Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

jalamik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
twiti
17. feb 2009

Ahojte 🙂 Baby tak vy mate aspon nejake priznaky ja zatial vsetko nula bodov.
Citim sa fajn ziadne bolesti ani nic podobne teraz neviem ci to ticho nie je pred burkou.
Dufam len ze vsetko je v poriadku.Jalamik ja idem teraz vo stvrtok na krv na hcg.
Doktor vravel ze to po prvom potrate nerobia ale ze on to chce mat potvrdene ze ci je vsetko v poriadku.
Takze tak,ale po prvej mrche mi nekazal prist ako vam. 🙂

jankageo
17. feb 2009

JA idem k novej obvodnej gynekologicke v piatok, tak dufam, ze mi vleje nadej a optimizmus 🙂

lenka_66
17. feb 2009

jankageo - no dankovcik je trieda v usg.nevicka je este taka zlata?aku mas tu novu dr.?vies aj kto ta cistil?

janulcek
18. feb 2009

Dikes Lauritka za vysvetlenie..Už som sa tu všeličo podozvedala.To meranie je tiež zaujimave,ani o tom nič neviem,teda nevedela som.Ale akurat dens som schytila kalendar do ruky,tak ako počitam tak počitam ved dnes je to presne 6 tyž.od kyretu.Ja som si myslela že 7.tyž.Takže nie som na tom až tak zle....ked doktori povedali že MS sa dostavi za 4-6 tyž.Len aby dorazila,lebo sa dorazim ja 😠 😉 .

lauritka
18. feb 2009

janulcek nemas za co, ale ked ste otehotneli v pohode merat nemusis.. zase sa to podari 😉

lucka33
18. feb 2009

ahojte 🙂 tak "tenkrát poprvé" máme za sebou 😀 Včera sme to skúsili, opatrne, až bol drahý z toho nervozny, že je to také chystané 😀 V piatok k dr. na kontrolu a dúfam, že už bude všetko ok, ešte takéto 2-3 ms a hádam sa pustíme naostro, uvidíme.

Dnes som bola pre rozpočet na strešnú krytinu a pôjdem zaniesť aj komplet papiere k stavebnému povoleniu, tak sa to už hádam rozbehne. Zima asi nemieni skončiť, tak máme ešte čas 😀

janulcek
18. feb 2009

No veru,zimička je super.Nam boli včera na dome pozerat majstri vodari,ako,kde pojde voda,odpady a tak.No a aj kurenie./tiež rozpočty/Dobre som tam vymrzla 2 hod.a dnes ma už boli hrdlo a tečie soplik..Idem sa ogabat,idem si vyrazit,teda niečo povybavovat...

jarulai
18. feb 2009

ahojte babulky 🙂
jéééj, lucka, vy sa chystáte stavať domček? tak dobré nervy ☹ my už to máme, na šťastie, za sebou...
janulcek, aj ja som taká nachcipaná už skoro týžden. ide ma šlak trafiť z toho, že poriadne nepočujem ako mám stále zalahnuté v ušiach 😠 už nech to prejde 🙄

trpezliva
18. feb 2009

ahojte, ja si tiez myslim, ze kyret nie je vzdy potrebny...mne lekar hovoril, ze tooolko zien ani nevie, ze boli tehotne..len im meska MS a same to odide, bez toho, aby zeny tusili ze su tehu(nerobili si test).
mia, tak neviem, ale ja by som bola radsej, keby mi ten kyret nemuseli robit, predsa len ked to odide prirodzenou cestou, das sa skor dokopy, mozete skor snazilkovat..atd.

twiti
18. feb 2009

Ahoj trpezliva 🙂
Aj ty si zazila kyret. Podarilo sa ti hned potom otehotniet? Pozeram ze mas dcerku. Ako dlho ti to trvalo? 🙂 Kym sa podarila lili?
Ja sa uz neviem dockat toho ked budeme moct snazilkovat zasa.
A to som este len 3 tyzdne po kyrete Hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 🙂

jarulai
18. feb 2009

to by som aj ja chcela vedieť, trpezlivá 😉 ja som 4týždne po karete a tiež sa už neviem dočkať snažilkovanie 😵

jarulai
18. feb 2009

píšem ako tatár...po kyrete...snažilkovania, som myslela samozrejme 😀 😉

janulcek
18. feb 2009

Tak čo som sa ja nedozvedela dnes u gynekologa,ale bola tam len sestrička.Chcela som,či by mi nevypisala papier na sono.Ze na sono až v 35-tke.Takže nič.A že pohlavny styk možem mat,nemusim čakat pokial dostanem,že to preto sa čaka do prvej MS,aby som nechtiac neotehotnela.Ze sme už mohli ked som prestala krvacat a špinit.Ja už mamz toho všetkeho taky hokej.A že tu kys.listovu mam začat brat už teraz,že to su len vitaminy..čiže nemože mi to uškodit.Ja už naozaj neviem čo je dobre,čo sa smie a čo nie...atd.. 😒

jarulai
18. feb 2009

no z toho som jelen. to akože abstinujeme zbytočne? 😠 to snád nie. ved nám to už začína liezť na mozog. a to čo sú za drísty s tým sonom? tá sestrička nie je nejaká divná /bez urážky/? takže možem začať znova papať femibion? no teraz mám aj ja z toho riadny hokej 🙄

lucka33
18. feb 2009

no janul,je to len sestrička, tá asi nevie poskytnúť kompetentné info... Lebo ja som písala na net jednej dobrej gynekologičke v BA a tá mi odpísala, že nedoporučuje sex do prvej ms, resp. do konca šestonedelia kvôli prenosu infekcie. A tá by mi sprostosť nenapísala... Takže je dobre, že sme vydržali 😉
A to sono - myslíš sono prsníkov? Po 35tke???? 😲 Čo jej šibe? Veď to všade píšu, že po 25 r. má žena nárok na sono prsníkov. Po 35 už hádam aj mamograf!

lucka33
18. feb 2009

janul a jaru, podľa mňa to bola nejaká divná sestrička, keď povedala takéto hovadiny... Veď jej to je jedno, jej sa to netýka a asi dr. ide študovať medicínu, aby vedel viac ako sestrička, nie? 😕

jarulai
18. feb 2009

no aspon že tá abstinencia má význam. ja si veru radšej počkám do tej prvej ms, než by som mala dostať nejakú pliagu

lucka33
18. feb 2009

jaru presne tak, vitamíny možno môžeš brať, aj keď si myslím, že je to teraz zbytočné, keď sa nemôžeme snažiť. Ale tá abstinencia má určite svoje opodstatnenie a význam, to je hlúposť, že hneď po krvácaní môžeš... Veď to tam máš celé otvorené, uzatvorí sa to až po tých 4-6 týždňoch, a keďže je to otvorené, tak je väčšie riziko prenosu infekcie, stačí aby sa partner nejak zle umyl, čo inokedy nemusí byť problém, ale teraz stačí málo a máš ďalší problem navyše a ďalšie týždne bez sexu...

jarulai
18. feb 2009

keby len dalšie týždne bez sexu, to by som ešte vydržala. ale zase by sme boli dalej od splnenia toho nášho sna = mimi. a to mi teda za tú chvílku rozkoše nestojí - radšej počkám 😉

janulcek
18. feb 2009

No ved ani ja na nu nedam,a pojdem ked tam bude doktor.Ale myslim že zbytočne,lebo ak to aj on tvrdi,tak ma tam nepošle.Asi to ma od neho.Od 25-30 chodia tie čo ešte nerodili a čo maju ryziko nadorov v rodine.Potom v 35 tie čo už rodili a v 40 na mamo.Ešte niečo vyšpekulujem.. 😒 Mamina ide v piatok na sono prsnikov,tak sa tam opytam.

jarulai
18. feb 2009

babulky, ja prchám domkov za mužíkom 😵 😉
pekný večer všetkým 🙂

twiti
18. feb 2009

Ja si tiez nyslim ze je dobre ze cakame o to lepsia bude potom odmena 🙂

trpezliva
18. feb 2009

ahojte, moje mimi sa prestalo vyvijat v 7tt..kyretaz mi robili hned. 😔 a mate pravdu, do prevej MS sme mali zakazany sex, ale ani som nemala chut vtedy...som sa bala, ze ma to bude boliet.
no pockali sme dva mesiace so snazilkovanim a liluska sa nam podarila na siedmy pokus....uz po prvom mesiaci som prestala byt trpezliva 😀 😝 😀 ...splodili sme ju na dovolenke...tam som nestresovala ako doma.
drzim vam vsetkym palce..ani neviete kolko zien prezilo to co my..kazda tretia na ulici.
inac vy ste tu to iste co tema Missed abortion, preco chodite sem a nie tam? 😅

twiti
18. feb 2009

Asi sme tu take namiesane kazda si ale presla kyretom ja som mala anembriomolu.
Ale chcela som sa ta este opytat ci si mala potom v tehotenstve nejake tazkosti,ako napriklad ze si musela dlho lezat v nemocnici aby sa babo udrzalo alebo predcasny porod? Pocula som totisto ze ak zena skoro po kyrete otehotnie tak ma potom tazkosti.Toho sa dost obavam. 🙂
Este taka otazocka ak mozem podarilo sa na prvy sup? 😀

twiti
18. feb 2009

Pardon ta otazocka posledna neplati zle som citala 🙂 Tak ti blahozelam ze sa to podarilo aj ked sa mi zda,ze dost dlho vam to trvalo na siedmy pokus.Kazdy vravi ze po kyrete sa nalepi hned 🙂

trpezliva
18. feb 2009

ja som bola od zaciatku tehu na PN, pre istotu...lebo inac mi nic nebolo, len som vkuse vracala a nechcelo sa mi ucit telocvik ako tehulka, co keby ma trafila lopta do brucha a tak. ale dobre mi bolo doma. nacerpala som sily na prichod babatka, fakt je to ina fuska, ked uz desat mesiacov k nej v noci vstavam aj 3-4x.
no niektorym sa to podarilo na prvy sup, dokonca bez mrchy. poslem vas sem baby na povzbudenie s nasej temy mamicky missediek. 😵

trpezliva
18. feb 2009

nie s ale z...pardon 😀

twiti
18. feb 2009

hej posli lebo mame obavy ze ako to bude dalej ci sa to nezopakuje a tak a hlavne to ako dlho mame cakat 🙂

twiti
18. feb 2009

Tak ty si ucitelka?
Aj ja ale v MS 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre