Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lubkabb
15. dec 2009

cukor a bola si na kontrole? robili ti kontrolné sono? či tam náhodou nemáš zrasty - vtedy zvikne byť slabá menštruácia, alebo žiadna. Mne sa po prvom kyrete uropbili asi zrasty. Teraz som po druhom, tak uvidíme. Možno pôjdem na hysteroskopiu.

lubkabb
15. dec 2009

Baby, vy ste po kyrete nešpinili? Nechcem ísť zbytočne k dr., na kontrolu idem až v piatok. A nemocnice som si užila vyše hlavy teraz 16 dní.

gabi.ta
15. dec 2009

mne moj dr povedal ze mam prist po prvej menstr. na preventivku...tak sa ho hned opytam na vysetrnia kt mozem absolvovat.
eviq viem asi presne ako sa citis
aj ja som predtym lezala asi mesiac a pol s krvacanim , chodila hore dole do nemocnice a tak a povedali ze aj tak je vsetko na prirode...tak to nakoniec asi ta priroda zariadila...a tiez som si myslela ze skoncim na psychiatrii a nastastie muz stoji pri mne
uz mi je trochu lepsie ale nev iem mysliet na nic ine len ako co najrychlejsie byt opat tehotna...

cukor
15. dec 2009

lubkabb.....v januari idem na tu hysteroskopiu,tak uvidím.......len mam strach,stále len zle správy.....a to mam problemy s protilátkami....mam za sebou 2xivf,2xket a 6xiui.......a ešte ked mi zistia zrasty tak sa s babätkom asi mozem rozlučit....

janirea
15. dec 2009

ja som po prvom MA
baby, klobuk dole pred vami, ja uz teraz stresujem a nie ze by sa to stalo este raz,,,a uplne vas chapem

lubka,,,ten slabunky vytok by nemal byt nic zle,,,ja som to sice nemala, tak ti neviem presne poradit,,mozno prave ze je to obdobie, ked by so mala mat MS sa ten vytok objavil

janirea
15. dec 2009

alebo ze by to bolo kvoli tym nestastnym zrastom?,,,

cukor
15. dec 2009

lubkabb.....ja som pri oboch kyretoch špinila ale stale som šla za dr. nech sa na mna pozrie.......pre klud .

lubkabb
15. dec 2009

cukor, ja som to pochopila tak, že pri tej hysteroskopii sa dajú tie zrasty odstrániť a nemalo by to brániť v ďaľšom tehu. Takže hlavu hore - neboj sa.

lubkabb
15. dec 2009

a čo ti povedala dr. na to špinenie? Ja idem v piatok k svojmu dr., tak hádam to do piatka vydrží.

cukor
15. dec 2009

ja sa ani tak nebojím tej hysteroskopie ale čo tam objavia.

....a všetkym vam držim palce.....

cukor
15. dec 2009

...pri prvom kyrete to bolo v poriadku......a pri tom druhom som špinila asi tyzden a potom ma museli zase čistit....vraj tam niečo ostalo......

gabi.ta
15. dec 2009

aj ja vsetkym drzim palce...nech su z nas opat tehulky a uspesne ...

cukor
15. dec 2009

...tak na všetky snažilky tfuj,tfuj,tfuj........ 😉

janirea
15. dec 2009

musi to zle obdobie uz pominut a bude dobre,,,aj my sa budeme tesit a o to viac, ze sme si to museli takto vybojovat a vsetkym moznym prejst

gabi.ta
15. dec 2009

tak v to pevne verum ze to uz uplynie...a ze pride to krasne obdobie...ja si hovorim ze do tretice to vyjde...tak tfuj, tfuj...

ivanap6
15. dec 2009

ahojte eviq, lubka, cukor, gabi, som v škoku čo sa to už deje, stále pribúdajú nové kočky ☹ Ked som vás teraz čítala, som sa zase zozplaka. Ja som len po prvom MA a neviem si ani len predstaviť že by sa to opakovalo. Musíte byť silné ženy jednoznačne, posielam asopoň takto cez internet súcit a pozit.energiu...
Určite nezanedbajte všetky vyšetrenia, bude to stáť vela nervov ale opaltí sa to, moc na vás myslím.
Ja by som tento rok tie Vianoce tiež najradšej preskočila alebo prespala keby sa dalo 😔

ivanap6
15. dec 2009

gabi, a v 18tt to muselo byť omnoho horšie ako napríklad u mňa v 12tt (v 10tt sa prestalo vyvíjať). To si musela už aj porodiť, nie?

gabi.ta
15. dec 2009

ahoj ivana
neboj prekonas to ...co ine uz zostava...cas nevratis...ja som to tiez chcela ale bohuzial to nejde...
a vela pomaha aj taketo forum...podelit sa o pocity je velmi dolezite a nedrz to v sebe...bude to dobre uvidis...

gabi.ta
15. dec 2009

no ved som aj porodila...bolo to hrozne...dostala som horucku a bolo to...kontrakcie a porod sa uz nedalo zastavit...
bohuzial...takze nam pribudol dalsie anjelik - chlapcek...ale snazim sa to zvladnit nejako...

ivanap6
15. dec 2009

to mi veľmi veľmi lúto ☹
takže tie kontrakcie vyvolala vyskoká horúčka? Koľko si si namerala? Alebo zistili niečo z histologie?

gabi.ta
15. dec 2009

nic vazne ja tomu nalezu nerozumiem a ku gynekologovi idem v januari po prvej menstruacii
tak uvidim
mala som aki 39 horucku

fugu77
15. dec 2009

ahojte babule, vy ste pytali svojho gynekologa o nejake vysetrenia?

mne totizto povedal, ze kedze to bol "len" prvy potrat, tak nic mi netreba. ale ze ked otehotniem po 2x, tak ze ma bude sledovat a da mi nejake lieky na udrzanie plodu.

co mi poradite?

ivanap6
15. dec 2009

a tú teplotu si mala z nejakej choroby, alebo len tak zrazu? Z nálezu väčšinou aj tak nič nezistia...

gabi.ta
15. dec 2009

lezala som doma s hematomom a povedali mi ze som dostala infekciu a nasledne to vyvolalo horucku...
fugu - ja som po prvom MA nemala ziadne vysetrenia ale brala som duphastom...

micicka
15. dec 2009

ahojte dievčatá, to čo sa tu deje, pre boha ☹ chvíľku sem nenazriem a potom zrazu takéto hrozné veci čítam.

gabi, eviq držte sa, zvládnete to a určite bude lepšie a budete mať bábatko. chce to veľa síl, ale bude lepšie, život je veľmi ťažký a mnoho krát nespravodlivý, ale my sa nedáme a vydržíme a neskôr sa aj mi budeme tešiť 🙂

micicka
15. dec 2009

čo sa týka vyšetrení - niektorá ste tu písali, že vás dr. nechce nikam poslať. áno je to tak, po prvom potrate nechcú robiť žiadne vyšetrenia, myslím, že ani jeden lekár nepošle dobrovoľne na vyšetrenia hneď po prvom raze ☹ myslím, že všetky vyšetrenia, ktoré ktorákoľvek z nás má po prvom, sme si vybavili buď po známosti, ale veľkým nátlakom na lekárov a zdá sa mi, že obvodní sú ústretovejší ako gyndoši, aj keď by to malo byť naopak 😠

gabi.ta
15. dec 2009

dakujem micicka...co ine nam uz ostava...len verit ze coskoro budeme znovu tehotne...

janirea
15. dec 2009

fugu,,,ak sa ti nedaju vybavit vysetrenia cez gyn, tak skus ineho lekara,,,trebars obvodneho alebo znameho,,,,aj ja aj baby tu na fore trvali na vysetreniach a vybavuju po svojich liniach, ked sa neda inak,,,,ono naozaj nemusi nic byt zle vo vysledkoch, ale clovek nikdy nevie a aspon mas lepsi pocit, ze urobil co sa dalo

gabi.ta
15. dec 2009

ake vysetrenia by som mala absolvovat? viete mi prosim poradit...dakujem

micicka
15. dec 2009

gabi, skús prelistovať pár strán dozadu, valevet to tam niekde písala všetko pokope, nepamätám si všetky. určite hematológiu, genetiku, štítna žlaza, infekčné, imunológia. keď ma napadne, tak ešte dopíšem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre