Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucinocka
31. aug 2011

@simonka865 pri MA myslim nekrvacas..v 9 tt by malo byt srdiecko..ja som tiez nemala ziadne problemy, ani spinenie nic a plod mi zmizol aj so srdieckom, ktore som pred mesiacom na ultrazvuku videla krasne hopkat.. tiez by som chcela vediet preco sa to stava.. a hlavne preco sa to stava zenam ktore po babatku tuzia..a nie tym, ktore ho nechcu..

jania023
1. sep 2011

ahoj neviete zajtra idem na kyret koli hystologii nie koli tehu ..to mam ratat zajtra 1dc a dalsia pride az o mesiac ci ako..kedy sa moze otehu po kyrete mozem aj hned

cora41
1. sep 2011

@lucianak ja som zacala po 10 dnoch a vobec to nebol problem. Ziadna bolest, takze to zavisi od celkoveho stavu. ak si tak dlho po MA, tak by som do toho sla. Pekny den 😉

cora41
1. sep 2011

@katttka81 Mojko, drz sa, tri dni to je este stale taky cas, kedy z toho treba "vytriezviet". Ani ja som po dvoch dnoch uz nekrvacala, potom 3 dni nic a potom znova 2 dni ano a nakoniec sa to zastavilo. Milovali sme sa s mojou polovicou na 10 den a potom aj na 11, 12, 13 a 14 a bolo to VEEELMI fajn 😀 takze ak Ta nic neboli, tak to podla mna mozte vyskusat tiez okolo 10 dna. Drzim prsty a hlavu hore, po 2 tyzdnoch to uz bude urcite lepsie a uz sa budes tesit na pripravu noveho babatka 😎

odrik
1. sep 2011

@jania023
Od kytetaze pride mrska po 4-6 tyzdnoch. Myslim, ze je dobre na nu pockat a snad aj na dalsiu, aby sa sliznica zregenerovala. Kedze u Teba to nie je kvoli tehu, netreba cakat na "upratanie" hormonov. Drzim palceky, aby vsetko dobre dopadlo!!!

cora41
1. sep 2011

Dievcata, poradte ☹ 10 dni po kyrete som si robila ovulacny test - lebo som mala zvlastne bolesti v podbrusku a vysiel mi pozitivny. Zvlastne je na tom to, ze mi potom vysiel pozitivny aj dalsie 4 dni, ako keby som mala ovulaciu 5 dni. Myslite, ze je to normalne? A urcite som sa pozerala dobre, Dve ciarky hrube ako lano boli viditelne aj z jedneho metra.. Brucho mam nafuknute uz 5 dni, bolia ma krize a v tom podbrusku to niekedy boli viac a niekedy menej.. na kontrolu este nejdem, lebo vysledky z histoly este nie su a nechcem sa ukazat u doktora s niecim "babsky" smiesnym. Aj vy ste to mali? som uz 2 tyzdne po kyrete. VDAKA 😉

odrik
1. sep 2011

@cora41
Zlatko, moze byt este vselico v Tvojom telicku sposobene hCG, ale i rozhadzanymi hormonikmi. Mne napriklad 9 tyzdnov po kyrete neprisla mrska a na kontrole lekar zistil, ze foliky mi vobec nepraskaju. A potom sa uplne spontanne spamatali a vsetko sa rozbehlo normalne. Ovulku urcite nemas 5 dni. Je to zvlastne, ale asi by som to "zvalila" na nerovnovahu v hormonikoch, neviem. A nerobila si si Ty namiesto ovu testiku tehotensky 🙂 ???

kaculiatko88
1. sep 2011

Ahoj babenky tak ja už mám vyše mesiaca po kyretáži. V 11 tt mi zistili, že plod ostal v 7tt a nevyvíjal sa. Menštruácia mi prišla presne o mesiac po zákroku. Dôvod bol stanovený herpetická infekcia. Histológia nič nepovedala.
@cora41 ahoj ... tvoje telo ešte nereaguje na zmenu a HCG ti nemuselo klesnúť tak preto pozitívny tehotenský test, ale na tvojom mieste by som išla ku lekárovi nech ti urobí ultrazvuk či ťa dobre vyčistili. A tvoje príznaky zodpovedajú tomu, že ti tam mohlo niečo ostať. radšej choď čím skôr.
@jania023 po kyrete sa odporúča čakať dve menštruácie, lebo kyret je zásah do maternice a treba jej dať čas aby sa zregenerovala.

cora41
1. sep 2011

@odrik Bodaj by som si robila a bola to pravda 😀 Ale to tazko..je mi jasne, ze telo je uplne mimo, no predpokladam, ze pri ovulacii sa testom meria iny hormon, ktory sa produkuje vo vacsej miere prave pri ovulacii a nie je to HCG.. Ale kedze som uplny laik, tak len amatersky premyslam. Vsetky moje zname chodia s novymi babatkami a ja im tak prajem 🙂 a sebe by som chcela tiez 🤐

cora41
1. sep 2011

@kaculiatko88 len ja som si nerobila tehotensky test, ale ovulacny. A po kyrete ked som bola na ultrazvuku, tak doktor povedal, vsetko ok. rovnako rozmyslam, ak tam nieco ostalo alebo ma zle vycistil, tak by som krvacala, ci nie? dik

lucianak
1. sep 2011

@tinasc Gynex je čisto o bylinkách, je tam namiešané kadečo. A je to dobré na úpravu ms, ak máš nepravidelne, podporuje otehotnieť alebo niečo podobné a plno ďalších vecí, dokonca ho možu brať aj muži 🙂 Skús dať do googlu gynex a ono ti to vyhodí na čo všetko to je.
A tú prvú ms ti až závidím, ale v dobrom... ja už tiež čochvíľu dúfam dostanem. ALe po dvoch by som už rada prešla do skupiny snažilka 🙂

tinasc
1. sep 2011

@lucianak tú prvú ms som dostala presne 5 týždňov od dňa kyretu... aj ja som na ňu čakala ako na spasenie 😉

moni
1. sep 2011

@cora41
ovu test zachyti aj HCG pretoze tie dva hormony su podobne. pravdepodobne ti stale nekleslo po kyrete (ja som mala 15dni po stale //). tie "ovu" priznaky su rozhadzane hormony, nie naozajstna ovulacia - mnoho zien ma bolesti vajecnikov, dokonca "plodny" hlien - ale v skutocnosti je to len neporiadok v hormonoch.
daj tomu cas, aj ked viem ze netrpezlivo cakas na novy cyklus - ako kazda po kyrete 😔

lucianak
1. sep 2011

@tinasc Ti poviem? Úplne rovnako som na tom. Včera to boli síce len 3 týždne, ale nezúfam, tak v strede sept. by som jej už rada otvorila dvere 🙂 Skúsila si hľadať info o gynex-e na nete? Skús, ja ho začnem brať ak dostanem ms a hádam aj pomôže.

tinasc
1. sep 2011

@lucianak však ona dorazí neboj 🙂 ešte som negooglila, ale pohľadám 😉

cora41
1. sep 2011

@moni tak toto znie fakt logicky a asi mas uplnu pravdu. Uz len pekne pockam na tu prvu mrchu a hor sa na to. na druhej strane sme s mojou polovicou vyskusali uz hocico 😎 takze uvidime kedy vlastne pride, alebo dufam, nepride🙂

dakujem a drzim prsty

moni
1. sep 2011

@cora41
ja viem, to cakanie je nekonecne 😝 ale ver mi, ubehne to rychlo, a mrcha dorazi. niektore dievcata piju po kyrete alchemilku ale nemam s tym skusenosti takze neporadim viac.
opatruj sa!

odrik
1. sep 2011

@cora41
Ja viem moja, pri ovulke je vylucovanie LH, teda luteinizacneho hormonu. Ten umoznuje dozretie vajicka. Ale aj hCG je progesteron, takze tazko povedat, ci predsa len ten este nie je v moci a "neklame" Ta. Ovulaciu mat samozrejme mozes, ale 5 dni? No ved uvidis, drzkaj sa!

moni
1. sep 2011

@odrik
HCG a LH su na molekulovej urovni velmi podobne, preto vela dievcat pouzije ovu test na detekciu tehotenstva 😉 a HCG sa vlastne picha aj na uvolnenie vajicka, napr. pri IUI

odrik
1. sep 2011

@moni
Dakujem za upresnenie informacie 🙂 !!! Krasny vecer!

lucianak
2. sep 2011

Ahojte, včera sme sa boli kúpať na kúpalisku a aj som si posedela v termálnom bazéne 36°C a neodolala som si ani zaplávať. Dala som si pre istotu tampón, kvôli infekcii. Dúfam, že z toho teplého nebudem mať problémy a že to nemalo žiadny vplyv. Lebo dr. mi to veľmi neodporúčal. Som 3týž. po kyrete. Neviete čo a ako?

cora41
2. sep 2011

@moni srdecna vdaka. Ja som pila alchemilku hned po kyrete, no ked mi test ovulacny ukazal pozitivny vysledok, tak som prestala. Takze teraz pockam do mrchy a potom ju budem pit znova. Pekny den

tinasc
2. sep 2011

@lucianak my sme boli na dovolenke, na hoteli bol aj bazén, naši išli aj do aquaparku, veľmi ma to lákalo ísť s nimi sa kúpať, ale odolala som a nešla... povedala som že vydržím po prvej mrche, ale neviem, či teraz bude nejaká príležitosť na zaplávanie si... 😉

ernuska296
2. sep 2011

@lucianak ahojky ..no ja som mala 9 kvapiek 3 krat denne pol h pred jedlom ale ked po jedle davaj si to az po hodine...
ja sa bojim kupat dodnes a to som po uz 3 mesiac...ano bojim sa ze sa na man nalepi dalsia kolera xixi..a kupala som sa iba v mori na dofce a inak az ted pondelok som sa okupala samo s tamponom ako ty🙂) ale utekala som z bazenu ked som videla tolko starcov a pod🙂)
uvidis mrska dojde coskoro? a neboj dobre bude musiiiiiii

nikulqa
2. sep 2011

ahpjte zienky neviem asi to bude trosku mimo temy ale chcela som sa opytat ,ci nahodou neviete ak niektora ste museli podstupit indukovany potrat ako dlho ste boli v nemocnici a co vsetko vama robili?dakujem pekne za odpovede

lucianak
2. sep 2011

@ernuska296 Hehe, tak ja z teba nemožem. Aj tam bolo dosť takých, asi nejaký bus s dôchodcami... No mne sa už žiadalo po roku do bazéna. Dúfam, že z toho nič nebude, žiadny prúšvih ani nič. Veď tampáč mi to istil 🙂 snáď...
A to celý čas až do ms si brala 3x denne 9kv? Inak akurát som dopila alchemilkový čaj a celkom mi chutil. Som sa čudovala, že som nekrútila nosom, lebo ja bylinkové čaje e-e. A to možem gynex aj alchemilku spolu? Lebo som čítala, že v gyn. je aj alchem. Neklepne ma? 😖

lucianak
2. sep 2011

@tinasc Juj, tak to už september máme, takže kupko asi nie, ale aquacity funguje 🙂 Ak by náhodou. Ja som sa inak tiež bála, ale zasa som tam nesedela pol hodinu v teplej vode. Ja už cem ms a cem a cem, nech viem, že som ako tak vo vnútri vporiadku a nech je za mnou aj druhá a hurá na to 😉 Ty si vlastne kedy bola na tom nešťastnom zákroku?

tinasc
3. sep 2011

@lucianak 21.7. mi doktor povedal verdikt, 22.7. bol hneď zákrok... ja som sa tiež riadne dlho nekúpala... naši boli párkrát na jazere sa kúpať, ale ja som ešte vtedy bola tehu, tak som sa neodvážila... tak som im závidela... a teraz by som už aj mohla a neviem, či sa niekde dostaneme aspoň do aquaparku...

mimi1111
3. sep 2011

ahojte chcela by som sa vas spitat kolko ste spinily po kyrete ja som mala 12.8kyret stale spinim obcas krvacam a mavam bolesty tieto dva dni sa idem zblaznit ako keby ma bolel vajecnik alebo co sama to neviem rozoznat od coho mam boleti 😢 😢

monkri
3. sep 2011

@mimi1111 no ja som krvácala po 10 dní a potom už bolo dobre ja som mala kyretáž 18.8 ,no mala by si ísť za svojou doktorkou pre istotu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre