Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

janirea
23. jún 2010

@mariro
dakujem 🙂 si mila
...taketo nieco vzdy najlepsie pochopi len ten, kto to zazil

verim, ze sa nam zadari ,,,a pekne sa obidve dogulame do 40tt so zdravymi babatkami 🙂

suzane26
24. jún 2010

ahojte, bohuzial sa k vam musim pridat, spontanny potrat doma v 10+2tt, moje prve...srdiecko boli velmi ale stale si hovorim ze nelinka isla do nebicka k anjelickom a tam nas strazi....robili mi cistenie na kramaroch a dnes si idem pre vysledky ...takze mam dost stres...zacinam neznasat vetu : "to bude v poriadku" nik to nechape ako sa citim...tak dufam ze tu ho najdem...

danula2
24. jún 2010

@janirea
@mariro

mariro tebe lekar povedal ze hned po prvej, to je super, mne az po tretej, ja som prace 4tt od kyretu a stale nic ☹
nikdy som na mrchu tak tuzobne necakala ako tentokrat
a ty janirea mozem vediet v ktorom tt si bola? ja som bola v 18tt, babatko bolo zdrave, i ja som zdrava, histologia dopadla ok a stale sa vyhovaraju na prirodu!
stale to boli 😢

janirea
24. jún 2010

@suzane26
je mi to luto...
a este k tomu tie vety, ze "malo to tak byt",,,"co ak by sa narodilo take, alebo take, ze takto to je lepsie",,,"odislo same, lebo este nebol cas",,,,,,ATĎ 🙄 ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ak ti mam pravdu povedat, tak ja na taketo "vety" zurim,,,lezu mi na nervy,,,,,,,pretoze nic nebolo dobre,,,,a ja ani nic dobre na tom neviem najst,,,ani nenajdem,,,,,,,,,,,,,,,,,,
drzim palce, aby si zvladla vsetky vysledky, alebo ci uz vysetrenia, ak nejake budes absolvovat,,,,,,,,,,,,,a uz potom nezostava nic ine, len urobit "hrubu ciaru" (aj ked zabudnut sa neda) a ist dalej

@danula2
ja som bola v 20tt 😢
mne povedala dr. ze mam cakat az 6 mesiacov,,,,aj ked iny lekar povedal, ze by stacilo tie 3 (lebo pol roka cakat,,,to ma asi klepne)
ja som dostala prvu mrchu na 38.den,,,az druhy cyklus bol v norme,,29 dni

suzane26
24. jún 2010

@janirea
presne...mas pravdu tieto vety ma vedia rozculit do nepricetna..vetu to bude dobre mozu pouzivat ked si niekto zlommi nohu alebo podobne, ale mne predsa zomrelo dieta!!! Ja viem ze musim ist dalej ale predstava ze sa vratim do prace a tie otazky ..fuuha..inak kolko ste ostali doma po kyrete? mna poslala do roboty po dvoch tyzdnoch..

janirea
24. jún 2010

@suzane26
aj ja som mala obavy ist do prace, ze co bude, co sa budu pytat,,,,,ale dalo sa to zvladnut,,,,,
vies, tym inteligentnym netreba nic vysvetlovat,,,,nikto sa ma nic nepytal, ked videli, ze som bez bruška,,,no a ti, ktori to nedokazu vo svojej hlave spracovat alebo co je este horsie, su zvedaví,,,ti sa opytaju,,,,
a komu uznas ty za vhodne, tak to povies alebo sa budes rozpravat

ja som po prvo kyrete (8tt) zostala 10 dni doma,,,,,no a po tomto druhom teda porode ma nechcela pustit dr. skor do prace ako po sestonedeli,,,,ale potom som uz isla, lebo doma to bolo este horsie,,,a strasne dlho mi bolo

suzane26
24. jún 2010

baby a kedy ste zacali zasa skusat? mne dr. povedala ze by nebolo dobre skusat hned po prvej mrche..vraj mam pockat zo tri styri mesiace...ale v nemocnici mi zas povedali ze nevadi aj keby som otehotnela hned po prvej vraj aj take uz boli a mali normalne zdrave deti...tak neviem...ja by som velmi chcela cim skor...ale neviem ci sa nam podari...predtym sme skusali rok kym som ostala tehu..

janirea
24. jún 2010

@suzane26
v tomto sa lekari neskutocne líšia,,,jeden povie 6, druhy 3,,,treti hned,,,,,
to je presne aj moj pripad,,,,moja doktorka nechce ani pocut, ze skor ako o 6 mesiacov,,,,,lekar ku ktoremu chodime na konzultacie povedal, ze stacia 3, aby sa predsa krcok dal do povodneho stavu,,,,no a v nemocnici mi povedali ze jeden mesiac a šup na to,,,ak psychika dovoli
no tak potom si vyber 🙄 🙄 ,,,pripada mi to ako alibizmus

podla mna vsetko zalezi na tebe ako sa budes citit,,,,ved naozaj nemusi sa podarit hned v ten prvy mesiac ,,,a ked budes uz tehu, tak ti aj tak nikto nic nemoze

mariro
24. jún 2010

- myslim ze lekari to vravia asi aj podla velkosti -teda dlzky tehotenstva v ktorom sa ukoncovalo, moj plod bol v 9tt+2,tak hadam aj preto mi vravel lekar v nemocnici ,ze po 1 mrche sa mozeme zacat snazit,moj gynekolog vravel ze po 2 alebo 3, takze ide sa po prvej,citim sa dobre a ci sa ujme alebo neujme fazulka uvidime 🙂 .

nadja1909
24. jún 2010

Ahojte, ani neviem,či sa mám pridať, ale akosi sa potrebujem porozprávať s niekým, okrem manžela. Môj prípad je odlišný o vašich. Prečítala som si toho viac, ale v mojom prípade to je iné. Mám 10r. syna a o súrodenca pre neho sme sa snažili 6 rokov. Nakoniec som po viacerých liečeniach obsolvovala umelé oplodnenie. Na druhý pokus sa to podarilo a my sa tešíme s dvojvaječných dvojičiek. Dievčatá budú mať o mesiac 1 rok. Je to riadny frmol a ja som akodi stále odkladala návštevu u gyndoša ohľadne antikoncepcie. Hovorila som si, že ak sa to tak dlho nedarilo a z manželovej strany boli zdravotné problémy,tak sa nič nemôže stať. Kto má doma dvojčatá,tak mi dá za pravdu, že sex.život sa pri nich odrazí cca 1x za dva mesiaci. Ale príroda to zariadila inak a ja som zistila,že som otehotnela. Je to 3- 4 tt, bola som už aj u lekára.Toto všetko ale nijako neospravedlňuje moju nezodpovednosť, že sme tomu nezabránili. Pred 2 rokmi by som plakala od šťastia, ale teraz som v úplne inej situácii. Neviem si vôbec predstaviť ako by som to zvládala. S manželom sme sa rozhodli o umelé prerušenie. Termín mám dohodnutý na pondelok. Chvíľu sa cítim hrozne a plačem, chvíľu si hovorím, že to bude najl.riešenie... je to hrozné, nemám s kým o tom hovoriť, na internete si čítam samé články, a utešujem sa iba tým, že je to len začiatok .....veľa žien ma isto osúdi, ale možno niektoré pochopia

mariro
24. jún 2010

@nadja1909 hmm ozaj situacia na zaplakanie fakt,ale ja ta za to neodsudzujem,kazdy sme si sudcami sami sebe,nikto nema pravo sudit toho druheho.Trapi ta to urcite, tomu verim ☹ , miesto toho co by si sa mohla vytesovat z dvojiciek , tak si smutna a nestastna,to mi je luto.Ale na druhej strane, asi je to riesenie pre ktore ste sa rozhodli asi to najlepsie v tejto situacii.Vela bab bude mat samozrejme iny nazor,ale nie vzdy vsetko treba sudit a odsudit.
Kamaratka tak bola objednana a po ceste na zakrok sa zvrtli a isli domov ,len zavolali ze nepridu,a mali doma 2 a uz su 3 deti.
Tvoja situacia je vsak ina, ale drzim palceky 🙂

danula2
24. jún 2010

@nadja1909
nadja a o com sa chces porozpravat? ci si sa rozhodla spravne? alebo len si to potrebovala napisat?
nas syncek nas opustil v 18tt, pre nas to nebol ziaden plod, ziadny biologicky material, bolo to NASE DIETA!
i ked ako matka som ho nikdy nedrzala v naruci, nikdy nepohladila, ale rastol a vyvyjal sa mi pod srdcom a bol splodeny z lasky a celych tych 18 tyzdnov to bol moj syn, ktorému som spievala, rozpravala sa s nim a milovala ho od prveho dna ako som zistila ze som tehu

takze moj nazor je jasny, umele prerusenie z ineho dovodu ako je vazne ohrozene zdravia ci uz tvojho alebo dietatka je pre man absolutne nepripustny
dat si vziat dieta pretoze sa obavas ze nezvladnes jeho vychovu, resp. vychovu svojich ostatnych deti je trapna vyhovorka, nase babicky mali 10 deti a zvladli to, a mali nato omnoho omnoho horsie podmienky

a este jednu vec, ja som porodila mojho synceka velmi skoro nato aby prezil, ver mi kyretaz je ta najhorsia vec aka ma v zivote postihla, to prazdno, ta beznadej, ta bolest je nepopisatelna
dufam ze sa rozhodnes spravne

danula2
24. jún 2010

@suzane26
suzane ja som sla do prace po 15tich dnoch, i ked lekar ma nechcel pustit skor ako po sestonedeli ale doma to bolo na nevydrzanie, stale som myslela nato co sa stalo ☹
co sa tyka ostatnych, kazdy pozeral ze nemam brusko, ale ako napisala janirea, ti inteligentni sa tvaria ze nic sa nedeje
myslim si ze nie je dobre ostavat dlho doma, v praci prides na ine myslienky 😉

janirea
24. jún 2010

@nadja1909
v tejto teme su vacsinou (alebo myslim, ze iba) zeny, ktore prisli o dietatko ale nie z vlastneho podnetu,,,takze sa necuduj, ze pohlad na to je uplne iny
neodsudzujem ta, pretoze teba samú to bude prenasledovat mozno aj do konca zivota
skus si to este premysliet

..ja by som bola dala cokolvek, keby moje dieta zilo a bolo so mnou

suzane26
24. jún 2010

@janirea hej ved to ze kazdy doktor tvrdi nieco ine..ja som si povedala ze hned ako sa budem citit na sex tak to skusime naostro, ale zatial na to nemam ani pomyslenia...moj chlap uz salie lebo ked som bola tehu sme nesmeli lebo som krvacala a teraz tiez nesmieme takze uz je to tri mesiace...chudak...ale je chapavy... 😒 a presne to je to ze sa to nemusi podarit hned...ved my sme predtym rok skusali kym to vyslo...a vraj je kopec zien co otehotneli hned a v pohode donosili bez akychkolvek problemov...tak neviem..
@mariro hej presne aj mne v nemocnici povedali nieco ine ako moja gyn..
@danula2 mas pravdu na jednej strane na to stale musim mysliet, na druhej strane my sme zensky kolektiv a tehotna je tam kazda druha tak neviem ci to budem zvladat...ale aspon je sezona a roboty vyse hlavy...tak sa snad umakam k smrti a nebude to take zle 🙂

suzane26
24. jún 2010

ja by som tiez dala cokolvek zato keby sa to dalo vratit a nelinka by bola so mnou...nikoho neodsudzujem je to kazdeho osobna volba....je pravda ze my co sme tu sme postihnute udalostou v ktorej sme nemali moznost vyberu...vzdy si tak prehravam tie posledne dni a rozmyslam co som urobila take co mu mohlo ublizit...najhorsie je ze ked pridem domov a vidim tie vecicky ktore sme podostavali tak neviem co so sebou...tiez niesom onassisova dcera ale ked sa pozriem okolo seba poviem si ze su ludia ktori sa maju horsie a vzdy sa da to dieta nejak vychovat...

mariro
24. jún 2010

@suzane26 neviem ako vy ,ale ja som praveze v praci o tom normalne hovorila,lebo neznasam sucitne pohlady,skratka sa mi to stalo a nezmenim to sakra,ale nemam problem o tom hovorit a myslim, ze pre kopu bab by bolo dobre rozpravat o tom ako to v sebe dusit.V prvy den sme pokecali s tym ze verim ze nabuduce sa to podari a kazdi mi to zelal,ale nikto nemal sproste sucitne reci,pretoze som sa ani ja tak netvarila.A lahsie som sa cez to preniesla a teraz to uz nikto neriesi.
Aj mne pride luto,ked tu citam vselijake prispevky j zo skupiny decembroviek kam som patrila, ze som uz mohla byt v 17tt,ale cakam kedy sa pripojim do nejakej najnovsej aprilovej,majovej, ci junovej. 🙂

suzane26
24. jún 2010

@mariro to je fajn ze si to tak vyriesila asi ste dobry kolektiv...lenze nas je 60 bab a to ti len poviem...to su ine intrigy a nenavisti a zloba...urcite im nebudem davat podnety..
aj ja stale dufam ze coskoro do nejakej skupiny patrit budem... 😝

mariro
24. jún 2010

@suzane26 to ano, sme tu dobry kolektiv a praveze nie velky, dokonca i chlapi kolegovci, i stymi sme hodili rec a este si robili srandu ze sak kedy mam dostat prvu mrchu,podla ich vedomosti teda ze po 4-6 tyzdnoch a ze teda aby sme zacali.... 🙂 tak sme sa aj nasmiali ze chlapi uz riesili moj dalsi priebeh a veru minuly tyzden aj jeden podotkol ze mamina kukaj do kalendara uz je cas 🙂 ,este nic??.... 🙂 no teda nasmiali sme sa az mi slzy tiekli od smiechu...a ja som prvu mrchu dostala prave tento tyzden 🙂

kefalinek
24. jún 2010

ahojte babenky trosku vam sem skocim mimo rozbehnutej temy,chcem sa spytat v nedelu som potratila a chcem sa opytat ak mate niektora s tym skusenost mozem potom mierne krvacat ak ano kolko asi dni???

suzane26
24. jún 2010

@kefalinek ja som krvacala este tyzden po cisteni...

janka0025
25. jún 2010

kefalinek, áno, pár dní budeš krvácať....

noooo, sa to t nejako rozpísalo......

Súhlasím s vami, že trápne reči ao neboj, príde ďalšie, bude to ok, alebo nabudúce to vyjde su kruté...Len nikto kto to vraví si to neuvedomuje.....,Kopec ľudí ma po prvom kyrete chcelo týmto spôsobom chcelo utešiť, ale ranili ma ...mala som pocit, že moju situáciu nebrali dosť vážne a tvárili sa, že je to normálne, lebo stáva sa....Nebol tu nikto kto by bol so mnou nadával na skur......život, nespravodlivosť a všetko čo ma v tej chvíli napadlo, každý sa snažil utešovať a to je to najhoršie....
po druhom to nevedel takmer nik, takže bol pokoj....Dostala som mrchu po 32 dňoch od kyretu....Je trošku silnejšia...ale dá sa...
Nadja: Je to tvoje rozhodnutie, nikto nevie v akej si situácii, no ja viem, že by som nešla určite, keď sú traja, zvládnem aj štvrté....Ja ale túžim po veľkej rodine a máme aj veľký dom, takže je aj priestor...Ale je to na tebe, ale súhlasím, že takéto rozhodnutie bude s tebou celý život....či už pojdeš na kyret alebo nie....

cathy77
25. jún 2010

nadja... asi ti rýchlo vyprchalo z vedomia trápenie, ked sa vám roky nedarilo a dostali ste obrovský dar - dvojičky. čo ja (a nielen ja)by som za to dala! a ked ma pribudnúť dalsie, tak už nie? a keby sa boli predtym zadarili trojičky, tak by si si jedno z nich dala vziať? ak to berieš ako nezodpovednosť zo svojej strany, netrestaj dieťa tým, že mu vezmeš život. Lebo je to dieťa, nie zhluk buniek... Ked to spraviš, vytrestáš nielen dieťa, ktorému vezmeš právo narodiť sa ale seba v prvom rade. Myšlienka na to, že si to urobila, Ťa neopustí nikdy a budeš aj umierať s myšlienkou a prosbou, aby Ti tvoje dieťa odpustilo... lebo sama si neodpustíš nikdy. Sorry, ale také vyhliadky by som nechcela mať... Ja som nosila dieťa o ktorom som od 12.tt vedela, že nemá šancu na prežitie... donosila som ho do 21.tt, kým neodišlo samo. A to len boli tlaky a nátlaky... no nebolo by mi jednoduchšie "zbaviť" sa dieťatka, ktoré nemá šancu prežiť, len preto, že mne to je zaťažko? Ja mám voči nemu čisté svedomie... i ked nebolo zdravé, ani snad na pohlad krasne, bolo moje až do konca a milovala som ho nie menej, ako svoje zdrave dieťa. A zbaviť sa zdraveho dieťaťa... Dvakrát meraj a raz rež... toť moja rada.

luga
25. jún 2010

cathy, povedane presne z mojej duse 😔

tinipini
25. jún 2010

nadja,

bude to len tvoje rozhodnutie

my sme na každé naše bábo čakali 4 roky a teraz sa opäť snažíme, síce ešte len 2,5 roka 😒

zamysli sa, máme hniezda záchrany, daj šancu niekomu, kto nemôže mať vlastné dieťa, aby dalo lásku inému babatku,

možno tvojmu...

hiva
25. jún 2010

nadja...akopise tinipini....zvaz prosim este aj dalsie riesenia okrem potratu....vies kolko ludi by to tvoje male zlate babatko rado prijalo za svoje, kedze nemozu mat vlastne deti?... adopcia, pripadne hniezdo zachrany je urcite ovela lepsim riesenim, ako potrat...do smrti budes zit s tymto tvojim rozhodnutim, tak si ho prosim poriadne premysli aby si si to potom nevycitala 😉

lalia21
27. jún 2010

ahojte-prepačte že som sem tak vtrhla no videla som prispevok nadji-tak jej chcem niečo adresovať..@nadja-nejdem tii vstupovať do svedomia ani ti nič vyhovarať-do svedomia by si si mala vstupiť ty-a veru nechapem tvojho manžela že s tym suhlasi...čo by ste mali byť šťastny...ach...rychlo si zabudla ake to bolo konečne otehotnieť..a teraz ked sa to prirodzene podarilo-tak ho nechceš lebo to by už bolo vela...ver že vela by to nebolo a zvladli by ste to obaja!A to dieťa keby sa narodilo-odvdačilo by sa ti prvym usmevom...No je to smutne- v tejto teme su ženy ktore nedobrovolne prišli o dieťatka ☹ a ty sa ho chceš vzdať dobrovolne.. ☹ existuje adopcia,hniezda zachrany ako tu bolo spomenute-no zrejme aj tehu bruško je mimo tvojho planu...ak si dalšie dieťa nechcela-mala si sa chraniť...no je to Vaša volba-vy by ste mali mať svedomie a rozhodne vas nesudim...
pripajam odkaz ktory by si mala prečitať každa žena ktora chce isť na potrat a ktora zabudla ake to bolo konečne otehotnieť:
http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fww...

lalia21
27. jún 2010

no nič-odkaz mi nejde pripojiť-to mi je luto ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre