Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

silvia371
13. jan 2011

@lucka1987 nie neviem, ale od zaciatku som mala problemy so spinenim aj krvacanim a pred dvomi tyzdnami som mala tri dni horucky a ak to bol nejaky virus, tak to mohlo byt z toho....teraz som mala zacat deviaty tyzden, ale podla sona to bolo 7+3 tak asi vtedy prestalo bit.....snazim sa to brat tak, ze ak by malo byt to dietatko chore, tak ta priroda vie co robi, ale aj tak to este boli....zajtra mam zavolat svojmu lekarovi, lebo sono mi robil iny, a on rozhodne kedy na kyret...

rena
13. jan 2011

@evka1984 ja som kosic a mne vravel ze je v starej nemocnici ja sa budem snazit si to vybavit skor.asi zalezi na tom ze co sa stalo my sme mali mnohopocetne vady tak asi koli tomu nas tamchce poslat ale aj ja tam chcem ist aj manzel.

rena
13. jan 2011

@silvia371 joj to mi je tiez luto kazda jedna si tim asi presla je to to najtachsie pre nas ale zivot to zariadil tak.drzkam palce aby vsetko dobre dopadlo.neboj sa vsetko bude v poriadku na to sa nic ani neda napisat.vsetko len to dobre prajem

lucka1987
13. jan 2011

@silvia371 😔 😔 och moja.. presne viem ako ti je.. ja som mala 6 nov. MA v 10tt. a teraz som uz tehula.a predtym sa rok a pol nedarilo....
strasne ti drzim palceky aby si cim skor prekonala ten smutok, a zotavila sa po kyrete... a coskoro bola opat tehu.. nevynahradi to to prve tehulkovanie , to urcite nie, ale dalsie tehu je dobry liek na MA...
aj ked ja sa od strachu teraz asi psychicky zlozim... ale dobre si to napisala... ze priroda vie co robi... mozno lepsie akoby sa malo narodit mrtve a podobne... vela sil zelam

silvia371
13. jan 2011

@rena @lucka1987 dakujem za pochopenie dievcata, lucka blahozelam k tehu, neboj sa teraz uz bude urcite vsetko fajn, aj my sme sa snazili 1,5 roka....

janie80
13. jan 2011

@silvia371 To mi je ozaj luto... Drzim prsty, nech vsetko dobre dopadne a nech sa rychlo zotavis... ☹

janie80
13. jan 2011

@lucka1987 Lucka, zo srdiecka blahozelam k tehu... 😉 Davaj na vas velky pozor... 😉

jarra
13. jan 2011

@silvia371 mrzí ma, čo sa ti stalo ☹ .. Prajem veľa síl a rýchle zotavenie.

evka1984
14. jan 2011

@silvia371 je mi to luto... ☹ všetky vieme ako sa cítiš, prežili sme si to tiež a pomáha nám písmenkovanie si medzi sebou ... tak sa kludne pridaj a uvidíš bude dobre...niektoré kočky tu sú už tehulky takže motiváciu máme 😀

adikad
14. jan 2011

Waw, baby mrcha mi dorazila a to presne na 29.-ty den od kyretu. Som rada, ze sa mozme konecne pohnut dopredu.

lucka1987
14. jan 2011

@adikad tak to je fajn, nemusis zbytocne vyckavat... a trapit sa s vyvolavackami... 😉 kedy sa idete snazit?

adikad
14. jan 2011

@lucka1987 cakaju ma este nejake vytery a ked bude vsetko o.k., tak potom 🙂

lucka1987
14. jan 2011

@adikad ja som sa zacala snazit hned po prvej mrche a .. aha ako to dopadlo 😀

janie80
14. jan 2011

ahojte, mozno mi bude vediet niektora z vas poradit... 😒 Zajtra budu 3 tyzdne, co som od abortu. Doki mi vravela, ze mrcha nepride 4-6 tyzdnov, niekde som citala, ze dokonca sa moze stat, ze az 8... Ale ja uz mam asi 4 dni bolesti ako pred mrchou... Zeby uz bola o chvilu tu?

tina_22
14. jan 2011

@janie80 Mne po kyrete prišiel menzes v takom čase, ako obvykle-nabehol pôvodný cyklus. Ale brucho ma pobolievalo často. Niekedy stačí aj malé prechladnitie a brucho bolí 😠 teda u mňa

szkyka
14. jan 2011

@janie80 moze coskoro prist,mne prisla po 3 tyzdnoch

janie80
14. jan 2011

@tina_22, @szkyka ked ja sa uz tak strasne vsetkeho bojim... ze to moze byt naznak, ze nieco nie je OK... normalne fobia... 😖

szkyka
14. jan 2011

@janie80 nemusis sa bat,po takom zakroku je to normalne....byvaju bolesti

lucka1987
14. jan 2011

@janie80 ahoj .. hej je uplne ok ked mas bolesti.. ja sommala prvych 10 dni po MA a potom aj pred mrchou a ta mi prisla na 34 den... ta prva mrcha byva vacsinou trochu ina ako si zvyknuta moze byt slabsia, silnejsia, dlhsia, a aj bolestivejsia....

janie80
14. jan 2011

@lucka1987 Dik, za povzbudenie... Tak nech uz pride, nech sa mozme zase snazit o 106... 😀

silvia371
14. jan 2011

Dievcata, vsetkym vam velmi pekne dakujem za podporu, velmi mi to pomaha, kyret mi budu robit v stredu, tak verim, ze vsetko dobre dopadne, drzte palce.

adikad
14. jan 2011

@janie80 ja som mala uz minuly tyzden pocity v podbrusku ako pred mrchou a nesklamala ma, dnes dorazila.

flowerfairy
14. jan 2011

@silvia371 Je mi velmi luto, co sa ti stalo, prajem ti vela sil a optimizmu do buducnosti.

Mne dnes dost dodala optimizmus @lucka1987, ze je uz zase tehulka 🙂 Luci, gratulujem!!!!! A zelam nech je cele tehotenstvo aj vsetko potom uz len ukazkovo perfektne 🙂

lucka1987
14. jan 2011

@flowerfairy 🙂 dakujem

silvia371
14. jan 2011

@flowerfairy dakujem

tina_22
14. jan 2011

@janie80 Neboj, všetko bude určite v poriadku, ja som mala 2 MA a dnes mám krásneho chlapčeka-už ročné šidlo 😉

marikac
14. jan 2011

@janie80 ja som odstrasujuci priklad. Ja som dnes 40 dni od kyretu a mrchu stale nemam ☹

rena
14. jan 2011

@marikac ja som tiez zvedava kedi dojde neboj drzkam palce aby cim skor dosla.

janie80
15. jan 2011

@tina_22 To je super povzbudenie pre nas vsetky... Dakujeme 😉
@marikac Tak to drzim prsty nech rychlo pride... 😉

flowerfairy
15. jan 2011

@marikac Sme v tom dve, ja som dnes 37 dni od zakroku a ani naznak. Cim dlhsie ma natahuje, tym viac som presvedcena, ze na to vhupneme hned po mrche a nebudeme cakat tie 3 mesiace (a mozno tie 3 mesiace aj prejdu, kym sa raci dostavit svinucha) ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre