Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kukucg
2. okt 2011

@cora41 Dakujem, dam vediet potom... Inak som si dnes musela sit kupit gate lebo ziadne moje nezapnem... nechapem to... 😒

cora41
2. okt 2011

@kukucg to je ok, ta maternica sa Ti stiahne a za par dni budes vidiet, ze sa to vrati do normalu...

jania023
2. okt 2011

ahoj tak u mna prva ovulka po kyrete...vyyzera to ale tak ze sliznica nenarastla takze je to nanic

monika2712
2. okt 2011

@jania023 co to znamena ze sliznica nenarastla?

jania023
2. okt 2011

@monika2712 no to ze aj ked oulaciu sice mam tak je mi nanic lebo sa to nema kde usadit a otehotniet je nemozne ☹ ☹

monika2712
2. okt 2011

@jania023 aha.. no tak ono sa neodporuca hned po kyrete prave kvoli maternici.. neboj, par mesiacov si pockaj a potom mozte znova skusat..

kukucg
2. okt 2011

@cora41 no ked brusko je celkom ok, ale nohavice neviem zapnut cez kosti bedrove... mam vacsinou bedrove nohavice... tak neviem teda 😕

jania023
2. okt 2011

@monika2712 ja som bola na kontrole a vsetkom je ok maternica uz nema ani potuchu ze bol nejky kyret 😀 ale moja sliznica je biedna ale to nem nic spolocne z kyretom ale to moje telo je take divne 😢

monika2712
2. okt 2011

@jania023 aha to som nevedela.. a da sa s tym nieco robit?

kukucg
3. okt 2011

dnes som bola u lekarky, vyzera vsetko ok, vravela ze idelane by sme mali pockat tri mesiace alebo teda dve mrchy, ale nespominala ze by som mala prist na sono skontrolovat sliznicu alebo tak... treba ci netreba??

jania023
3. okt 2011

@monika2712 no niesom si velmi ista 😖

monika2712
3. okt 2011

@kukucg ja som bola na kontrole dva krat po kyrete, raz asi tyzden po nom, a druhy krat po tom ako mi prisla prva mrcha.. odvtedy som nebola, ale chce ma vidiet znova v novembri.. vraj pre istotu, ty si tusim cerstvo po, takze asi by si mala ist potom znova ked ti pride prva, ak ti teda sama nepovedala kedy, skus jej potom zavolat...
a ano, pockat by sa malo tak tri cykly..

alexandra_j22
3. okt 2011

včera sa mi konečne od kyretu 6t a 4dni prišla prvá mrcha 🙂 nikdy som sa tak s toho netešila :-/ žienky, chcela by som sa opýtat, že po kyrete som bola hned po zakroku cca. 3hodiny na kontrole, potom o týžden a všetko bolo v poriadku. Chcela by som sa Vás opýtat či možem ist na dalšiu kontrolu až v novembri na koľko som si našla noveho pana doktora ktorý mi oznamil, že som tehotna, potom mi aj robil zakrok :( a chcela som ist k nemu nakolko z mojim nie som spokojna a je dlhodobo na PN. Lenže tento pan doktor povedal, že možem ist k nemu až v novembri bo ma ešte veľmi vela tehotných žien a najprv ich musí všetky odrodit a potom ma bude moct zobrat. Tak možem počkat do novembra alebo mam vyhladat iného doktrora ??

cora41
3. okt 2011

@kukucg ak Ti nic nepovedala, tak si myslim, ze je vsetko OK, co je skvela sprava 😀

boobaa
3. okt 2011

ahoj spolutrpiteľky, dnes som bola zasa na ultrazvuku a výsledky mám horšie :( odchádzala som z nemocnici z 5 mm dutinkou a dnes po 10 dňoch má zrazu 18 mm. ked sa darí tak sa darí, ved čo by nemohlo byť ešte horšie ako už je ... ☹ konrtrola vo štvrtok, dufam že nebudem musieť ísť na druhú kyretáž

monika2712
3. okt 2011

@alexandra_j22 pokial nemas ziadne problemy a uz ti prisla prva mrcha, tak si myslim ze este ten mesiac ta kontrola pocka.. v podstate ide hlavne o to ako sa zahojila maternica.. a tak o mesiac uz na tom moze byt len lepsie...

xen21
3. okt 2011

@alexandra_j22 pokial ja viem,tak kontrola by mala byt ako po porode tzn. po 600nedeli...teda spon ja som tak mala nakazane...

kaculiatko88
3. okt 2011

@boobaa podľa mňa by si mala počkať do mrchy. Ja som po kyrete mala tiež dutinku veľkú cca 8 mm. Ale po prvej mrche som mala robený USG a maternica bola krásna čistá aj sliznica bo ideálna.

Tak my sme po druhej mrche a idem na snaženie. S manželom sa tešíme a užívame si to.

@xen21 kyretáž nieje ako pôrod. Kontroly sa robia po zákroku a po prvej mrche. Či je všetko ok.

boobaa
3. okt 2011

@kaculiatko88 dakujem, ale lekárovi sa to nezdá, mám znova prísť na kontrolu, mne robili kyretáž po potrate dvojičiek, tak som mala maternicu obrovskú a asi sa im nezdá to zväčšovanie, vlastne za 3 dni ,,to,, narástlo o 1 cm, čo je asi dosť ☹ ale sranda je že som dnes skoro vôbec nešpinila, čo je tiež asi blbosť, asi sa mi tam ten bordel zbiera a nechce vytiecť :(

kukucg
3. okt 2011

@cora41 Dakujem, tvoje prispevky mi normalne dodavaju pozitivnu energiu 😉 to je super 😵

lucianak
3. okt 2011

@boobaa No tak ja teda po tom, čo tu čítam, budem pokojná, až keď uvidím svoje zdravé dieťatko. Veľmi som po ňom túžila a každý sa tešil s nami, keď sme o oznámili. Ale dlho sme sa neradovali. Čo už... Osud vie byť krutý a nám neostáva iné, iba sa s tým zmieriť.
To tvojim dievčatkám nevedeli nijako pomôcť? nevedelo sa tomu nejako zabrániť? Ako často ťa sledovali usgčkom?

cora41
3. okt 2011

@kukucg Ved si musime pomoct🙂 a toboz ked mame vsetci doma Simonkov 😀 😀 Ale ten moj ma uz 10 ale nedala by som ho za CELYYY SVET, taky je to expert 😀

lucianak
3. okt 2011

@kaculiatko88 No teda, tak to je sveta žiť... 🙂 My ideme teraz na víkend na Liptov, nebudeme sa síce ešte snažiť, lebo jen jednu ms mám za sebou, ale budeme si to rozhodne užívať. Tak veľa šťastia prajem, nech sa uchytíííí 😉 A ako vlastne s tou hematkou si?

kukucg
4. okt 2011

@cora41 To mas pravdu, a tiez by som nedala 🙂 Moj ma 4 a pol ale teda expert je riadny tiez 😅 som hrozne stastna ze ho mam, o to je to cele lahsie teraz....

boobaa
4. okt 2011

@lucianak ahoj, nevedceli im pomôcť, všetko sa to stalo strašne rýchlo, nestihli mi pichnúť kortikoidy, ani neviem či by to ma význam rodila som v 23tt to je moc skoro aj na prežitie 1 babatka ☹ Ja som bola spolu na 9 ultrazvukoch, ten posledný mi robili 45 min pre pôrodom, a bambulky žili, nič im nebolo. skoro každý týždeň resp. 10 dní som chodila na ultrazvuk, lebo boli dve tak ma sledovali viacej. Zatial je moj príbeh o samovolnom potrate bez príčiny, tak mi povedali lekári, lebo ani oni nevedia čo to mohlo spustiť. Ešte mám čakať 3 mesiace na výsledky genetiky, babulky išli na pitvu :( potom ak náhodu, tak sa dozviem ....

xen21
4. okt 2011

@kaculiatko88 tak potom asi podla toho v ktorom tyzdni bola robena...lebo mne to bolo vysvetlene tak

lucianak
4. okt 2011

@boobaa To áno, je to dosť skoro. Ani neviem, čo na to povedať. Veľmi smutné, čo sa ti stalo a určite musíš vynaložiť veľa úsilia, aby si to zvládla ☹ Ale nechápem, ani nie hodinu predtým bolo všetko ok a zrazu sa to tak rýchlo zomlelo... Určite to muselo mať nejakú príčinu, lebo si myslím, že nič sa nedeje len tak. Som trochu nahnevaná, lebo každá jedna z nás chce vedieť prečo nás naše bábätká opustili a takmer všetci povedia, že to sa stáva. Dúfam, že dostaneš odpove´d od lekárov, PREČO sa to stalo a nabudúce, že sa to už nestane.A to teraz koľko ti odporúčali čakať s ďalším tehotenstvom, alebo si sa zatiaľ nepýtala?

boobaa
4. okt 2011

@lucianak teraz chodím po kontrolách, každý 3 deň mi robia ultrazvuk maternici či tam niečo neostalo, lebo mi robili kyretáž po pôrode. Po včerajšku to nevyzará bohvieako, to niečo mi narástlo z 5mm na 1,8 cm :( dufam že sa to nejako vyčistí a nebudem musieť ísť na dalšiu kyretáž. Keby to bolo bez problémov tak máme čakať asi 3-4 mesiace.

natalia
4. okt 2011

ahojte kočky..ja som pred týždnom bola tiež na kyretaži...išlo skratka o zamlknuty potrat..bola som už v 10tt...prišla som do poradne plna očakavania že budem vidiet babatko dostanem prvu fotku a doktor mi oznamil šokujucu spravu že plod sa prestal vyvyjat a odumrel ,takže mrtvy plod som mala v sebe tri týždne..toto je skratka druhy potrat v tomto roku jeden po druhom...skoro som sa z toho zosypala...velmi sme sa tešili s priatelom na babatko.. ☹

tinasc
4. okt 2011

@natalia u mňa to bolo také isté... išla som v 11tt na ultrazvuk, som sa veľmi tešila, že už do CAR nebudem musieť chodiť, že bude chodiť len k obvodnému a doktor mi povedal, že plod odumrel... bábo sa prestalo vyvíjať v 8tt... držím ti veľmi palce, nech tá bolesť čoskoro prejde a aby si to všetko zvládla... a čoskoro aby si sa tešila z ďalšieho tehu...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre