Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

katusap
22. jún 2011

@lea1333 mam za sebou nastastie "len" jeden MA ...som sa rozpravala s dr. a som jej povedala, ze by som chcela podstupit vsetky tie vysetrenia aj napriek tomu, ze sa to stalo prvykrat....a ona, ze dobre, ze ked chcem, da mi doporucenia

leleh
22. jún 2011

@odrik dakujem za odpoved a podporu 🙂 ja som mala kyret 30.12. tak som rada ze uz zbehol ten cas a uz sa mozme snazit....doktorka mi nechcela povolit snazenie skorej ako o pol roka no my sme zacali uz po 3 mesiacoch ale aj tak bezvysledku ale nevadi aspon som zistila tu trombof. To je taka z nudze cnost ze aspon nam na to prisli a budeme o krocik vpred na uspesne tehu, mozno sa nam zadari naraz....uz sa tesiiiim 😀
a kedy sa planujes snazit ty, uz po prvej mrche ci neskor?

katusap
22. jún 2011

@odrik ahoj mojko....tak mas vysledky ....aspon uz vies, preco sa to stalol ...vidis, a kto by si to bol pomyslel, ze take nieco bude? nikto ..... podla toho, ze pises, ze liecbu treba zacat uz pred otehotnenim predpokladam, ze vysiel aj homozygot....ci? lebo vcera mi to vysvetlila tak dr. na hematologii, ze ked je homozygot-co je horsia forma, tak treba uz pred otehu zacat s liecbou....ak heterozygot, tak az ked zena otehotnie
inak mi aj povedala, ze ak otehotniem este predtym, ako absolvujem vysetrenia v tom Martine na hemat.klinike, tak hned ako uvidim // na teste si budem musiet pichat 0,4 ml nizkomolekularneho fraxiparinu denne ...ako prevencia ...a ked sa zisti, ze to bude ok, tak ho vysadim...ak nie, budem pokracovat pocas celeho tehu az do skoncenia sestonedelia 😠 inak mi aj spominala, ze zeny s touto chybou co chodia k nej a bola vcas zahajena liecba - ze vsetky donosili bez problemov zdrave deticky....takze moja, drzkaj sa a dalsie tehu uz bude urcite uspesne

@lea1333 ja som bola tiez aj na endokrinologii, ked som bola v 8.tyzdni a zistili mi znizenu funkciu, takze som na liekoch, dala mi euthyrox 25 ....urcite si vybav tie vysetrenia, aspon budes vediet, na com si....pokladam to za maximalne nezodpovedne, ze lekari to nerobia automaticky, ale az po viacerych abortoch...je to smutne

odrik
22. jún 2011

@katusap
Ahoj moja! Presne ako pises, je to od lekarov nezodpovedne!!! Tazko sa mi to pise, lebo aj moj mm je lekar, ale ja ho raz dva presvedcim 🙂! Predstav si, ze by som si to nebola "vydupkala". Vobec by som nemohla v dalsom tehu nic urobit, aby sa to nezopakovalo. Takto mozem urobit co treba, a ked sa aj nepodari, budem vediet, ze som urobila vsetko co sa dalo. Mrska nechodi, opica tulava! Som rada, ze aj Tebe sa to pomaly vsetko riesi a budes mat istotu ci uz tak alebo tak! Tak drzim palceky, aby sa to cim skor doriesilo nech mozete znova zahajit snazilkovanie!!!

katusap
22. jún 2011

@odrik tak zase nie vsetci lekari su rovnaki...aj ked tych dobrych je uz malicko, ale dufam, ze tvoj manzel patri medzi nich....v akom odbore on pracuje, ak to teda nie je tajomstvo? 😕 no a presne....co ak by si to nebola riesila teraz....znova by sa to bolo opakovalo a uplne zbytocne, len kvoli lahostajnosti lekarov ....ja som velmi rada, ze mozem podstupit tieto vysetrenia, najma ked viem, ze to nie je samozrejme, takze v lete si pekne oddychneme, povysetrujeme a v septembri uz dufam budeme moct zacat so snazenim ....uvidis....pod stromcekom uz budeme mat v bruskach fazulky...verim tomu 🙂

katusap
22. jún 2011

@odrik a este....mrcha pride ked sa jej bude chciet, nie ked budes chciet ty....este si stale v limite, tak klidek, ona pride

odrik
22. jún 2011

@katusap
Si poklad!!! Dakujem! Posielam Ti IP!

lenkasop
22. jún 2011

Odrik....aspoň vieš na čom si a môžeš to riešiť, teraz to už vyjde, je kopec žien, ktoré už potom úspešne donosili, ale to už určite vieš 😀

Lea 1333.....lekár ma poslal na hematológiu bez toho, aby som mu niečo povedala. Na endokrinológiu som išla sama, povedala som lekárovi prečo som prišla a už sa realizoval on. Výsledky 28.7,tak si ešte počkám.

odrik
22. jún 2011

@lenkasop
Dakujem moja!!! No to necham na prirodu a lekarov, aj tak este mrska nic nicove, tak zatial nemam co riesit. Tebe nech vysledky dopadnu dobre!!! Krasny vecer a dobru nocku!

lenkasop
22. jún 2011

Odrik... 🙂 ďakujem. Už aby to bolo a vedela som či je to OK. Neboj sa dorazí. Dobrú noc 🙂

odrik
23. jún 2011

@lenkasop
Krasny den Ti prajem! Ja som este aj dostala vcera anginu s horuckou, boli ma cely clovek☹ tak sa budem liecit!!! Myslim a drzim palceky!

helenka333
23. jún 2011

Ahojte kočky, no nestíham všetko čítať, odrik čakáme čakáme, len už aby sme sa dočkali 🙂
Baby ja sa trošku bojím, lebo sme si síce tak nejak dávali pozor ale niekedy nám to uniklo, a "gumičkovať" nenávidím tak ako aj môj mm, dnes mám 39 dní po kyrete, mamka mi hovorila že do tých 6 týždňov by som mala dostať (aj ona potratila) tak ešte pár dní, ale čakať ešte dlhšie? No neviem a test si kupovať nechcem, môže byť ešte pozitívny, keďže ževraj hormony sa vyplavia prvou mrchou, fakt neviem čo robiť ☹.
Lea333...ja tiež začnem keď vôbec tú mrchu dostanem u obvodnej, lebo tí lekári sa tvária, že prvé MA, ved to nič nieje, môžme skúšať potom a keď sa to opäť stane, tak len vtedy začnú posielať....len nemyslia nato, čo mi ženy prežívame v tom období, nechcem zase zažiť MA...to už sa zbláznim. Keď dostanem mrchu tak po nej pôjdem k obvodnej, už som jej vysvetlila čo sa stalo a nech mi spraví nejaké vyšetrenia. Od soboty som mala bolesti, krče aj bolesti vaječníkov, pichanie, tak som bola rada, že mrchu už dostanem, ale nejak bolesti prešli ☹. Neviem čo je lepšie dostať ju alebo byť hneď tehotná .... 🙂 🙂 🙂 Držkajte sa!!!
Odrik prajem ti rýchle uzdravenie a potom úspešné snažilkovanie, čo prajem každej z Vás kočky!!! 🙂

mirka321
23. jún 2011

@shania31 presne ako píšeš, podľa zákona netreba vým.lístky , ale bola som na vyšetrení na hematol. a povedali, že potrebujú aspoň do zdrav.karty napísať, že sa žiada o vyšetrenie trombofilných stavov....
gynekol. mi to bez problémov napísal , hematologička mi potom povedala, že je to finančne náročné vyšetrenie a nemôžu to urobiť len tak hocikomu , že príde a chce vyšetriť tromb.stavy.....
pekný deň Vám prajem a držím palčeky 😉

ernuska296
23. jún 2011

@helenka333 no moja ja si mylsim ze ak by sa vam neco s mangelikom zadarilo tak to by bol goooolll..akoze po tom vsetkom co mas za sebou...takze my zatial poctivo-aj ked vrrr bolestivo abstinujeme:( a ja som si test robila ale dva tyzden po kyrete bo som bola zvedava ci je telo fakt zblbnute ci je ece tehu ci nie a bol neg. a potom ked som sa kuk po h tak sa objavil duch! tazke test si skus urobit...ale pokladaj to za nasledok kyretu...alebo? ved clovek nikdy --..a ja mam pocit ze uz nic neviem ixixii mozno ?! ..🙂
no aj mna bolia 5 dni vajecniky..jak dive vajcia ...auuuu...som bola vcera na kontrole a podla sona mi pov. ze tam dozreli a ze to vyzera na menzes..no uvidime ale ak by sa bolesti zvysili a bla tak smer nemocnica-to som akosi nepochopila a ja som ze pan doktor dajte pokoj s tou nemockou-ja dufamze to najhorsie mam uz za sebou 🙂 tak dnes je mesiac, co mi robili kyret:( ..akoze leti to a to som rada v smere ze sa blizim znova k tej nule smer novy zaciatok , ale zase ked si poviem hmm tak sme mohli podrast o mesiac-ale to su zle myslienky!!!

inak babky citali ste knizku THE SECRET - Tajomstvo? Je to fayn na regeneraciu myslienok ..tak skuste ...

prajem vam vsetkym pekny dnik !!!! 🙂

helenka333
23. jún 2011

@ernuska296 No ved práve, že neviem či mi to pomôže keď mi vyjde test pozitívny, aj tak nebudem vedieť, či je to ešte tým, že som mrchu nedostala alebo kvôli tehu. Ja som už 5 t a 4 dni po kyrete, takže by som bola rada, keby som to dostala. Ale ja som mala aj predtým nepravidelný cyklus, hlavne po vysadení HAK, niekedy aj 48 dnový, tak ešte počkám. Len to, že ani po zákroku som nekrvácala, len trošičku špinila asi 3 dni a odvtedy nič.☹
Tak uvidíme, ja si myslim, že tebe lekár povedal preto, že keby si nedostala mrchu tak ti pichnú vyvolávačku, ale do tých 6 týžňov treba počkať a niekde som čítala že do 8 týždňov. Tak mám ešte aj ja čas 🙂 len neviem čo ma čaká.....či mrcha či tehu....🙂 ale kedže občas mám tie bolesti, tak to bude asi mrcha!!!ALe keď ju mám dostať, tak nech čím skôr, aby sme sa mohli snažlkovať 🙂!!!!!
Od koho je tá knižka?

ernuska296
23. jún 2011

@helenka333 awoj a ece otazocka y ste tulimuli kolko po kyrete? neviem podla mna by to bola moc nahoda ...ale ved uvidis!!!!!
no knizku napisala rhonda byrne, ak ces da sa to online stiahnut cez uloz.sk a das tam tajomstvo a je to v pdf a mozes tlacit a citat🙂

ernuska296
23. jún 2011

baby mozem mat otazku? neviete nic o lanovom oleji? zevraj je to dobre na ovulaciu...no sranda je ze som si to kupila od jednej kolegyni v praci kedze si to kupoval kazdy..ze vyskusam ale som si to kupovala kvoli bolesti hlavy a tak...nikdy som si nesledovala ci mam ci nemam ovu...a kedze som spavala naostro🙂 dva roky a nicht tak som si pov. v osudovy mesiac marec ze uz to musim rezit..a pila som olej a kyselinu listovu co som predtym tiez vobec nebrala a ostala som tehu..ale dopadlo to tak ako to dopadlo---ale skratka zac. som si myslet ze mam tie anovulacne cykly, neviete mi poradit ako si vy sledujete ze ovulujete? kupujete si tie testy, cem si zacat merat BT podla toho hlienu som jelen...dakujem mocccccc

katus193
23. jún 2011

@helenka333 ahoj drzim ti palce,ved kolko vela zien otehotnelo po potrate este ani mrchu nemali a vsetko dobre dopadlo 😉

katus193
23. jún 2011

@ernuska296 ja mam doma cd The SECRET ale nejak ho neviem najst ☹ ale videla som par minut a neskutocna pravda,da sa to pozriet aj na youtube

ernuska296
23. jún 2011

@katus193 no ja som vseobecne skor pesimista ako optimista..alebo som miniopti realista xixi..ale nachystala som sa v tejo knihe ze ano skor si poviem co nehccem a nie co chcem..tak teraz si vravim len co chcem vidim sa v myslienkach kde chcem a len tak zo srandy som si to tak na par samo malickostiach skusila xixixi a asi neoc na tom bude ze zakon pritazlivosti funguje!!!! no tak pritahujem vsetkych to po com nase srdiecka tuzia najviaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaccccccccccccccccccccccccccccc 😉 😉 😉 😉

katus193
23. jún 2011

@ernuska296 ale keby to bolo take lahke,ja sa tiez snazim si hovorit,ze tento mesiac budem tehotna a hotovo,ziadne ze to nevyjde,ale niekedy tie myslienky utekaju aj tam 🤐 ale fakt,myslim ze to funguje,clovek si pomysli na nieco co nechce aby sa stalo a just sa stane 😀

odrik
23. jún 2011

@helenka333
Ahoj pokladik!!! Dakujem za povzbudenie! Snazim sa nemysliet na to, co vsetko ma caka, ak by sa nam podarilo otehulkovat☹ . Booooze, tych injekcii!!! Ale co narobim! Mrska stale nechodi, uz 41 dni, tak stale spolu s Tebou cakam a zvolavam ju od babuliek, ktore ju nechcu a odhanaju ju, a aj tak stale nic!!! No a vies co, netrap sa, pokial sa vam to nahodou podarilo uz teraz! Nie je podla mna dovod na strach, ked to ma byt "zdrave" tehotenstvo, tak bude!!! A budes stastna ako blska!!!

helenka333
23. jún 2011

@ernuska296 Jéééj tak si to určite stiahnem 🙂
tutumutu sme týždeň po kyrete, ja som ani nekrvácala ani som nemala bolesti len prvé tri dni, takže mi velmi pomohlo objatie môjho mm a "všetko čo k tomu patrí"...a odvtedy už stále 🙂.

helenka333
23. jún 2011

@katus193 Ďakujem Ti pekne, no keď mrchu dostanem, smutná nebudem, tá prvá môže prísť, len nech už príde čím skôr, aby sme sa mohli snažilkovať 🙂!!!Držkaj sa aj ty 🙂

helenka333
23. jún 2011

@odrik Presne tak som si povedala aj ja, keď budem teraz tehotná budem a hotovo a to neznamená to že to nevyjde, poznám aj takú čo počkala 6 mes. a aj druhé potratila a som čítala aj príspevky kde sa hneď otehotnelo a bolo všetko ok. Keď sa to uchytí dobre tak to bude ok. A
katus193 má pravdu, ja som tiež asi mesiacom povedala tete, ked chcela aby som išla k liečitelovi, že ....ved teta, ja budem hned tehotná uvidíte, ja to viem a cítim to, že to príde, aj ked nie hned ale o mesiac, dva určite 🙂 BUDEM TEHOTNA a dotiahnem to do úspešného konca 🙂 Baby musíte takto myslieť 🙂 🙂 🙂!!!

odrik
23. jún 2011

@helenka333
Velmi Ti drzim palceky, jasne, ze uz to bude dobre!!! O chvilu budes tehulka a buduci rok na jar abo v lete vozis kociarik!!! Velmi Ti to prajem! Vsetko dobre!

katus193
23. jún 2011

kocky nebojte sa na Vianoce si uz budeme navzajom pozerat svoje fotoblogy s nasimi bruskami a porovnavat ktora ho ma vacsie 😀 😀 😀 Prajem Vam krasny dnik 😉

odrik
23. jún 2011

@katus193
Aj Tebe!!! A vsetko dobre, snad sa vyplni Tvoje male proroctvo!!! Tak Vianoce!!!

helenka333
23. jún 2011

@odrik Ďakujem ti krásne, ale určite nie sama ale všetky ktoré sme tu si budeme čoskoro užívať krásne tehu 🙂 do konca úspešne a o takých 10-11 mesiacov si ich budeme držať v náručí 🙂!!!

odrik
23. jún 2011

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre