Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

evka1984
7. jan 2011

@rena držím palce nech je to ok... ale určite bude, lebo aj ja som to mala teraz také slabé 😉

rena
7. jan 2011

@evka1984 ja som brala kyselinu 3 mesiace pred oplodnenim a lekar vravel ze je to dobre ze to mam brat a pri tom sa nam stalo to co sa stalo tak ja tiez neviem ci je to dobre

adikad
7. jan 2011

@evka1984 tak to máš pravdu, lekári sami nevedia čo je dobré a čo nie.

adikad
7. jan 2011

@evka1984 tak to máš pravdu, lekári sami nevedia čo je dobré a čo nie.

adikad
7. jan 2011

Baby, boli ste po kyretáži na PN a ako dlho?

jarra
7. jan 2011

@evka1984 no je to divné, že jeden hovorí tak a druhý tak. Mne dr. povedala, že tehotenské vitamíny, ktoré obsahujú kys. listovú a sú aj pre plánovanie dieťatka by bolo dobré užívať aspoň tri mesiace pred otehotnením, aby malo telo dostatok kys. listovej. Ale ževraj femibion 800 stačí užívať aj 1 mesiac pred.

evka1984
7. jan 2011

@rena aj ja som brala 3 m listovku... 1 mes. som brala aj acidofolan ten obsahuje aj železo aj nejaké iné vitam. ale potom som prešla na túto listovku. Zrejme to nebude v tých vitamínoch problém. 🙂 Treba pátrať inde.

rena
7. jan 2011

@adikad ja som od 16 .12 vypisana a az o 1 tyzden mam ist na kontrolu dost dlho

evka1984
7. jan 2011

@adikad ja som na PN nebola kedže bolo pred vianocami (21.12.) a už som mala nahlásenú dovolenku aj medzi sviatkami aj pred tak som to nechala tak. Ale sa ma všade pýtali že či chcem PN. Moja kamoška bola týžden PN.

rena
7. jan 2011

@evka1984 ucite ano treba patrat inde.ale asi tak o 1 mesiac tiez zacnem brat vitamini ale asi len tu kyselinu dohodnem sa z lekarom.

evka1984
7. jan 2011

@rena fúúúú... riadne dlho. Ja som bola nervozna už ked som bola 2 týž.

evka1984
7. jan 2011

@rena ja idem 7.2. na kontrolu po 1. mrche, tak sa aj idem na neho vrhnúť s otázkami ohľadne vitamínov nech sa vymáčkne že čo a ako.... a potom sa rozhodnem že do čoho pôjdem. Ked som sa radila v lekárni na bylinky, tak mi baba povedala, že v tehu ale aj pri plánovaní je veľmi dôležitý vitamín E. Takže ešte rozmýšlam nad ním.

rena
7. jan 2011

@evka1984 a po zakroku si bola na ultrazvuk po akej dobe

evka1984
7. jan 2011

@rena nebola som na ultrazvuku, moja kontrola týž po zákroku u dokiho spočívala v tom že mi prehmatal brucho a vypytovala sa že ako sa mám čo môžem a čo nemôžem. Uplnou náhodou som dostala horúčky na druhý deň po zákroku tak sme sa s mm naľakali že či nemám dačo dole zapálené alebo čo... tak sme šli na urgent a tam mi spravila sono aj ma prezrela a povedala, že je všetko ok, maternica sa stiahla, dostala som druhú injek. na stiahnutie maternice a povedala, že tie zvyšky po potrate čo tam vidí sa vyplavia menzesom.
Tá horúčka bola priznakom začínajúcej chrípky, ktorá na druhý deň prepukla v plnej sile. Ale aspon som bola kludná že to so spodkom nemá nič....

evka1984
7. jan 2011

@rena ultrazvuk mi bude robiť až po mrche na kontrole, tak povedal.

rena
7. jan 2011

@evka1984 no urcite a mala si aj nejake antibiotika

evka1984
7. jan 2011

@rena nie nemala som nič

rena
7. jan 2011

@evka1984 no ale ked si mal az ultrazvuk tak by to malo byt ok.ja som pozakroku bola az po2 tyzdnoch a bolo to zle tak teraz dufam ze to nepohnojili a budem dobre vycistena

evka1984
7. jan 2011

@rena strábim sa z toho sama bez liekov, asi týž po zákroku som začala piť alchemilku kým som ešte nemala tú zmes... a vtedy mi začalo aj špinenie tak si myslím, že čaj to čistenie trochu urýchlil ale po 2 týž som prestala špiniť.

adikad
7. jan 2011

@evka1984 aj mne až po mrche, no už sa jej nemôžem dočkat.

rena
7. jan 2011

@evka1984 ja som mala a aj teraz beriem ale keby som ich nemala tak neviem ako by som dopadla

evka1984
7. jan 2011

@rena neboj sa ... ak fakt už len slabo špiníš tak to bude ok. 😉

adikad
7. jan 2011

Mne nepichali žiadne injekcie na stiahnutie maternice, prečo??

evka1984
7. jan 2011

@adikad ja tiež som zvedavá hlavne že kedy príde a aká bude...

solinkarka
7. jan 2011

@adikad ani ja neviem ci mi nieco pichali..vlastne pichali ale to som bola este po narokoze ospala iba som citila ze mi nieco pichaju 😒 ale co to bolo neviem...

rena
7. jan 2011

@adikad mne 1 krat pichali az 4 injekcie a teraz ked som bola 2 krat na cistenie tak ani jednu tak nechapem

evka1984
7. jan 2011

@adikad tak to neviem, ja som dostala ešte aj pred odchodom z nemocnice po zákroku do zadku. A kedže som bola na urgente na druhý deň tak som dostala aj tam. Moja kamoška čo potratila spontánne v nemocnici na posteli povedala, že dostala 3 alebo 4 v nemocnici a potom ešte aj u svojho dokiho 😒

rena
7. jan 2011

@evka1984 tie injekcie su na stiahnutie maternice poto vravela ze dalsia je od bolesti ja som tiez mala 4 injekcie

evka1984
7. jan 2011

@adikad skús sa na to opýtať prečo ti nepichli, lebo to vraj pichajú všetkým... rýchlejšie sa stiahne maternica a vraj to mám aj zastaviť krvácanie.

adikad
7. jan 2011

Tak už tomu vôbec nerozumiem. Jedine,že by mi to boli pichli keď som bola ešte v narkóze, to som sa zobudila až po pol hodine na izbe.A 4 hodiny mi zakázali vstávať a 2 hodiny piť ☹

rena
7. jan 2011

@adikad ja som tiez nemohla pit ani jet koli tomu aby som to potom nevivracala.a ked pichali injekci tak az vecer a strasne to bolelo to bola ta olejova

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre