Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kacena85
9. máj 2012

@lucianak kazala mi volat o druhej,rano idem so segrou a neterkou na nozicky tak mi cas ubehne,aj tak tam musim ist,dnes mi na socke povedala,ze mam narok na tu pn z dnp lebo sa rataju aj tie dva roky dozadu,tak ja neviem,kazda inak povie,tak si musim behnut po papier

bambi2
9. máj 2012

@svintekova no super... inak moja mrcha bola tento krat slaba oproti minulym... asi preto, ze maternica sa dobre vycistila pri potrate... ale neva... zajtra idem na tu reflexnu masaz chodidiel a poobede mam vysledky z endokrinologie. tak som zvedava a strasne nedockava... 😉 aj ked tusim, ze to bude vsetko v poriadku, chcem to mat potvrdene od nich. a v pondelok na gyndu, vysledky z hp budu a porad aj papier na hematku da.. uz nech je pondelok!!!!! 😀

kaculiatko88
9. máj 2012

@lucianak
@kacena85 tak z ráno nemusíš bo keď dnes nemal výsledky tak prídu až okolo 8 až 10. Bo v takom čase väščinou chodieva auto vs. sanitka po odbery po ambulanciách.

svintekova
9. máj 2012

@bambi2 mojka držím palce aby výsledky dopadli na výbornú 😉

lucianak
10. máj 2012

@kacena85 No ja tiež mám nárok aj z dnp, ale iba z minima. Koncom júna mi ubehne 26týždňov platenia a dúfam, že ak to dokine vysvetlím, tak mi ukončí Pn 29.6. a od 2.7. ma vypíše nanovo. Dúfam, že to klapne... lebo prídeme o dosť veľké peniažky... 😒

kacena85
10. máj 2012

@lucianak no to mne v marci tiez na socke povedala,a vcera ze no ked ste si to platili dva roku dozadu tak vam to plati aj na pnku teraz.tak dnes behnem k dr,nech mi vypise papier na dnp,pojdem to tam zaniest a som zvedavaaa co mi zas dalsia povie

tinasc
10. máj 2012

@lucianak čauko, tak na včerajšom utz zatiaľ všetko ok, klop, klop, bola som riadne nervózna 😉

lucianak
10. máj 2012

@kacena85 No ja som dostala len 1 papier. taký spojený zelený, s ktorým mám chodiť na kontroly a tuším červený a čierny, ktorý som hneď zaniesla do roboty. To som mala pýtať aj na dnp papier?

lucianak
10. máj 2012

@tinasc Všetko ok.... šak píš všetkoooooooooo... 🙂 Ja viem, že všetko bolo ok, ale detaily prosím 😉

tinasc
10. máj 2012

@lucianak no čo napísať, zatiaľ bolo bábo malé na presnejšie meranie, bolo aj ďaleko od sondy, veľmi mi bruško dotlačil... takže obrázky neboli nejaké kvalitné ale čo bolo treba tak sme videli, hlavne to trepotajúce sa srdiečko a hýbalo sa takže som spokojná 🙂 na nejaké presnejšie meranie bolo bábo malé... ale zodpovedáme presne podľa týždňov aj podľa poslednej ms... mám aj obrázky vo fotoblogu, ale mám ho len pre priateľov, tak ak chceš, tak mi daj vedieť do IP 🙂

lucianak
10. máj 2012

@tinasc Len potvrď priateľstvo a môžem kuk aj ja tvoj album 😉 To srdiečko isto poteší najviac. Ja ani neviem, koľko cm by malo mať teraz. Ale čo som bola v 12+2 na utz, tak malo 5,77cm. A teraz už prešli 2 týždne odvtedy, tak hádam aj podrástlo. Len ja neviem, či ma bude pozerať utz dokina, ale asi jej poviem a hoc to aj zaplatím, ale nech pozrie, nech mám pokoj na dušičke. A objednala som si aj doppler na počúvanie srdiečka 🙂 A zajtra možno dorazí alebo v pondelok najneskôr...

lucianak
10. máj 2012

@tinasc No paráda, ja mám tiež z tohoto profilu fotečku z 3D. A na tvojej už pekne aj rebierka bolo vidieť 🙂

tinasc
10. máj 2012

@lucianak už som potvrdila... no hej veru, hlavne že bije srdiečko a hýbe sa... lebo včerajší utz. začínal doktor slovami nooooo..... a ja už som pomaly išla omdlieť, že čo sa stalo... a on že nič, že bábo je len ďaleko, ja už som sa zľakla, že sa mu niečo stalo, tak som sa vystrašila... uffff...

tinasc
10. máj 2012

@lucianak však najprv nech sa vyvinie tak ako sa má a potom bude aj priberať 🙂 ja určite nebudem mať malinké bábo 😉 aj moja prvá mala 4070 gramov pri pôrode 😀

lucianak
10. máj 2012

@tinasc No tak to by som aj ja mala kritické stavy pri takomto začiatku... Také nech viac nerobííííí... A ty si videla na monitor, respektíve telku? Moja dokina ma svoj monitor a na stene telku s uhllopriečkou asi 127cm, takže ja by som videla mimčo aj z kilometra 😀
A cez 4kg??? Fuuuuha, tak to si mala čo robiť... 😅

kacena85
10. máj 2012

@lucianak hej este jeden tusim ten zeleny,na jednom to co uz mas ti zakrizikovala zamestnanec a na tom druhom to zakrizikuje moznost dnp a ten este zaneses

tinasc
10. máj 2012

@lucianak no v centre majú tak, že doktor si kuká na svoj monitor a na stene pred lehátkom majú telku tak som videla aj ja 🙂 no veru, bol to ťažký pôrod 😉

lucianak
10. máj 2012

@kacena85 No fasa a mne nedali ten druhý papier, ja som myslela, že to automaticky ak dostane papier socka, tak budú posielať aj zo zamestnania aj so socky na účet... A dá sa to aj spätne?

lucianak
10. máj 2012

@tinasc Tak tak, ale niekto aj písal, že pozeral len dr. a pacientke neukázal nič... Sila, čo? Ani fotka, ani nič... Ale nám pekne všetko ukazovala, obkecávala všetko, čo pozerala, takže sme boli spokojní s mm. A pohlavie zatiaľ nič?

kacena85
10. máj 2012

@lucianak nerozumieme sa,to co si davala do prace je na tich prvych 10 dni co ti plati zamestnavatel,potom mas jeden do socky ako zamestnanec to si uz zaniesla a na vyplacanie dnp este jeden,dr to nevedia,to si musis ty pytat

lucianak
10. máj 2012

@kacena85 No fasaaaaaaaaaaa... a to takto spätne sa bude dať zaniesť? Do keluuuuu, lebo čo som bola po MA v lete, tak sa ma dokina pýtala, či mám dnp a automaticky mi vypísala papier aj na to.

andreyka5
10. máj 2012

Ahojte kocky, je tu medzi vami nejaka mamicka po MA a bola jej zistena parcialna mola?

kacena85
10. máj 2012

No uz mam toho plneee zuby akoze este stale tam vysledky nemaju,prestava to byt vtipneee

tinasc
10. máj 2012

@lucianak nie zatiaľ nie, nebolo dobre vidno... musí ešte narásť 🙂

lucianak
10. máj 2012

@tinasc Noooo, buď narásť, alebo sa pekne dotvarovať 😀

lucianak
10. máj 2012

@kacena85 A to oni si ako predstavujú? Čo s tými papiermi robia? Aspoň vidieť, aký majú poriadok vo svojom systéme... Hanba!

kacena85
10. máj 2012

@lucianak neviem ale uz som mala riadne nervy,az do placu,ale vidis,kazdy dr to ma inak,aj baby tu pisali,ze niektore mali vysledok az o tyzden,tak co musim vydrzat

lucianak
10. máj 2012

@kacena85 Asi neostáva iné. Ale predlžujú to fest...
Písala som do soc. poisť. a vraj sa to dá aj takto spätne zaniesť. tak ma potešilo aspoň to, že neprídem o evriky..

kacena85
10. máj 2012

@lucianak no je rozdiel dostat pn 300 a 600 ;)))

lucianak
10. máj 2012

@kacena85 Veru je, ale mne zatiaľ do konca júna budú posielať len z minima + z roboty. Potom dúfam, že mi dokina vypíše nový papier, aby som mohla dostávať tú vyššiu čiastku, z ktorej si platím.
Ja som sa totiž v dec. rihlasovala nanovo a vraj musí prejsť 26 týždňov nepretržitého platenia, aby si mohla dostávať takú PN, z akej čiastky si platíš to dnp.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre