Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

monika2712
4. okt 2011

@hariet no hej.. ono clovek si velmi neda poradit v tej chvili a my sme to ani nechceli hovorit.. ale ked sa ta niekto spyta so slzami v ociach v ziale a tak.. no proste.. chceli sme im spravit radost, tak ako som to povedala aj otcovi cez telefon, nezabudnem na ten den, bol to den otcov, otec ho stravil v nemocke pri mame, a ja som mu volala, ze sice nemam pre neho ziaden darcek,ale ze aspon takyto mam, a bol dojaty.. na druhy den rano to povedal maminke, ja som pri tom nebola, a dodnes to lutujem, nestihla som to.. na druhy den umrela.. 😢 vzdy si to budem vycitat, ze som jej to sama nepovedala ze som ju mohla vidiet stastnu a usmiatu aspon naposledy.. ☹

natalia
4. okt 2011

@monika2712 monika mala si to velmi ťažke,ked si počas tehotenstva mamu pochovala,neviem si to ani predstavit..moj priatel je odo mna mladší o 8rokov a vyborne si rozumieme verim že to je ten pravy...moje deti berie ako svoje ..dobre s nima vychadza snaži sa...moje dcery su už tak vysoke ako aj ja.. 🙂 ved už budem mat 37r..čo nevidiet..snad ešte stihnem jedno babo..a navyše ešte aj podnikam..

usacek79
4. okt 2011

@monika2712 moja zlata, to je take smutne.. ale na druhej strane je krasne, ze maminka sa to vobec dozvedela! odchadzala urcite stastnejsia.. a tatinovi to urcite tiez psychicky pomohlo, aj to, ze to s hrdostou mohol oznamit on. uz to neries a uz vobec si to nevycitaj! aj tak to bolo pekne a obom to urcite pomohlo, aj ked to nebolo povedane tebou 🙂

hariet
4. okt 2011

@monika2712 😢 mamka bola urcite stastna, aj ked jej to povedal ocko ... 😢 Nevycitaj si to moja... Bude teraz davat na teba pozor, aby bolo uz vsetko len dobre!
Aj nasi boli taki stastni..... moj ocko stastim zvyskol do telefonu...A teraz ma mrzi, ze sa trapia kvoli mne a ze nemozu byt so mnou. Aj ked ja som rada, ze nemusim vidiet ziadne lutostive pohlady. Ach jaj...

monika2712
4. okt 2011

@natalia no hej, mala som to tazke,a stale nie som v psychicky na tom najlepsie,a maminka mi neskutocne chyba a vzdy bude... ale su aj horsie veci, ako ked umrie male babo na nejaku chorobu a tak.. tak si vravim, ze hej, bolo to peklo, ale dufam, ze uz som si to zle v zivote vycerpala a ze uz budem iba stastna... len si na to este musim pockat..

monika2712
4. okt 2011

@usacek79
@hariet dakujem vam babulky, az mi vtislo slzy do oci ked si citam vase slova.. velmi to boli stale, ale musim sa s tym naucit zit.. len to nie je lahke. mamina mi bola ako sestra, a otec... no s tym to ide dole vodou.. respektive s nasim vztahom, tak ma to trapi, ale neviem s tym nic urobit.. on sa chova niekedy hrozne, a velmi mi tym ublizuje, a ja mu na to neviem nic povedat... lebo nechcem vyvolavat hadky, niekedy je v pohode a niekedy sa s nim vobec neda.. a tak ma to trapi, lebo viem, ze maminka by chcela aby sme drzali pokope ako rodina a tak.. len s nim je to fakt tazke a ja uz nemam sil s nim bojovat..

hariet
4. okt 2011

@monika2712 zraneni ludia sa takto spravaju a tvoj ocko je tiez urcite velmi zasiahnuty tym, co sa stalo. Viem, ze je to tazke, ale skus mat pre neho viac pochopenia ako sa normalnych okolnosti... ak ked ta jeho spravanie tak boli... Mozno po case sa to trosku zlepsi, pripadne by mozno pomohol otvoreny rozhovor na temu jeho spravanie k tebe... Prajem ti vela vela sily, aby ste mohli spolocne prekonat tu hroznu stratu ... 😔

monika2712
4. okt 2011

@hariet dakujem, ano chce to cas a chcelo by to jeden normalny rozhovor.. len neviem najst na to odvahu... uz mu to tolko mesiacov tolerujem, a potom obcas je OK, ale obcas... chova sa akoby som mala 5 rokov.. chapem ze trpi, to ale my vsetci a tiez mam svoje starosti a ked si on na mne svoje depky a nalady vybija, tak mne v mojom stave to teda urcite nepomaha.

hariet
4. okt 2011

@monika2712 tak to je jasne. aj ty potrebujes vela pochopenia a ohladuplnosti k tvojim pocitom. verim, ze sa ti taka sanca naskytne, porozpravat sa s nim - aby napokon svojim spravanim nestratil aj teba ... Mozno by nebolo odveci vyhladat pre otca pomoc psychologa ... aj ked viem, ze generacia nasich rodicov je voci takymto napadom asi dost skepticka. ked to uz trva dlho, niekedy si clovek sam proste nevie pomoct - ako z toho zarmutku von - a zranuje aj ludi naokolo. A neboj sa - bude urcite lepsie!

monika2712
4. okt 2011

@hariet no to iste mi povedala moja doktorka, ze otec by mozno tiez potreboval odbornu pomoc.. ale ako ho poznam... ten k lekarom radsej ani nechodi... a k takemu by nesiel urcite... no co uz.. dako bolo daku bude a snad uz bude lepsie 😎

tinasc
4. okt 2011

@hariet veľa síl aj tebe... nejako sa tu rozrastáme, čo je veľmi smutné ☹

tinasc
4. okt 2011

@hariet o mojom tehu vedela len moja mama a manžel, aj som rada, že som to potom nemusela odvolávať... ale aj ja som sa pomaly začala tešiť, že pôjdem kúpiť nejaké tie krásne vecičky na bábo, ktoré sú z roka na rok krajšie 😉 aj som okolo nich v obchode chodila a vravela som si, že neskôr...
@monika2712 mala si to veľmi ťažké, je možné, že aj tá psychika spravila svoje... samozrejme na priamu otázku treba dať iba priamu odpoveď... ťažko sa klame, keď sa už niekto takto rovno spýta... a určite už bude len lepšie, snáď to zlé si si už vyčerpala...

hariet
4. okt 2011

@tinasc tak to si mala fajn, aspon nemusis nikomu nic vysvetlovat.. My sme doma mali jedine jedny malinke ponozticky, ktore mi prisli spolu s katalogom s detskymi vecami, ktory som si objednala 😒 Baby mne pred chvilkou pri vareni prislo strasne zle - na odpadnutie. Urcite mam nizky tlak, teraz este po tom vcerajsom zakroku krvacam... tak som sa vratila naspat do postele....

tinasc
4. okt 2011

@hariet mne na štvrtý deň po kontrole u doktora bolo tak veľmi zle... bolelo ma brucho, veľmi som krvácala a išli zo mňa normálne kusy... nevedela som ani čo si mám na to dať...

hariet
4. okt 2011

@tinasc uf, to mam cakat az tak? je som si nejak myslela, ze ked sa to pri zakroku dostane von v podstate vsetko..tak asi nie. Este som si spomenula, ze vraj niekedy sa kyretaz robila "vyskrabom" maternice, ale teraz to vraj robia setrnejsie "vycucom" ci ako to mam nazvat.

kikuska_nr
4. okt 2011

@hariet ahoj, ja som nic take nezazila...mala som len taky slabucky ruzovkasty vytok...dokonca mi doktor na kontrole pichot nejaku injekciu, aby som este krvacala, lebo sa vraj maternica stiahla skor, ako vysla vsetka krv, ale aj tak nic. A po mesiaci som normalne dostala ms, sice slabsiu a potom som este dalsie 2 tyzdne spinila, ale uz je vsetko ok 🙂

hariet
4. okt 2011

@kikuska_nr ahoj, hm, tak asi kazda to mame nejako inak...No hlavne, aby sa ta maternica pekne spamatala, zregenerovala a teraz uz len cakat na MS...

kikuska_nr
4. okt 2011

@hariet jasnacka, to je hlavne. A aby si aj ty bola v pohode. Mne dost dlho trvalo, kym som sa z toho spamatala. A mala som pocit, ze sa pri dalsom snazeni budem velmi bat, aby to nedopadlo rovnako, ale prave naopak. Snazim sa zahanat vsetky skarede a pochmurne myslienky, napchavam sa ovocim a vitaminmi, aby bolo vsetko ok

tinasc
4. okt 2011

@hariet ono to u teba vôbec tak nemusí byť... ja som žiadnu injekciu na stiahnutie nedostala.. doktor vravel že je všetko v poriadku, skrátka ja som si to asi viac odtrpela... ale potom už bolo všetko v poriadku, potom som krvácala asi ešte týždeň... ale už len tak mierne a prvá ms ktorá mi prišla bola úplne normálna, nie slabá... takže každá sme iná a inak telo reaguje... ako mi robili zákrok neviem, ale asi kyret...

alexandra_j22
4. okt 2011

@margetakuska možem sa ta opýtat, kedy si pila ten alchemilkový čaj ?? ktorý den cyklu ? a až kym ti prišla mrcha ? Ďakujem za odpoved 🙂

hariet
4. okt 2011

@kikuska_nr ano, treba tie zle myslienky odohnat a snazit si zachovat jasnu mysel...aspon sa o to budem pokusat. Ja sa tesim, ze som prestala fajcit ked som zistila, ze som tehu (sice to boli take 2 cigy denne, ale aj tak som s tym nevedela skoncovat predtym). Takze pri tom nestasti aspon nieco pozitivne...

lucianak
5. okt 2011

@boobaa A povedali, že to niečo je vážne? Hádam sa to stratí samo a nebude treba ďalší kyret. Je asi dobré, že ťa sledujú, ale zasa každý 3.deň? Nie je to príliš často? No neviem, ale určite vedia, čo a prečo takto robia. Dúfam, že koncom budúceho roka už budeme maminami 🙂

kukucg
5. okt 2011

@hariet urcite mi to velmi pomaha ze tu mam maleho, pre neho sa snzim rychlo spamatat, on je velmi citlivy a je mu smutno ked som smutna ja tak sa moc snazim... 🙂
Ale ta bolst je naozaj rovnaka, mas pravdu ze viem ze mozem mat deti, no ta strata aj tak boli rovnako..
Inak ludia naozaj nevedia ako maju reagovat, vacsinou su to sucitne pohlady, povedia ze im je to luto, pohladia ma po ramene a tak... akurat vcera ma dojala svagrina, dobehla sem, vyrehlena, riesila sprostosti, ani pol slova ze je jej to luto 😔 nic, ale asi jej to luto ani nie je 😖

kukucg
5. okt 2011

Inak dobre ranko 🙂

lucianak
5. okt 2011

@kaculiatko88 Dík, určite si to užijeme naplno. Ale zasa naplno ešte nepôjdeme 😀 Ešte dočkáme do tej druhej mršky a potom to bude radosti 😅 Dúfam,m že v noveembri už budeme bez problémov a hlavne bez obáv skúšať. Musí to už výjsť, lebo sa zbláznim. Tiež držím palce, aby boli všetky výsledky dobré...

hariet
5. okt 2011

bre ranko

@kukucg ja mam presne opacnu skusenost s reakciou - ze kamoska ma lutovala az prilis a to je teda pekne neprijemne. Kazdy extrem je zly, bud clovek tu spravnu mieru empatie ma v sebe, alebo nie...

Ja viem, ze este ja osobne mam cas minimalne do prvej MS pockat s tulenim, ale ja sa normalne tesim..ved uz skoro 2 mesiace sme to normalne nerobili - najprv sme sa bali a potom to bolo velmi divne...

tinasc
5. okt 2011

@hariet ja som aj bola rada, že to ľudia nevedeli, lebo mne bolo lepšie keď ma nikto neľutoval, tým pádom mi to nikto nepripomínal... lebo by som si oči vyplakala... takto som si poplakala pár dní a potom už bolo trochu lepšie...

kukucg
5. okt 2011

@hariet ano ved prave, uplna ignorancia aj prilisna lutost nie su moc dobre... mojim najblizsim trom kamoskam som pisala sms este z nemocnice lebo som o tom nedokazala ani rozpravat, a aj ked mi dve vraveli ze im vyhrkli slzy ked sme sa stretli uz to bolo v pohode, kedze to uz vedeli neboli soknute, bolo to take vyrovanne a velmi mi to pomohlo....

Tiez budeme cakt do prvej MS ale tiez sa tesim velmi 😅

tinasc
5. okt 2011

@kukucg a ozaj zabudla som, ešte som to povedala dvom kamoškám, ale oni si tým istým prešli, takže ma vedeli pochopiť a tiež im to bolo veľmi ľúto...

kukucg
5. okt 2011

@tinasc to je asi ozaj lepsie ked o tom nikto nevie len par blizkych ludi.... mne vzdy slzy vyhrknu ked sa ma niekto nieco spyta 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre