Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

odrik
16. jún 2011

@moncici
Ahoooj, no fakt si sa dlho neohlasila! Aj Ti uprimne zavidim, lebo ja este nic. Prva mrska este neprisla, tak mi ine neostava, len na nu cakat. Bola som aj na hematologii, vysledky budu buducu stredu, tak snad dovtedy dorazi aj mrska. Ak Ti kontrola dopadne dobre, myslim, ze naozaj netreba cakat a mozte pekne snazilkovat 🙂!!! Tak Ti prajem nech vsetko dopadne dobre a nech nam o chvilu oznamis radostnu novinu a tentoraz s uspesnym a stastnym koncom!!! 🙂

odrik
16. jún 2011

@lea1333
Ahoj pokladik! Ty sa ako mavas? A co je u Teba nove? Ja nic, vsetko rovnako. Mrska nic, takze som cakatelkou mrskovou! A presne ako pises, aj mne povedali 4 az 6 tyzdnov. Ja uz cakam piaty, dnes je to 33 dni! Ale ako pises, je to individualne, moze to byt menej a samozrejme aj viac. Tak uvidim. Inak niekedy smutno, niekedy lepsie. Pocity sa este striedaju, ale s tym sa musim vyrovnat. Tak sa maj krasne a drz sa!

katusap
16. jún 2011

@lea1333 no, ja neviem ako je to u nas, ci po 2 alebo 3 MA ...ale citala som niekde na nete, ze az po 3, tak teraz neviem 😕

katusap
16. jún 2011

a inak, mrcha 2 tyzdne od kyretu je blbost, lebo po 2 tyzdnoch sa este len zacne tvorit nova sliznica, kedze tu predtym vyskrabkali ....jaj babule, drzte palce, zajtra idem k dr. tak dufam, ze bude vsetko ok a v pondelok sa vratim do toho blazinca s nazvom nemocnica 😀 😀

noja2210
16. jún 2011

ahojte spolutrpitelky....tak ja ma za sebou prvy den v praci....uf...asi to je skoro....dnes dorazili bolesti a rozbehlo sa spinenie....a to vcera prvy den po uuuplne nic...to som tusim bola este v soku....ale pobyt v praci si chvalim...nemala som cas sa lutovat....teda nasla som si ho, ale podstatne menej ako ked som doma...

lea1333
16. jún 2011

@odrik ahoj moja ja fajn ked sa to tak da nazvat plodne dni za nami a teraz cakam do 20juna vtedy si mozem spravit test ci bude poz.neviem...neboj mrcha dojde...este budes nadavat ze dosla!!!tesim sa na dovcu dnes mi kamoska slubiôa ze ma zobere na dovcu tak sa tesim!!!vy idete niekam?

lea1333
16. jún 2011

@katusap urcite sa robi po dvoch MA a ked mas dobreho dr tak ti spravi aj po prvom moj povedal ze az po druhom 😢

katusap
16. jún 2011

@lea1333 no som zvedava , co mi zajtra povie, ci mi to navrhne, alebo sa budem musiet na to pytat sama 😖

lea1333
16. jún 2011

@katusap pytaj sa na to sama aj ja som sa pytala sama musi vydiet ze mas zaujem inak ty si po kolkom MA?

katusap
16. jún 2011

@lea1333 no nastastie len po jednom a dufam, ze po dalsom uz nikdy nebudem .... sa jej spytam, ci by nebolo vhodne urobit vysetrenia nejake

lea1333
16. jún 2011

@katusap ok skus aj ja som sa pytala ale povedal mi ze az po 2MA a on mi na to ze ale to nebude nebojte!a jedna kamoska bola po jednom a robili jej to tak neviem

odrik
16. jún 2011

@lea1333
No pevne verim, ze na dovolenke uz budes tehulka!!! My ideme k moru do Talianska, chodime tam kazdy rok a velmi radi. Taliansko moooc lubime!!! Tesim sa. Ked sme si dovolenku zabezpecovali bola som este tehulka. Tesila by som sa este viac, keby som nou bola, no ale priroda chcela inak. A tak si to snad uzijeme, oddychneme si a nacerpame nove sily. Tak si aj Ty dovolenku uzi 🙂!!! A drzim Ti palceky!

lea1333
16. jún 2011

@odrik a mozno si odtial donesiete fazulku!!!co ty vies!!!! 😉 no ka by som chcela len sa naskytli niake zmeny napisem ti ip

katusap
16. jún 2011

@lea1333 no, tak to asi fakt zalezi od lekara, ale si myslim,ze ma nikde neposle, kedze teraz poistovne preplacaju len tie najnutnejsie vykony a ledva beru krv, aj to aj nad ramec poistovni....takze jej by to asi poistovna nepreplatila ked som po jednom MA ....ja len pevne dufam, ze sa to uz nikdy opakovat nebude......a inak vy sa uz normalne snazite, ked neocakavas mrchu? ci som to zle pochopila? 😨

mia1111
16. jún 2011

@katusap ,
@lea1333 - dík baby, teraz večer sa mi zasa zdá, akoby som už bola ok, no tak uvidím, ak to náhodou neprejde, radšej tam zbehnem... Ja som tiež po MA - v 10tt+2 nebola akcia srdiečka ☹ . Tak sa z toho snažím nejako dostať, len ma hrozne bolia po tej druhej injekcii kríže. Ale to prejde. Držím vám všetkým palce, nech sa ďalšie tehu podarí v poriadku až do konca 😉

katusap
16. jún 2011

@mia1111 mna zase boli zadok od 2 injekcii co mi dali na to stiahnutie maternice....a pritom dnes je to uz 17 dni!!!! tak neviem dokedy ma to bude boliet 😠

odrik
16. jún 2011

@lea1333
🙂, cakam IP

noja2210
16. jún 2011

tak toto vam musim napisat...dufam, ze sa pobavite tak ako ja....kedze my s mojim poloviciakom mame rozdielne Rh faktory, tak mi po kyrete pichli injekciu s protilatkami...a moj najdrahsi tu prave medituje, ze to je strasne, ze uz ma asi ani nikdy nevytoci, lebo ze uz som voci nemu imunna :D

majuska251
16. jún 2011

@katusap ja som dnes 13 den a uz dva dni nespinim...bola som na kontrole minuly stvrtok ale mne robili usg cez brucho a vraj je to pekne ciste myslela som ze mi bude robit vag ultr ...a mam prist na kontrolu vraj po 2 menzese take cudne sa mi to zda...poradte mi ci mam pit tu alchemilku alebo nie dik

katusap
16. jún 2011

@majuska251 ja idem zajtra este len na prvu kontrolu od kyretu a som zvedava, co mi bude robit...tiez si myslim, ze len sono, ci tam cosi nezostalo a potom asi ma poriadne pozrie po prvej mrche....vies co, ja s tou alchemilkou takto....pila som ju asi na 4. den po kyrete a na ten dalsi den som zacala krvacat, tak som sa zlakla, ze to mam z nej - mozno nebolo, neviem, ale rozhodla som sa, ze ju zacnem pit az po prvej mrche ....ale su tu babulky, co ju pili hned po kyrete, takze je to asi len na tebe ako sa rozhodnes....ja som chcela dat cas maternici samej sa zhojit, ved telo ma nejaky ten hojivy proces, kt. musi prebehnut ....mne ani v nemocke nepovedali, ze by som ju mala hned pit ....ale ako som napisala, je to len na tebe ako sa rozhodnes 😉

mia1111
16. jún 2011

@katusap - no to sme teda dopadli... Ja keď dlhšie sedím, neviem sa ani vystrieť a kríže ma bolia prakticky non-stop... Ja som mala MA na deň detí ☹ ☹ ☹ . Dúfam, že ďalšie tehu dopadne dobre, držím palce aj Tebe.

mia1111
16. jún 2011

@katusap - a na čo je tá alchemilka dobrá? Mne nikto nič také neporadil 😒

katusap
16. jún 2011

@mia1111 ja som bola na kyret 31.5. presne mesiac po tom co som zistila, ze som tehu ☹ bola som 8tt+4 .....ty ovela neskor....ja som sa ani srdiecka nedockala ☹ alchemilka je dobra na sliznicu maternice a tiez zmiernuje bolesti pri mrche....ked sa nesnazite, tak sa moze byt cely mesiac, ale ked sa snazite, tak len do ovulacie, lebo potom moze zabranit uhniezdeniu 😉 ja som ju pila pred otehotnenim a teraz ju tiez zacnem, ale az po mrche

lenkasop
16. jún 2011

Odrik a ostatné kočky....výsledky z hematológie ......nemám v krvi žiadnu mutáciu 🙂 ,ktorá by spôsobovala MA, takže som na začiatku 😒 Doki sa vyjadril, že máme potom skúšať a podarí sa 🙂 Síce sa to pekne počúvalo, ale ......veď viete. Ešte si počkám na endokrinológiu a keď nič,tak potom šup šup 😀

katkarv
16. jún 2011

@lenkasop ani mnee nic nenasli ani na endokrin.po dvoch missed ☹

lenkasop
16. jún 2011

katkarv...no už sa s tým aj ja stotočňujem, že nič nenájdu, ale pozitívna vec je že som OK, teda dúfam. Tentokrát to už musí vyjsť 😀 verím tomu.

mia1111
16. jún 2011

@katusap - aha, tak dík za radu.

odrik
16. jún 2011

@lenkasop
No vidis moja, ale aspon vies, ze si v poriadku. Ja viem, ze Ti ale teraz vrta v hlavicke, preco sa to stalo a este k tomu 2x. Tak to skutocne asi bolo nieco vo vzduchu alebo raz nebola kvalitna spermijka, druhy raz si mozno bola prechladnuta a nebolo v poriadku vajicko. Do tretice vsetko dobre!!! Vela stastia!

allure08
17. jún 2011

cafte babulky..
tak vcera som bola opat u mojho "super" gynekologa..
zapal sa stupnuje napriek antibiotikam..robili mi crp a zo 60 sa zvysilo na 79..tak idem opat dnes..
aj mi robil vag.sono a ze no vy ste plna sajrajtu , mi oznamil..a ja ze to sa nedalo vycistit hned?on ze to nikdy nejde hned...akoze super..a moja otazka bola ci musim ist na dalsi kyret a ze on este nevie povedat..problem bol v tom ze som krvacala iba v den kyretu a nic viac, vcera mi pichli inekcie na stiahnutie maternice, sice som zacala krvacat..ale ziadna slava..cakala som ze zo mna bude padat ta spina co je vnutri,ale nist;(( neviete ci sa to este len spusti?
26.6 mam ist na dovolenku, a neviem ci vobec poletim...
surne zhanam nejakeho dobreho gynekologa..pretoze ako sa ku mne chova tento moj uz sa mi nepaci, sestricky sa pytali ze kto ma cistil a ja ze on..a oni ostali prekvapene..akoze strach a hruza.vcera mi vrtil peniaze co som mu dala na zac.tehotenstva a mne to doslo ze sa ma chce zbavit..ale sme na tom rovnako..dnes idem posledny krat..som zvedava ci sa zapal stahuje, ale obavam sa najhorsieho..ze nebudem moct mat v buducnosti deti;((( potrebujem byt zdrava a chcem byt cista..dajte nazory prosim co by som mala robit..prosim!!!!!!!!!!!kam ist?alebo co?som zufala..lebo mne to dojde ze stale daco len oddaluje..
a vcera mi povedal ze by som mala do mesiaca dostat mrchu..len pri tychto komplikaciach..no neviem.. 🙄

myskahryzka333
17. jún 2011

@allure08 ahoj..no normalne mám vyvalené oči pri čítaní Tvojho príspevku....taký postup od lekára? Nooo ja som zmenila tiež svoju lekárku, resp. dnes jej idem odovzdať vyraďovací papier...
Ja som na kyrete bola na antolskej u super doktorky...a taktiež si ma berie k sebe do ambulancie.. Neviem presne odkiaľ si...ale tuším v Ba hľadáš lekára..a nevieš sa dostať nejako na Antolskú fakt sú tam super lekári....do jedného...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre