Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

hagarka
7. jan 2011

......najhoršie, že toto lekári ani neriešia!Mne lekár v nemocnici po kyrete povedal, aby som si z toho nič nerobila, že jeden potrat nič neznamená....že až po troch sa to berie za vážnu vec....No to môže povedať len chlap čo nikdy nič také nezažil.....to si žena musí prežiť niečo také 3x, aby sa s tým niekto zaoberal??? To sme kde? Našťastie môj lekár povedal, že on robí vyšetrenia už po prvom potrate....tak som zvedavá na výsledky......držte palce!!!

hagarka
7. jan 2011

@solinkarka .........díky.....aj ty...určite!!!

jarra
7. jan 2011

@hagarka budem držať, neboj určite budú dobré, keď už máš dve detičky 😉

solinkarka
7. jan 2011

Super ze sa tu navzajom podporujeme 😔

hagarka
7. jan 2011

@jarra ....díky moc.....aj ja verím....už to neriešim...nechcem to za každú cenu, ale bola by som strašne rada, keby sme ešte jedného drobčeka mali 🙂

p3tra11
7. jan 2011

@hagarka aj mne to lekar povedal...ze vraj taka je legislativa SR, a on s tym nic nespravi...takze asi by sme tu mali spisat peticiu, a poslat na ministerstvo zdravotnictva, nech s tym nieco robia... 😠

jarra
7. jan 2011

@hagarka dočkáte sa, len treba veriť a nevzdávať sa 🙂

hagarka
7. jan 2011

....napríklad za potratovosť môže vrodená trombofília, ktorú má 60% populácie....dá sa zistiť banálnym vyšetrením krvi.....to načo si platíme poistku...to by sa malo spraviť každej žene resp.dievčaťu ešte pred otehotnením a čomu všetkému by sa dalo predísť......smutné. Aj mne teraz robil na ňu testy tak uvidím.........

tututu
7. jan 2011

@solinkarka ahoj zlatko, ako sa držíte? Myslela som na teba, že máš tie kŕče, kto ťa prosím ťa robil v pondelok?
Ale poviem ti, že ak ti dali ATB, tak asi vedeli prečo, čo si neni trošku viac priebojná, mne žilinská nemocnica ešte nič nedala, jedno vzala, teraz druhé už síce nie ich vinou- len miminenko, takže som k nej pesimistická, asi mi nie je súdené z tej nemocky doniesť domov uzlíček.... 😢
Musíš sa pýtať, riešiť, nenechaj sa odbiť- tak to zanedbal aj tvoj doki na začiatku- veď on ťa vôbec nedal na sono na začiatku tehu, veď predsa akciu ti treba dokázať, aby ťa mohol vôbec v 10. tom týždni objednať na genetiku- krvné testy čo si mala mať toho 5.1. takže vôbec nevieš, či to bolo už od začiatku OK, lebo prvé sono ti dal na 17,-či 19.1 čo nie je normálne podľa mňa- veď predsa či je tehu a bábo v poriadku treba sledovať od začiatku....
Inak tebe tiež moc nechutilo, ani ja som nemohla do seba nič dostať, aj keď niekedy chute na slaninu a chren, maslo rožok ma med- tak ako pri tých mojich dvoch drobcoch, ale mala som si to všimnúť, posledný týždeň mi prsia zmakli, a keď som sa skrčila, tak m i vôbec nezavadzalo bruško- bolo fakt mäkké , nie také tuhé a napäté- no fakt, mala som to všimnúť- asi som fakt prestávala byť tehu, mne sa bábo prestalo vyvíjať po 6. tom týždni a v 8+5 tt mi 31.12. robili ten hnusný kyret....
Po ňom mi je celkom ...... bruško nebolí, krvácanie len prvý deň, teraz len také trošku špinenie, nič moc...dnes je to týždeň, čo sme stratili mimi a letelo k bračekovi do nebíčka, som stále smutná, ale keď som v robote, tak mám iné lepšie myšlienky, tak som rada, že netrčím doma na PN- i keď mi to lekár odporučil kvôli psycho, keď mi zomrel prvý synček a teraz toto sa stalo.....
Inak strašne ma od utorka svrbí celé telo,neviem či mám nejakú alergiu, alebo to nie je z toho kyretu, či čo mi je- ide ma poraziť, tak by som sa doškriabala, neviem čo s tým zasa je víkend, asi zájdem k obvodnej na krv.....
Držkaj sa solinka, a nenechaj sa odbyť peknými rečičkami dr.- vymeň ho určite!!!!

solinkarka
7. jan 2011

@tututu ano aj mne bolo podozrive ze ma na prve sono objednal az v 12tt ale myslla som si ze to tak ma byt, vsak je lekar tak vie co robi. uvazujem uz nad tym ze ho zmenim. a hlavne aby mal sono co moj nemal. ale treba ist dalej aj po takejto zlej skusenosti a verit ze druhy krat to uz bude dotiahnute do konca. ledy sa planujete opet snazilkovat?

tututu
7. jan 2011

@solinkarka neviem srdiečko, ja už mám 35 r. tak už som minútu po dvanástej, takže najskôr idem k endokrinologičke, lebo beriem Euthyrox už 8 rokov, tak asi toto bolo zlé, prečo sa to stalo, tak potrebujem mať super výsledky a potom od nej súhlas na tehu, nám sa zadarilo ,, až ,, na 4 tý mesiac- tie prvé dve na prvý šup, no hold, už nie sme najmladší, vy máte ešte čas na 5 detí zlatko, tak nezúfaj, ešte budeš dlho kočíkovať, prebaľovať, kojiť vstávať 4-5 x v noci- neboj- užiješ si to určite- si mladučká a telo je ešte zdravé- toto iste bola len náhoda-
Inak ja mám dokiho Veselý- Jamriška, oni tam majú sono, no uvažujem nad zmenou- uvidím po prvej menštr. mám kontrolu, lebo teraz som vôbec nebola spokojná s dokim keď som mu niesla papier z nemocky, možno Jmriška bude na mňa trošku iný- vieš, oni dvaja sa tam v týždni striedajú- Jamr- po-ut-štvt-pia, Veselý len v stredu....

hagarka
7. jan 2011

....ja viem, že všetky chceme to isté.........zdravé bábätko....ale ked si pomyslím, že kedysi sono vôbec nebolo....max. na poradni popočúvali ozvy a to bolo všetko, tak asi to netreba moc riešiť......čo sa má stať sa stane a niekedy až s odstupom času zistíme, prečo..........i keď nám to v tú chvíľu nedáva žiaden zmysel..............

solinkarka
7. jan 2011

@hagarka neboj verim tomu ze coskoro sa nam podari vsetkym 🙂 tento rok je podla vestcov velmi plodny tak to trab vyuzit 🙂

hagarka
7. jan 2011

@solinkarka .....ved aj ja som vravela, že chceme tretie a aby nebolo aj tretie a štvrté naraz 🙂

solinkarka
7. jan 2011

@hagarka no ja by som nezvladla dve, nie to este tri ale ty ked sa citis..ok 😀

hagarka
7. jan 2011

..
@solinkarka ...ale zvládla, do toho sa dostaneš a potom sa čuduješ, že čo si robila, keď si nemala deti 🙂 🙂 🙂

zlatat
7. jan 2011

ahojte, aj ja som si tým už prešla. ☹
Pred dvoma dňami som bola na kyrete. 3 roky sme sa snažili o 3. bábätko a v 6tt som z ničoho nič začala krvácať, poobede som dostala zimnicu, horúčky. Na druhý deň ma čistili, lenže mala som tú smolu, že mi to nerobili pod narkózou ☹ ☹ ☹
Bolo to hrozné, plakala som ako malé dieťa.
Mala som byť uspatá, vyslovene som si to želala, aj papier som podpísala, že súhlasím s narkózou, ale žiaľ, nevedeli ma napichnúť, a ak sa mi aj trafili do žily, tak mi hneď praskla, tak mi to po 11 neúspešných vpichoch lekár bez môjho dovolenia urobil.
😠 Keby som nebola priviazaná, tak ho nakopem a utečiem mu zo stola.

zlatat
7. jan 2011

@tututu ja mám 37, a tiež chodím na endokrinológiu a beriem už asi 12 rokov Euthyrox - teraz mám 125.ku

hagarka
7. jan 2011

@zlatat ....tak to si neviem ani predstaviť..........prepáč, ale robím ako sestra, ale ešte som nepočula, že by sa niekto nedal napichnúť....vždy je nejaká možnosť...to čo bolo za doktora....môžeš ho ísť nakopať teraz...aj za mňa!!!

solinkarka
7. jan 2011

@hagarka no ved uvidime ked pridu dve nevadi..hlavne aby boli zdrave 🙂

solinkarka
7. jan 2011

@zlatat och ☹ to muselo byt strasne ☹ áj ja to mam tento tyzden za sebou ale my sme boli 10tt ☹

jarra
7. jan 2011

@zlatat tak to je fakt hrozné, akože aj mňa mali teraz problém napichnúť - mám zle žily, a bolo to dosť súrne lebo mne sa vlastne rozbehol predčasne pôrod a potom sa krčok maternice stiahol a ostala mi tam placenta, ktorá musela ísť von, ale nakoniec keď už nemali inú možnosť ma napichli zboku pri zápestí a bolo. Toho dr. netreba nakopať ale žalovať za niečo takéto.

hagarka
7. jan 2011

@zlatat ...ja mám 36, doteraz som sa na nič neliečila.....pred 2 týždňami som mala spontánny potrat v 6 tt........teraz mi doktor robí nejaké testy, ktoré to mohli spôsobiť....tak uvidím

zlatat
7. jan 2011

@hagarka bol to primár Galantskej nemocnice ... nevedela ma anesteziologička napichnúť, možno to bolo aj preto, že som mala prísť ráno nalačno, nesmela som jesť, piť, lebo som mala byť uspatá a vzali ma na zákrok až na obed, tým pádom som podľa mňa bola dehydrovaná a možno aj preto mi praskali žily ... keby si videla tie hrčiská na chrbte ruky, ešte včera som nevedela poriadne držať v ruke plný pohár, čo ma tak ruka bolela.
Celkovo mám dosť blbé žily, málokomu sa podarí na prvýkrát sa trafiť a vziať mi krv.
Ale ráno keď ma prijímali mi sestrička v pohode odobrala 5 skúmaviek krvi.

Poviem vám, bolo to strašné, hrozne to bolelo, myslela som, že mi aj maternicu vytiahne a ten hnusák mi ešte povie, že to tak nemôže veľmi bolieť, že tá bolesť bola zo strachu - nakopala by som ho.
Ani mi nič nepovedal, či sa mám šetriť, ako dlho, kedy môžem očakávať menzes, ako s ďalším snažením, nič, len toľko, že o dva týždne mám prísť k nemu na kontrolu

zlatat
7. jan 2011

@hagarka držím ti palce, aby testy dopadli dobre a mala si o chvíľočku zdravé bábňtko.

Ja som možno oň prišla kôli tomu,ž e som bola hneď na začiatku tehu prechladnutá, nevedela som sa z nádchy a plných dutín vyše mesiaca dostať.

No a ešte som zistila, že mi po druhom pôrode nepichli Rhegu ( ja som Rhnegat., muž Rh pozit. a obe moje deti sú Rh pozit. ) - no na porazenie

hagarka
7. jan 2011

@zlatat ....áno, mohla to byť dehydratácia, ale aj tak to nie je dôvod robiť takýto zákrok bez anestézie......

solinkarka
7. jan 2011

@hagarka mne praveze zakazali pit aj jest pred narkozou ze aby potom nebo vracanie

hagarka
7. jan 2011

@zlatat ......díky, uvidíme ako to dopadne

solinkarka
7. jan 2011

na tejto stranke som este len 5 dni ale uz je tu vela novych dievcat....je nas uz tu tak vela ☹ ...a pomaly kazdy den sem niekto pribudne ☹ idem ja uz spat na dnes som uplne K.O. dobruuu

hagarka
7. jan 2011

@solinkarka .....To je samozrejmé, pred anestéziou sa nesmie jesť a piť, preto bola dehydratovaná, žily skolabované, praskali....ale ešte som nepočula, že by niekto robil kyret "zaživa"....mňa pichala tiež doktorka anesteziologička a mala som tam modrinu a teraz tam mám už týždeň riadnu hrču, lebo mi to potom len ľahko prelepili a bolo to treba zatlačiť, ale ja som ešte spala...............

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre