Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kacena85
27. apr 2012

@sabaka nooo aj ja som kuk jak puk ako mi to prekryl wz cele,xi este snazilkujete?ja som bola vcera ko.heh lemra

sabaka
27. apr 2012

@kacena85 no, teraz uz nesnazilkujeme, len si tak uplne normalne uzivame "bez tlaku" z ovu 😀

sabaka
27. apr 2012

@monika2712 dakujem ti za mile slova, citim, ze to myslis uprimne. mas pravdu - ten rok 2012 bude este plodny - inac to ani nejde, lebo sme tu na cakacke viacere 🙂 @svintekova @kacena85
my uz konecne snazilkujeme naostro a je to super pocit. pokusam sa mysliet pozitivne a kupodivu sa mi to aj dari - po kyrete som bola ako vyzmykana, nemala som absolutne na nic chut a ak som aj nieco robila, nebola som schopna sa z toho tesit. tak som s tym rezolutne trhla a podnikam vela veci, tesim sa z lasky k mm a z toho, ze je vonku krasne ( cez vikend 29 stupnov, idem plavky vybalit! 😀 )
nooooo a mojej kolegyni povedali zaciatkom 5 mesiaca, ze na 90 % caka dievcatko a v 6 mesiaci sa z neho vyklul maly Kurt (na pocest Kurta Cobaina z Nirvany 🙂 ) ... 😉

kacena85
27. apr 2012

@sabaka ja zajtra robim aaaale nedelu plavky kratase jupiiiii dojde segra s neterkou,damu ju do kocara,vytiahneme lehaaatka a krasa...tesiiim

zitaje
27. apr 2012

Caute baby,
ja som nakoniec skoncila 8 tt po kyrete so zapalom vajecnika na Kramaroch... tento rok sa mi vobec nedari, alebo teda prva tretina nebola dobra, ale tie ostatne uz hadam budu 🙂
No ale uz je dobre, doberam atb, aj menzes prisiel aj odisiel, inak prvy menzes po kyrete po 8 tyzdnoch a rovnako slaby ako vzdy...
No a klasika - v nemocnici mi zistili este dalsich x veci - zlcnikove kamene a problemy s pecenou, tak som zronena, ale nakoniec som si povedala, ze keby ma toto vsetko malo postihnut v tehotenstve, tak ma asi slahne... cize nakoniec je asi vsetko dobre tak ako je, dam sa do poriadku a uvidime.
Vsetkym drzim palce, ide letooooo, tak do toho 😀

sabaka
27. apr 2012

@kacena85 my zajtra planujeme s mm vylet na bycykloch, tiez vybalim kratase nech sa to telo po zime vybielene opali! tesim 😉

sabaka
27. apr 2012

@zitaje ach do kelu! to mi je luto.

kacena85
27. apr 2012

@sabaka ja sa velmi tesim z toho pocka,uplne som skvelo naladenaaa aj keby ms pride nevadii ide sa dalej.nech uz idem domov a som v zahradke a kavickujem na terase jupii

monika2712
27. apr 2012

@sabaka drzim palceky nech to cim skor pirde.. zasluzite si to vsetky.. a pozitivne myslenie a dobra naladicka je spravny krok k uspechu.. ja sa tiez vytesujem z krasneho pocasicka. 😎 😎

lucianak
27. apr 2012

@kacena85 Fiiiiiha, fiiiiha... tak ten rastie do kráááááásy 🙂 A z toho si nič nerob, že neprekryl, či čo... graf sa nevyzná tak ako ty... vyzerá to sľubne zatiaľ...

lucianak
27. apr 2012

@chrustik1 No to o necelé 2 mesiace idem na ďalší utz, kedy by nám už teoreticky mohli vedieť povedať, kto sa vo vnútri skrýva. Ale do poradne idem 15.5., a predpokladám, že sa budú robiť tie tripple...
Už sa neviem dočkať na jún, ale isto to zbehne 🙂

lucianak
27. apr 2012

@monika2712 Tak ak nevypučí riťku, zistíte 🙂 Ale verím, že sa nebude hanbiť a s radosťou sa vám predvedie v plnej kráse 🙂

monika2712
27. apr 2012

@lucianak no vcera sa nam urazil ze sme ho zobudili a uz sa nechcel dat odfotit tak som teda zvedava co bude stvarat na morfo 😀

svintekova
27. apr 2012

@sabaka supééér moja, tak držím palce, moja mrcha stále nikde 35DC 😠 no asi budem mávat dlhší cyklus ako som si myslela. No nič. Včera som prekonala črevnú chrípku a beriem penicili na hrdielko- tak aj dobre,že sa nezadarilo. Ale budúci mesiac sa snád podarí 🙂 Pekný den

kacena85
27. apr 2012

@lucianak joooj no uvidime len si nechcem robit nadeje

kacena85
27. apr 2012

@svintekova aoj a uz si robila aj po bielom teste dalsi test?

anina3
27. apr 2012

@sabaka ahoj, takze dnes som bola u gynekologa, spravil sono a na pravom vajecniku je 3 cm cysta. Maternica ze vypada ok aj lavy vajecnik. Vystelka v maternici je vysoka. Prisla som domov a zacala som krvacat, cize prichadza mrcha, aj citim podbrusko trochu, tak dufam ze to uz bude ono 😉 Len ta cysta ma mrzi... povedal, ze to nechame tak, ze to je dosledok predchadzajuceho tehu a ze po prvej mrche sa mozeme snazit, nie je to skoro?? Trochu sa aj bojim, ale tak by som uz chcelaaaa... po mrche mam ist na kontrolu a ak by neprisla, tak po mesiaci, ale uz asi prisla 😉 vraj je to dobre znamenie ked pride mrcha, co sa tyka tej cysty...

anina3
27. apr 2012

@timona ahoj, takze dnes som bola u gynekologa, spravil sono a na pravom vajecniku je 3 cm cysta. Maternica ze vypada ok aj lavy vajecnik. Vystelka v maternici je vysoka. Prisla som domov a zacala som krvacat, cize prichadza mrcha, aj citim podbrusko trochu, tak dufam ze to uz bude ono 😉 Len ta cysta ma mrzi... povedal, ze to nechame tak, ze to je dosledok predchadzajuceho tehu a ze po prvej mrche sa mozeme snazit, nie je to skoro?? Trochu sa aj bojim, ale tak by som uz chcelaaaa... po mrche mam ist na kontrolu a ak by neprisla, tak po mesiaci, ale uz asi prisla 😉 vraj je to dobre znamenie ked pride mrcha, co sa tyka tej cysty...
takze sme podobne pripady s tym spinenim, bolestou vajecnikou a cystou, no dufajme, ze ked pojdeme na kontrolu, uz tam nebude, nebudu 😉

chrustik1
27. apr 2012

@lucianak ja mám v júni ten veľký morfo UTZ, tak to som tiež zvedavá a teším sa naň, tam nám už hádam naisto povedia čo sa v brušku skrýva, teda ak sa drobec nebude hanbiť. Ja som na tých tripple testoch bola dnes, som ako vyplutá, skoro ráno vstávať, išla som aj Peťkom, ten unavený tak len na ruky, no som rada, že som doma. Ale teda výsledky o 2tt, hádam budú ok.

@monika2712 super, že chlapec, chlapci sú maminkini tulkovia tak sa teš, s ocinkom budú kamoši neskutoční ale tulinkať k maminke, uvidíš ako budeš ešte rada 😵
@anina3 snažiť sa začnite keď sa nato budeš cítiť, pozri, príroda hlúpa nieje, ak nebude pripravená tak tehu nepríjme. A ak nemáte problém (nieje príčina potratu len ako u mňa proste genetická chyba) tak tehu úspešne zvládneš! Ak je však nejaká príčina tak môžeš čakať akokoľvek dlho a môže sa to zopakovať. Sestra čakala 7 mesiacov, otehu na prvý krát a bum znova MA. Švagriná čakala asi dva alebo tri roky a znova potrat, potom otehu po 4 mesiacoch a to isté. Spýtaj sa @lucianak jej zistili príčinu potratu tak otehotnela keď príroda povedala, že je pripravená a pozri aké má krásne čísielko. Ak by si ale nedala robiť testy aby sa zistila príčina tak ktovie ako by to všetko znova dopadlo. A teraz sa teší z miminka a o polroka z nej bude najšťastnejšia mamička na svete 😵 😵 😵

monika2712
27. apr 2012

@chrustik1 no tesim sa, ale kedze idem po roku naspat do prace, tak to mojkanie si ja az tak velmi neuzijem s krpcom.. ked to zacne ako tak vnimat tak uz s nim bude doma muz 😉 takze tatkov milacik to bude aj tak .

chrustik1
27. apr 2012

@monika2712 prečo chceš ísť tak rýchlo do práce? Či kvôli peniažkom asi však?

monika2712
27. apr 2012

@chrustik1 presne

kaculiatko88
27. apr 2012

@kacena85 no uvidíš ja som neriešila. Iba merala a zaznamenávala do grafu. Uvidíš o dva týždne. U každého môže byť teplota iná.

kacena85
27. apr 2012

@kaculiatko88 veru veru svata pravda,aj to tak spravim,rano odmeram,zapisem a ide sa dalej,takze koniec riesenia a o dva tyzdne vam poviem ortiel ;)

usacek79
27. apr 2012

@monika2712 jeeeezos tak to bude maly vytrznik? tesim sa a gratulujem 😉 😵
aj ked nam v tejto skupine je asi jedno, co to bude, hlavne nech JE a je zdrave 😵

kacena85
27. apr 2012

@kaculiatko88
@lucianak
@svintekova
@sabaka Konecne som to podla grafu vyratala hehe tak ak bude co tak 9.5 budem testit 😵 skor ani za svet a uz som tu ticho ako vos pod chrastou, ani slovo o grafe ani o tehu 😝

monika2712
27. apr 2012

@usacek79 no zlatinko asi bude chalos 😀

sabaka
27. apr 2012

@kacena85 ze vos pod chrastou 😀 😀 😀 tak ja som si vyratala, ze budem testit tak 04.05...

bambi2
27. apr 2012

ahojte moja mrcha nikde ale az teraz ma napadlo, ze az okolo 30 aprila alebo az 1 maja by mala prist kedze som potratila 31 marca. a ked mam 32 dnovy cyklus tak to skor ani nemoze byt skor neskor... a ktovie kolko dni bude mat tento cyklus 😅
ale dnes sme boli v takej malej detskej zoo tu pri nas, je hned vedla jazera a preletel nadomnou bocian 😀 ze by to bolo dobre znamenie??? 😉 😵 😵 😵

a vy, ziadne dobre spravy?? uz by niektora mohla nieco pekne napisat 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre