Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

solinkarka
5. jan 2011

Baby v pondelok sme prisli o mimi 😢 boli sme v 10tt 😢 je to strasny pocit a ta rana na dusi 😢

marikac
5. jan 2011

@solinkarka mrzi ma to, ze aj tu sa stretavame 😒

solinkarka
5. jan 2011

@marikac veru myslela som na teba dnes ☹ je to strasne kolko je tych potratov 😢

marikac
5. jan 2011

@solinkarka ak chces, kludne sa pytaj, odpoviem, na co viem.

p3tra11
5. jan 2011

@solinkarka to ma velmi mrzi... :( citala som si tvoje prispevky v inom fore, a bolo vidno, ze si sa tesila...ja som bola v 9tt... :(( a pravdupovediac, nikdy by ma nenapadlo, ze sa take veci deju...
drzim ti prsty, aby to rychlo prebolelo, aby si zabudla na tu bolest...

ka3n
5. jan 2011

ahojte, ja som potratila v 10tt dna 20.10, prvu MS som mala 16.11 a zaroven aj poslednu a teraz som v 8tt verim, ze bude vsetko v poriadku, srdiecko nam zatial bije, ale este nie je nic vyhrane..

p3tra11
5. jan 2011

@solinkarka akurat minutu pred tebou som pridala prispevok, ze aka som RADA, ze tu nepribudla ziadna clenka za DVA dni...co sa deje v tomto svete??? 😢

solinkarka
5. jan 2011

@p3tra11 ano citala som ☹ zivot je nevyspitatelny ☹ clovek uz aby sa aj bal otehotniet aby sa nieco take nezopakovalo ☹ drzim ti palce aby sa vam coskoro postastilo 🙂

p3tra11
5. jan 2011

@ka3n jeeej, vniesla si nam tu trosku svetla 🙂 drzim prsty, aby bolo vsetko v poriadku... 😉

p3tra11
5. jan 2011

@solinkarka ano, strach je velky, ale urcite ta radost po tom prekona vsetky nase obavy...
my sa budeme snazit asi az tak od aprila...aj toto bola len nahoda, ale zato sme sa velmi tesili... tak pockame, kym sa dam trosku do poriadku (ja aj moja maternica) a mozno aj zostatnicujem a potom... 🙂 ked budem mat menej stresov okolo seba a mohla sa sustredit len na jedno 🙂

majaja86
5. jan 2011

@solinkarka je smutné koľko sa nás tu stretlo 😢 no musíme držať hlavu hore, aby sme boli pripravené na ďalšie bábo .... ja viem je to tažké... aj keď už ubehol mesiac, ale stále mám slabé chvíľky .... poplač si ak potrebuješ mne to pomohlo...... prajem veľa síl 😉

solinkarka
5. jan 2011

@majaja86 nikdy by ma nenapadlo ze sa to stane prave mne 😢 ved som sa citila uplne v pohode ☹ veru treba sa dat dokopy a zacat odznova a verit ze uz nic take nezazijeme ☹

solinkarka
5. jan 2011

@p3tra11 a kedy si ty prisal o mimi? 😢 prepac ale nechce sa mi to hladat do zadu

p3tra11
5. jan 2011

@solinkarka tak ako pises, ani mna by to NIKDY nenapadlo...dokonca som ani nevedela, ze take nieco existuje...niekedy si myslim, ze som len v tom svojom uzavretom svete, a o inom nic neviem... 😖
ani sa ti necudujem, ze sa ti to nechce citat, mozno aj dobre robis... ja som o mimi prisla pred mesiacom, na Mikulasa...smutny darcek...a 9.12 som bola na zakroku...

solinkarka
5. jan 2011

Baby idem si ja lahnut bo je toho na mna od pondelka vela 😢 urcite este dnes pridem a dufamze v lepsej nalade 😢

marikac
5. jan 2011

@p3tra11 na Mikulasa som bola na MA aj ja 😠

p3tra11
5. jan 2011

@marikac vies, akosi som nikdy nemala rada Mikulasa, ine deti dostavali hry, mobily a peniaze do topanok a ja sacok ovocia...a aj tak mi to nepomohlo... 😀 a teraz zasa toto...asi sa budem musiet tomu sv. Mikulasovi trosku prihovorit, aby mi tak nenapadne aj babo raz pribalil, co ty na to?? 😉

p3tra11
5. jan 2011

@solinkarka oddychni si trosku... 🙂 a plac, kolko mozes...zo slzami sa odplavi aj bolest...

marikac
5. jan 2011

@p3tra11 ja som dostavala aj zemiaky 😀 a uhlie 😒

tututu
5. jan 2011

@solinkarka Bóže Solinkárka aj ty? Mňa už to nebaví, veď som bola v téme spoločný termín na august, len som sa nepridala, len som čítala, bo ja som nemala na sone srdiečko, tak som sa nechcela chváliť, a po dvoch týždňoch som sa tak chcela prihlásiť strašne, ale srdiečko nebilo a plodík prestal rásť- bola som dokonca 31.12. na kyret.To hnusné slovo nechcem viac počuť- je mi fakt strašne, a presne viem, ako sa teraz cítiš, sme na tom asi rovnako, len ja mám už narodeného prvého synčeka už anjelikom- odišiel mi keď mal 5 týždňov- nedostatočný prísun kyslíka počas pôrodu a to bolo zdravo donosené dieťatko a toto bol môj druhý anjelik maličký 5 mm drobček, no ľúbim ho veľmi.
Je mi to fakt ľúto, život je sviňa ale prečo my?

solinkarka
5. jan 2011

@tututu chudiatko asi si to mala horsie s tym syncekom ☹ neviem ci by som sa dokazala s tym zmierit 😢 si silna zena...ja som zacala v pondelok mat ruzovy vytok.isli sme na sono a tam som prezila najhorsich 5min v mojom zivote 😢 nebijúce srdiecko 😢 ach jaj zivot je niekedy velmi kruty 😢

lucka1987
5. jan 2011

@solinkarka ahoj to mi je luto co sa ti stalo.. kedysi sme si pisali ked som mala ja potrat.. ved som ti psala ked si mala prispevok ze mas hnedy vytok ci co to... aku si mala dg. mala si normalne aj srdiecko uz? viem ze to teraz boli moc, ale treba mysliet pozitivne pomaha to. skus alchemilkovy caj.ono nie som si este ista som len dva mesiace po MA ale dnes mam na teste // tak uvidime ako sa to bude vyvyjat..
drzit ti palce aby si sa dala rychlo dokopy a co najskor sa vam podaril dalsi mrnusik

solinkarka
5. jan 2011

@lucka1987 ano pametam si na teba...jej ty si opet tehulka? 🙂

lucka1987
5. jan 2011

@solinkarka no asi 😅 neviem este isto.. dnes som 29 DC a mam ducha.. ale som presne 60 dni po kyret takze nviem hadam to nie su zidne zvysky, urobim si dalsi zajtra... (ale mam aj priznaky ako pri prvom ked som bola na zaciatku)
hlavne teraz oddychuj a nenamahaj sa... nech sa maternica rychlo zotavi a da do povodneho stavu... a tu otazku preco.. si dava aj ja stale.. je jedno ci mas 10 alebo ziadne babo, potrat aj tak straasne boli.. a bola som nahnevana na vsetkych,.. a doteraz nadavam lebo je nespravodlive ze tie co nechcu maju, a tie co by dali zivot za dieta tak nemaju... zakon schvalnosti alebo coho to neviem

jarra
5. jan 2011

@solinkarka mrzí ma, že si sem k nám do tejto smutnej témy pribudla. Želám ti skoré zotavenie a hlavne veľa síl aby si sa s tým zmierila.. Ak keď to nikdy úplne neprebolí ... čas je najlepší liek.

solinkarka
5. jan 2011

@lucka1987 prajem ti aby to tak bolo a bola si opet tehulka 🙂 a ja si prajem to iste aby sa nam aspon do leta podarilo ☹

lucka1987
5. jan 2011

@solinkarka verim ze budes do leta.. kolko ste sa snazili o prve mimi?

solinkarka
5. jan 2011

@jarra ani vo sne ma nenapadlo ze sa to moze stat prave mne ☹ a ze uz je tolko vela potratov ☹ ved kazdy drobec ma pravo na zivot ☹

solinkarka
5. jan 2011

@lucka1987 my sme sa snazili tri mesiace 🙂

jarra
5. jan 2011

@solinkarka s tým asi nikto neráta ☹ .. život je v tomto smere veľmi nespravodlivý. Ja mám už 2 anjelikov v nebíčku a nikdy by ma nenapadlo, že takto skončím ☹
Tri mesiace snaženia nie je veľa, verím že sa ti čím skôr ukážu // a bude všetko v poriadku až do konca 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre