Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

leleh
30. jún 2011

@odrik veru tie cysty hnusne no naco su nam iba co sarapatu robia,.Vdaka za podporu tak ja teda cakam na tu urodu 😎
Vyvolavacku ti este nedali? Uz ozaj dlho cakas 😕. Skus tiez tu alchemilku alebo zenske cajiky, ja som sa tym nalievala po kyrete-neviem ci mi prave toto pomohlo ale mrcha meskala len 3 dni. Inak to si krasne dala ze bezmrsie 😀 😀

leleh
30. jún 2011

este doplnim po potrate mi dr kazala vysadit vsetky lieky aj kys.listovu.Tvrdila ze aj listovka na seba viaze urcite procesy v organizme takze som ju potom nebrala aby sa telo dostalo do povodneho stavu co najskor.Zacala som ju brat az o par mesiacov ked sme sa znova zacali snazit....

odrik
30. jún 2011

@katusap
No moja, ved to je najhorsie, ta dovolenka! Ved sa to ani jeda vypocitat! No neviem, neviem, co s nami bude!!! No nic nam asi nezostava len cakat a modlit sa, aby to vyslo mimo dovolenku!!! Tak drzim palceky nech sa to podari!!! Krasny vecer! Vysledky este nemas???

odrik
30. jún 2011

@leleh
Si poklad, dakujem 🙂 ! Od kyretaze je 48 dni. Hooooodne teda! Ale vyvolavacku sme zatial neriesili, pretoze pan dr. videl neprasknute folikuly, cize som bola bez ovulky, to mohlo mrsku oddialit. Tak este pockame par dni, mozno prebehne ovulka a pride mrska. Ked sa tak nestane do 14 dni, budeme pichat!!!! Tak krasny vecer a krasnu a zdravu "urodu"!!!!

odrik
30. jún 2011

@katkarv
No veru moja, naozaj ani nie je co zavidiet, ale uz som si povedala, ze necham veci plynut a cas ukaze!!! Lebo psychika je mocna a nebudem sa trapit niecim, co neovplyvnim! Teraz riesim moju trombofiliu. Mrska raz pride, snad 🙂 ! Krasny vecer!

odrik
30. jún 2011

@leleh
No a s listovkou, som ja moja, velka kamoska, tu ja musim uzivat denno denne vysoku davku, pretoze to vyzaduje moja diagnoza, trombofilia! Takze ktovie, co vsetko mrsku oddialilo!!!

katusap
30. jún 2011

@odrik juj, tak stale este cakas, vsak to neni mozne, daj si alchemilku, nech rychlo pride ovulka a potom este rychlejsie mrska....ja si idem konecne uvarit cajik z nej, nejako som este nemala cas na to 😅 aj ja stale uzivam kys.. listovu tak dufam, ze je to na dobru vec

odrik
30. jún 2011

@noja2210
Dakujem!!! Nemaluj prosim certa na stenu, cez dovolenku mame pre mrchy zatvorene!!! Snad nebudem 10 dni pri mori v strese a stale behat kontrolovat ako splasena hus, ci je vsetko OK?! A este ked ani nevieme, aka si prva mrska raci dorazit, ci slabsia, ci silna ako fras!!! Neboj, Ty mas este cas, pride tak, aby bola dovolenka super!!!!! Preeee boha, ved si to snad zasluzime 🙂!

odrik
30. jún 2011

@katusap
Alchemilka navarena, este horuca, nepititelna! Dnes mam den neologizmov a pseudoslov 🙂 ! Ved som logoped, si to mooooozem dovolit, vsak 🙂?! No ja mam taky pocit, ze ovulka prave prichadza, hlienik aj pocity nasvedcuju tomu. Takze potom chvilku pockam a snad skonci bezmrsie vecne!!! A Tebe tiez!!!

katusap
30. jún 2011

@odrik ja mam hlienik uz pekne dlho taky kremovy, tak preto predpokladam, ze ovulka uz bola 😠 ale co ak nebola 😀 a pojem - bezmrsie- odo dnes oficialne zacnem pouzivat 😀 😀 fakt si ma pobavila....dakujeeeem 😉

odrik
30. jún 2011

@katusap
To sa tesim 🙂 ! No snad u Teba ovulka prebehne a vsetko bude ako ma!!! Je mozne, ze aj tou vysokou davkou kyseliny listovej sama branim mrske prist, ale musim to uzivat a tiez pyridoxin, ked to mam tak predpisane. O 3 mesiace mam kontrolne odbery a nechcem si to pokazit. Ak mrska nepride do 14 dni, radsej sa spytam na hematologii, ci je mozne, ze by to takto ovplyvnovalo mrsku. Ved uvidime, co sa s nami udeje. Ozveme sa si 🙂 ! Tak drzim palceky!!!

kacena85
1. júl 2011

ahojte ja som bola na kyrete 21.2 a este stale nemam menstruaciu. najprv cakanie, potom pichanie injekcii na vyvolavanie, teraz mi doktor nasadil na upravu hormonov antikoncepciu ale stale zatial nic ☹ . to cakanie je neskutocneeee. mam taky pocit, ze ani sam doktor nevie preco mi nechodi. mam vybrat antikoncepciu a po 3 mesiacoch prist na kontrolu. to bude zas vecnost 3 mesiace dalsie 3 mesiace!!!! 😢

helenka333
1. júl 2011

@kacena85 Ahoj....čooooo? 21.2.???????????? od februára nemáš mrchu? juj, čo nás ešte čaká, ja mám dnes 47 dní po a dúfam, že už čoskoro dostanem. ☹
@odrik @katusap ...ja som ovulku mala a dosť dlho ešte pred dvoma týždňami a vidíte, ešte stále nič ☹ prečo???????????????A pritom občas pichanie cítim vo vaječníkoch, aj včera aj dnes a stále nič....☹ ☹ ☹ už som zúfalá ☹
Držím prsty, aby už aj vám došla mrska, aby sme sa mohli všetky naraz vytešovať 🙂!!!

mirka321
1. júl 2011

@kacena85 preboha...... aká dlhá doba.......
ja som mala kyret 28.12.2010 a prvá mrcha dorazila 20.2.2011 a to ma už porážalo, kde je....
ale ty pravdepodobne prekonávaš všetky, čo sme v tejto téme.....
želám Ti rýchle zotavenie maternice, aby mrcha už dorazila a bolo už iba dobre....
držkaj sa

katusap
1. júl 2011

@helenka333 ja si myslim, ze som tiez uz mala ovulku a mrcha nikde a pritom vcera ma tak mierne pobolievalo brucho, som si myslela, ze to uz ide a ....nejde ☹ dufam, ze nebudeme pripad ako @kacena85 lebo by ma asi slak trafil, ja uz ziadnu HAK jest nebudem, som sa nou naplachavala skoro 8 rokov a uz stacilo .... a keby mi dlho nechodi ani po vyvolavacke, treba dat skontrolovat HP aby sa zistilo, kde je chyba, ale ja dufam, ze dorazi aspon v priebehu buduceho tyzdna, budem pit kazdy den alchemilku , snad to pomoze

myskahryzka333
1. júl 2011

nooo tak mne je až blbo napísať, že ja mám už po mrvej mrche od kyretu.....ako to tu všetko čítam.. Tak V8m kočky prajem aby Vám ta mrcha došla čo najskôr....
Helenka333 moja tak nech Ti to šteniatko robí samú radosť. 🙂 a uvidíš čoskoro budú prechádzky ty s kočíkom a manžel pri Vás so psíkom....
Odrik stále nič?????
Ani to tu nestíham všetko čítat momentálne je toho veľa. Zajtra svadbujeme , brat sa žení. Takže kočky prajem Vám krásny víkend a už dúfam, že niektoré aj v spoločnosti mrchy.... 🙂

helenka333
1. júl 2011

@myskahryzka333 Ďakujem Ti krásne, dúfam, že do tých 8 týždnov dôjde mrska, najneskôr buduci týždeň, tak aj ja Vám prajem super zábavu 🙂, aby všetko dopadlo podľa plánov, a krásny víkendík 🙂!!!

helenka333
1. júl 2011

@katusap tiež nechcem brať HAK, tiež som ich brala 5 rokov a stačilo...no ja dúfam že najneskôr to buduceho týždna ma mrska navštívi a dúfam že aj Teba aj odrika, určite sa po nej budeme cítiť oveľa lepšie 🙂...no ja už nemám môj čajík, musím si ísť ju kupiť, ani nato neni čas ☹, budem sa modliť aby sme mrsku dostali ešte tento víkend.....musí už príííííísť ......🙂 prajem krásny víkendík 🙂!!!

myskahryzka333
1. júl 2011

@helenka333 neboj príde ak Teba ovšem sa nezadarilo a to by veru neprišla, hmm??? 😉 ja by som ešte mala ísť budúci týždeň na kontrolu po prvej mrche tak som moc zvedavá a o týždeň idem aj kôli štítnej. Tento týždeň som odovzadala krv, tak som moc zvedavá či tabletky zabrali. Uvidííííme. Ja tak veľmi túžim po miminku, že sa to ani opísať nedá.
Ale to asi každá z nás...
Tak teda moja pekný víkend Vám prajem.....

odrik
1. júl 2011

@helenka333
@katusap
@myskahryzka333
Ahojte, mrska stale nist!!! Od 13.5., co je dnes presne 50 dni, bezmrsie!!! Ale, ide vikend!!! To mi hned spravi naladicku!!! Uz som prisla z robotky, idem si spravit vybornu kavicku a vylozit nohy, ked uz mam tu trombofiliu. Zajtra Šimonkovi za vysvedcenie ideme kupit novy bicykel, tesim sa 🙂 ! Ale dnes nerobim nic!!! A mrchu hnusobu uz necakam, nech je kde chce, ved ona sa objavi, ale v zapati ju mienim poslat kade lahsie aspon ma 9 mesiacov 🙂 ! Myslim na Vas, drzkajte sa!!!

myskahryzka333
1. júl 2011

@odrik ona si k Tebe tú cestu skôr či neskôr nájde...a potom naozaj ju treba poslať kade ľahšie...jááááááj ja by som už druhú nechcela dostať...ale musím byť trpezlivá....noooo uvidím ako to vydržím...
Ja ešte trčím v práci ale čochvíla letím dom, ešte si šaty vyzdvihnúť a utekať domko, uvariť kafíčko a len tak sa rozvaliť na gauč..pekná to predstava....
Tak si pekne užívajte víkendu s rodinkou....PA 🙂

odrik
1. júl 2011

@myskahryzka333
Dakujeeeeem!!! Aj Tebe krasny vikendik! A so snazilkovanim ja musim teda pockat, kym prejde toto bezmrsie, ale potom....... Mrcha tras sa! Nech Ti robotka rychlo utecie a myslim, ze so snazilkovanim dlho necakaj. Mozno nam coskoro napises stastnu novinu 🙂 !!! Budem sa tesit!!!

katusap
1. júl 2011

joooj, babule .....neviem preco nas este aj mrcha musi trapit po tom, cim sme presli 😠 a to uz ani nevravim o tom, kolko sme bez sexiku 😅 ....my dodrziavame pokyny od doktora....aj som to minule chcela porusit, ale mm si pamatal co som mu povedala po kyrete, ze nesmieme do prvej mrchy 😠 nech uz priiiiide

odrik
1. júl 2011

@katusap
Ahoooj!!! Myslela som na Teba, ci uz mas vysledky. Mne pan doktor "zakazal" sexik iba na 2 tyzdne, ale vydrzali sme radsej 5. Ale uz nevydrzujeme 🙂!!! Mrska nist, to ja by som sa nacakala sexíku 🙂 ! Neboj, ved ona sa ukaze, mozno by sexik urychlil, co povies??? 🙂

noja2210
1. júl 2011

cafteee spolutrpitelky...taak...hlasim sa po kontrole...vraj vsetko v najlepsom poriadku a vraj uz ziadne obmedzenia nie su potrebne 😉 😀 to bude teda vikend 😵 😉
mudr sa so mnou rozlucila s tym, ze vidime sa najneskor o 3 mesiace, ale ze ma ocakava skor s pozitivnym testom...

histologia asi ako u vas...si predstavte...ja som celu chvilu bola tehotna, mam to aj na papieri...takze dnes este krvny testik, ze ci uz aj telicko pochopilo ze nie som a ma hormony v norme....ostatne vysetrenia sme sa po dlhom rozhovore s mojim najdrahsim rozhodli neabsolvovat...som si to tak nejako v hlave ulozila, ze zhoda nestastnych nahod a akosi sa mi s tym lahsie zije...

noja2210
1. júl 2011

@odrik @katusap @helenka333 mrcha vikend vam zelam 😉 skuste pokombinovat vsetky spustace...horucu vanu, flasticku cerveneho...

katusap
1. júl 2011

@odrik ahoj.....ake vysledocky myslis? od infektologa, ci? ak od toho, tak este nemam vsetky, kazdy den sa robi jedna analyza a napisala mi tam kopec vysetreni,takze snad buduci tyzden to uz bude komplet......v pondelok ideme na tu genetiku, tak sa vytesujem....len dufam, ze mi dr. vyjde trochu v ustrety a usetri mi cestu do Martina tym, ze mi to da vysetrit u nich 😖 booozinku, to brucho mam strasne, kazdym dnom sa mi zvacsuje ako keby malo prasknut o chvilu, ani tricko ho neschova ☹ nech uz pride mrcha a vyfuci mi 😀

katusap
1. júl 2011

@noja2210 fuha....vazne si sa rozhodla neist na vysetrenia? no ja som sa tej moznosti potesila, lebo by som neprezila, keby sa mi to stalo znova a znova ....radsej chcem zistit kde je problem a ak nie je, tak potom budem spokojne spavat, lebo nerada by som si tym presla znova 😒

odrik
1. júl 2011

@noja2210
Dakujem!!! Akurat mam vyrocie, 50 dni bezmrsie, tak si dam vinko dobre cervene ( nemam to moc rada, ale manzelicek nejake super dobre pre svoju zienku vybral ) a horuci kupel k tomu. A nech sa deje co sa ma!!! Krasny vecer!!!

noja2210
1. júl 2011

@katusap veelmi dlho som uvazovala...hlavne ma upokojilo to, ze dr bola naklonena k chromozomalnej poruche alebo problemom suvisiacim s rh nekompatibilitou, teraz ma bude sledovat uz "od prveho" dna, injekciu na protilatky som uz dostala...proste sa uz v tomto nechcem rypat...tak hadam najblizsie sa budeme okrem strachu uz iba tesit...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre