Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lussinkaaa
29. apr 2011

@katkarv To ma velmi mrzi, ze sa vam nedari, ale neboj, vsetko sa na dobre obrati, vsetky co sme tu si to zasluzime!!! Ja som otehu hned na prvu supu, tak sa modlim, aby sa to opakovalo a dotiahli sme to az do vitazneho konca. Drzim ti palce!

margetakuska
29. apr 2011

@lea1333 som rada, že si optimista 😉 a bolo by super keby sa nám tento mesiac podarilo, ja mám mať plodné v čase návratu môjho drahého takže smelo do toho... dúfam, že tí jeho chlapci budú vedieť kam majú ísť po 2 mesačnej prestávke 😀 😀 😀 asi im budem musieť pomôcť tou prstvou metódou 😉

lea1333
29. apr 2011

@margetakuska jezisi 2mesiace nic????fuaha tak spon si si oddychla!!!!a teraz si to vynahradite!ja sa tesim na to ked budem mat plodne dni lebo v tedy mam neuveritelnu chut na sex a aj ked sme splodili v tedy babo tak priatel vedel presne kedy to bolo a aj to sedelo a ako sme sa domilovali tak mi povedal zlato teraz sme splodili syna a ja na neho pozeram ze ci je normalny ale mal pravdu ale ci to bol syn to nevieme!!!som optimista ale niekedy to uz aj ja vzdavam taka slaba ako som teraz som nebola nikdy!

nat28
29. apr 2011

Kocky, dakujem vam, verim ze to bude vsetko dobre, to zle som si vybrala na zaciatku roka. Ako sa hovori - Ver a tvoja viera ta uzdravi. 😉

margetakuska
29. apr 2011

@lea1333 no tak čo sme mali robiť, šak sme sa už 2 mesiace nevideli 😀 😀 tak sme museli len čakať a vlastne ešte čakáme 😠 no ale už príde tak jasnačka že si to vynahradíme, a aj ja mám cez plodné dni riadnu chuť na sex... vtedy viem že mám plodné som ja utrhnutá z reťaze 😀 😀 no jasné to chápem, nie vždy sa dá stáť na nohách ja som tiež mala teraz najhoršie obdobie v živote a dúfam, že sa to už nezopakuje a už budú len krásne starosti o bábo 😉
@nat28 😉 tak tak treba veriť a prosiť... "proste a dostanete" 😉

lea1333
29. apr 2011

@margetakuska 😉 bude dobre a budeme riesit bruskovanie ja ked si spomenem na to ze teraz by som mala byt uz v 17tt tak ma ide roztrhnut!a ked idem pozret babi do nasej byvalej skupiny oktobrovky 2011 a oni tam riesia uz pohiby ako ze nevladzem...ale budwe fajn 😉

nat28
29. apr 2011

ja sa desim 31.8. to som mala mat termin porodu. Uz by som teraz mala riadne brusko 😒 ale co uz, nejak to musime zvladnut

margetakuska
29. apr 2011

@lea1333 no to ťa chápem ja by som bola v 21tt ale na to sa nesmieme asi pozerať lebo by sme sa len zbytočne trápili treba ísť ďalej tak teda smelo do toho 😀

katkarv
29. apr 2011

@lussinkaaa na prvykrat sa nam podarilo v decembri 2009 ale potom aj tak v o februari kyret a potom 8mesiacov sa nedarilo a potom zas kyret v decembri.Myslela som ze po kyrete to pojde lahsie

solinkarka
29. apr 2011

Ja by som uz bola v 26tt 😔 ale anjelik nam poslal druheho a verim ze vam poslu ti vasi coskoro tiez 🙂

mia55
29. apr 2011

@kvietocek55 ten femibion beriete takmer kazda tak si ho kupim aj ja ale kedy ho mozem zacat uzivat? Kyret som mala pred 3 dnami a ked mi ho robili bola som v 7tt. Takze myslis zeby som mohla do pol roka otehotniet?Len neviem ci brat tu antikoncepciu na posilnenie maternice, mzono ju zoberiem. Lebo ja som rodila pred 7 mesiacmi a k tomu ten kyret tak v kratkej dobe ci nepotrebujem vavcsiu rekonvalescenciu...inka gratulujem k tehu nech to dopadne uspesne vsetko!!! A skvele ze sa podarilo po dvoch MS potesila si ma ze sa to da.... 🙂

katkarv
29. apr 2011

@solinkarka ja by som bola uz 30tt uz by som bola pekne okruhla a o pohyboch ani nepisem.Ty uz rataj odznova a nestresuj,musi to dobre dopadnut 😉

mia55
29. apr 2011

ahojte, ja som tak premyslala je mozne ze mi potrat sposobilo to ze tesne pred sexom ma moj manzel robil prstikom a pred tym ma masiroval a ked mi dal prst dnu tak tam nieco z toho kremu asi ostalo, mohlo to sposobit potrat? Asi hlupost ale uz uvazujem nad vselicim...no a potom sa do mna spravil, ale to viem ze to nie je dovod na potratenie....

katkarv
29. apr 2011

@mia55 myslim ze nie,teraz je fakt vela potratov,a vobec nenajdu pricinu.No uplne ta chapem,aj ja som patrala cim to je aj som zalozila temu:krvna skupina 0pozit ako pricina potratov a neplodnosti,lebo som myslela ze moja krvna skupina za to moze ale nedopatrala som sa.Najlepsie je to nechat za sebou a sustredit sa na buducnost.

leleh
29. apr 2011

@katkarv ako je s tou hematologiou uz si bola alebo este cakas na termin?

mia55
29. apr 2011

@katkarv asi ma spravdu cim viac to budme riesit tym viac sa zamotam a budem nervozna,neprospieva to...vidim ze ty mas 3 deticky a snazite sa uzasne, gratulujem. Aky je najlepsi rozdiel medzi detmi co myslis? Ja by som tak chcela druhe babo...

lea1333
29. apr 2011

@mia55 ja ked som bola v nemocnici tak mi lekarka povedala ze tak to konci kazde 5te tehu tak ze hlavu hore a sustred sa na nove tehu ok?tak ako my vsetky!!!! 😉

mia55
29. apr 2011

@lea1333 dakujem pekne, pokusim sa 🙂)) ako si natom ty? snazite sa uz? a kyret si mala kedy? Juj tak by som chcela uz zacat...ale nejde to, ved som pred 3 dnami potratila. A pred 7 mesiacmi porodila dcerku..je toho na mna nejak vela ☹

lea1333
29. apr 2011

@mia55 to ti verim je to tazke ja som mala kyret 18.3. a teraz som po prvej mrche ale uz ideme na to od zaciatku sak sam lekar povedal ze ked na to telo nebude pripravene tak neostanem tehu tak sa drzim toho ked sa to bude mat stat tak sa to stane a moc sa uz tesime chceme ist na dovolenku a uz si oddychnut lebo aj ja mam toho uz vela od zaciatku roku len dufam ze na tu dovcu sa dostanem lebo ked budem tehu tak neviem ci pojdeme nechcem nic riskovat!dobre si pametam aj ja ked som bola po zakoku tak som cele dni travila tu na MK lebo mi to moc pomahalo ked som si mohla pisat s babami ktore prezili to iste ja som na tom myslim ze v pohode ale neviem sa dockat toho ked budu na teste 2ciarky!!!vsetky moje kamosky su bud tehu alebo uz maju deti tak mi to je niekedy luto! 😒

mia55
29. apr 2011

@lea1333 verim, ti a chapem ta. Ked este nemas dieta trapi ta to ale mas vyborny pristup si v pohode to je dobre a myslim ze vacsina z nas po case bude ved je to prirodzene ze priroda selektuje ale predsa nas to zasiahne. NIc sa neboj zvladneme to vsetci. Ano aj mne to velmi pomaha a som vdacna ze tu su zienky ktrore vedi apodporit a povzbudit a ze to nie je take strasne co sa nam stalo. Su horsie veci v zivote a ver mi ze vsetko ma svoj zmysel. Ja sice mam jedno dieta ale velmi tuzim po druhom tak my sa zacneme snazit po tych 4 mesiacoch a budem tu pisat a pisat aby som povbudila dalsie utrapene duse.
Dovolenka je fajn ale skor tu na Sk ak nechces nic riskovat, ja som pri prvom tehu bola velmi dlako az v Australlii a prezila som ldhy let aj klimu aj zmenu pocasia v prvych mesiacoch tehu takze viem ze ked mas byt tehotna a donosit zdrave babo tak to pride, ak nie tak akakolvek malickost co spravis moze viest k potratu alebo nemusis urobit nic zle a zena potrati. Podla toho co tu citam je nas velmi vela a pre nieco sa to deje, a ziadna z nas by nechcela mat poskodene dieta tak verme ze to nas priroda zachranila 🙂
Budem velmi drzat palceky nech sa ti podari otehotniet a pis pis pis...

lea1333
29. apr 2011

@mia55 ok aj ja ja tebe drzim palce a drz sa sak priebezne si piseme!!!ja uz idem pozerat hokej k svokre tak zelam pekny vecer!

kvietocek55
29. apr 2011

@mia55 no v tvojom prípade by som asi chvilu počkala.. pôrod.. potom kyret... ale neviem no, podľa mňa ak maternica už vie kedy umožní tehotenstvo 😉 záleží na tebe.. ak chceš čím skôr otehotnieť počkaj na 2 MS, ak nie tak počkaj dlhšie. Ten femibion kľudne môžeš začať brať aj hneď. Tam sa píše 3 mesiace pred otehotnením... ja som ho brala tak mesiac pred tehotenstvom. A ja by som teda antikoncepciu na posilnenie maternice nebrala.. sú to zbytočné hormóny zase, ktorými budeš zaťažovať telo.. radšej počkaj ako sa to samé naštartuje, kedy príde prvá MS, môže totiž prísť aj o 3 mesiace... Inak ja som po potrate bola aj na vyšetrení na hematológii a tam mi zistili nejaký problém s krvou takže si musím každý deň pichať injekcie.. s najväčšou pravdepodobnosťou to bola príčina potratu..

mia55
29. apr 2011

@lea1333 a ja zase sefku ale budem ockom kukat na hokej to je jasne, pekny vecer 🙂

katkarv
29. apr 2011

@mia55 no mam pri sebe len dve deti,dcerku mam v nebicku.Vydala som sa druhy raz a strasne chceme babo.Medzi dcerou a synom su 3roky a to bolo pre mna tak akurat kedze som bola na vsetko sama.

katkarv
29. apr 2011

@leleh bola som,aj mam zvyseny lupus antikoagulant ale este mi vzali jeden odber,vysledky budu v stredu.

mia55
29. apr 2011

@kvietocek55 hmm ano mas prvadu pockam tie 4 mesiace urcite potom pozvolna zacneme pracovat. Je pravda ze na 1 rok je toho vela a predsa tehotenstvo je pre zenu aj narocne a potom ten kyret no....mna gynekolog nikam neposlal, povedal ze som porodila zdrave dieta keby som mala problem tak by som ho nedonosila. Zevraj som v poriadku pocas tehu sa robia rozne vysetrenia a vsetky som mala ok. Po tejto stranke sa nebojim, skor si myslim ze pricina bola v tom ze moje telo proste zlyhalo a odmietlo tak skoro dalsie tehu, pripadne to bolo geneticky poskodene, mudrejsia budem po histologii. Drzim ti palce a uzivaj si tehu.neviem aky problem s krvou mas ale snad to vsteko dobre odpadne. A poznam zenu ktora porodila do roka 2 krat a zvladla to. Je to nevyspitatelne 😝

mia55
29. apr 2011

@katkarv to ma mrzi s dcerkou ale bude este jedno uvidis. Mas dve deti bud stastna 🙂

kvietocek55
29. apr 2011

@mia55 no jasné, každá sme iná.. ja mám celkovo slabú imunitu aj pred tehu som bola strašne chudá, vela stresu a tak.. tak to pripisujem aj tomu. inak som niekde čítala, že telo by sa malo po pôrode regenerovať minimálne 9 mesiacov, ale to je zase vec názoru. Mám tiež kamošku, ktorá otehotnela 3 mes. po pôrode a má krásne dve zdravé dietky.. 😀 mne ostáva len veriť že to nejako dotiahneme do zdarného konca.. 😉

mia55
29. apr 2011

@kvietocek55 mas pravdu kazda zena je ina, iny imunitny system....pockame kym mala bude mat rok (to je 5 mesiacov) a potom uvidime ako sa budem citit. No u nas sa to proste prihodilo, neriesili sme velmi ochranu ale sme sa ani nesnazili a tak sme si povedali ze ked to prislo tak sa tesime a nakoniec to takto dopadlo, asi prilis skoro ☹ to mi vravia vsetci, snad to bude len v tom....

kvietocek55
29. apr 2011

@mia55 tak si tak hovor, že to bolo preto.. treba myslieť pozitívne.. vieš že dieťatko môžeš mať, keďže už jedno máš 😉

leleh
29. apr 2011

@katkarv ja som bola 5.4. a vysledky maju byt odvtedy za 2 mesiace takze este si pockam

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre