Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

katkarv
31. máj 2011

@lea1333 ja som tak uz dvakrat otehu ked sme obden.Nechodim na folikumetriu.

odrik
31. máj 2011

@katkarv
No vidis, ja som si myslela, ze sliznica sa nehoji zrastami, ale podla vsetkeho ano! Ja som mala kretaz robenu tiez na jednodnovke, ale vobec som nekrvacala, ani som nemala boleti. No je to 19 dni, tak to snad uz aj tak ostane. Som cakatelka na prvu mrsku 🙂 Tak len nech sme uspesne tehulky a zrasty si nevsimame!!!

katkarv
1. jún 2011

@odrik ja som po prvom kyrete na jednodnovke dostala ms na 29den a nemala som ziadne tazkosti a krvacanie skoro vobec ale po druhom po tom odflaknutom som ju dostala az na 44den a ako pisem bolesti ,zapal a spinenie az dva tyzdne.Zavidim ti tvoj optimizmus.Nejak podobne som bola na tom aj ja po prvom MA a myslela som si ze druhe tehu bude o.k. ved preco by aj nemalo byt,no nebolo.A asi najhorsie je ze ani ziadnu pricinu nenasli.A teraz sa sice snazime ale mam dojem ze sa mi vratili zrasty ktore mi v 2008 vyoperomvali z brusnej dutiny po cisarskom.

katusap
1. jún 2011

ahojte zlaticka moje....tak uz som doma, mam to dufam uspesne za sebou ....vcera ma prijali o 7 rano a brali ma skoro o pol 1, takze si viete predstavit tie nervy, ked som tam sedela na posteli .....otras....ale ked som uz bola na sale, tak mi to uz bolo vsetko jedno, pekne som si pospinkala a bolo uz po tom....trosku ma potom bolelo brucho ako na mrchu, pichli mi injekciu na stiahnutie maternice, ani som velmi nekrvacala, dnes uz len lahke spinenie, teplotu som nemala, takze ma pustili, na rozlucku mi dali este jednu injekciu na stiahnutie a bolo ..jaj, som taka stastna, ze to mam uz za sebou a ze tie dni a tyzdne neistoty mam uz za sebou....na druhej strane mi je to cele luto....ved vy ma chapete....o 2 tyzdne budem mat vysledky z histologie ...takze takto som ja pochodila

myskahryzka333
1. jún 2011

@katusap ahoj....no blbé mi je napísať, že super, že to máš za sebou..ale snáď pochopíš ako to myslím. Tak si aj celkom rýchlo domka....tak sa pekne polieč , poodychuj, nech sa dáš čoskoro do poriadku..

Baby a to každej pichali injekciu na stiahnutie maternice ? bo ja neviem o tom, že by mne pichali...

katusap
1. jún 2011

@myskahryzka333 viem ako si to myslela, aj ja som rada, ze je to za mnou....a tie injekcie na stiahnutie maternice som dostala dve...jednu vcera a jednu dnes.....ale tie baby, co tam boli na kyret ako na jednodnovy zakrok ju nedostali....tie sa prebrali a isli domov....ja som dostala este aj injekciu proti tomu, aby nevznikla tromboza a aj infuziu s davkou antibiotik-preventivne....tie holky nedostali nic, len tu tabletku pred operaciou, tu naladovku

helenka333
1. jún 2011

@myskahryzka333 Ani ja si nepamätám na injekciu, ani mi to nespomínali, neviem, ale jedno viem, že som bola dopichaná aj inde na ruke, čo viem že ešte pri vedomí som tam injekciu nedostala, takže to muselo byť po, keď som ešte spala. Ale to som si všimla len doma, že ma bolí rameno.

Baby tiež čakám aby som čím skôr dostala mrchu, hm je to 17 dní, takže dúfam, že najneskôr o dva týždne dostanem, aby som mohla ísť na kontrolu a sa začať snažiť o bábo. 🙂 s manželíčkom 🙂

slavka96
1. jún 2011

@lea1333 Ja nie.

odrik
1. jún 2011

@katkarv
No ja mam obdobia, ked je dobre, a potom tie druhe! Ale vies, co uz narobim?! Ja som si vytrpelápri prvom syncekovi, teraz po tolkych rokoch som o chrustika prisla, no ak by som sa nesnazila o optimizmus, neviem, neviem... A potom si vzdy poviem, ze jedno zdrave a krasne a sikovne dieta mam a pride mi velmi luto dievcat, ktore dietatko nemaju vobec! Som vdacna aj za to jedno. Je to pre mna utecha, i ked mala. Vzdy som chcela viac deti, ale uz pri prvom syncekovi som videla, ze to take jednoduche mat nebudeme! Tak verime, ze bude vsetko ako ma byt!!! A Tebe drzim palceky a prajem vsetko dobre!!!

lenkasop
1. jún 2011

baby, ja som dostala injekciu na stiahnutie aj keď som bola na jednodňovke
Katkarv ....tak to si ma nepotešila s tými zrastami - som po 2MA,takže sa mám čo "tešiť"

odrik
1. jún 2011

@lenkasop
No veru pokladik, aj ja som bola prekvapena, co nam este pre boha skomplikuje snazilkovanie a tehulkovanie?????????? Ale asi na ro nemozeme mysliet!!!

katkarv
1. jún 2011

@odrik mne zomrela dcerka v 1999r,druhu mam postihnutu a syn je relativne v poriadku a ked uz som si myslela ze toho uz bolo dost a ze uz som vsetko prezila tak teraz tie 2 MA ☹

lea1333
1. jún 2011

@slavka96 co ti nie?teraz neviem na co si mi odpovedala! 😀

pirana86
1. jún 2011

ahojte babulky moje....po dlhsom case sa vam hlasim....mam za sebou trosku hektické obdobie...ale vcelku šťastné 🙂 som od piatku úspešne mgr......dva dni som už nezamestnaná, od včera už bývam u snúbenca 😵 tak som momentalne spokojná a šťastná....aspoň tých vecí čo sa tohto týka....ideme si na par dni oddychnut na lazy, tak dufam ze posnažilkujeme 🙂
@katusap velmi ma mrzí ze ti to nevyslo, slzičky mi vybehli :( necakala som ze ti to nevyjde :( ...videla som v tebe nádej že ked to zvládneš,zvládneme všetky...velmi som ti držala palčeky....posielam ti vela sil a pozitivnej energie Katka.....drž sa moja, si silná žena....vela oddychuj a obklop sa vecami ktoré velmi lubis
@odrik ako sa mas? uz lepsie?

katusap
1. jún 2011

@pirana86 juj, tak gratulujem...myslela som na teba, ze ako si dopadla....takze super ....dakujem za energiu 🙂 teraz len lezkam, budem sa snazit par dni nic nerobit a dat sa trosku dohromady....pekne si oddychni, naber nove sily a bude vsetko ok 😉

odrik
1. jún 2011

@pirana86
Zo srdiecka blahozelam, vitaj medzi nami Magisterkami!!! Mam sa uz lepsie. Musim to tak napisat, lebo je to tak. Vela clovek pehodnoti, ked sa take nieco stane. A je zaujimave, ako su pre mna teraz niektore starosti banalne, ako je zrazu vela veci mimo mna a vobec ma nerozculia... Taky zvlastny prst od toho Pana tam hore, aby som si asi nieco uvedomila, nieco v zivote prehodnotila a tak. Takto to citim. Je mi to stale velmi luto a boli to. A tolko nas je, az mam pocit, ze naozaj zijeme rychlo, nezdravo, stresovo.... Ale to bokom! Ty si teraz velmi stastna, je to uzasne!!! A super si posnazilkujte v prirode, v pokoji. Drzim palceky!!!

odrik
1. jún 2011

@katkarv
No moja, ani neviem, co Ti napisat. Je mi to vsetko velmi luto. Nevieme preco sa toto vsetko deje, ale uz som si povedala, ze asi som v minulom zivote neposluchala! Inak si to neviem vysvetlit. Alebo musime v tomto zivote niest taketo bremeno?! Neviem. Ale velmi ma mrzi Tvoje nestastie! Ked mojmu syncekovi pred rokom zomrela spoluziacka, myslela som si, ze to jej rodicia ani nemozu prezit, ale musia. Vidis, aj my vsetky musime, mala si to, a mas velmi tazke. A predsa sa tesis z kazdeho dna s detmi a tuzis po dalsom a to je krasne uzasne!!! Si vzacny clovek a velmi Ti drzim palce!

katkarv
2. jún 2011

@odrik moja byvala sefka mi povedala ze ma preto nam je tolko nalozene lebo sme silne a vieme sa stym popasovat.Po Katke sa mi narodil krasny zdravy syn,to bola moja odmena a teraz po 2MA by mala byt tiez uz nejaka,neverim ze sa to uz nepodari.

katusap
2. jún 2011

@odrik ahoj....len sa chcem opytat....v brusku citim take stahovanie, alebo sem tam ako slabucku bolest pri mrche...ma to tak byt? inak uz skoro ani nespinim,l en trosicku ....zajtra idem s prepustacou spravou k mojej dr.....aj mi bude daco robit?

lea1333
2. jún 2011

@katusap mala by ti spait ultrazvuk!

katusap
2. jún 2011

@lea1333 a normalny, alebo vaginalny? a tie moje mini bolesti su normalne?

lea1333
2. jún 2011

@katusap podla mna ano ja som nikdy nemala bolestivu mrchu ale myslim ze prvu mrcu po kyrete som mala sem tam krce take ale mini!ale potom uz nie a mne robil vaginalny lebo skontroluje ti maternicu a sliznicu atd ze ci je vsetko ok a ci si dobre vycistena neboj 😉

katusap
2. jún 2011

@lea1333 jemine...dufam,ze to nebude boliet....ja si neviem predstavit, ako budeme sexovat, vsak ja sa bojim 😒 esteze mame do prvej mrchy zakaz

lea1333
2. jún 2011

@katusap neboli to vobec pocuvaj aj my sme mali zakaz....a na 5den od zakroku sme sa milovali lebo ja ked som bola tehu tak som mala zakazane sa milovat ...tak potom sme mali uz velku chut tak sme sa dali na to opatrne...a ty si este nemala prvu mrchu?kolko si od zakroku?

katusap
2. jún 2011

@lea1333 mne robili kyret este len v utorok....vcera ma pustili z nemocky....no ja na sex nemam ani pomyslenie....muzicek bude musiet vydrzat, co uz

lea1333
2. jún 2011

@katusap aha prepac ale necitala som si spetne...chapem ani ja som nemala niak moc chut ale potom to prislo ale davali sme si prvy mesiac pozor...tak snad tento mesiac nam to uz vyde!!! 😉 neboj bude dobre...srdiecko preboli ale hlava nezabudne kolko ste sa snazili o prve?inak ked si tak kratko po zakroku tak mozno ti nebude robit ult.lebo mne ho na prvej navsteve nerobil ale az ked som doniesla vysledky z hystologie co je asi cca za 3tyz vtedy mi ho robil...tak sa neboj a nebolelo to inak ja som ani nekrvacala po kyrete moc len tych par hodin po operaci a potom uz nic...a mrchu som dostala az na 37den...bude dobre uvidis 😉

katusap
2. jún 2011

@lea1333 ja uz tiez nekrvacam....po vysledky histologie si mam prist o 2 tyzdne ....a ta histologia-to robia histologiu tych plod. obalov a plodu atd.....ci aj sliznicu maternice? co ti vlastne povedali z tych vysledkov?

lea1333
2. jún 2011

@katusap no ja som sa pytala jednej znamej co robi na gyne sestricku ci mi nieco s toho aj ziatia a ona mi na to povedala ze je mizive percento ze tam nieco najdu tak som si isla z papierom z hystologie k dr a ten mi hovori ze negativne ja ze super a ani sama neviem kedy ba nieco nasli na tej hystologi aky by musel tam byt problem asi niaky geneticky sama neviem s tym ti neporadim a myslim ze robia len hystologiu plodu nie? 😕

katusap
2. jún 2011

@lea1333 no netusim, na to som sa zabudla opytat od samej radosti, ze ma pustili domov, lebo ma mali pustit az dnes 🙂 vsak hadam to bude ok

lea1333
2. jún 2011

@katusap uvidis ....ale to ti viac bab povie ze im tam nic nezistili...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre