Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

eviq
28. júl 2011

@alaniska ahoj, ja som v marcovkách a čítala som si ťa občas, lebo ani ja som nemala srdiečko....mne ho však dnes potvrdili a akurát som myslela na teba, že čo máš nové...a náhodne som tu zbadala tvoje meno...veľmi mi je to ľúto,prajem veľa síl...držím palce, nech sa skoro zadarí....držkaj sa

tinasc
28. júl 2011

ahojte, nečítala som celú vašu diskusiu, ale tiež už patrím k tým, ktorí majú za sebou skúsenosť s MA... potvrdili mi to minulý týždeň na ultrazvuku, bola som v 11tt, vývoj sa zastavil v 8tt a srdiečko už nebilo... v piatok 21.7. mi spravili kyretáž... bola som po ivf...

lucinocka
28. júl 2011

@tinasc to mi je luto:( ja som tiez par dni po..ale nam sa vstrebal plod hoci srdiecko uz bilo...proste nam zmizol:(

tinasc
28. júl 2011

@lucinocka aj mne je ľúto, že vám to takto dopadlo... človek sa na bábo teší a zrazu nie je... takú šokujúcu správu som od lekára nečakala... dúfala som, že to bude posledná návšteva centra a budem chodiť len k obvodnému... namiesto toho som letela rovno do nemocnice...

mirka321
28. júl 2011

@tinasc ahoj, je mi to veľmi ľúto
nám tiež srdiečko prestalo biť- 10tt -zamĺknutý potrat
tiež som bola po IVF
teraz skúšame KETká , zatiaľ neúspešne
ale nesmieme zúfať a veriť,že bocian doletí aj k nám 😉
prajem Ti veľa síl, aby si to prekonala
drž sa

lucinocka
28. júl 2011

@tinasc ja som mala vnutorny pocit od zaciatku, ze daco neni ok..ale kazdy dufa...no nic , mozme len dufat, ze to bola len zla nahoda a druhykrat bude vsetko ok..hadam na vianoce budeme zase traja..teda styria, lebo vcera sme kupili psika🙂

tinasc
28. júl 2011

@mirka321 ďakujem... mne je ľúto každej, ktorá si týmto musela prejsť... no nám mrazáčiky nezostali, takže my musíme ísť na to znova... ale verím, že sa to podarí, však som sa presvedčila, že to ide...

tinasc
28. júl 2011

@lucinocka no... ja som mala z toho zlý pocit, lebo keď som išla na prvý ultrazvuk, tak doktorovi sa nepozdávala dutinka, prišla som o týždeň a to isté, pozval ma ešte o dva týždne a tam padol verdikt... takže od začiatku to nebolo dobré...

lucinocka
28. júl 2011

@tinasc my sme v 9tt boli velki na 6 tt, taze trojtyzdnovy rozdiel, hoci bolo srdiecko, nepozdavalo sa mi to..cize mam pocit, ze sa to uz od toho 6 tt nevyvijalo, len susilo a susilo , kym nezmizlo..ale beriem, bola som chora, neskoro som zacala pichat injekcie na krv, dost som v tych horucavach cestovala.. nabuduce budem len oddychovat a nic nerobit..

tinasc
28. júl 2011

@lucinocka no ja som aj oddychovala aj sa šetrila... no my sme zase boli malí na 11tt... zastavilo sa to v 8tt... dávala som si pozor, aby som len neprišla do kontaktu s chorými, dávala som si na všeličo pozor... asi na tom nezáleží...

xen21
28. júl 2011

@kikuska_nr este stale nic... 😖 ale vraj naskor by to malo byt cca mesiac po zakroku,takze nemyslim,ze by si sa mala "bat" ze sa neokupes....

tinasc
28. júl 2011

@xen21 a počíta sa aj ten týždeň od zákroku? lebo my ideme za dva týždne za dovču a tiež by som sa rada okúpala... už týždeň krvácam dúfam, že za tie dva týždne už nebudem...

monulicka
28. júl 2011

@odrik Hm, tak testiky vysli opat na h.vno 😒 1:75 na NTD... Dnes idem do poradne prebrat to s Dr. ach jo 😢

xen21
28. júl 2011

@tinasc tak ja sa v tom aaz tak nevyznam, to som len pocula 😉

xen21
28. júl 2011

@monulicka co to znamena?

monulicka
28. júl 2011

to znamena, ze je riziko 1:75 ze moje babatko bude mat defekt neuralnej trubice ☹ nejak je zvlastne cele toto tehu, najprv sme trpli 2 tyzdne ci sa nam vyvinie srdiecko, teraz toto... 😒

katkarv
28. júl 2011

ahojte baby,sem tam si vas precitam ale uz tu nevisim vkuse,nerobilo mi to dobre a nechcem do toho snazenia a oplakavania ze sa nedari spadnut.Objednali sme ten Pre seed gel a je to super vec,fakt ako ovulacny hlien,ci to dopomoze k otehu uvidime.Urcite budete medzi prvymi ktore sa to dozvedia 🙂

odrik
28. júl 2011

@monulicka
Neboj moja, vies dobre, ze kopec zienok malo zle vysledky a na amniocenteze sa to nepotvrdilo. Uvidis, co povie lekar, pretoze aj pri zistovani hodnot AFP je este niekolko dalsich biochemickych zistovani! Ja tomu tiez nerozumiem, ale viem, ze hodnoty AFP su este vselicim ovplyvnene. Ja viem, ze amniocenteze by si sa najradsej vyhla. Neda sa to aj nejakym, pre mna za mna aj drahym, sono pristrojom vidiet??? Ved clovek si zaplati, keby sa to dalo!!! Popytaj sa! Drzkaj sa moja, budem cakat na info od Teba!!!

odrik
28. júl 2011

@katkarv
Dakujeme moja, budeme sa tesiiiit!!!

nany100
28. júl 2011

@monulicka my sme mali pri malej 1:65 Downa...bola som v šoku, lebo v rodine nemáme žiadne genetické ochorenia...po amnio sa ukázalo, že výsledky boli skreslené a maličká je úplne v poriadku...držím palce, všetko bude dobré 😉

lubica74
28. júl 2011

ahoj,je niekto taky co musel podstupit kyret po neustalom krvacani a vysledkoch z citologie 2 ? mna to prave caka ,

cherry1981
28. júl 2011

@lubica74 Ahoj mne raz robili kyret koly tomu, ze som silno krvacala vyse tyzdna .To bolo vtedy take urgentne rano ma brali a aj robili. 😒 Tiez som mala cytologiu v poriadku a aj vysledky z histologie boli na koniec v poriadku. Ja som vtedy nemala ms tri mesiace a zrazu ked som ju dostala tak som tak silno krvacala a dlho ze mi urobili kyret a pritom mi to mohli zastavit aj liekmi no co uz. Ale nastastie to vtedy dopadlo vsetko dobre.

alaniska
28. júl 2011

@eviq ahoj, dakujem , ja som zial nemala ani plodik, uplne prazdny gestacny vak, ani zltkovy zial nebol, stale rozmyslam ci by sa mimi este neojavilo ale sanca asi nieje kedze akurat podla ovu a ms zajtra koncim 8tt. No uvidim co mi povie moj dr. ked sa vrato s dovolenky a pojdem uz po kyretazi za nim, dufam ze sa budeme moct snazit coskoro

eviq
28. júl 2011

@alaniska ja ti v tom velmi budem drzat palce, viem, ako sa citis, sama som to dvakrat zazila.

lubica74
28. júl 2011

@cherry1981 ahoj ja uz od januara krvacam uz tyzden pred menzes ,potom 1-2 dni nic a potom normal menz.tento mesiac uz to je v takom stadiu,ze som striedavo krvacala a spinila 18 dni v kuse,uz sa citim hrozne tak dufam ze my to pomoze

tinasc
28. júl 2011

@xen21 no tak dúfam, že to prestane 🙂 a menzes príde až po dovolenke 🙂

xen21
28. júl 2011

@tinasc drzim palce

tinasc
28. júl 2011

@xen21 ďakujem 🙂

katusap
29. júl 2011

Ahojte....vidim, ze ste zase mnohe pribudli ....velmi ma to mrzi a je mi to luto ☹ Neviem preco sa stale musia diat zle veci.

@monulicka och, zlatko....tak ani neviem co mam na to povedat, snad len, ze silno drzim prsty nech je vsetko ok.....viem, ze si vravela, ze by si sa rada vyhla amniocenteze.....tak ako teraz? Ako sa to bude dalej riesit? Nech hlavne vsetkko dobre dopadne, drz sa mojko. 😵

monulicka
29. júl 2011

@katusap ahooj, nastastie pri tomto defekte, ktory nam hrozi, neni amnio potrebna...staci podrobny morfo uzv...tak som sa objednala do Brna o 3 tyzdne...ale moj Dr.mi vcera robil sono a povedal, ze sa mu to zda v poriadku, ale ze teda mam ist pre istotu...hm, ale aj tak som nervozna, aj ked si nepripustam, ze by babo malo byt poskodene

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre