Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

luga
17. júl 2010

mscat, verim s tebou, tesim a velmi drzim palce 😵

janka0025
18. júl 2010

mscat, samozrejme pamätáme.....z celého srdiečka sa potichučky teším s tebou.....

annika11...nádherné bábo...

mscat
18. júl 2010

luga, janka: moc vám děkuji...:-*...ted jen aby to bylo ok. 😅

annika11
18. júl 2010

@janka0025 dakujem, ozaj sa nám podarila 😉

hiva
19. júl 2010

@mscat gratulujem 😵 ... nam sa zatial este nezadarilo, tak uvidime, kedy to pride 😒 ...snad uz coskoro 😵

@janka0025 ...a tebe sa ako dari?... uz si si zvykla na manzelstvo? 😉

kattikina
20. júl 2010

ahoj babenky ja som dnes boloa u dokiho s takou malou dušičkou ale všetko je zatial ok a dostali sme tehu knižku tak sa moc tešíme 🙂

mscat
29. júl 2010

ahojte

hiva:přeju ti aby se zadařilo co nejdříve.už snažilkujete?? 😉

kattikina:oficiálně těhulka..gratuluji 🙂

janka0025
30. júl 2010

@hiva ahoj, manželstvo pre nás vlastne nebola absolutne žiadna zmena, a nemám pocit, že by sa vobec niečo zmenilo....:D ...niekedy mám pocit, akoby sa mi tá svadba len prisnila a už je a fuč 😀 😀 😀

janka0025
30. júl 2010

ja som bola tento mesiac trošku zmätená, keď mi meškala ms...dokopy som mala meškanie 9 dní, čo sa mi mimo tehu ešte nestalo, takže neviem, čím to je...ale včera sa konečne rozbehla, takže asi to bude ok...po kyrete došla tak ako aj po prvom, bez komplikácií, len teraz to akosi nešlo...

hiva
30. júl 2010

@kattikina @mscat gratulujem, tehulky 🙂 ... urcite sa k Vam coskoro pridame dalsie 😉 ...ja uz snazilkujem 5-ty cyklus a zatial nic 😠 ...ale sme sa uz rozhodli a ked sa nepodari tento cyklus ideme do centra...uz sme objednani 😵

@janka0025 tak ked uz ste boli spolu dlho, manzelstvo byva fakt len formalita a moc zmien neprinesie 😉....pre nas to bolo trosku ine... brali sme sa po roku znamosti...a predtym sme spolu nebyvali...v podstate sme spolu len prespavali bud u nasich, u roznych kamosov, alebo u manzela doma.....takze pre nas bola zmena citelna 🙂

janka0025
1. aug 2010

hiva tak to je fakt o inom....Niekedy aj lutujem, že teraz neprežívame takú tu radosť zo svadby a všetkého čo s nou prišlo...:D Ale my sme spolu začali bývať okamžite...:D as bláznostvo ale vyšlo.....Nejako sme cítili, že to vyjde a zariskovali sme....A vyšlo to....Všetko má svoje pre aj proti 😉

hiva
2. aug 2010

@janka0025 ... ved tak to ma byt 😉...vy ste si to prve opojenie prezili hned na zaciatku a teraz ste uz ako riadne zohrana dvojka 😉 ... u nas to bolo ine v tom, ze my sme nemali kde spolu byvat 😒 ...k nasim byvat na trvalo by bola blbost a k nemu som ist byvat nechcela, lebo tiez byva s mamou a nechcela som kvoli tomu odist od nasich 😅 ...takze nase blaznovstvo bolo v tom, ze po 4 mesiacoch sme zacali planovat svadbu 😀 😀 😀 ... a tiez som rada, ze to vyslo 😅 😵

bleee
3. aug 2010

ahojte, pred par dnami som potratila v 6tt, rovnako v 6tt som potratila pred 13 mesiacmi. V oboch pripadoch sa vyvijal len plodovy obal, babetko sa v nom nevyvijalo. Citim sa celkom ok, nekrvacam, preto rozmyslam, ze nepockame ani za prvou menstruaciou a budeme sa pokusat zas. Je tu niekto taky, kto takisto necakal?

luga
3. aug 2010

@bleee , ahoj, je mi luto, ze si to musela prezit uz druhykrat ☹ .... my sme necakali, ale teda nevyslo nam to

mariro
3. aug 2010

@bleee - my sme tiez necakali ale nevyslo to hned,takze skus a uvidis....cakam teraz ci sa cosi nezdari 😉

mariro
3. aug 2010

teda ci sa zadari 😉 , treba pozitivne mysliet 😉

alex21
3. aug 2010

Ahojte,
nemam vela casu cistat a neviem ci sa to tu uz nepreberalo ale zaujima ma kolko ste krvacali po kyrete a kedy vam potom prvy krat prsiel menzes.
Ja som potratila v 12 tt a bola som na kyrete. Po nom som krvacala 6 dni,teda ak sa to da tak nazvat lebo to bolo velmi slabucke ale cista krv. Vcera som mala prvy styk po kyrete a dnes som zacala znovu krvacat a trochu ma boli podbrusko. Dnes je 10 den po kyrete.
Mali ste niektora podobne problemy?

gabka79
3. aug 2010

Alex21@ - ahoj, po kyrete som tiez krvacala slabucko asi 5-6 dni, menzes som dostala na 36. den. Lenze mne bolo povedane, ze po kyrete nemozes mat sex aspon 3-4tyzdne alebo do prveho menzesu. Krcok maternice sa musi zahojit. drzim palce

bleee
3. aug 2010

@alex21 po prvej kyretazi som krvacala tak ako bezne pri menzese, asi 4 dni. Menzes som dostala normalne na 28 den. Teraz som po druhej kyretazi a krvacala som 2 dni a 2 dni spinenie. Uvidime kedy pride menzes... Manzel pride o 3 dni zo sluzobnej cesty, cize sa budeme milovat 7 dni po zakroku. Teda aspon myslim 😉

alex21
3. aug 2010

@gabka79 @bleee dakujem za odpoved
Ja som nevedela, ze by nemal byt po kyretazi sex. Mne nikto nic nepovedal a ked som sa mala hlasit u svojho po nemocke tak sa ma len sestricka opytala, ci mam bolesti a ked nie tak mam prist az v tedy ked budem mat vysledky z histologie. Takze som este ani nikde nebola. Moj muz je sice doma ale sex sme nemali uz takmer 2 mesiace a ja som uz mala strasnu chut. 😝 a jasne ze muz vobec nenamietal 😀
blee mrzi ma ze si uz druhy krat potratila. 😔 Snad do tretice bude vsetko dobre 🙂

gabka79
4. aug 2010

@alex21 - to je smutna, ze ti nikto nic nepovedal. Mali by to podavat kompletne informacie. Ja som to mala napisane aj v papieroch co som dostala. Jednak sa musis zahojit a druha vec je, ze je vacsia sanca na infekciu po zakroku. Tak chvilku vydrzte 😉 drz sa

alex21
4. aug 2010

gabka no ked teraz viem tak urcite vydrzime. Ved strasne tuzime po dalsom dietatku tak pren vydrzime urcite vsetko. A este si myslim, ze je rozdiel aj v tom ked zena potrati napr. v 6tt a napr. 12 tt ked je uz maternica omnoho vacsia a aj dietatko bolo vacsie. A ja som v papieroch mala ze sa mam do 3 dni hlasit u svojho lekara a o 14 dni pre vysledok z histologie.

elinka84
6. aug 2010

Ahoj Alex21...ja som po kyrete (10tt) krvácala len 2 dni...a normálny menzes prišiel na 45. deň po kyrete. Sexovala som tušim po 2 týždňoch (nikto mi ho nezakázal) a cítila som sa v pohode. Jediné čo mi doktor prízvukoval, že nemám nasledujúce 3 mesiace otehotnieť - vraj aby sa sliznica spamätala...teraz su to 2 mesiace...takže v septrembri na dovolenke.... 😀 ....

sobcek
20. aug 2010

Ahojte. Po IVF a následnom poterate v 5. týždni mám v pondelok podstúpiť kyret. Bude to ambulantne a bez anestézie. Máte s tým niektorá skúsenosť? Pred tromi rokmi som už kyret mala, ale bol v celkovej narkóze a v nemocnici som bola dva dni. Som po stimulácii vaječníkov kvôli IVF, takže sa obávam silnej bolesti, kedže je celá sliznica prestimulovaná a bolí ma aj klasické vyšetrenie pákami. Ďakujem.

lubica69
20. aug 2010

Ahojte
Ja mám za sebou 2 MA a teda aj 2 kyrety ale @sobcek o takom niečom som ešte nepočula 😅 bez tej narkózy

sobcek
20. aug 2010

@lubica69 Ahoj. Veď aj ja som sa naňho tak pozerala. Sestrička vravela, že mi dá predtým oblbovák, ale aj tak to bude bolieť. Bola som na prefukoch vajíčkovodov a tiež to bolo len s oblbovákom a tá bolesť bola neznesiteľná, zo stola mi museli pomáhať, lebo som to nevedla ustáť. Nepáči sa mi tento postup, ale čo mám robiť? Mám narýchlo zmeniť lekára, alebo riskovať následky, keď nepôjdem na kyret včas? Stále zvažujem všetky možnosti ☹

lubica69
20. aug 2010

@sobcek no ja nechápem Ja som vždy mala celkovú narkózu Aj na poslednej hysteroskopii na jednodňovej klinike Juj moja si si toho zažila a toľko bolesti

sobcek
20. aug 2010

@lubica69 Našla som na nete kliniky jednodňovej chirurgie, ktoré robia kyrety ambulantne a bez narkózy. Takže je to možné, len nie asi tak bežné 😒 Aj keď propagujú, že majú ultra tenké nástroje, a to môj doki mať asi nebude.. 😖 No nič, uvidíme, čo bude v pondelok.

lubica69
20. aug 2010

@fu sobcek moja tak sa držkaj a daj potom vedieť ako to dopadlo Budem na teba myslieť

sobcek
20. aug 2010

@lubica69 Ďakujem.. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre