Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

margetakuska
12. apr 2011

@lea1333 no veď to 😒 no beriem len vitáminy ktoré sú neškodné, no a mala som začať brať silnejšie lieky lebo sa mi môj stav zhoršuje, ale keďže som bola tehu tak som to odmietla ak sa to však bude zhoršovať naďalej, budem musieť.. vraj v tehu by nemali tie lieky vadiť ale podľa mňa každé lieky v tehu vadia 😉

lea1333
12. apr 2011

@margetakuska asi tak to je aj moj nazor!!!ale co uz ja musim brat lieky lebo by to bolo len horsie ale snad teraz bude doktorka normalna a nastavi mi liecbu uz pre tehotne naozaj!!!

margetakuska
12. apr 2011

@lea1333 no tak v to dúfam aj ja, ty si myslíš že by to že si prišla o bábo mohli zapríčiniť tie lieky? existuje vôbec niečo také ako liečba pre tehotné? 😒 myslíš že lieky na epi. sú zvlášť pre tehu? to som ešte nepočula...tak dúfam, že ti nasadí lepšiu liečbu a, že všetko bude prebiehať ok🙂

slavka96
12. apr 2011

@lea1333 Ja presne o mesiac. Zajtra idem dokimu na kontrolu, tak dufam, ze povie - mozte zacat 😀 😀 😀 😀

lea1333
12. apr 2011

@slavka96 a kolko si po zakroku?

lea1333
12. apr 2011

@margetakuska neexistuje liecba priamo pre tehotne ale exstuju lieky ktore su najmenej nebezpecne!ano a som dokonca o tom presvedcena ze to sposobili lieky daj si do googlu depakine chrono 500 tehotenstvo a uvidis co ti to vypise a samozrejme aj lekarka mi to potvrdila ze to nie je vhodne pre vyvin plodu tak aj za to si myslim ze ten plodik bol taky malicky a nerastol koli tym sprostym liekom!!!

margetakuska
12. apr 2011

@lea1333 jeeeeeeeeeeeeeeeežin tak to mi je ľúto ale teraz aspoň vieš že už tie lieky brať nebudeš a tentokrát to dopadne na výbornú 🙂 držím päste

lea1333
12. apr 2011

@margetakuska no dakujem ti velmi pekne 😉 aj ja tebe drzim palce a vy sa idete kedy snazilkovat?

margetakuska
12. apr 2011

@lea1333 no ja už by som sa aj snažila ale ešte som nepočula, že by sa dalo splodiť bábo bez partnera 😀 manžel je totiž odcestovaný až do 11.mája takže potom hneď ideme na to mala by som mať vtedy plodné dni tak uvidíme a snáď sa nám to podarí na prvý šup tak ako aj predtým len s tým rozdielom že tentokrát sa nám to podarí dotiahnúť do konca 😉 a vy čakate na ms? a hneď idete na to? či ako ti povedal dr.? mne síce povedal čakať 6mesiacov ale jaksi sme sa rozhodli to už skúsiť 🤐

lea1333
12. apr 2011

@margetakuska mne povedal 3mes cakat ale ja tiez cakam na mrchu a potom na to nastavenie liekov a dufam ze do leta uz budu dve ciarky!!!!no myslim ze bez partnera sa to neda 😀 jedine ze by ta pan boh oplodnil ale zase to neviem ci sa to da aj v dnesnej dobe 😕 😕 😕 a ty si bola kedy na zakroku????asi si mi to pisala ale uz si to nepametam 😝

margetakuska
12. apr 2011

@lea1333 hoci je v dnešnej dobe možné všetko....toto asi nie 😀 ja som bola na zákroku 25.februára a ms prišla 30marca no a keďže ja mávam 30.dňový cyklus teraz ju čakám opäť 30.a potom ju už ale nečakám nech sa zobere na 9mesiacov na dovolenku ja ju nepotrebujem 😀 predsalen má ta moja mrcha pracovný pomer na dobu určitú takže môže sa zbaliť a odísť 😀 čo keby sme tie naše mršky dali do kopy a poslali ich spolu na dovolenku nech im neni smutno ? 😀 😀 😀 😀

lea1333
12. apr 2011

@margetakuska jaj brala by som ta za slovo ale ja este nemam ani prvy od zakroku tak ja cakam a cakam a stale nechodi a hned ako budem nastavena na novu liecbu idem do toho!!!! 😀 no a inak ak pojde tvoja na dovcu tak nech zobere aj tu moju 😀 mohli by sme mat spolocny termin 😉 ked uz mame podobny osud!

juriva
12. apr 2011

baby sup na vysetrenia...ja po 2 MA mam pozitivne vysl.na fosfolip.protilatky...a to nem dobre:(

dilema
12. apr 2011

@juriva mne vysli tiez niektore slabo pozitivne, co to vlastne znamena?

margetakuska
12. apr 2011

@lea1333 😉 poviem jej 😀 😀 😀 to by bolo super, keby sme mali termín rovnaký a to už by bola aká paráda 😀 a ešte mi povedz, že si zo ZA a ešte aj kočíkovať budeme chodiť spolu 😵

juriva
12. apr 2011

@dilema no zistujem co to je ale ze nevie sam doki🙂

lea1333
13. apr 2011

@margetakuska no nie som zo ZA som z BA ale mozme sa stretnut na polceste 😀 dame si turu po dialnici 😀 😀 😀 no bodaj by sme boli vsetky s tym to osudom spolu a uz aby sme len spomynali na to zle obdobie!!!nech uz sa to skoncia a by sme mali uz vsetky len usmev na perach a hrdo vystrkovali brusko!!! 😀

lea1333
13. apr 2011

@juriva no len ked som len po jednom MA TAK ZIADNE TESTY MA NECAKAJU RADA BY SOM ISLA ale ze az po druhom ale ako mi doki povedal to sa mna netyka on je taky pozitivny!!!!a co to teraz pre teba znamena???

juriva
13. apr 2011

@lea1333 ale prosim ta....nebud taka sprosta ako ja...ja tiez ze ne a zase som potratila pred Vianocami...
takze pekne zhehni na imunologiu alebo interny doktor a konaj.Nemusi gyndak vediet,co chces a robis..a ked ta naserie zmen lekara ako ja!!!!
A co to pre mna znamena?Zistujeme,,,ja to riesim ako viem,aj moj gyndak sa radi...je to ochorenie koagulacie pomerne nema s tym skusenosti......tak mu radim aj ja a on zase sa radi s inymi🙂 zacarovany kruh...

lea1333
13. apr 2011

@juriva jezisi kriste!!!a to si mam ist sama po doktoroch???to nepotrebujem od lekara odporucenie???a kam vsade mam ist?

juriva
13. apr 2011

@lea1333 chod k lekarovi obvodnemu a je🙂 potom hematologia 🙂 imunologia🙂 a od 1 aprila nepotrebujes odporucenie🙂

lea1333
13. apr 2011

@juriva aha ok len ze ja viem asi preco sa mi to stalo ako som uz pisala liecim sa na epilepsiu a pani doktorka mi nastvila zlu liecbu tak pre to som prisla o babo! 😢

juriva
13. apr 2011

@lea1333 hmm to ma mrzi:(

dilema
13. apr 2011

@juriva no ved to, ze clovek si musi vsetko zistit sam..a ked si aj zistis das vysetrit tak potom zas nevedia co s tym, myslim, ze sa dava prednison aj na toto s anopyrinom, len zas moj doki mi to nechce dat, kym mu niekto neodporuci ze kolko coho? a kde mam najst toho, kto to odporuci mi nikto nepovie...ja uz mam fakt nervy z tohto pristupu..hmm

margetakuska
13. apr 2011

@lea1333 no tak ok dialnica to istí 😀 😀 😀 už si viem predstaviť v rádiu v informáciach pre vodičov:pozor pozor!!!! na dialnici D1 si dajte pozor na dve mamičky s kočíkmi idú v protismere rýchlosťou 5km/hod 😀 😀 😀 a to by bola sila keby nás bolo viac 😉 invázia mamičiek s kočíkmi😀 😀 😀 a už sa teším na to vystrkovanie bruška 😉 už aby to bolo

margetakuska
13. apr 2011

@juriva fúha a to čo znamená? jakto že ani dr. nevie čo to vlastne znamená? a to mám ísť k obvoďáčke a povedať že som po MA a nech ma niekam pošle alebo čo? povie mi po prvom sa to nerobí... tak ako aj gynekolog nie? blbí doktori.................... 😒

lea1333
13. apr 2011

@margetakuska 😀 😀 😀 😀 aj ja sa tesim a bude to uvidis ani sa nenazdame!!!hlavne musime byt v pohode! 😉

margetakuska
13. apr 2011

@lea1333 niekedy sa bojím tej prílišnej optimickosti, aj predtým som si myslela, že mne sa to nestane, že niesom ani taká chudá, ani stresy nemám, ani nedržím diétu, ani nič a stalo sa.... tak teraz si dávam pozor na optimickosť.... 😅 ale samozrejme, že verím a dúfam, že tentokrát to dopadne šťastne 😉

lea1333
13. apr 2011

@margetakuska aj ja som si to hovorila ze konecne sa nam to podarilo a este ked som ostala tehu tak mi babka zomrela tak som si hovorila ze asi mi babka poslala anielika a este som mala aj termin urceny na jej narodky tak si hovorim ze super a bum zo dna na den bol vsetkomu koniec

margetakuska
13. apr 2011

@lea1333 nikdy nevieme čo sa stane, ja to beriem tak že to tak malo byť a nič s tým aj tak nenarobíme, jedine môžeme zodvihnúť hlavu a bojovať ďalej takže bojujme a hlavne buďme silné, to či sa nám podarí ďalšie bábo závisí aj od našej psychiky... takže hlavu hore a ideme ďalej, je super že je MK aspoň sa môžeme podporovať a držať si navzájom palušky a ja držím všetckým a aj sa modlím aby sa nám to čím skôr podarilo a mali sme krásne detičky potom dáme stretávku 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre