Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

majuska251
17. jún 2011

kocky este taka otazka ...6 tyzdov nerobit nic kupat sex...bla bla..stalo by sa neico keby sme zacali so sexom o nieco skor?????

allure08
17. jún 2011

@myskahryzka333 ahoj, no dnes idem k nemu naposledy som sa rozhodla..mala by som tam mat vysledky..peniaze mi uz vratil tak neni o com..brat mi skusa vybavovat tiez nejakeho dobreho dr.na antolskej..aj ked som bola rozhodnuta ist do gpn.sk ale beru az od 7.7 lebo sa stahuju zas do kocha..tak mam holt smolu..ja len dufam ze ma zas vycistia a preciznejsie ako to bolo v pondelok..pretoze zas som prestala krvacat..a to som vcera dostala inekciu..nechapem..boze drzte mi vsetci paste nech ma uz daju do poriadku..ale to ze sam lekar vcera povedal ze: mate tam kopu sajrajtu" to mi bude trvat dlho zabudnut..bo ma cistil on..a ze to sa nikdy necisti kompletne ..aaaaaaaaaaaaaaaaaa zabila by som..

katusap
17. jún 2011

@allure08 ahoj...no tak z tvojho prispevku som totalne mimo....to je neuveritelne....to ako ta vycistil? co je na drogach? 😠 😠 by som mu asi riadne vynadala....a teraz ti dava injekciu na stiahnutie maternice? to ti mali dat po kyrete a nie teraz....ja som tiez po kyrete krvacala len par hodin aj to len mierne a nemam take problemy....takze tam bude problem v tom, ze ta zle vycistil.....ak ti mozem povedat svoj nazor.....ja by som isla vecer normalne do nemocky na pohotovost, ze ti neni dobre, nech sa na teba pozrie iny lekar a radsej by som teda podstupila rekyret u ineho doktora ako to, ze by som kvoli silnemu zapalu maternice nemala mat uz nikdy deti .....drzim ti palce

katusap
17. jún 2011

no babulky...a ja som uz doma od mojej gyndosky....co som bola teda prekvapena, vobec ma nevysetrovala, ani sono mi neurobila 😨 no a kecali sme a kecali a normalne mi vysla v ustrety a dala mi doporucenie na hematologie, infektologiu a drzte sa....aj na genetiku - tam mame ist obaja.....takze som cela happy, ze budem mat kompletne vysetrenia a potom ak to bude ok sa mozeme zacat snazit 🙂 konecne po dlho case jedna dobra sprava, ze nebudem zase v neistote, ci je tam nejaka chyba, alebo nie je a ak nebude, tak s kludom zacneme v septembri plodit 😀

allure08
17. jún 2011

@katusap..na to iste myslim aj ja..je to v stadiu vybavovania..leb nechcem riskovat nemoct mat deti;(((
ale tym ze mam infekciu a ficim na antibiotikach tak neviem ci sa moze robit operacia...ako serem uz na ten kyret..uz sa toho az tak nebojim..prezila som prve.a teraz je tam uz len spina..takze uz to chcem mat co najskor von..
akoze skvele recencizie na toho dr, mojho co odchadzam do neho..aj ja som dala dobru..ale zistila som aky je ked nastali komplikacie..hlavne ze je drahy ako svina..grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
no cez vikend sa musi daco udiat..preboha..som na nervy z toho!

katusap
17. jún 2011

@allure08 kyret ti urcite urobia ak bude potrebny, lebo mozes dostat otravu krvi, vsak to ja take nebezpecne....nechapem jeho lahostajny pristup ....asi mu vyhovuju len pacientky, kt. nemaju ziadny zdravotny problem a len mu platia, ale ked pride na lamanie chleba ako sa vravi, tak sa ukazal...je to smutne....byt tebou, tak mu taku recenziu napisem na www.nasilekari.sk , ze uz k nemu v zivote ziadna pacientka nepride ...inak si to tam pozri, aky nazor maju na neho ine pacientky

katusap
17. jún 2011

tak a uz sme aj objednani na genetiku - 4.7. paradicka,s om si myslela, ze sa tam dlhsie caka, len na tu blbu hematologiu sa neviem dovolat 😠 😠

myskahryzka333
17. jún 2011

@allure08 bože naozj ako to ôže povedať..kopec sajrajtu..veď aspoň by som to slušne povedala, ak by som to zvrzala...alebo ja neviem..toto je naozaj silná káva...
Vieš ja som nikdy na antolskú nechcela ..ale odvtedy ako som tam bola, tak som si povedala, že aj rodiť tam pôjdem..fakt super lekári....
Dúfam, že všetko bude v poriadku. Držím palce a daj vedieť...Drž sa moja

katusap
17. jún 2011

@majuska251 ja ti neviem....dnes som bola u svojej dr. na kontrolu a tiez mi povedala, ze do prvej mrchy bez sexu ...to mi povedali aj v nemocnici, ze je tam zvysene riziko infekcie, kt. by cez "haklivy" krcok mohla teraz prejst az do maternice .....my sa uz tiez nevieme dockat, ale nebudem to riskovat, vsak sa to da vydrzat

nany100
17. jún 2011

@majuska251 mne môj lekár po kontrole (11 dní po kyrete) povedal, že je všetko zahojené a vaječníky funkčné...že stačí 2 týždne si nechať pauzu...pokiaľ je všetko zahojené, netreba "abstinovať" 😉 ...tak sme to tri dni potom skúsili a bolo to všetko v pohode😉

odrik
17. jún 2011

@katusap
Tesim sa pokladik a prajem Ti vela stastia!!! Nech testiky dobre dopadnu, aby si bola spokojna a mohli ste bez obav snazilkovat!!! Drzim Ti palceky!!!

noja2210
17. jún 2011

@majuska251 mne dr povedala, ze 2 tyzdne nic, iba sprcha, ziadne pripravky, ziadna fyzicka namaha, ziaden sex a vela vela tekutin a po 14 dnoch po kontrole sa dohodneme na dalsom postupe...

noja2210
17. jún 2011

@katusap parada, ze budes mat vsetky vysetrenia uz teraz...silno drzim prsty...

noja2210
17. jún 2011

@allure08 to je hrozne taky pristup....to by kazdy chcel mat bezproblemove a stedro platiace pacientky...vrrr...sup na pohotovost dat si to skontrolovat...vikend je dlhy, aby si zbytocne netrpela...

katusap
17. jún 2011

@odrik @noja2210 babulky, aj ja som velmi rada, ze ma vsade poposielala, ani som ju nemusela prehovarat 😀 asi je to fakt len na lekarovi a nemusi sa cakat na 2 MA ....uz teraz som zvedava, ako to dopadne

katus193
17. jún 2011

kocky tak sa vytesujem,zajtra by uz mala prist mrcha no a po nej sa mozeme zacat konecne snazit,Boze keby to tak vyslo na prva sup,aka by som bola stastna 🙂 Drzte silno palce

noja2210
17. jún 2011

@katus193 som neverila, ze sa dakto na tu potvorsku mrchu mohol tesit...ale uz sa tesim ako sa budem tesit...a tebedrzim prsty, aby doslaaaaaa 😉

katus193
17. jún 2011

@noja2210 no teraz sa vytesujem ale potom ked pride,tak hlava v smutku ☹ a plac,tak snad dalsia uz nebude a celych 9mesiacov nech si da dovolenku 😉

noja2210
17. jún 2011

@katus193 vies co...nech ich je tolko kolko treba aby babatko bolo zdravucke....a nemuseli zazivat to co teraz...nemusim otehotniet hned...len nech ked uz sa to stane nezazivam to co teraz...

katus193
17. jún 2011

@noja2210 presne mas pravdu,nech to pride kedy ma,len ja by som chcela hned len koly tomu,ze nechcem byt na zimu tehotna,lebo mavam casto zapaly moc.ciest a hlavne na jesen a v zime a ked som otehotnela tak bolo to na silvestra a vtedy som dostala dost silny zapal takze to mohla byt pricina alebo dr mi povedal ze mohol byt nejaky virus vo vzduchu a ze v tomto obdobi je najviac potratov,ze mi odporuca aby som otehotnela na leto hlavne tie tri prve mesiace,takze len koly tomu strasne chcem aby sa to podarilo,tiez to uz nechcem zazit ☹

noja2210
17. jún 2011

@katus193 drziiim silno prstyyyy :D leto este len zacina.....

katus193
17. jún 2011

@noja2210 ved to zbehne ako voda,uz teraz je pomalicky koniec juna

odrik
17. jún 2011

@katus193
Neboj, priiide!!! Tak vela stastia!!! Ja cakam na prvu mrsku, booooze uz 34 dni, pre mna to je uz nekonecne!!!

odrik
17. jún 2011

@katusap
Tesim sa s Tebou! Ja by som mala mat vysledky z hematky buducu stredu, tak uvidime. Tak si pockam na prvu mrsku, jejda, ale uz by vazne mola dorazit, bolo by nacase!!!

katus193
17. jún 2011

@odrik dakujem si zlata,pre mna je to uz tiez ako vecnost,len sa modlim aby som zase neochorela ked sa budeme moct konecne zacat snazit,lebo tento mesiac ma strasne picha vo vajecnikoch a vzdy ked sa vycikam tak mi treba zase akoby mi nieco tlacilo na mechur ☹

odrik
17. jún 2011

@katus193
Velmi Ti prajem, aby uz bolo vsetko v poriadku. Mozes byt len prechladnuta, ale daj pozor, aby to nebol zapal mocoveho mechura. To je fakt neprijemna zalezitost! Tak daj na seba pozor, aby si neochorela, vela oddychuj a opatruj sa!

katus193
17. jún 2011

@odrik ten mechur mi ani nespominaj,len pred troma tyzdnami som ho mala,mavam to dost casto a aj preto sme sa nemohli snazit,brala som silne atb a teraz je to uplne ine ako ked mam zapal,vtedy ma hned pali a mam velke bolesti ale teraz je len to ze sa vycikam a treba mi zase tak ja uz neviem co to je somnou,som z toho uz zufala,na mna sa vzdy nalepi nejaka choroba,mne je uz trapne aj pred mm uz si pripadam ako hypochonder ☹

katusap
17. jún 2011

@odrik neboj, mrcha pride, este aj nadavat budes....ja som sa dnes pytala dr. ze kedy by mal nabehnut cyklu a povedala, ze 4-6 tyzdnov je normalny interval, takze este nic nemas premeskane .... no som aj ja zvedava, ako ti vysla hematka .... aj na endokrinologii a infektologii si bola? ci nie? mna asi najviac zaujima ta genetika ako nam vyjde

katusap
17. jún 2011

@katus193 mohla by si preventivne uzivat brusnice, tie su velmi dobre na mocove cesty 😉 pomahaju predchadzat zapalom

katus193
17. jún 2011

@katusap brusnice si kupujem tiez,ale zacinam sa obavat ci mi netreba urobit nejake vysetrenia na ureaplzmy a mykoplazmy,kedze behom polroka som mala uz tri krat zapal moc.ciest,lenze pred rokom som bola na vysetrenia u urologa a nic mi nezistil,len povedal ze musim vela pit to bolo vsetko

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre