Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucka1987
10. nov 2010

@januska555 ahoj.... viem, ze ti to vravia asi vsetci, ale musis sa s tym vyrovnat, vyplakat sa, vykricat, dostat to von...... a mysliet pozitivne...ja som sa vratila z nemocky pred 4 dnami...... ved uz mas dietatko,...., to ta musi teraz velmi tesit... a dalsie tiez pride neboj......my sme sa rok a pol snazili... a predtym este nejaky cas sme si tiez nedavali prilis pozor..... a ked sa nam podarilo.... tak nam to skoncilo v 9tt+3 ☹ naozaj cim sa viac budes trapit a mysliet negativne , tym to spomali zotavenie....posielam ti vela sil....vysledky este asi nemas co? mne dojdu az o tyzden alebo dva.....

januska555
10. nov 2010

@lucka1987 ahoj ja viem že to nemá žiaden význam sa teraz tým až tak trápiť, lebo to aj tak nič nezmení, ale ked to sa nedá...ja proste na to neustále myslím, vieš vždy ked uložím syna spať a to on pospí tak hodinku 3x denne celý čas len preplačem...je to už hrozné fakt...vieš a najviac sa bojím toho že ak sa mi podarí znova otehotnieť stane sa to znovu a to by som už asi nezvládla...
My sme sa teraz o toto bábo nesnažili, práve naopak chceli sme si dať pauzu lebo syna som mala na sekciu a ďalšie chcem mať prirodzene a to po roku neide takže ked sme zistili že som hned po 1. MS od porodu a kojenia tehu tak sme boli velmi prekvapení, ale potom som sa začala na to bábo tešiť a ked som šla k Dr....tak MA...to bolo strašné☹ a teraz už viem že chcem ďalšie čím skor...
A len taká otázka ty si bola v nemocke mne kyret robili na jednodňovej...ráno o 7:30 som prišla o 8:00 som šla na operačku a pred 9:00 som už sedela v aute s manželom a synom na ceste domov....a s tými výsledkami ja ani neviem ako to je ani kedy budu ani čo v nich vlastne má byť...a kedy máš isť na kontrolu???

lucka1987
11. nov 2010

@januska555 co??? tak to si mala kludny priebeh....na nontrolu idem 18.11... ja som zacala uz skor krvacat tak ma dali na inzuzku a v strede noci som sa tak zozkrvacala.......no tolko krvy som este nevidela zo mna... na wc som citila ako mi cez posvu ide nieco vacsi a aj slo.. akasi velka zrazeniana asi ako mandarinka... ale to nebol plod ani nic... vecim co to bolo....len akasi krv pozrazana.... len mne sa zacala tocit trasne hlava a neudrzala som sa na nohach............
vcera som pozerala film kde 33 rocna zena mala malu sancu na otehotnenie(zbouchni mne) no a ked otehotnela..... ja som sa zzrevala a hned som vypisovala sms mm.... o jednej rano.... a plakala som asi do 3 rano no dlho a este s ami aj skaredo snivalo........ cas to zahoji..... ja sa snazim byt s tym vyrovnana... no ked sa zacnem hlboko zymslat podvedome sa chytim za brusko a viem ze tam uz nic nie je... tiez mi to je luto.. chyba mi to.. vsetky tie pocity...... chcem ich zazit znova aj keby mam zvracat cely den.a mala vsetky mozne nevolnosti........ bola som len na konci 3 mes... no citila som sa uz ako mamina....a citila som sa naozaj ze sa pevne navazujem na babatko.. a moj mm tiez.........
jasne ze budes plakat este je to cerstve... nereba to dusit v sebe... praem ti nech sa s tym cim skor vyrovnas... ked budes chciet sa vykecat napis mi ip.......

kajuska09
12. nov 2010

Ahojte, je to vsetko velmi smutne, hlavne ked si uvedomime, ze vacsinou ten kto nechce babo ho ma a ten kto nechce ho mat nemoze, alebo o babo pride. Ja som mala 26.8. uz zial 2.kyretaz, obidve boli v 12.tom tyzdni... Na vysledky z cytogenetiky som cakala 10 tyzdnov a nakoniec sa aj tak nic nezistilo. Buduci tyzden este ideme s manzelom spolu na genetiku, tak snad sa pride na priciny mojich potratov. Drzme si spolocne palce, aby sa nam coskoro podarili krasne babatka.

lucka1987
13. nov 2010

@kajuska09 ahoj.. mrzi ma to.... 2? a nezistena pricina... tak to uz hej.. uz by som bola asi pekne zlomena... ale ako citam tak sa urcite drzis.. tak prajem nech testy vyjdu co najlepsie.... a coskoro boli // 😉

betty26
16. nov 2010

ahoj ja som už 4 tyždne aj 4 po a ešte mi nedošla mrcha vám kedy prišla?Mne tiež nevedlei povedať príčinu vraj sa to bohužiaľ stáva.

zilakovam
16. nov 2010

@betty26 Ahoj, ja som dostala MS po 6 tyzdnoch od kyretaze ..tiez som bola uz nervozna... co som citala, ked ti nepride do 8 tyzdnov treba ist dokt.

zilakovam
16. nov 2010

@kajuska09 to ma strastne mrzi ☹ , co sa ti stalo, ale treba mysliet pozitivne 😉
Budem ti drzat palce 🙂

betty26
16. nov 2010

@zilakovam dkujem za odpoved 🙂 uz som dost nervozna takto som mrchu este necakala🙂

kajuska09
19. nov 2010

po prvom potrate sa pricina nezistuje, zial postihne to az 80 percent zien ☹((mne kramy prisli po prvom aj druhom hned po 30 dnoch, ale vraveli mi, ze to trva tak 4-6 tyzdnov. Dnes sme boli s manzelom na genetike, tak som velmi zvedava ci sa nieco zisti. Ale musim cakat dalsie 2 mesiace☹

lucka1987
19. nov 2010

@kajuska09 ked sa nezistuje pricina tak na co do kelu mam cakat 3 tyzdne na histologiu a preco mi brali asi 5 ampuliek krvy na testy, ktorych vysledok mam mat tiez asi o 3 tyzdne cize uz len o tyzden 😕 😕 😕 😕

matrixmia
19. nov 2010

ahoj ta dlzka cakania na vysledky histologie zrejme zavisi od toho co budu zistovat a tipujem ze aj od vytazenosti laboratoria kde robia histologiu...v KE to trvalo do tyzdna...aspon su tam nejake zakladne zistenia.vylucovacia metoda. No a predpokladam, ze to moze zavisiet aj od tt v ktorom doslo k potratu. Histologia moze nieco odhalit ale aj nie...no drzim palce a vela sily...prajem vsetkym

kajuska09
20. nov 2010

@lucka1987 je to o nicom tolko cakat, mozno Ti nieco zistia, ale poviem Ti uprimne, necakaj od toho vela. A ako dlho ste sa snazili o babo? ked pises, ze Ti brali tolko ampuliek krvi, tak mozno budu zistovat aj viac ako u mna. Mne az tolko krvi nezobrali 🙂

lucka1987
20. nov 2010

@kajuska09 rok a pol minimalne. no ja budem len rada ked nezistia nic a povedia ze to sa stava......

ttina
20. nov 2010

ahoj dievcata...drzim vsetkym prsteky, aby vsetko bolo dobre for next time 🙂
ja som v 7tt a mam hnede spinenie sem tam..a trocha ma poboluje aj brusko, akoby som mala mat kramy...to asi neni dobre ze?..mali ste s tym skusenost? dakujem ya odpvoed

veronikapp
20. nov 2010

@ttina nemusí to znamenať nič (napríklad len prasknutá cievka) a môže znamenať veľa (u mňa hnedé špinenie v 7tt, potom v 9tt a v 13tt MA a kyret).



kajuska09
20. nov 2010

@lucka1987 mne povedali, ze po 1.potrate sa nic nezistuje, lebo vraj 80 percent zien raz za zivot potrati a ze je to normalne ☹

kajuska09
20. nov 2010

@ttina ja by si som isla na tvojom mieste hned k lekarovi, ja som len malinko spinila, skoro nic a dopadlo to zle, takze lepsie je presvedcit sa ze je to ok ako sa stresovat, drzim palceky.

lucka1987
21. nov 2010

@kajuska09 no vidis, mozno je to podla lekara, pristupu a tak..... lebo mne robli vysetrenia na vela veci.. kedze z od oboch rodicov je v rodine silna cukrovka(dedko aj babka na nu umreli) maju ju aj tety a segra ju ma, tak mi ju zistuju... a taktiez aj na tocolzmu, a este akesi veci.. to mi aspon doki povedal... ze mi na to brali krv.. tiez aj moc a stolicu mi brali... takze som len rada, ze aspon budem otestovana..... joj ale sa tesim, jedna zo sukromky po MA otehotnela prave.. takze supeeer 🙂 🙂 🙂

kajuska09
21. nov 2010

@lucka1987 tak to uplne chapem, ze ti zistuju tu cukrovku, drzim palce aby si ju nemala. U nas v rodine nic vazne, len teraz v piatok na genetike som im povedala ze moja mamina mala nabeh na trombozu, tak povedali ze mi zoberu krv aj na to, lebo ked sa zisti ze mam nejaky problem so zrazanim krvi, budem si musiet pichat injekcie. Daj vediet ako Ti dopadli vysledky.

betty26
22. nov 2010

@ttina no dúfam že u teba to nič neznamená.U mna to bol 5t MA.
Ja som čakala na vysledky s histologie2 tyždne a nič nezystili,že sa to stáva ☹

ttina
22. nov 2010

@veronikapp a to spinenie bolo ake?...iba taky fliacik?..alebo toho bolo viac?..co ti vravel lekar?

ttina
22. nov 2010

@kajuska09 ja som bola u lekara a povedal mi ze nevidi dovod aby sa to stavalo,,,ale vrja prve tri mesiace su kriticke..tak treba sa iba opatrovat☹

ttina
22. nov 2010

@betty26 hm, bojim sa toho aj ja..pri prvom tehu som take nieco nemala, aj ked sa vravi ye kayde je ine...tak snad to dopadne dobre..ale dakujem

veronikapp
23. nov 2010

@ttina no hnedé špinenie bolo slabé, v 7tt jeden deň na intímku, druhý deň len také bodky. V 9tt to trvalo 3 dni, ale tiež slabé, len trochu na intímku. Prvýkrát som aj išla hneď k lekárovi, zrobil sono, všetko bolo v poriadku, aj srdiečko bilo. Ešte mi vravel, že hnedý výtok nie je zlý. Druhýkrát som už nešla. Až na objednaný termín v prvý deň 13tt a to už bolo zle, vraj asi 5 dní nežije.
V predchádzajúcich dvoch tehotenstvách som to nemala. Ale je tu na MK aj téma o tom- Špinenie v tehotenstve a tuším aj Hnedý výtok v tehotenstve, skús nájsť a trochu počítaj. Nie vždy je to zlé znamenie. Na tvojom mieste by som išla na kontrolné sono.

betty26
23. nov 2010

@ttina hlavne sa upokoj viem ze je to taske ale skus.Drzim palce nech vsetko dobre dopadne 🙂 a aj to dobre dopadne neboj hlavne klud

petira
26. nov 2010

No dievčatá, bohužiaľ sa aj ja pridávam k vám. Je to ešte veľmi čerstvé a dosť to bolí. Len v pondelok som bola na prvom sone a z výrazu doktora mi bolo jasné, že niečo nieje v poriadku. Podľa PM som bola v siedmom týždni, ale moji maličkí (dvaja) boli akísi menší ako by mali byť, bolo vidno len dva gestačné vačky. Tak som sa tešila na to, že ich uvidím.. :( doktor mi síce povedal,že sa to môže stať, že som mola mať ovuláciu posunutú a že mám prísť o dva týždne, ale ja som vedela, že je zle. O dva dni som začala troška špiniť, tak som mu hneď volala a troška ma upokojil, že sa to stáva a pokiaľ to nebude krvácanie, tak nemusím robiť paniku. No hneď ako sme dotelefonovali, krvácať som začala.. :( Išla som hneď do nemocnice. Malinkých bolo ešte vidno, hcg som mala tiež dosť vysoké, tak ma poslali domov s liekmi, s tým, že mám byť v kľude. Podvečer ma začalo bolieť bruško a tá bolesť prešla do veľkých kŕčov no a bolo to jasné.. :( Prišla som do nemocnice a začala som silno,silno krvácať. Na zákrok som mala ísť ráno, len keď to krvácanie bolo stále silnejšie vyčistili ma už v ten večer. Za čo som vďačná, lebo si neviem predstaviť, že by som mala čakať na ten zákrok dlhšie. Hneď ráno ma pustili. No a teraz sa trápim a čakám kým to prejde.. :( Najhoršie bolo, že som to všetko videla a mám to stále pred očami.. :(

Keď som odchádzala, tak tam neboli žiadni doktori a ja som už nechcela ostať ani o minútu dlhšie, tak som sa rozprávala len so sestričkou o obmedzeniach. k lekárovi som sa nedovolala a na najbližšiu kontrolu idem až skoro o mesiac. Aké ste mali obmedzenia,poučenia vy? dali vám aj nejaké lieky?
Prajem všetkým dievčatám veľa sily a trpezlivosti, určite to raz prebolí..
(Našťastie mám milujúceho manžela, ktorý vždy stojí pri mne..)

igiana
26. nov 2010

ahojte. Presne viem co prezivate. Zazila som to 3x po sebe, Nedajte sa odbit tvrdeniami, aby ste to nechali na prirodu. To som urobila aj ja a bola som uz na dne. Moj lekar sa tvaril, ako keby sa nic nestalo, ze priroda si to tak riadi. Sama som si cez obvodnu lekarku vybavila vysetrenie na hematologii, odkial ma poslali na specialnu hematologiu, kde zistuju trombofiliu a ine mutacie. Jednu mi zistili MTHFR C677t. Aj ked sa tvrdi, ze je to len porucha vstrebavania kyseliny listovej, moze to sposobovat v tehotenstve zvysene zrazanie krvy a tym padom potraty. Ja som potratila 1X v 22tt-cele tehotenstvo som mala problemy s krvacanim a 2x hned ako mi vynechal menzes som kazdy den asi tyzden slabucko ruzovo spinila a potom som sa postupne rozkrvacala.

Ked som otehotnela teraz, uz pri prvom podozreni som si kupila za vlastne duphaston a vyprosila u obvodnej injekcie fraxiparin na riedenie krvy este predtym ako som mala pozitivny test (z tej hematologie mi to preventivne odporucili ak otehotniem). Na 14ty den od ovu som si urobila test, bol pozitivny ale som si vsimla ze uz zacinam spinit. Rychlo som zacala brat ten duphaston 3x1, raz denne do brucha injekciu, k tomu femibion 800. Od gyn som si zobrala kartu a nasla si super lekarku. Vdaka tomu, ze som si hned zacala pichat a brat duphaston, zachranila som nase dietatko od dalsieho potratu a uz sme v 17tt!!! Lekarka ma vychvalila, ze ako som super postupovala, ze keby som to nezacala robit od zaciatku, tak urcite potratim zas. Kebyze to nezoberiem do vlastnych ruk...

juliana30
27. nov 2010

@petira,ahoj k lekárovi sa chodí po 3 dňoch od zákroku,ja som to mala tak napísané aj v prepúšťacej správe,aj mi tak nakázal moj lekár a aj sestrička v nemocnici.Može sa stať,že dostaneš zápal,alebo ťa zle vyčistili.Zavolaj mu a objednaj sa,nečakaj na nič.Pichol mi injekciu na stiahnutie maternice a sex som mohla mať až po prvej menštruácii a nekúpať sa,iba sprchovať.

lucka1987
27. nov 2010

@petira ahoj no dost mi to pripomina mna pred 3 tyzdnami.. u mna bolo vsetko v poriadku(teda sme si to mysleli, lebo na konrtolu som mala ist az v 13 tt) a prislo to zrazu.. v sobotu rano spinenie a hned som sla na pohotovost s mm. mala som divny pocit a tam mi povedal ze plod nevyzera tak ako by mal a na to ze mi prebiehal 10 tt tak ani srdiecko nebolo vidiet..
a v noci som tiez siilno krvacala... vraj to sa placenty vylucovala... aj taky kus zo mna vypadol myslela som ze to je plod.. no to bola placenta...
moje obmedzenia...
-kym som spinila po kyrete mala som zakaz styku
-po spineni (slabom krvacani) som mala ist na kontrolu, to spinenie trvalo asi 10 dni
-na kontrle mi doki povedal ze uz mozme mat sex... no my sme s nim zacali po 14 dnoch
- vysledky hist. a odberov co mi brali budem mat v pondelok coze o 3 tyzdne
- ak budu vysledky ok, tak sa mozme zacat snazit po prvej mrche, ktora by mala dojst do 6 tyzdnov, resp. mi povedal ze ak do mojich menin nedojde 13.dec(co je 5 tyz) tak mam prist na vyvolavacku, lebo potom ma aj dovolenku a tak

-doporucujem pit alchemilkovy cajik, pijem ho uz 3 tyzdne a citim sa dobre po nom.. pomaha aj pri depresiach a hlavne naprava cyklus a tak.. kupis ho aj v lekarni aj v cajovniach.. foto mam v albume 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre