Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lu.lu.
11. dec 2009

veru, nervy su to, stale len cakame....ja tiez nechcem vyvolavacky, ja uz chcem byt tehotna...

tebe to velvet povedali 27.10.? mne 28.10.- taky sok az no, to bola streda, v piatok kontrolny uzv- to iste, este pockat dusickovy vikend(najhorsi) a v pondelok, ze z toho nic nebude...ale som rada,z eje to za mnou

velvet26
11. dec 2009

no ahoj moja, tak ako sa mas, co porabate..co mrska, pokracuje?? 🙂

velvet26
11. dec 2009

lulu..tak to sme to mali naozaj podobne..veru...ten vikend bol hrozny..
a ako som spominala predtym toho 27 ma meninky sabina a sabinku som moooc chcela...paradox.. 😖

lu.lu.
11. dec 2009

len tak vegetime pri telke,popijame vinko-privovalam mrsku,ale neviem,neviem 😠
vy ako?konecne vikend,ze? 🙂

velvet26
11. dec 2009

veru konecne vikend..manzelik je v spalni, zajtra ma skusku v skole uci sa..a ja vegetim pri telke a pisem si s vami, resp. asi len s tebou... 😉 no a tiez som si dala poharik cerveneho vinka..no take nejake, co nam niekto daroval a nic moc, domace sladke..moc mi nechuti ja mam rada suche vino..

lu.lu.
11. dec 2009

vinko, to je moje 😅 sa tesim na Vianoe, to je absolutna pohodka, posedime, dobre sa napapame, popijeme co-to, uz nech su tu 😀

lu.lu.
11. dec 2009

....a manzelovi drzim palce 🙂 .co studuje?

velvet26
11. dec 2009

aj ja milujem vinko..mnam..hlavne cervene.a vianoce hmmmmm, uz sa tak moc na ne tesim, zajtra by som chcela pobalit darceky a v nedelu asi stromcek spravit a mozno aj zajtra, ked vyjde cas..
on studuje momentalne specialnu pedagogicku, je bc..robi si mgr..

velvet26
11. dec 2009

a dakujeme, idem mu povedat hned, ze drzkas palceky, dufam, ze nezaspal pri tom.. 😀

lu.lu.
11. dec 2009

a to sa mu dobre studuje.ked sa vratil z vianocneho posedenia? 😀 ...mne by sa asi trosku hlava krutila....

som rada.ze budu Vianoce,aspon nam cas rychlejsie ubehne a vo februari(mozno uz v januari 😉 ) mozeme ist naplno 😎

velvet26
11. dec 2009

lulu..no bola som ho skontrolovat a nezaspal... 🙂 no on nepil, lebo soferoval, takze myslim, ze mu to celkom ide...
heej a ja sa uz moc tesim na snazilkovanie, no asi az vo februari zacneme skusat..ked prejde najhorsia zima a chripkove epidemie..

velvet26
11. dec 2009

lulinka, idem uz off...tak pekny vecer este a bru nocku..
zajtra som tu na sto percent.. 😉

lu.lu.
11. dec 2009

ja som odbehla a tiez som sa prisla rozlucit. bru nocku velvetka 🙂

lenkaxy
12. dec 2009

Ahojte babeny.....
,,,tak som sa tu ocitla 2:15. Ale čítam vás už asi hodinku...bo som cez týžden nestihla. Teeda, ale sa tu toho udialo vela, vela 🙂 Žial aj tie nepríjemné veci súvisiace s touto témou 😢 ma mrzí ☹

Včera som bola na gynde a žiadala od doktoša výmenný lístok na inumo.....neúspešne. Snažil sa mi to za každú cenu vyhovoriť, že to netreba po prvom MA. Tak som mu povedala, že nech nechá tak, že si to vybavím po vlastnej línii...no a on na to, že ale, ak teda chcem, tak on mi ten výmenný lístok môže dať, ale že sa nemám strachovať a dávať si robiť odb.i vyšetrenia, že to čo sa stalo,bola náhoda..
.....tak som sa rozcítila, aj sa mi slzička zaskvela v očku.Oni sa nás fakt snažia odpinkať po prvom missede sa nič nedej.
Ale to čo žena cíti, to asi chlap lekár nedokáže pochopiť. Aj ked má na to školu, aj ked sa snaží, je to len CHLAP a ten NIKDY nezažije a nebude mať vo svojom brušku miminko na ktoré sa neskutočne teší a potom oň príde a nikto mu nepovie, že...prepáčte to bola len náhoda ☹ 😢 😢

lenkaxy
12. dec 2009

No a potom som na doktoša požiadala o doplňujúce vyšetrenia, kt. si vyžiadala infektologická ambulancia. Jednalo sa o vyš. na chlamidiu trachomatis a druhé je PCR na HSV2 - to neviem čo je??
Pán doktor mi povedali, že toto mu poisťovňa po prvom MA nepreplatí, že je to odborné vyš., kt. štandartne nerobia. Tak som si zaplatila 7EUR a spravil tu chlamidiu. Za 3 týž. budú výsledky, a to to robil u seba v ambul., tak neviem prečo 3 týž., ide o kultiváciu?? Neviete niekto??
No a to PCR na HSV2, mi povefdal, že ani nevie o akú metodu ide 😕 😕 tak som len kukala na neho. A on že, o čo to žiadali, že to potom mali urobiť oni na infektologii, ked to chcu. Tak ja, že neviem, že ved on je odborník, tak sme len tak kukli na seba a potom urobill odber a ja som si to pekne krásne poslala do BA na HPL,s.r.o. laboratoria klinickej mikrobiologie. Skoro ma porazilo po týchto zážitkoch 😖 a nových skúsenostiach na gynde. Do toho v čakárni samá tehoška a v správach v telek v čakárni o tej 17-násť ročnej "hviezde" čo vyhodila to babatko z okna ---- to je fakt otras.

A aby toho nebolo málo, tak v stredu sme mali vo firme meeting. Večer husacinka a posedenie pri dobrom vínku. A zrazu sa všetci, akoby náhodou začali rozprávať o deťoch, aké sú zlatučké a čo všetko povystrájali.....Ja viem, oni neviedia o mojom trápení, ale na mna to zase došlo, tak som rýchlo utekala na WC, aby si to nevšimli. Samozrejme si to všimli, tak som musela kamuflovať 😉 Potom sme to zahovorili, ale je to pre mna aj tak velmi ťažké ☹

Som vás trochu zaťažila mojím príbehom...no a idem teda buvať. Zajtra, teda už dnes, idem do práce. Super sa vyspím asi 4 hodiny. No ale možem si za to sama, ale čo už ked sa mi nedá spať.......do toho tie sviatky. Ja mám síce vianoce veľmi rada, ale momentálne som niaka precitlivelá z toho všetkého😢 😢 aach jo

Cez víkend prídem za vami. Teším sa na vás live. Packy zatial všetkým 🙂

lenkaxy
12. dec 2009

Keď som si spatne prečítala to čo som napísala, je to strašne pesimistické...takto sa s vami predsa nemôžem rozlúčiť. Tak niečo pozitívne...som urobila táááku paráááádnu vianočnú výzdobu v bytíku našom, že z toho mm skoro odpadol.....

......Girlanda okolo zárubní, v nej bielo červená výzdoba, také malé gulôčky, v okne padajúci svietiaci dáždik - zvonku vyzerá parádne, naj výzdoba v uliici 😉 , v strede hviezda, na obývačkovej zostave asi 1/2m svietiaci zlatavý stromček 😝 , visiace ozdoby, červené voňavé sviečky v svietniku na stole, na bielo červenom obruse s červenými servítkami.....v stolíku voňajúca škorica 😅 .....joooooj to sú vianoce. 🙂
Takto zavčasu som ešte výzdobu nikdy nerobila, ale po takých nákupoch vianočných som tým akosi "načichla"

Tak dúfam, že som vás na záver už trošku pozitívnejšie naladila a hlavne vianočnejšie. Juchú idú vianoce....

Ešte raz pa pa.

vargovka
12. dec 2009

ahojte baby. ja sa iba chcem opítať či je možné aby som po kyrete dva týždne dostala menzes. zhruba týždeň po som prestala krvácať a včera som zase začala. dúfam že je to m....

lu.lu.
12. dec 2009

ahojte kocandy 🙂

lenka- ufff................. tak to si teda mala tyzden, ale sa mi paci,ze si sa nedala odbit. to co je za odbornika, ze ani nevie o ake vysetrenie sa jedna? 😠 ale ked sa da, vsetko sa chce, no nie? ak si dobre pamatam, ty uz budes mat celu kompletku vysetreni..... aspon to dalsie snazilkovanie a tehulkovanie nebudes mat az taky strach a stres, aj ked toho sa my uz asi uplne nikdy nezbavime...

vargovka- dva tyzdne po, to este asi menzes nebude, radsej by som sa poradila s lekarom, krvacas silno?

zuztek
12. dec 2009

ahojte baby

lenka - PCR je molekularna metoda na detekciu DNA mikroorganizmov, a je citlivejsia ako dokaz protilatok v krvi, chlamydia aj HSV (herpesvirus) sa dokazuju aj z krvi, ale naozaj je lepsie urobit vyter z krcka alebo z posvy a poslat to na PCR

zuztek
12. dec 2009

problem bude mozno s HSV, lebo nie vsetky labaky to robia, ani v tom kde ja robim sa HSV nerobi pomocou PCR, ale len serologicky z krvi

zuztek
12. dec 2009

lenka, ak chodis na alergo, tak oni ti v pohode urobia vsetky tieto vysetrenia, kompletnu serolku na vselijake patogeny, hormony, a aj vselijake imuitne deficiencie

zuztek
12. dec 2009

akurat vyter na PCR robi gynekolog, ale to uz asi mas poriesene...

pekny vikend vsetkym, ozvem sa neskor

velvet26
12. dec 2009

ahojte baby... 🙂
co ako vikendujete? ja som vstala dnes o 11 hod..lebo mi uz manzelik volal, ze skusku urobil za 2...taaak som bola moc rada, no aj sa mi snivalo, ze urobi skusku a za 2...dobre co? tak som rychlo vstala poupratovala bytik, povysavala, umyla si vlasy a potom prisiel domov aj s navstevom jednym parikom z blavy, spoluziaci jeho, super ludia, aj na nasej svadbe boli...potom sme sa boli najest a po obede sme zalahli a spali az do teraz...no este predtym sme sa stihli aj pritulit...tak celkom fajn dnik.. 😉
pojdem balit darceky za chvilku, uz sa na to tesim.. 😵

l

lenkaxy
12. dec 2009

Ahoooj velvetka...aj ja som nakukla na vás.
Tak už si vybuvenkaná? Joooj aj ste sa pritulioli, tak možno 🙂 🙂 Kolko si po kyrete?Tuším už čakáš na druhu mnzs? Či len prvá?

velvet26
12. dec 2009

lenkaxy, super, si sikulka, ze uz budes mat vsetko vybavene..len je trochu divne, ze dr. nevedel, co od neho chcu..mne robili tri vytery priamo na infektologii, uz ma neposielali ku gyndosovi...v pondelok budem volat na vysledok, ci uz je...no to som zvedava... 😕 🙂
a vyzdoba musi byt nadherna, som si to predstavovala ako som citala...krasne to u vas musi byt.. 😉
ja na okna nedavam nic, lebo mi mame aj tak okna otocene smerom do prirody, na zahradky a taky haj..tak jedine, len ze by bazanty okukovali, co tam mame alebo srnky z haja, kolkokrat dobehnu az do tych zahradok a su zlate.. 🙂

velvet26
12. dec 2009

lenkaxy...no pritulili sme sa to je pravda, no skoncilo to niekde inde..este neskusame, lebo cakam este len na prvu...uz som z nej nervozna, normalne si vycitam, ze som si dala pichat tie vyvolavacky vtedy, ked mi dr. povedal, ze tam mam zbytky, tak to mam cele posunute...
inak tak ma napadlo, ze prve vyvolavacky m pichal po tyzdni, no tie nezabrali...az cca. po dvoch tt.ked mi pichol aj tu tretiu az ta zabrala, tak to budem mat asi o 2 tt. posunute cele..budem rada, ked dostanem do vianoc..

lenkaxy
12. dec 2009

Joojj velvetka mi tam z tej strany máme veveričky, tiež tam nedávam výzdobu, veveričky to nevedia poriadne oceniť, iba zubky na to ceria 😀
Vieš, čo som sa dosť aj vytočila ne tej gynde a to som si myslela, že akého super doktoša mám 😠 uvidím, čo dalej. Inak som sa chcela opatať, ak to nie je tajomstvo, že či pracuješ ako dan. poradca, či poistovak, alebo tak niako, ked si pisala, že doktoša más ako klineta?

velvet26
12. dec 2009

no tajomstvo to nie je...v banke..tak preto ich vsetkych poznam, jednemu som otvarala strasne davno aj ucet, ten co nie je priamo moj dr..no dal mi tie vymenne listky

lenkaxy
12. dec 2009

Tie vyvolavačky to je asi riadna hormonalna dávka. Ale čo už , už je to tam, a asi to tak malo byť. 😅 Možnio by to bez toho bolo komplikovaniejšie.... aj ja som zvedavá, ako to budem mať z menzesom. Aj som začala rozmyšlať, či tie naše missedy neboli kvoli tým chrípkam a tak. Ja už neviem, celá táto doba je niaka pomýlená.

velvet26
12. dec 2009

ved to lenkaxy, jak mi pichol tie injekcie, tak to si mala vidiet..normalne sa mi okamzite zhorsila plet..to som este nevidela, aj klby, nohy ma z toho boleli no a po tej tretej, konec...no chvalabohu, ze to zo mna vyslo..mohla som dostat nejaku infekciu, preto mi dal aj antibiotika..no nic, ostava mi len trpezlivo cakat..
a presne ako pises, cela doba je o nicom, same choroby, stres...otras..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre