Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lu.lu.
14. dec 2009

boze lubkabb, to je hrozne 😢 😢 😔
a uz vies, co je problem? ci este ta len testy cakaju?

lubkabb
14. dec 2009

No môj nový dr. mi dá spraviť všetky vyšetrenia, ale až o nejaký mesiac - dva. Vraj musia doznieť všetky tehu príznaky. A tebe kedy robili testy?

velvet26
14. dec 2009

lubi...co na to povedat, je to velmi smutne.. ☹ aky dalsi postup ti dr. navrhol?

lubkabb
14. dec 2009

Baby chcem sa spýtať - po čistení ste špinili? Dnes (skoro po týždni) som mala pri utretí trocha ružovkastý výtok. Nepamätám sa, že by som to mala na jar. Vtedy mrcha prišla až o 35 dní.

lu.lu.
14. dec 2009

fugu- tak ako sa poznam, by som sa neudrzala, praveze to bolo tvoje babatko, bol to clovek, normalne by som jej vynadala, pizda akasi 😠

lubkabb
14. dec 2009

Aj v mojom okolí sú samé tehule. Pred mesiacom som bola na svadbe kamoške, čo čaká dvojičky, 2 kolegyne v práci sú tehu, jedna kamoška v januári rodí... Ja im fakt závidím. Zdá sa mi to nespravodlivé! Neteším sa ani na Vianoce. A o 2 týždne mám 30-ku. Vôbec nemam chuť na žiadnu oslavu.

lubkabb
14. dec 2009

Tento týždeň som ešte PN, tak sa ukrývam pred celým svetom.

lu.lu.
14. dec 2009

lubka- ja som spinila 18 dni a menzes prisiel o 31 dni (nie velmi silny)
je mi to fakt velmi luto, ono si myslis, ze nic take sa uz nemoze stat a predsa.......... 😢

lu.lu.
14. dec 2009

zuztek- ja som pocula,ze ascorutin su "cukriky", silnejsi je detralex, ak ti ho lkar predpise....

lubkabb
14. dec 2009

lu.lu. a aké bolo to špinenie? pri utretí? pobolievalo ťa bruško? mňa trocha ku večeru slabunko pobolieva ako pred menzesom.

lubkabb
14. dec 2009

Nech už tento rok skončí - rok 2009 mi nepriniesol nič pekné ☹ Teraz si musíme dať pol roka pauzu v snažení. Ale aj tak sa budeme snažiť až po všetkých výsledkoch. Už by som neriskovala, že by sa to mohlo zopakovať. To už by som fakt neprežila. Takže aj rok 2010 bude bez bábätka ☹

velvet26
14. dec 2009

lubka, verim ti ako ti je...len bud pekne doma a nechod este do prace..a na tie vysetrenia som isla a myslim, ze aj ostatne baby, co tu boli dost skoro po kyrete, nehovoril, dr. ze by bolo treba cakat..a zmenila si lekara? dobre, ze ta na tie vysetrenia posle, aspon zistis, co je vo veci...

lu.lu.
14. dec 2009

lubka- ja som asi prve dva dni slabo krvacala, na treti den som dostala naozaj silne ako menzesove bolesti-asi hodinku. potom som par dni ani nespinila a zase sa to asi na 5. den zacalo, to spinenie.sem-tam ma pichlo v podbrusku, aj som niekedy mala menzesove bolesti, ale nie dlho a vacsinou to bolo vzdy po nejakej namahe....

bola som aj na ultrazvuku 2 tyzdne po kyrete, bola tam mala zrazeninka, dufam menzesom vysla, buduci tyzden uvidim na kontrole

lubkabb
14. dec 2009

no ja dúfam, že ma dobre vyčistili - už nechcem ísť do nemocnice - to mi stačilo už na celý život. Baby, dnes by som mala termín pôrodu 😢 . Môj nový dr. ešte zistil, že mám nejaké zrasty v maternici po prvom čistení. Možno mi budú robiť hysteroskopiu, aby to potvrdili a odstránili ich. Ach jaj...

velvet26
14. dec 2009

lubka, to je podla mna uplne normalne, ze spinis..cistis sa...tak to ste mali naozaj smutny rok.. ☹ no verim, ze buduci nebude tak uplne bez babatka, nebude sice na svete, ale urcite ho uz budes mat v brusku a bude vsetko v poriadku...drzim ti moc palceky...

velvet26
14. dec 2009

lubi a tie zrasty tvoj stary dr. nevidel, ci co? dobre, ze si ho zmenila..verim, ze ta hysteroskopia nebude potrebna..

lubkabb
14. dec 2009

Ďakujem, dúfam, že každá z nás sa čoskoro dočká. Ja som ochotná urobiť pre to všetko.

lu.lu.
14. dec 2009

lubka- zrasty v maternici- myslim, ze sa volaju Ashermanove- a je to nasledok kyretaze...... toho sa aj ja bojim,ze sa tam v maternici cosi dobabre....a po prvom potrate ti v maternici zrasty nenasli? az teraz?

lubkabb
14. dec 2009

Veru nevidel, mala som ho už dávno zmeniť. Bábetko bolo uchytené dosť ďaleko od tých zrastov, takže by to nemuselo tentokrát vadiť. Ale je tu riziko pri ďaľšom tehu. Uvidím, čo na to môj nový dr. povie.

lubkabb
14. dec 2009

To mi napísali aj do správy - podozrenie na Aschermanov syndróm.

lubkabb
14. dec 2009

A že treba zvážiť hysteroskopiu ☹

lu.lu.
14. dec 2009

mne hysteroskopiu tiez moj lekar navrhoval, ale z ineho dovodu- ono to nie je nic hrozne, len sa ti kamerou pozru do krcka a do maternice, ako to tam vyzera....

lubkabb
14. dec 2009

ale je to znova narkóza, ja mám strach z týchto zákrokov. Bála som sa aj pred čistením, aj ked som to už raz absolvovala.

lu.lu.
14. dec 2009

lubka- aspon,ze mas noveho, dobreho lekara, ktory to zistil teraz a bude to riesit....porobi ti testy, mozno tu hysteroskopiu a do dalsieho(uspesneho 😉 ) snazilkovania a tehulkovania pojdes s aspon trosku mensimi obavami.drzim ti palceky

lubkabb
14. dec 2009

Aj ja vám všetkým držím palce. Budeme si držať navzájom. Majte sa baby a pekný večer.

velvet26
14. dec 2009

no hned som si dala do google ashermanov syndrom a naslo mi, ze su to zrasty a ked sa vobec netvori vystelka sliznice novej..byva to ako kompllikacia po kyrete.. 😖

lu.lu.
14. dec 2009

ja som mala tiez z narkozy paniku, ale dalo sa.... tiez sa musim dobre s mojim lekarom buduci tyzden porozpravat a mozno aj ja budem potrebovat hysteroskopiu a osetrenie krcka maternice 😒 ...ale ak to ma pomoct dalsiemu tehotenstvu, tak to podstupim...... u mna je to komplikovane tym , ze zijem v zahranici a musela by som vsetko na dialku planovat........

velvet26
14. dec 2009

ahoj lubka, drzkaj sa..

lu.lu.
14. dec 2009

hej velvet, ja som o tom citala uz pred kyretom, som si vsetko zistovala, ze ake su rizika a veru ma to velmi nepotesilo 😔
len myslim, ze v nasom pripade sa kyretu predist nedalo, treba len verit, ze bude maternica v poriadku.....

velvet26
14. dec 2009

lulu...ten kyret bol nevyhnutny...ach jaaaj, no mne dr. hovoril, pri kontrole ze je maternica cista a aj ze vystelka nova je..uz len ten menzes a budem spokojnesia..dnes som inak mojho dr. stretla, sedel na pokladni a cakal v rade, aj som zvazovala, ze za nim pojdem a poviem mu o tom menzese, no potom som si to rozmyslela, este pockam, nechcem aby mi daval nejake vyvolavacky dalsie..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre