť zdravo stravovať a byť v psychickej pohode 😉

kuzelna
23. máj 2012

@anniqa .....podobne som aj ja bludila po nemocnicnom komplexe v NR zakazdym,ked som musela ist niekam inam zaniest vzorky....na taketo nieco by mohli mat v kazdom oddeleni cloveka,co by to robil......ale asi by som chcela od nich. 🙂

bambi2
23. máj 2012

@kikaneu mozno to bola fakt iba sprosta nahoda. aj u mna. ktovie... ja verim, ze ja som zdrava!!!! ja si to proste nepripustim. robim vsetko pre to co sa robit da tak si to neviem ani predstavit...
no co, ja to nechavam na prirodu, ked sa zadari zadari ked nie tak nie... 🙂 aj tak teraz ma nejako chut presla.. 😖

kikaneu
23. máj 2012

@bambi2 tak chuť ani u nás nie je, ale my máme ešte čas.....ja si myslím, že bola, sme mladí, zdraví, v pohode, tak sa to na druhýkrát podarí a dopadne to lepšie 😉

bambi2
23. máj 2012

takze baby, poslala som manzovi mail, nasla som androloga, nech si urobi termin u neho. som zvedava ci je toho schopny.. zas budu doma vyhovorky vyhovorky vyhovorky... 😖

chrustik1
23. máj 2012

@monika2712 tak to my sme mali asi šťastie, lebo Peťko ten nám ukázal všetko čo sme chceli, dokonca nám zakýval, usmial sa na nás, nohy rozťahoval, kopal do UTZ aby sa predviedol, no doktor bol z neho mimo. V ten deň vraj nemal šťastie na detičky lebo vždy buď sa skrývali, alebo mala mamička veľa plodovej vody, alebo sa prilepili na placentu takže keď videl nášho herca tak sa normálne potešil 😀

tinara23
23. máj 2012

ahojte baby, iba sa chcem opýtať, čítam, že niektoré ste boli na imunologii, to na klasickej imunologii, alebo nejaké špec. pracovisko ???? ČO ste si tam dali vyšetriť ? Na hematku idem a na štítku sa liečim. Vďaka 🙂

bambi2
23. máj 2012

@tinara23 na imunologii neboli viacere odtialto pokial viem.. ani ja. ani sa nechystam..

jaya47
23. máj 2012

@tinara23 Ahoj, ja som bola u svojej klasickej imunologicky, dala mi spravit protilatky proti spermiam a trofoblastom - v tom case v tom labaku (alpha medical) viac nevedeli. Nedavno zacali robit v inom labaku (medirex) dalsie veci, ale zase nerobia trofoblasty. Ak Ti teda stacia ciastocne, staci normalna imunologicka (ona vie co) a poslanie krvi do spravneho labaku, ak chces komplexne vysetrenie, tak najlepsie v Prahe (dr. Madar, dr. Malickova), tam sa specializuju na reprodukcnu imunologiu, pripadne Kosice (dr. Bobak), ale tam tiez nerobia vsetko.

eileeen
23. máj 2012

@kikaneu ahoj, ja som po kyretazi tyzden nekrvacala nic a potom zacalo lahke spinenie a vysli zo mna 2 vacsie kusy sliznice a potom uz nic. Na kontrolu som sla az po prvej ms a vsetko bolo v uplnom poriadku. Takze myslim, ze to bude ok aj v tvojom pripade, ak teda krvacanie skoro ustane. 😉
A pre kyret by som sa ja osobne rozhodla znova, ja mam s nasimi gyndosmi dobru skusenost, moznosti mi boli vysvetlene a myslim, ze na kyretoch nezarabaju sekundari, ktori ich robia, ich plat od poctu kyretov nezavisi, ide o to ci na tom zarobi nemocnica, vedenie a ci nezavru oddelenie... To je moj nazor.
Drz sa, snad skoro a bez dalsich problemov tu vsetky otehotnieme 🙂

stojdulka
23. máj 2012

ahojte baby, tak moja "dlhoočakávana" mrcha je v plnom prúde a to doslova, takú silnú som ešte nemala, neviem asi je to tým kyretom možno, akurát by ma zaujímalo ako dlho bude trvať, zabudla som sa spýtať dr., ako normálny menzes?

matasi
23. máj 2012

Ahojte, som tiež z decembroviek 2012, vidím, že sa nás tu nazbieralo. Pred týždňom som bola na kyretáži v 12tt, museli mi prerušiť tehotenstvo. Už som to po prvom potrate absolvovala a prvu ms som vtedy dostala asi po 5 týždňoch. Dnes som, ale začala krvácať /po týždni) a to teda poriadne silno, tak ma to trochu vystrašilo. Myslíte, že je to nejaký problém?

bambi2
23. máj 2012

@stojdulka moze aj dlhsie pokial sa da cyklus do poriadku... aj spinenie moze trvat dlhsie potom...

kikaneu
23. máj 2012

@eileeen ahoj, u mňa už krvácanie ustalo, aspoň to tak vyzerá, dnes bolo len špinenie.....dúfam, že to bude ok aj u mňa......ja neviem čo by som urobila znova, ale dúfam a verím, že žiadne znovu už nebude......mne to robil sám primár (ale sympatický mi rozhodne nebol) a u nás oddelenie zavrieť nemôžu, však kam by všetka tá zberba tmavšej pleti chodila rodiť? 😒
ďakujem, aj ja ti prajem to isté, nech je čoskoro to zlé obdobie za nami 😉

stojdulka
23. máj 2012

@kikaneu nedá mi nereagovať na tvoj príspevok, pretože som tiež z SL a na nemocnicu, teda konkrétne na gyndu nemôžem povedať ani slovo, teda porodila som tri deti u nás v pôrodnici a môžeš mi veriť že nám majú čo závidieť i vo veľkých mestách...aj čo sa týka prostredia aj čo sa týka personálu, samozrejme že ti prajem aby si sa tam dostala už iba na druhú stranu ako si bola teraz 😉

kikaneu
23. máj 2012

@stojdulka ja nevravím, že zlá....prostredie je fajn, aj sestričky boli fajn, ale od lekárov som čakala viac, nevravím, že nie sú profesionáli alebo si robia svoju robotu zle.....ale trochu viac empatie by im neuškodilo ☹ 😒 och, bodaj by si mala pravdu

bambi2
23. máj 2012

baby dospela som k zaveru, zalozime sukromku?? uz nemienim nic pisat do verejnych tem... nemusia vsetci vsetko vediet.. kto je za??

stojdulka
23. máj 2012

@kikaneu ono i lekári sú tam ok, ono sa ti to tak trochu spojilo to smutné čo si zažila so strachom a sklamaním a čo sa týka primára tak to ako sa on správa je tak z jeho povahy, on je proste taký odmeraný človek, no ver mi vie sa i usmiať, mne robil MA vatraľ a ten bol zlatý, čo sa týka toho druhého tak jasné že mám pravdu, iba pozitívne treba myslieť a neboj sa na druhej strane (porodnica) sú izby oddelené tmavšia pleť má osobitne 😉

alenkam.
23. máj 2012

@bambi2 ja som za... 😉

enima
23. máj 2012

@bambi2 No tak celkom s tebou nesúhlasim. ja som sa z rakoviny vyliečila a nebolo to len psychikou. Mala som spolupacientku, ktorá mala tolko viery a energie , že som to miestami nevedela pochopiť. A umrela. Takže psychika je tam tiež ale bez chema a liekov by som z toho nevyšla. A lekári su rozni , takí aj onakí. Lekár , ktorí bol v Care bol takí ako ty opisujes- jeden z tych co zabudli naco su tam. Ale mam gynekologa, ktorý mi vždy poradí, pomôže a hematologičku, ktorá mi napr. dala číslo na mobil, že ak by bol problém nech volám hoci aj o polnoci, a teraz ked som jej volala kvoli liekom a dozvedela sa ze som potratila tak za mnou prisla do nemocnice.Takže by som to tak čierno bielo nesúdila. Medzi čiernou a bielou je predsa tolko odtieňov. 🙂

kikaneu
23. máj 2012

@stojdulka môže byť, pravdepodobnosť je veľká....predsa len pri pozitívnych zážitkoch vnímame ľudí inak ako pri negatívnych......tam kde som teraz ležala, neboli tmavšej pleti žiadne....im sa také asi nestáva 😠 bolo nás tam len 5 na celom oddelení

kikaneu
23. máj 2012

@bambi2 súhlasím...hoci najradšej by som tu nepatrila....ale čo už stalo sa a veľmi ste mi tu pomohli kočky, ďakujem

janie80
23. máj 2012

@kikaneu tiez mi v nemocnici chybalo trochu empatie a snahy vcitit sa do pocitov pacientky.. Jenoducho, ked som na chodbe zacula, ze "styristosestka vymysla" (to akoze ja, bolo to cislo mojej izby), tak som mala fakt dost a sto chuti doslova utiect domov .. 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre