Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

vivienkatka
9. jan 2011

@petra53 ale už je to zdravotne ok,len nebolo v poslednej dobe casu svokru mam v nemocnici tak mala som toho vela a este aj mala ma teraz nejake take obdobie nze mi nechce poobede spat až sa niekedy čudujem kolko toho vydrži ,no ja som bola v pondelok u mojho noveho lekara na kontrolu chvalabohu je všetko ok, povedal že o 3 mesiace bude rad ak pridem a poviem že som tehotna,ako povzbudil ma a bol fakt zlaty , tak uvidime ako bude,. mrcha este neprišla tak neviem ale povedal že tak do dvoch tyzdnou by mala prist tak čakam,

evka1984
9. jan 2011

@janie80 no ja mám takého dokiho ktorí zásadne je proti vitamínom... takže ja s ním takéto veci ani neriešim zisťujem si veci sama a tiež mam kamošku lekárniku tak aj ona mi radí... Napr. že tie calibrum a vit. podobného typu nie sú dobré lebo sú umelé a že ich nemám brať len prírodnú kys. listovu tak som ju poslúchla.... ale teraz sa dozvedám že nie sú až také zlé lebo obsahujú všetky tie vitm. ktoré potrebuješ.... a nie všetky ktoré máš mať dosiahneš stravou... tak teraz sa zamýšlam nad femibionom 800...
Idem o mesiac na KO k dokimu tak sa ho spýtam či nezmenil názor a predsa mi niečo neporadí... ak nie tak začnem brať podla svojho uváženia.... možno je to riziko ale ked ich berú všetky ženy ...
Uvidíš čo ti povie tvoja...

janie80
9. jan 2011

@evka1984 Potom dam vediet, mozno sa dalsi nazor zide... Alebo nas uplne dopletie... Ta moja znama mi vravela, ze pokial je organizmus zdravy, tak treba len listovku a davat pozor na dostatok zeleza, magnezia a vit E. Ze tie vitaminy na podporu otehotnenia a pocas tehotenstva ani velmi netreba, lebo sa potom rodia velke deti... Tak neviem... Mozno by bolo treba urobit prieskum medzi mamickami, ci take vytaminy jedli a ake velke deti sa im narodili... Aj ked mi je to v podstate jedno, hlavne nech je a nech je zdrave...

evka1984
9. jan 2011

@janie80 to E -ko je veľmi dôležité ja som sa to dozvedela až teraz ked po tom tak viacej pátram... predtýmsom ho nebrala ale teraz určite začnem či už samostatne alebo v dákych komplexných vitam.
Každý má iný názor tak človek ani nevie čo je dobré.... moja švagrina nebrala nič kým otehu a ked otehu začala calibrum baby plan že jej to poradila dokina ...

janie80
9. jan 2011

@evka1984 Kazdy organizmus je iny... A tym padom asi tazko radit nieco univerzalne... Ale ak doktorka, vzhladom na to, co sa stalo, povie, ze by bolo potrebne brat nejake doplnky, tak sa tomu nebranim... Len nech to pomoze...

evka1984
10. jan 2011

Baby bolo by možné aby som mala ovulku ešte pred 1. mrchou po kyrete... dnes mám 20 DC a od včera mám presne príznaky aké som mávala pri plodných dnoch.... najprv som bolla nalakaná že prečo mi je tak zle ale potom som prišla na to že mám aj taký výtok ako pri PD ... myslela som si že to nie je možné tak skoro kým sa sliznica nezregeneruje. Testík som si nerobila, len že či máte niektorá skúsenosti že ste mali ovulku tak skoro....

tehulka14
10. jan 2011

@evka1984 hej je to možne ja som bola na utz neviem kolko dni od kyretu a mala som folikul (ovulku) 🙂

adikad
10. jan 2011

@evka1984 aj ja som mala uz ovulku a teraz mam uz pocit v bruchu ako keby som uz mala dostat mrchu,tak uvidime.

adikad
10. jan 2011

@evka1984 aj ja som mala uz ovulku a teraz mam uz pocit v bruchu ako keby som uz mala dostat mrchu,tak uvidime.

evka1984
10. jan 2011

Tak nejdem myslieť na nič zlé... bude to zrejme ono... len som riadne prekvapená. Som čítala názor jedného dokiho že v prípade že sliznica je dostatočne veľká (čiže v poriadku) tak je možné mať aj ovulku... že je pripravená prijať vajíčko... 🙂 príroda je teda veľký čarodej 🙂

evka1984
10. jan 2011

@adikad a kolko máš od kyretu? ja mám 3 týž a tajne verím že budúci týž príde aj mrcha 🙂

rena
10. jan 2011

ahojte nevieti mi poradit ak neiktora brala antibiotika kolko dni ste ich brali.dakujem

lucka1987
10. jan 2011

@rena 6 dni somk brala jednu tabletu dene myslim ze to bolo doxybene... taka bielo fialova krabicka. ptoti infekciam a zapalom

evka1984
10. jan 2011

@lucka1987 prečo ste vy všetky brali atb po kyrete a mne ich nedal... ? to je voláke divné

lucka1987
10. jan 2011

@evka1984 ani mojej kamoske ich nedali.. ja somlezala v nemocnici a tam mi ich davali...tam som brala viac liekov a ked ma prepustili tak mi ich doki predpisal...

evka1984
10. jan 2011

@lucka1987 čo doktor to iný názor.. ☹ a ty sa ako máš? ako pokračuješ v testíkoch už máš viac len ducha? 😀

lucka1987
10. jan 2011

@evka1984 hej hej duch zosilnel.... 😉 ale aj tak sa bojim ako taky strachopud... dnes idem k obodnej sa dat vypisat. a o tyzden idem na usg ku gynkacovi (tak mi povedal ze mam dojst)

evka1984
10. jan 2011

@lucka1987 držím palce velmi velmi velmi... 😀

bajonelka
10. jan 2011

Ahojte baby, mám 20rokov....Jedneho dna si robím test, a vyšiel mi pozitíívny, huráá budemmať babetko!!!! 3mesiace úplne v pohode,vraj to budú dvojičkyy superrr 🙂)))) a potom som začala malinko krvácať hospitalizovali ma, bola som tam 3týždne, všetko ok, pusitli ma domov, obden som krvácala hosiptalizovali na 2ttýždne všetko bolo ok, a nejak ma bolela hlavaa jedneho vravím pošlite ma na SONO je mi akosi zvláštne, že NIE, NIE na čo, pojdete až pondelok to bol piatok, už som končila 4mesiac....tak som išla pondelok, a povedali mi na sone, že mám sebe mrtve detičky, že im prestalo biť srdiečko ☹ som tam začala vrieskať, že im neverím nech prídu daľší doktori, a vyšetria ma...povedali mi tú zlú správu opat , nezvládla som to psychicky odpadla som... v ten den o 13stej som išla na kyretáž , čistil ma akýsi mladý zasran asi o 5rokov starší odomna, naposledy som so pohladkala bruško a zrazu tma " ... asi za 20min som sa prebudila, a že a večer môžte ísť domov, a ja že ako dobre...Krvácala som, nezdalo sa mi to, išla som na GYNDU a hospotalizovali ma znova, opäť mi povedali musím vás ZNOVA CISTIT, ja som myslela, že sa zbláznim...Ten prvý ma zle vyčistil nechal vo mne zvyšky babetka, a preto toto všetko...a tri dni som šla odmov, a čo nevidieť o dve noci som bola znova v krčoch na pohotovosti, krvacala som, a bolesti som mala....ZAPAL MATERNICE...nechali ma znova týžden a pol v nemocnici a davali mi ANTIBIOTIKA, infuzie, methyl, a rozne injekcie....den pred vianocami to bolo teraz, som prišla domov, všetko bolo v pohode, a začala som malinko krvácať, už som zúúfala...myslite si že to je normálne, pri samočistení maternice ?? že ešte krvácam trocha, nie moc ale je tam, a mam s toho stavy, a som na antidepresívach už som zúfala s toho koľko nešťastia a koľko zlého somsi prešla...DOKOPY som bola bola v nemocnici vyše 2mesiacov....už osm si tama j zvyklaaaa........

hagarka
10. jan 2011

@bajonelka ......je mi veľmi ľúto, čím všetkým si musela prejsť......to že si teraz začala krvácať(ak nemáš iné ťažkosti) už môže byť cyklus, keď vravíš, že na kyrete si už bola viac ako tri týždne. Niektoré baby dostanú menzes skôr, iné neskôr, niektoré vôbec......a krvácanie môže byť slabšie....neboj, všetko bude dobré......držím palce

bajonelka
10. jan 2011

@hagarka -DAKUJEM len ked ja už sa nemam komu vyrozprávať vieš, mne už doma do hypochondrov nadavjú... že si to privolavam sama, ale ja sa bojím ked krvacam zas, čo to je..☹

evka1984
10. jan 2011

@bajonelka preboha .... to si si teda fakt užila... strašne ti držím palce nech je to už dobré a nech si v poriadku... 🙂 Ono ked si mala stále problémy tak sa možno maternica nemala kedy vyčistiť tak máš teraz také dozvuky na dočistenie alebo ako vravi hagarka môže to byť aj už cyklus... ja som 3 týž po kyrete a ´doteraz mi neabolo nič a od včera cítim že asi za chvilu príde mrcha.... Po tolkých pobytoch v nemocnici by si už mala byť teoret. ok tak uvidíš či to krvácanie prestane... alebo choj na sono k svojmu dokimu...

p3tra11
10. jan 2011

@bajonelka to mi je luto, kolkym si si musela prejst... :( chod k lekarovi, tak ako ti pisu baby, aby si bola naisto a nebala sa este viac... mozno to bude naozaj len ta mrska...

adikad
10. jan 2011

@evka1984 13.-tého budú 4 týždne od kyretu.

adikad
10. jan 2011

@lucka1987 tie antibiotika asi davaju uz preventivne, keby nahodou doslo k nejakej infekcii.

bajonelka
10. jan 2011

@evka1984
no veru aj idem teraz radšej, aj ked mam takeho nepríjemneho ale, rysknem to, ja sa bojím....
Tak držte palce baby a
DAKUJEM !!!
Napíšem čo mi povedali....

p3tra11
10. jan 2011

@bajonelka myslime na teba tu vsetky 🙂 a drzime ti prsty, aby si dobre pochodila...

evka1984
10. jan 2011

@adikad aj ty si ich mala? ja mám dnes také pichanie riadne na pravej strane vaječníka že idem skapať... v noci som skoro nič nespala čo ma celý spodok omínal.... pevne verím že je to fakt len prichadzajúca ovulka.. predtým som mala presne tieto príznaky som cítila ako mi rastie folikul v podobe krčov že až...
Ved ja ani neviem či som ok do kelu... všetky ste mali atb len tak pre istotu.. bože títo doktori ako ich ja nemám rada... keby sa aspon vedeli zhodnúť na niečom ☹

evka1984
10. jan 2011

@bajonelka ok budeme čakať na tvoj výsledok DRŽ SA !!! 😉

bajonelka
10. jan 2011

@p3tra11
DAKUJEM STE ZLATE...!!!! Bojim sa ☹( idem až stihnem, mam šoky

bajonelka
10. jan 2011

@evka1984
Dakujem....sa bojim staršne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre