Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

katkarv
24. feb 2011

@nat28 pomali klesalo takze to bolo o.k.Ja som tu volakde citala ze niektorej aj 3mesiace klesalo. Ked si cakala dvojicky tak ty budes mat asi riadne vysoke hcg,urcite by to bolo dobre sledovat lebo to jej aj ukazovatel ci si dobre vycistena ci klesa,urcite by som sla k lekarke aj stym spinenim pre istotu

nat28
24. feb 2011

@katkarv a to uz nie je mola ked klesa tak dlho?

katkarv
24. feb 2011

@nat28 nie som o.k na usg nic nebolo a teraz mam uz druhy menzes len bazalnu tepotu a hormony som mala rozhadzane,raz mi prsia zmakli potom ztvrdli.Je to uz moj druhy kyret a po prvom som dostala menzes riadne na 30ty den a vsetko bolo o.k

nat28
24. feb 2011

@katkarv to ma mrzi ze uz 2. kyret ☹ ja idem v utorok na 1. odber hcg po kyrete, tak sa aj trosku bojim ci mi kleslo. No, riadny stres, clovek by si myslel, ze kyretom to konci 😨

katkarv
24. feb 2011

@nat28 neboj,isto klesne.Ja som sla preto doktora otravovat lebo som myslela ze som hned otehotnela lebo som si robila test a bol pozitivny a prve hcg co mi bral 35dni po kyrete bolo 200hcg

nat28
24. feb 2011

@katkarv no a vysledky histologie si mala ake? nenajdes niekde este papier? lebo ja som zufala z tych mojich a este ich moja dr nevidela a som z toho na nervy ☹

katkarv
24. feb 2011

tam ti len pisu ze to bolo tehotenstvo,nebudeme o nic mudrejsi.Aj ja som si od toho vela slubovala ale lekar to len zalozil do karty.
To bolo tvoje prve tehotenstvo?Ja pojdem ne hemat.a endokrinologiu ci nieco najdu.

nat28
24. feb 2011

@katkarv lebo ja mam vysledky z biopsie no a je to dost dlhe. Coho som sa hned zlakla. Same latinske nazvy a ma to asi 5 riadkov, tak neviem ci to nevesti nieco zle. Asi mi uz sibe a som paranoidna

katkarv
24. feb 2011

ja som mala tri riadky ale ty si mala dve plodiky tak mozno preto je tam toho vela.A neskusala si tie slova hodit do googla?Ja ked som dostala papier hned som tak patrala ale nic nove som nenasla.

silvia0201
24. feb 2011

@nat28 skúsim ti niečo preložiť ak budeš chcieť. pracujem v zdravotníctve.

katus193
24. feb 2011

@tichotka ja som mala kyret tesne po tebe 26.1.a tiez som bola na tom strasne zle,vzdy na to myslim aj teraz a je to pre mna este tazke,lebo som v zahranici a nemam tu nikoho,no nastastie moj priatel ma velmi podrzal a v nom mam velku oporu.Ja tiez aj teraz ratam v ktorom tyzdni by som bola,ake by som mala brusko,ale neni to dobre pre psychiku,treba sa s tym vyrovnat a mysliet na to ze dusicka tvojho babatka niekde caka aby mohla prist a ver ze pride.Aj u mna je to podobne,vsetkym naokolo aj v rodine sa rodia deticky a ja co tak velmi som po nich tuzila ani nahodou ma nenapadlo ze by som o to male mohla prist ale stalo sa ,priroda vie co robi.Ber to tak,ze jednoducho babatko by bolo asi chore a same odislo.Ja si vzdy spomeniem na to ako zomrel chlapcek bratovi ktory uz mal dva a pol mesiaca a bolo to vytuzene dieta po 8 rokoch.A potom si poviem ze fakt sa stava aj horsie.Nam lekar povedal ze mame cakat dva tri mesiace a potom sa mame snazit ,ale ja uz teraz tlacim na priatela aby sme zacali hned po prvej.Ved velmi vela zien co tu pisu tak otehotneli hned a to ani nemali prvu mrchu,ale ja sa citim uz psychicky aj fyzicky dobre takze asi to skusime.A tebe drzim palce aj ty to zvladnes a budes sa tesit z babatka 😉

nat28
24. feb 2011

@silvia0201 to by si bola zlata, lebo uz si predstavujem kadeco...
"pocetne hydropicky degenerovane choriove klky, na povrchu s vrstvou nezmnozeneho cytotrofoblastu, medzi klkmi ostrovceky synciciotrofoblastu a fragmenty prekrvacaneho, ciastocne nekrotickeho decidualizovaneho sekrecne zmeneneho endometria." A potom tam este nieco je, ale nemam to pri sebe, toto si pamatam. A je tam este zhrnutie : O02.1. Nemoze to byt mola???

silvia0201
24. feb 2011

@nat28 toto čo si mi napísala, je popis placenty, tá sa skladá s chorionových klkov. to je laicky povedané, že placentu si mala zle vyvinutú a tá sa neprichytila k stene maternice. ďalej čo tam píšeš, si mala niečo ako odumretú sliznicu maternice-endometrium. a to O 02.1 je doktorská diagnóza toho čo sa ti stalo, tedya ak si dobre pamätám spontánny, kompletný potrat. ale toto ti vysvetlí lepšie tvoj doktor. takže sa netráp. mala si niečo podobné ako ja. mne sa tiež neujala placenta, lebo bola podobne ako tvoja a ja som prišla o malé 2.11 v 13tt. dúfam, že som ti aspoň trocha pomohla.

nat28
24. feb 2011

@silvia0201 takze myslis ze to nie je mola? lebo ja uz odkedy mam vysledky nespim a strasne sa bojim tej moly. lebo potom az rok sa nesmie otehotniet a to by som asi neprezila. Doktorke mam ist az po menzese aj s tymi vysledkami. Mrzi ma ze aj ty si prisla o babatko a este k tomu tak neskoro, v 13tt. hrozne ze sa taketo veci deju 😒 A dakujem ti velmi pekne ze mi to vysvetlujes 😵

silvia0201
24. feb 2011

@nat28 aj ty mne by si mohla vysvetliť čo je to mola?? toto počujem 1x.

silvia0201
24. feb 2011

@nat28 no a teraz sa nám nedarí otehotnieť. ale čo už. život ide ďalej ☹

nat28
24. feb 2011

@silvia0201 no mola je bujnenie niecoho na placente, hroznoviteho tvaru a problem je, ze po potrate neklesa hcg aj pol roka a musia to sledovat kvoli rakovine. A mas zakaz rok otehotniet. Preto sa tak bojim a nevydrzim cakat dokym mam ist o nejaky mesiac svojej dr. ach jaj

silvia0201
24. feb 2011

@nat28 podľa toho, čo si mi napísala, nemala by to byť tá mola. nemyslí na zlé. to tvojej psychike nepomôže. ty už detičky nejaké máš??

nat28
25. feb 2011

@silvia0201 praveze deti este nemam, toto bolo moje 1. a vytuzene tehotenstvo. O to je to horsie. Ale viem ze raz aj to pride, o tom nepochybujem, len som netrpezliva, lebo biologicke hodiny mi tikaju tak nahlas az je to pocut 😅 Sa uz neviem pomaly na nic ine sustredit len na to, ze chcem deti. Ty si kedy potratila, ked pises ze sa ti nedari otehotniet...

silvia371
25. feb 2011

ahoj kocky, sa vas chcem opytat na prvu ms po kyrete, ja som bola na kyrete 19.1. a uz som si myslela, ze mi ms nabieha, v utorok som mala len taky naznak spinenia, v stredu trosku viac, vcera opat o nieco viac, ale skor by som to nazvala cervenym hlienom....citim trosku pobolievanie podbruska, ale nic viac, ms som mavala vzdy dva dni spinenie a potom sa to spustilo, ale toto je uplne inak...po tehu mi ostala cysta, tak neviem, ci to nemoze byt tym, ako ste to mali vy? dakujem

silvia0201
25. feb 2011

@nat28 v novembri 2010. to asi každá z nás je netrpezlivá. ja som bola tiež a teraz som to už vzdala. bude, bude, nebude nebude. ale veriť som neprestala 😉

nat28
25. feb 2011

@silvia0201 tak to znamena, ze ste skusat zacali hned po potrate? necakali ste 3 mesiace?

katkarv
25. feb 2011

@nat28 neboj myslim ze este budes mas len skus pobehat vysetrenia aby sa ti to nezopakovalo,ked mas normalneho doktora tak ta pochopi a posle,mna po prvom poslali na genetiku a po druhom som sa uz pytala na hemat.a endokrinologiu.

silvia0201
26. feb 2011

@nat28 nie. čakala som dva cykly, lebo som bola zvedavá, či sa mi nerozhádzal cyklus. no chvala bohu nie, len prvé dva som mala na 26DC(v januári boli dve) a teraz som mala už 28.DC.

vivienkatka
27. feb 2011

:Ahojte kočky ako sa mate ja som tu už davno nedala prispevok ale citam vase prispevky 🙂 teraz ma trapi jedna vec chcem sa vas opytat či neviete poradit. teraz by som mala dostat druhu mrchu od kyretu ale nejak my to meška už 7 dni neviem co sa deje ci je to normalne alebo mohlo by to byt pre to ze sme mali sex po prvej mrche a nedali sme si pozor 🙂 ja by som velmi chcela dalsie babo ale bojim sa kupit teh, test aby som nahodou ne bola sklamana ze niesom tehotna preto sa chcem poradiť čo si o tom myslieť, dakujem za vase odpovede 🙂

leleh
28. feb 2011

@vivienkatka ahoj, ak ste sa snazili neostava ti nic ine len urobit test 🙂 A ak by to aj tento mesiac nevyslo sak este si len po 1 mrche od kyret tak nezufaj-telo potrebuje neaky cas na zregenerovanie po kyrete....
Ja cakam druhu mrchu od kyret napozajtra, snazit sa zacneme az po 3 cykloch....preistotu 😅

solinkarka
28. feb 2011

@vivienkatka Ahoj aj ja som len po prvej mrchy od kyretu...a teraz cakam druhu ze nedojde 🙂 dnes som 9dpo a o dva dni testujem...na tvojom mieste by som uz daaavno testla 🙂

svetlankat
28. feb 2011

@vivienkatka este chvilku pockaj ked si nechces kupit test a uvidis, ale zase ked si ho kupis, aspon budes vediet na com si. My sme sa zacali snazit po 4tom cykle a vyslo to na prvy krat. Ono po potrate sa moze otehotniet hnet , maternica je posilnena. Drzim palce

vivienkatka
28. feb 2011

@solinkarka no nechcem sa zbytočne tešiť kym niesom si ista potom by to bolo velke sklamanie .ale v kutiku duše dufam ze som tehu 🙂

vivienkatka
28. feb 2011

@svetlankat dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre