Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

noja2210
27. jún 2011

@odrik @katusap presne s tyymto mam problem...najprv maxiradost...ze konecne splneny sen a potom bum...sorry...tak sme sa pomylili, teraz sa to este neudeje...a prezivat to od znova? ja vam neviem...da sa to prezit? taky nekonecny strach? obava? ze sa to zopakuje? alebo ze sa to nezopakuje a toto bolo fakt vsetko? iba jeden mesiac radosti??? no prosteee...horoooor...
ale zase...obcas to prebleskne a su aj super dni...kedy vidim vsetko pozitivne, ze toto bola taka skuska a najblizsie o par tyzdnov uz pojdeme naozaj poriadne a vsetko bude fajn...

katusap
27. jún 2011

@noja2210 presne....chvilu sa tak tesim na dalsie tehu a tesim sa na snazenie a na to, ako budem cakat // .....aj ked zacat zase od zaciatku bude asi to najtazsie....velmi sa bojim.....ano, viem...treba mysliet pozitivne,ale da sa to vobec? neviem ci to dokazem. Teda urcite viem, ze to nedokazem. Prve tyzdne budu asi najtazsie a myslim si, ze ked tie // najdem, nebudem sa uz vediet tak radovat ako prvykrat. Mam teraz vo svojej hlave vela "NEVIEM" ....snad jedneho dna odidu a pustime sa do vyroby drobceka....ale uz takeho, kt. tu s nami zostane navzdy....takeho, kt. uvidim na sone rast....takeho, kt. jedneho dna zoberiem do narucia a budem vediet, ze nic lepsie sa mi nemohlo v zivote stat

katus193
27. jún 2011

kocky mam dolezitu otazku 😉 je mozne aby som mala 8 DC ovulaciu?pretoze nikdy som nemala po menzese taky tahavy hlien ako pry ovulke.Vzdy to mam az okolo 14 az 16 dna.Tak som uplne z toho mimo ze co to je 😖

noja2210
27. jún 2011

@katusap presne na take stavy mi moj najdrahsi povie, ze to nic, to su hormony...to sa vycisti a uvidis to inak...a ked sa tak zamyslim...nikdy nebudem vediet....ale mozem len dufat...tak teda dufam, ze najblizsie sa tesime...postupne po krockoch...najskor z prvej mrchy, potom sa budem tesit z upraveneho cyklu a potom sa uvidi kedy a ako velmi sa budem tesit 😉

a uuplne najblizsie sa chcem tesit v piatok, kedy uz budu vysledky z histolky a idem na kontrolu k dr, tak nech laskavo povie, ze je vsetko tak ako ma byt = v poriadku, hoci mam malicku dusicku, lebo kazdy vecer krvacam...divne...cez den nic...iba vecer par hodin...uz by to mohlo prestat....

noja2210
27. jún 2011

@katus193 podla mna uuplne v pohode mozes mat ovulku takto skoro...sa ti mozno len nastavuje cyklus...po vsetkych tych zmenach... 😉

myskahryzka333
27. jún 2011

@katusap ahoj....noooo u mňa je to zase pravý opak..ja strašne po miminku túžim, asi aj viac ako kedykoľvek predtým...ale bojím sa a to asi každá z nás....Tak chceme počkať 3 mesiace a šup na to...tak prvý krát sa zadarilo na šupu, ale skončilo sa to tak ako sa skončilo...Dúfam, že tentokrát sa zadarí tiež ale už z úspešným koncom.....

katus193
27. jún 2011

@noja2210 co to sledujem tak sa mi to dost zmenilo ale len podla hlienu,minuly mesiac som mala hlien az dva krat v polke a potom pred mrchou,tiez som to nechapala,no a teraz hned po mrche tak ja tomu nerozumiem,to aby sme zacali makat 😀 inac mam aj ten mikroskopicky tester ale nikdy mi tam nic neukazuje,uplne je to o nicom.Zeby sa to nejak zmenilo po zakroku?ja som citala ze to na ovulku nema vplyv ale nezda sa mi ved urcite su v tele nejake hormonalne zmeny,ci???

katusap
27. jún 2011

@myskahryzka333 no ja dufam, ze v tom septembri mi to prepne naspat a tuzba opat bude....nam sa zadarilo az na 5.pokus tak snad ked sa rozhodneme, uz to pojde rychlejsie....uvidime

@noja2210 no veru, mozno mi hrabe aj z hormonov 😀 moja, na histolku sa tesis nemusis, z tej ti akurat povedia, ze si bola tehotna....a to vies predsa

noja2210
27. jún 2011

@katusap hej..to som si vsimla, ze som bola...ale myslim tym, ze informaciu menej...a o krok blizsie k "normalu"

odrik
27. jún 2011

@katusap
Tak veru. My sa tiez chystame na dovolenku, trosku k moru. Ideme v auguste, tak ked dovtedy dorazi a odrazi mrska, ktovie, ktovie, ci nepridem s malou morskou pannou v brusku 🙂 ?! Tak uvidime obe, nechame volny priebeh a na tie Vianoce....

odrik
27. jún 2011

@noja2210
Neboooj, uz bude dobre!!! Myslim, ze nechame tomu vsetkemu volny priebeh, pri tulkani moc pozor davat nebudeme 🙂, a mozno // pridu ani sa nenazdame a mozno to ani nebudeme cakat! A uz z toho ani nebudeme robit vedu, nebudeme furt testikovat a hned utekat k doktorkovi, pockame si na taky 10 tt a az potom pojdeme! Co vy na to, babulky moje?

noja2210
27. jún 2011

@odrik ze sa mi to paaaci :D

odrik
27. jún 2011

@noja2210
🙂 🙂 🙂 ozveme sa si!!! Moja mrska mi aj tak nedovoli zatial nic, kedze uz 45 dni nechodi...nevadi, ved ona pride!!!

xen21
27. jún 2011

@helenka333 ved prave maly je moja utecha a voda co ma drzi nad vodou...prajem nam vsetkym vela stastia a sil... a mozno sa stretneme v teme spolocny termin :D

odrik
27. jún 2011

@xen21
Aj Tebe vela stastia!!! Drzkaj sa! Ozveme sa si!!! Vianoce su predsa nase heslo, babulky!!! 🙂

helenka333
28. jún 2011

@katusap Ahoj, myslím že vôbec nemusíš byť smutná, ja by som tiež chcela bábo, ale ani neviem či hneď teraz, presne si to vystihla. Hlavne ked som mala tie bolesti teraz dva dni, tak ma napadlo, že možno nie je niečo v poriadku a by bolo fakt lepšie počkať pár mesiacov, aby to zase neskončilo zle. Musíme počkať na tú mrchu a uvidíme, ako sa budeme cítiť potom. Držkaj sa 🙂!!!

helenka333
28. jún 2011

@noja2210
@myskahryzka
@katusap
@odrik
Baby súhlasím s Vami, musíme začať odznova, krok po kroku, dostaneme mrsku a potom uvidíme ako sa budeme cítiť, a presne ako píše katusap, neviem či by som sa tešila, keby som uvidela //, určite áno ale hneď by ma napadlo všetko, čo som prežila a išla by som s obavami k lekárovi....presne tak, ako keď som čakala či to bude ok alebo nie a už v nemocnici pred vyšetrením som sa triasla....tak mám pocit, že sa takisto bude citíť, keď aj tie // tam budú. Bude to ťažké, ale budeme musieť tým všetkým prejsť a myslieť pozitívne 🙂 pripravené nato fyzicky aj psychicky. A aj keď nie hneď budeme tehu , ale po 3-4 mesiacoch, hlavne nech to dopadne dobre a na Vianoce určite budeme mať mimi v brušku.
Mi sme sa tiež s mm dohodli, že zatiaľ nasledujúce dva mesiace ani na dovolenku nepôjdeme, ale to aj kvôli mojej novej robote a v septembri ked všetko dobre dopadne tak pôjdeme niekde k moru si trošku oddýchnúť a zregenerovať 🙂 a ktovie, či sa to tam nepodarí 🙂 Držkajte sa kočky 🙂!!!

helenka333
28. jún 2011

@katus193 Ahoj, ja si myslím tiež, že môžeš mať ovulku, ako sa píše a hovorí všade, vôbec to nieje dané, že ovulka je stále v strede cyklu a navyše mojej kolegynky dcéra otehotnela deň po menštruácii, vtedy mala ovulku a tiež si myslela že vtedy môžu ísť naplno do toho, že tehotná nemôže byť a teraz má doma krásne ročného chlapčeka 🙂!!!

lea1333
28. jún 2011

caute babule nebojte prebojujete sa k mrche a potom bude dobre mne presla uz 3mrcha od kyretu a stale nic inak o tych plodnich dnoch mne vychadza podla merania bazalnej teploty na 18den ale mam pocit ze som ju mala hned po mrchce preto ze som mala neskutocnu chut na sex a to mam cez plodne dni tak uvidime! 😉

ernuska296
28. jún 2011

AHOJTE 🙂 baby vsetko co pisete sa deje aj u mna....vsetko really 🙂( akoze mam pocit ze sme kazda jedna ako cez kopirak...ale spolocne mame jedno ze ceme byt maminky a dobojovat uspesne so zdravymi ZIVOTASCHONYMI ZUBRIENKAMI!!!
katusap- viem co citis, vcera sa ma drahy pytal ze jupii mas menzes ked skonci ideme do toho a ja som na neho pozerala jak telatko 😲 ze o com mi toci...a ja ze cakame a ja mu stale o vas vravim 🙂 ze mam kamosky cez internet🙂)) a on ze tak co jedna caka, druha nie a ty co ako??? a ja somlen mlcala....
mala som dejavi ked som si predtavila to obdobie ked som to zisitla ze som tehu apak cely ten scenar a zase som mlcala..ked ja by som hned sla do toho ale ano akopisete vy vsetk y ze STRACH je bohuzial silnejsi ako TUZBA alebo co...nooo ja som mu pov. ze cakame bo ak by sa to zopakovalo tak som citala ze si rok musite tak pauzu !!!!! noj a som uz z tychto navodov jelen...takze no neni ste same helenka333 , katusap, odrik lea133,noja2210 babky dobre bude musi musi a ked to ma prist tak to pride!!!! musime sa tesit zatial na nieco ine a pride to dufam samo!!! odrik a ty cmuchas kociky xixixix no ja ked vidim obchod s babatkovskymí mnam vsetkym tak odvratim hlavu..bo mi to pride luto...ale nebojte aj nas to caka ten osial okolo mimii pojdeme shoping for baby🙂))))) drzkajte sa 🙂))

katusap
28. jún 2011

no baby, tak ja uz odo dnes ocakavam mrchu, ale zatial nic nenasvedcuje tomu,ze by mala prist ☹ svinucha jedna, mohla by, vsak ju tak tuzobne ocakavam 😀

ernuska296
28. jún 2011

@katusap daj si poharik cerveneho ja som si davala a dosla hmm?🙂

helenka333
28. jún 2011

tiež ma napadlo už vypiť pohár červeného vínka, tak keď prídem domov, asi si aj nalejem 🙂 hihihi....

lea1333
28. jún 2011

inak baby co ste mali uz po kyrete mrchu mali ste ju normalnu:::???lebo ja som mala dve normalne a teraz som mala 3tiu a ta bola len 3dni aj s cestou! ☹

martinka13
28. jún 2011

Baby myslite, ze by som mohla mat mrsku uz dva tyzdne po kyrete? Cistenie som mala kratke a posledne 3-4 dni uz nic Dnes mam nejake zvacsene prsia a zacala som slabo krvacat Sa mi to nezda ze by uz mrcha

lea1333
28. jún 2011

@martinka13 podla mna moze byt je to sice skoro ale kazda sme ina!alebo je to docistovanie 😕

helenka333
28. jún 2011

@martinka13 ja si tiež myslím, že to môže byť mrcha, moja mamka dostala dva týždne po kyrete mrchu (tiež potratila)...ako píše lea1333 každý sme iná, ja už čakám 44 dní po a stále nič a niekto to má oveľa skôr.....

martinka13
28. jún 2011

Dakujem kocky Trochu som sa vystrasila Uvidime ci to naberie na intenzite Tiez sa mi to zda skoro, ale lekar mi vravel ze som sa velmi pekne sama vycistila uz na zaciatku tak neviem Hadam to bude ok

myskahryzka333
28. jún 2011

@helenka333 len si pekne daj..ja si v sobotu dala 2 poháriky, nakoľko naše krsniatko malo prvé narodeniny a v nedeľu ráno mi ž mrcha robila spoločnosť..tak skús aj ty 😀

odrik
28. jún 2011

@ernuska296
Ahooooj moja, no ja som na tie kociky zatazena 🙂!!! Tie pozerkam furtom furt 🙂!!! Aj ked mi ho netreba ☹ ! Ale, ktovie, v auguste si oddychneme trosku pri mori a uvidime. Uz nebudem nic riesit, ako som pisala, ziadne meranie BT, ziadne testovanie, ziadne cielene snazilkovanie. A ked sa podari, budem sa tesit, poctivo pichat fraxiparin a modlit, aby som to tentoraz dobojovala az do uspesneho konca! Ale uz nechcem "tlacit na pilu", cakat kazdy mesiac ci pride alebo nepride mrska, kupovat testy... Este to mame babulky velmi "cerstve" a nie je to lahke hlavne v srdiecku zvladnut. Tiez ma este boli pohlad na tehulky a malinke babulka, mam pocit, ze ich vsade, akoby naschval, stretavam. Ale to je prirodzene a aj ked nikdy nezabudneme, "vyzdravieme" a prebolime!!! Tak sa drzkajme, myslim na Vas vsetky!!! Tie, co este nemrskujeme, cim skor nech k nam zavita!!! Pa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre