Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

janus32
30. dec 2010

matka priroda to ale obcas riadne prehana,myslim,ze na takom Luniku IX by sa jej lepsie darilo,aj obyvatelia by jej boli asi povdacnejsi a zacali by si vazit zivot 😕

juriva
30. dec 2010

@janus32 hmm z lekarskeho hladiska to berme tak,ze su to ine struktury DNA,iny sposob zivota a iny cely evolucny vyvoj.
Z nasho hladiska su to stresy,prilis velka opatrnost a prilis velke premyslanie o com ako co bude,zadelenie si penazi atd atd...
Z toho mojho hladiska je to vsak banda (skarede slovo a za nim dalsie),ktori si neuvedomuju a proste neriesia co bude. Idu smelo do toho a bum tralala nase dane na dalsieho ich potomka sa rutia.
Pocula si aby mali problemy,ktore ma bezna zena?Ja veru nie!!!

janus32
30. dec 2010

@juriva no ved prave to,ze ani o jednej som take nieco nepocula 😠 Ked som chodila k svojmu dokimu,tak sa tam aj tri naraz natrepali do ambulancie,az mi zle z nich bolo.Pupky mali pred sebou a vonku v kociku im dalsie deti sedeli.Ja teda fakt neviem kde je spravodlivost 😖 Mozno by sme sa mali naordinovat na ich zivotny stryl a potom sa nam bude darit 😒

juriva
30. dec 2010

@janus32 hmm nemas taku strukturu DNA ani ked sa pototo🙂 ani ja ani nikto normalny🙂 tam to je naozaj ine,ten ich proces,cela ta hierarchia hodnot su u nich na poslednom mieste a u teba na prvom. Ako napriklad dieta.Mnohe chcu,tuzia,maju prostriedky na to a vidis.Tak to je. To je sposob,ktory nevie ziadna psychologia pochopit.
U nich je to prirodezene,ze vie mat dieta a keby mohla,do roka aj 4 by vrhla🙂
Primitivizmus ako sa patri🙂 a super jedna vlastnost: Neriesia,ale ziju zo dna na den🙂

petra53
30. dec 2010

@p3tra11
@juriva
@janus32
baby, ste super 😀 😀 😀 takže som normálna?... 😝 lebo som mala výčitky, že jej to bábätko snáď závidím, ale nezávidím, neželám jej nič zlé... ale v podstate aj závidím... 😅 😅 😅

petra53
30. dec 2010

@juriva
@janus32 baby, ked ste u pri tých rómoch 😉 minule som bola s malým u našej pediatričky a do vedľajších dverí, kde je ďalšia pediatrička išla "mamička" - rómka s kočíkom. Som sa fakt dobre pobavila, keď vyšla sestrička a hovorí: "Ideš k nám ty? ...alebo s malým?..." 😀 😀 😀 alebo je to skôr do plaču? 😕 😅

jarra
30. dec 2010

Ahojte babulky, tak už mám po kontrole.. Mám dobré aj zlé správy - tá dobrá je, že stačí počkať len tri mesiace a môžme sa znova snažiť - dr. povedala, že spravíme všetko pre to aby to do tretice dobre dopadlo a tá zlá je, že v maternici mám ešte dosť krvi. Dostala som injekciu a v pondelok idem na kontrolný ultrazvuk, ak krv nezmizne musím ísť znova na kyretáž.. ☹ ☹ Tak mi držte palce.

janus32
30. dec 2010

@jarra fuuuha,vies co,ja som mala aj po porodoch,aj po kyretoch(ake sproste slovo)-mam navrh,vymyslime tomu ine meno 😉 ,no skratka to som chela povedat,ze vzdy som mala problem vpratat maternicu do svojej kozi 😒 stale ma museli pichat kadecim,len aby sa naspät zrolovala.Vidite,este aj ta maternica nechapala co sa deje 😅

janus32
30. dec 2010

@petra53 my sme normalne-teda aspon si myslim 😵 ale mozno aj oni si myslia,ze su normalne 😀

jarra
30. dec 2010

@janus32 no je to sprosté slovo, ani mne sa nepáči 😖 Keď mi to robili po MA minulý rok, tak bolo všetko v poriadku a teraz keď treba vlastne dať von už len placentu, tak sa to takto pototo 😒 Najhoršie je, že mi dr. pichla tú injekciu a ja vôbec nekrvácam a ona mi povedala, že bude dobré ak začnem silno krvácať, a nič ☹

diorka
30. dec 2010

Ahojte baby, zasa som sa na vas nasmiala 😀
ja ma zasa taky problem, ze vlastne po nazvem to zakrok, aby som to hnusne slovo nepouzila, aj ked toto nieje o nic krajsie, no proste dr. mi predpisal antibiotika a ako som ich dobrala, tak ma cely "podvozok" svrbi, este aj nejaky vytok mam, no ide ma porazit 😠

@jarra tak to je super, ze sa mozte po troch mesiacoch, ja som velmi zvedava, co povie mne ... drzkam palce s tou maternicou 😉

janus32
31. dec 2010

@diorka 😀 ze podvozok-super slovo 😀 Inak vela zien ma problem prave s tym,ze ked berie ATB,tak to tam svrbi 😒 ,tak potom nas este pre istotu doliecuju zase proti svrbeniu ☹
@jarra no ja som tiez nikdy nejak extra nekrvacala,preto ma stale dobali s injekciami-po porode kazdy den,ta potvora nie a nie sa scvrknut.Dokonca a ni po porode som nemala sestonedelie,ale iba dva tyzdne,take normal 😒 doki hovoril,ze to je O.K 😕

p3tra11
31. dec 2010

@diorka
@janus32
@petra53
@juriva

babenky, ale sa tu dobre rozvinula diskusia ... mysliet pozitivne 🙂
co sa tyka tych romov, oni nemaju take problemy, ako my, totiz oni nepoznaju, nemaju buduci cas v ich romstine, teda ziadne zajtra sa nestarame, je furt len dnes... :( skvele, co?

janus32
31. dec 2010

@p3tra11 pravda velkaaaaa,oni maju len dnes 😀 ved naco by si zatazovali hlavu niecim takym nepodstatnym ako je buducnost deti 😠.Skratka maju ine programovanie v hlave,ale aj v ich organoch by sa zisla ina instalacia 😔

p3tra11
31. dec 2010

@janus32 suhlasim...vo vrecku sa mi rybicka otvara, ako vidim, ked im stat postavi nove byty, domy atd, a oni to za dva tyzdne zdemoluju, a vykrikuju do telky, nech sa o nich stat dalej postara, kto tak ma zit... 😖 😠 och, nemam ich rada preto, lebo stat sa venujem romskej politike skor, ako svojej buducnosti v mladych rodinach...preto sa vsetci stahuju prec...
no dobre, ale to uz som asi zvrtla riadne tuto temu... 😉

juriva
31. dec 2010

@petra53 ,vsetko zavisi od nasej psychiky, vsetko. Od A po Z.Co ta nezabije to ta posilni..🙂

juriva
31. dec 2010

@janus32 no jasne ze si myslia ze su normalne🙂 oni kazda pride do ordinacie a velkym hlasom povie :DOBRY DEN🙂)))
Cigareta z nej ide,uz sa ich spytam,ake je to tajomstvo ,ze vyzeraju aj tie mlade matky tak mlado🙂))
Oni nemaju ani psychicke problemy,ale vazne.Vsak ked nevedia ani co je psychika,ale presne vedia kedy a okolkej ma byt na poste na socialne davky🙂
A potom sa nakupujeeeee do dna resp.buduceho rana a potom sa caka na den sudny,kedy pride dalsia podpora🙂
Naozaj kebyze sa nehanbim ja uz takto zacnem zit🙂 rano motorova pila,nakradnut drevo s muzom,same vytoky co im po kolenach tecu a hlavne je ze je co?No pohoda🙂
Potom "vrhne"dieta,tyzden sa citi v nemocnici ako super **** hoteli,sprachuje sa, ako vo wellness,strava a ze nemotivuj ju prist o 9 mesiacov 🙂
Tento stat nevie aku tu ma podporu a vraj kriza a zle zdravotnictvo🙂 Prd,pre degenerativne plemena je to cista motivacia!

juriva
31. dec 2010

@jarra a to kolko si uz po zakroku?Hm cudne,ze sa ti ta krv nevie odpalit uz z tela von. Hmmm.

juriva
31. dec 2010

Kazda choroba ma psychicky charakter drahe damy🙂 preto sa netrapte a myslite a zaspavajte s vedomim,ze ked pride spravny moment,aj u mna sa naskytne moznost byt opat nad vodou a nemysliet na haluziny,preco ja,preco nie ta "pipina" co fajci a pije...
Kazde velke dielo ma svoju dan.A ked to dielo pride,na tomto sposobe,ako priroda tresta slusne zeny sa len pousmejeme a povieme si , ja to uz mam za sebou.Ja uz budem robit len dobre ciny,a za kazdy velky cin si zoberiem tehlicku do neba,a ked ich budem mat vela a pride den D,postavim si tam dom🙂
Vsetko je o cinoch a dobrote ....nikdy som tomu neverila,ale uz tomu verim.

jarra
31. dec 2010

@juriva 19.12 mi to robili, ale len placentu mi vyberali, ale dúfam že sa to do pondelka vyplaví..

juriva
31. dec 2010

@jarra a to si v ktorom bola? a velmi krvacas?vsak ja som 2 tyzdne tak sa neboj...

jarra
31. dec 2010

@juriva bola som v 15 tt, mne sa predčasne rozbehol pôrod kvôli zápalu v krvi, tak preto mi trebalo dať von už len placentu .. a práve že už vôbec nekrvácam a dr. hovorila, že by som po injekcii mala začať dosť krvácať, že to bude dobré znamenia, a nič ☹, len úplne slabulinké špinenie.

janus32
31. dec 2010

@juriva to si pekne napisala 😉
@jarra ked tvoje pismenka citam.,tak nejak mi aj rozum postava,aaau,fakt s tebou velmi sucitim ☹ 15tt-to uz si clovek mysli,ze to bude o.k.a nieje ☹

juriva
31. dec 2010

@jarra hmm ja som 21tt a vidis..tak to chce priroda...a to mi aj mlieko prislo do toho...jaj ja uz som si vytrpela.
teraz som potratila 12 necelom tyzdni.takze vidis...ale beriem to pozitivne do tretice budem mat krasne dieta!!!

juriva
31. dec 2010

@janus32 ja pisem len pekne🙂

jarra
31. dec 2010

@janus32 ďakujem, ja som si tiež myslela, že sa už nič nemôže stať ale stalo sa.. Už sa raz mala MA v 12 tt a keď som teraz prešla, za dvanásty tt a všetko bolo v poriadku, začali sme sa naplno tešiť, že sa nám pošťastilo a zbytočne .. 😢

jarra
31. dec 2010

@juriva bože 21 to je hrozné.. Držím palce nech sa to do tretice podarí. Aj mne sa teraz rozbehlo mlieko a dosť veľa, takže sa musím bandážovať a beriem medocriptine 2x denne. Čo ti vtedy pomohlo aby sa to zastavilo?

juriva
31. dec 2010

@jarra na ot mlieko nech ta muz stahuje. Plienka okolo prs a stiahne sa elast.obvazom. Pomoze.Trva to trosku.
Ono to je fyziologicky proces,proste si porodila,tak mas mlieko. To prejde....a pomerne skoro dostanes krami, takze sa nezlakni🙂

jarra
31. dec 2010

@juriva no muž mi to pravidelne bandážuje, aj cez deň to mám keď nikam nejde a v noci stále, ale ďakujem za radu 🙂

juriva
31. dec 2010

@jarra pohoda🙂 to prejde...ja neviem ale mne to tiez trvalo ....a nechapem preco doktorka ci aka zena ti chce robit opakovane cistenie,vsak ja som sa cistila 6 tyzdnov,ked som v 21 t porodila.
Hmm to je cudne...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre