Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

solinkarka
30. mar 2011

@tututu ahoj no uz skusame druhy cyklus o 6 dni by mala prist mrcha tak uvidime...ale moc sancu tomu nedavam...a dokiho som vymenila som spokojna teraz...dnes mi akurat trhali zub tak ma vsetko boli...
Inak baby mavate taky pekny ovu hlien ako pred kyretazou? a ja po potrate mavam uplne sucho nechapem tomu 😒

tututu
30. mar 2011

@solinkarka tak zub- to je konečná!!!to nemusím ale zas mám rada zuby v poriadku 😠 Ja ten hlien mám- u mňa je cyklus 25-27 dňový, takže moja ovu je na 11-13 deň- no proste presne 14 dní do mrchy- takže tak.... my ešte necháme tomu aspoň do mája- tak kázal dr. že vtedy nie sú choroby- je teplúčko a bez viróz.... uvidíme, ale už teraz sa bojím- ako bude....
Poviem ti, minule po sexe som mala normálne na druhý deň mierne špinenie- a to som mala ovulku- nechápem to, veď mi ani neublížil a cyto z decembra som mala OK- tak neviem, čo to bolo, ale prešlo to
Držím palce, aby si čím skôr bola tehu- veľmi to prajem každej babuľke- hlavne takej čo je smutná pre stratu bába ☹

katkarv
30. mar 2011

@nat28 mam len dve deti pri sebe,Katka zila len 20dni.Ale teraz som sa znova vydala a chceme mat spolocne babo.

katkarv
30. mar 2011

@solinkarka ja som mala v decembri kyret a teraz mam tretiu mrchu za sebou,minuly mesiac som mala hlien az 4dni pocas ovu ale tento som bola celkom sucha,aj sme sa snazili ale kvoli tomu suchu to nevyslo.

solinkarka
30. mar 2011

@katkarv 😠 ja neviem cim to je ze ten hlien neni vobec 😠 pred potratom som mala priam ukazkovy 😒 pochybujem ze ked neni hlien tak sa nam podari....ako ja som vo vnutri mokra ale vonku akosi nic neviem 😒 velmi ta obdivujem ze si sa dokazala z niecim takym zmierit ze zila dcerka len 20 dni 😢

katkarv
30. mar 2011

@solinkarka ved aj ja si myslim ze ked nie je hlien tak maju spermie malu sancu sa tam dostat.No o tyzden mam ovu tak uvidim ci uz bude hlien.Bolo to tazke ale uz som sa stym vyrovnala ale to je na dlhsie pisanie.No na zaciatku som krvacala a tak mi dali lieky a klud aby som nepotratila a tak som ju donosila a ona sa trapila na pristrojoch tych 20dni.Priroda vedela ze tam nieje nieco v poriadku,preto som na zaciatku krvacala.

solinkarka
30. mar 2011

@katkarv juuj chudiatko anjelicek malicky 😢 taketo pribehy ma hrozne rozcituju 😢 zivot je nespravodlivy...a potom ona zomrela na tych pristrojoch sama? ci ste ju vy odpojili aby sa netrapila? 😔 😢

katkarv
30. mar 2011

@solinkarka zomrela na nase meniny kedze sme obe Katky,bola v nemocnici a ked som tam volala na obed ako sa ma tak mi povedali ze lepsie a o 17tej volali ze zomrela.Keby mi boli povedali ze je to zle hned by som sla za nou,ale oni mi tto zatajili,inak nemala lavu polovicu srdiecka t o bolo v 1999 ale teraz uz take deticky vedia zachranit,to sa mi zda nespravodlive ze vtedy ako povedal lekar:U takeho maleho dietata na slovensku to nieje mozna transplantacia!

nat28
30. mar 2011

@katkarv Katka to je hrozne, naozaj ma to mrzi. A vraj priroda si vie veci zariadit aj sama. haha. Nuz, zelam ti vela sil a optimizmu pri cakani na dalsie babatko, ale urcite sa to podari, tym som si ista, otazka je len ze kedy. Drzim palce nech je to najneskor do leta 😉

katkarv
30. mar 2011

@nat28 no mala som radsej na zaciatku potratit a chuda by sa netrapila tak ale ja som brala lieky co mi dal lekar a lezala som.Teraz ked otehotniem nechcem ani duphaston ani ine hovadiny.

silvia371
30. mar 2011

@nat28 neboj je to v poriadku s tym spinenim aj slabou ms, doki hovoril, ze sa to moze vyskytnut, este sa maternica cisti, ja som mala sliznicu dostatocnu a aj tak velmi slabu ms takze to tym nebude.....na kyrete som bola v 10 tt a srdiecko bola utz prestalo bit v 8 tt...

katus193
31. mar 2011

baby preco mam stale take depky po potrate,ved sa to stalo pred 2 mesiacmi a vzdy to na mna pride 😢 😢 😢

katkarv
31. mar 2011

@katus193 mne pomohlo ze som myslela na nove tehotenstvo a ze som si dala urobit vysetrenia a verim ze nieco najdu a dalsie uz bude o.k.Nesmies sa tomu poddat.

katus193
31. mar 2011

@katkarv my sme sa zacali snazit hned po prvej mrche a asi som cakala ze sa to hned podari a vlastne teraz som celu mrchu prerevala,bojim sa ze tak skoro to nebude,ale nechcem sa tomu poddat aby som to este neodialila,ked budem v depkach.Mne povedali ze som zdrava,takze aspon to je dobre

katkarv
31. mar 2011

@katus193 my sme zacali hned po kyrete a uz mam tretiu mrchu za sebou.Tiez som myslela ze to hned bude ale zrejme telo to este nechce,raz urcite bude chciet a nam neostava len cakat.Minuly rok som mala dva zamlk.potraty a po prvom sa mi podarilo az o 8mesiacov znova otehotniet.

katus193
31. mar 2011

@katkarv boze tak dlho cakat,ved to je tak akurat na psychiku ☹ nam sa podarilo prve na druhy krat,ale dlho sme sa netesili,velmi sa bojim ze prideme aj o to dalsie ked pride.Ale chystam sa doma k moju dr nech ma poriadne vysetri ci som v poriadku.A ovulka sa ti nezmenila po kyrete?lebo ja ked som mala teraz prvu tak az 4 dni som mala ten bielkovy hlien,co mi prislo dost divne,predtym som ho mala raz za den a teraz 4 dni vkuseA myslis ze dr mi vie zistit uz pred ovu na UZV ze bude prebiehat?

katkarv
31. mar 2011

@katus193 ja som mala druhu ovu presne taku ako opisujes a tretiu uplne suchu takze mozno aj za to sa teraz nepodarilo.Uvidim aka bude tato o 7dni.

natalusik
1. apr 2011

@katus193 depku mas preto, lebo kazda zena, co ma len trochu vyssie EQ sa nad tym trapi dlho, vlastne ani si neviem predstavit, ze to niekedy moze preboliet....

mirka321
1. apr 2011

@natalusik tak v tomto úplne s Tebou súhlasím....
neprebolí to nikdy....
pre mňa to bolo tiež veľmi zlé obdobie, plné depresie a veľkého smútku....
baby držte sa, nič iné nám nezostáva.....

katkarv
1. apr 2011

@natalusik jasne ze to boli ale treba sa spamatat,zivot ide dalej,hlavne ked uz mate dieta.Treba mysliet pozitivne.Dovtedy sa tej dotycnej ani neoplati otehotniet kym nezvladne tie depky lebo aj ked sa podari bude mysliet len na to zle.Teraz sa to stava denne a je nas strasne vela.Mne zomrela dcera takze viem porovnat tu bolest a tu ked som mala teraz 2krat zamlknuty potrat.Treba to brat tak ze radsej teraz ako potom ked vidite tu krasnu tvaricku ktora by vam ako z oka vypadla ako trpi a umiera.

nat28
1. apr 2011

Dievcata akoze cista depka. Prave som volala na gyndu lebo dr hovorila ze v utorok mam prist a sestricka sa ma pyta ze Ste tehotna? Lebo ze tam bude plna cakaren tehotnych zien. A ja ledva 2 mesiace po potrate. ☹ No to neviem ako to tam odsedim pri tych bruchatych vysmiatych tehulkach. 😒

natalusik
1. apr 2011

@katkarv ano, citala som vyssie, co sa ti stalo, neodvazila som sa na to nic napisat...len aby som uviedla na pravu mieru, ani by ma nenapadlo porovnavat bolest z potratu a bolest zo smrti narodeneho dietata, ale predsa len, to male bolo v nas, narodilo by sa, takze sa neda nad tym netrapit doslova uz navzdy. Aj ked ini maju vacsie bolesti. To si uvedomujeme vsetci. Obdivujem ta a respektujem, za to, co si prezila.
@nat28 nuz moja, ako asi...len zatat zuby a popasovat sa s tym...je to neprijemne, ale urcite sa v tebe najde dost sily to vydrzat

susumusu
1. apr 2011

@katja23 ....no pekne, takze si si to odtrpela v plnej krase....ale neboj bude dobre.
mne je od vcera konecne celkom dobre....aj bolesti ustupili, tak som rada. na kontrolu idem v pondelok, takze v utorok som v robote ako an koni 🙂,.....trosku sa bojim ako budem zvladat otazky typu a co so mnou bolo ked som marodila,...ale snad to zvladnem a moje reakcie nebudu prilis precitlivele.

katja23
1. apr 2011

@susumusu no tak nejako , krvacane prestalo vdaka injekciam a v pondelok mam kontrolu s odbermi a na dalsi den zas aby lekar videl vysledky a vedel ako dalej postupovat lebo potom ma dovolenku . A ja sa tej nasej neviem dockat , uz keby bolo 27 juna. som rada ze sa citis lepsie , len hlavy hore a bude dobre

susumusu
1. apr 2011

@katja23 ....drzme si palce a bude vsetko tak ako ma byt a my coskoro budeme stastne ako blchy

katja23
1. apr 2011

@susumusu no ja dufam , ze sa tesit budeme uz v lete 🙂

miss_stanya
1. apr 2011

@nat28 fiha to mna keby sa opytala sestricka, tak depkujem este viac ☹ a neda sa ti objednat na iny cas ako ked su tam tie tehule??? ja som mala na slovensku gyndu tak ze normalne ordinacia a tehule boli zvlast... ono to ale plati ze teraz na ne just natrafis :( Aj v mojom okoli sa akosi podivne rozmnozili...a v zime som pritom chodila s bruchom sama 😖

miss_stanya
1. apr 2011

@katus193 @katja23 @nat28 baby rozmaznavajte sa (hoci aj hovadinami 😀 ), relaxujte, uzivajte si blaznivy april 😝 a v maji vam namiesto maja pod oknom zakvitne drobcek v brusku 😉 co poviete, dobry plan, nie? 😀

katja23
1. apr 2011

@miss_stanya 🙂 pekny len to asi skoro nie ? ja si tomusim ponechat po tom az budem vediet vysledky z endokrinologie . a potom v juny na dovolenke snad sa to zadari , dufam ze priroda finska dopomoze 🙂

katus193
1. apr 2011

@miss_stanya perfektny plan 😉 dohodnute,takze sa snazme 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre