Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

monika2712
20. sep 2011

@lea1333 ten duphason fakt davaju automaticky? myslis ze aj mna ho daju ak som tam ani plod nemala? lebo nevravela mi nic take lekarka, ale tak asi nemala dovod zatial.. mne len povedala nieco v tom zmysli ze pri dalsom tehu uz budem automaticky zaradena na rizikove..??

lea1333
20. sep 2011

@monika2712 to vazne lebo ja nebudem na rizikovom pokial nebudem mat niake problemi!ano ak mas pozitivny test mali by ti dat dufik automaticky ale zalezi aj na dr.a to by mali aj tebe dat!

pici
20. sep 2011

@monika2712 ano aj na rizikove a dostanes aj duphaston alebo ho pytaj. je na udrzanie tehu. ja som ho dostala pre istotu a to som ani tehu nebola/ ale mohla som byt /

pici
20. sep 2011

@lea1333 MA neznamena automaticky rizikove... zalezi od toho aku mas pracu, ale mozno PN do konca 12 tt by nebolo na skodu

monika2712
20. sep 2011

@pici
@lea1333 aha, takze ten liek si budem pytat, ak mi ho sama neda, a to rizikove.. to som moc od nej nepochopila, ale mozno to bude iba znamenat, ze ma budu viac sledovat, castejsie ultrazvuky alebo nieco take.. neviem si predstavit ze by ma hodila na PN len tak pre nic.. teda ak mi nic nebude..

pici
20. sep 2011

@monika2712 pisala som aj miske ze rizikove nemusi znamenat sediet doma... ale castejsie kontroly ... a v pripade stresov mozno tri mesiace pn... ale ved to sa da vydrzat nie?

monika2712
20. sep 2011

@pici no tri mesiace PN sa neda vydrzat!! 😀 nevydrzal by to moj sef bezomna... takze nehrozi.. a to nevravim o tej hroznej vyplate co by som dostala...

lea1333
20. sep 2011

@pici jasne to viem aj mne to lekar povedal ja sa liecim este k tomu na epi a aj tak mi nechceli dat rizikove;)ale mne to nevadilo ja som bola pn od vtedy co som spinila az do konca:(

lea1333
20. sep 2011

@monika2712 vies ako rychle ubehnu tie 3mes ja som to zazila aspon som si oddychla;)

pici
20. sep 2011

@monika2712 aha tak potom to je uplne ina vec, ked ty nemozes kvoli dietatu ostat doma, lebo sef by sa poondil bez teba... tak v tom pripade keby si bola na rizikovom, nikomu to nehovor a chod rovno do prace... nehnevaj sa ale fakt nepochopim ako rozmyslas. nechcem sa ta dotknut, ale ked si lekar povie, ze budes doma alebo v nemocke 9 mesiacov, tak co spravi tvoj sef? obesi sa?
@lea1333 ked je dovod a opodstatneny ostat doma, netreba ist hlavou proti muru

monika2712
20. sep 2011

@pici nejde o to ako rozmyslam... este nie som ani tehu, takze zatial si nerobim zbytocne s tym hlavu, ze ci budem PN alebo nebudem... ale mam takeho sefa, ktory by v pripade potreby schvalil aj home office, takze radsej budem pracovat z domu a dostavat normalnu vyplatu ak budem mat tu moznost, ako sa dat vypisat...
a k tomuto ma vedie len jedno, hypoteka na krku! bohuzial.. nemozem si dovolit ostat doma marodit tak dlho..

lea1333
20. sep 2011

@pici ja som bola aj rada ze som doma sak som to aj pisala mala som nohy vylozene a relaxovala som akurat som nemohla chodit von:(moja mamina lezala od 6tt v nemocke az do porodu lebo brat je z dvojiciek a jedno odumrelo tak zachranovali brata a podarilo len mamina si to odtrpela v nemocke:(

pici
20. sep 2011

@monika2712 ja ta rozhodne nesudim, ale nikdy nemozno dopredu povedat ako sa bude tehu vyvyijat... a ci neskoncis cele tehu v nemocke... jasne ze home office pokial je mozny je super vec... lepsie ako pn.. to v kazdom pripade..

usacek79
20. sep 2011

@pici
@monika2712
nuz mne dali duphaston automaticky a to som nebola nijako rizikova, bolo to prve tehu a aj tak nic z toho..
ja teda si o duphastone nic extra dobre nemyslim, neviem, mam pocit, ze to je zlata bana pre farmafirmy - predpisuju to mnohi automaticky - a ked si precitate tie sialene vedlajsie ucinky, tak pomoc.. Ja chapem, ze ich pravdepodobnost je nizka a ze musia napisat aj jeden pripad z miliona, ale aj tak.. ja neviem, ci to naozaj teraz nenecham na prirodu, predtym som sa jej snazila duphastonom pomoct a nic a tak teraz sa proste plne vlozim do jej ruk..
Moje telo je zdrave, zijem velmi zdravo, maternicu aj krcok mam ako nove, tak co? ved aj teraz som udrzala - navyse mesiac som drzala mrtvy plod, takze o udrzani to nebude podla mna.. Neviem.. viem si predstavit, ze mi dufik zase hned capnu a viem si predstavit, ze budem mat strasne pokusenie ho brat a urcite budem paranoidna, ak ho brat nebudem, ale nejako sa mi nepozdava umelo telu cosi ladovat, co nie je vobec ziadny dokaz, zeby potrebovalo...

pici
20. sep 2011

@lea1333 no bohuzial nie je to prvy pripad co som pocula, kamoska s malym bola cele tehu v nemocke... musela... na reverz isla domov a v ten vecer isla naspat... cize si to odskakala s vyviazanymi nohami cele tehu... ked to ale inak nejde???

monika2712
20. sep 2011

@pici na dovysvetlenie.. myslela som to tak, ze pokial to nebude abstolutne nutne a nepicnu ma rovno do nemocnice, tak budem radsej pracovat z domu... ciastocne sa tak moja praca da robit, je to len o vzajomnej dohode so sefom...

pici
20. sep 2011

@usacek79 aj takto sa da na to pozerat.. ale ked naprikald krvacas, tiez ti na to nieco daju... ked dlho nemozes mat babo, tak urobis aj nemozne pre to, aby bolo tehu uspesne... niektore polemiky sa mi zdaju odveci... nemyslim teraz tvoje ale celkovo. ked mi duphaston ma pomoct budem ho jest. :D

pici
20. sep 2011

@monika2712 uz som to pochopila len to vyznelo trochu inak... rizikove neznamena len byt v nemocke... :D

lea1333
20. sep 2011

@pici sak jasne ked to inak nejde aj ja by som to podstupila a myslim ze kazda zena ktora tuzi po babetku;)

pici
20. sep 2011

@lea1333 jou :D

monika2712
20. sep 2011

@pici hej hej chapem.. no ved uvidime ako to nakoniec bude.. v prvom rade nam treba otehotniet 🙂 potom sa mozme zaoberat ostatnymi vecami... inak baby co by ste spravili keby vam vysiel pozitivny test? myslim ten domaci.. isli by ste hned k doktorke? lebo dost teraz vaham, ze ci utekat hned na sono, hoci tam este nebude vidno plod, alebo pockat do 8tt kedy by uz mal byt vidiet... lebo mne napr dokina furt otlkala o hlavu, ze som bola na sono uz v 6tt... ale to bola zhoda nahod, lebo uz som mala potrvdene aj z krvi HCG, co bola tiez nahoda, lebo zrovna som bola objednana na preventivku na krv a uz som mala pozitivny test, tak som si vyziadala z krvi aj na HCG.

usacek79
20. sep 2011

@pici no jasne, ak su zjavne problemy a komplikacie, tak by som brala hocico, ale ak to automaticky predpisu zdravemu cloveku bez nejakeho naznaku, zeby mal byt rizikovy, to mi uz zavana farmamafiou... 😒
mne vysli vsetky testy ukazkovo, otehotneli sme na prvy sup, moja zivotosprava je dokonala, aj rodinna anamneza je dobra a aj tak mi ho capli.. bolo mi to proste uz vtedy cudne..
Aj ked teraz, po tom MA mi ho predpisu iste s o to vacsou radostou a ja budem mat o to vacsia pochybnosti, akokolvek sa rozhodnem..

eviq
20. sep 2011

@monika2712 @lea1333 @pici ahojte, tak som sa nejak zacitala do vasej diskusie a dovolim si pridat sa...bohuzial uz som skusena kyretacka a o MA viem toho celkom dost a musim povedat, ze duphaston nie je nijaky zazracny liek...pouziva sa na udrzanie vtedy ak je nejaka prasknuta cievka alebo hematom a podobne...ak je to vsak od zaciatku zle - teda porucha plodu, nejaka choroba matky a podobne, tak nepomoze duphaston ani vsetci svati...dokonca pri trombofilnych mutaciach pozor na neho, leho zahustuje krv a treba mu prisposobit davky heparinu, ak si niekto picha...takze tak s duphastonom, nie je treba si ho "pytat" od lekara, ale poradit sa s nim, ci v danom pripade je vhodny... pri druhom tehu som brala duphaston a plod sa mi nevyvijal v kuse som krvacala a spinila a v tretom tehu som ho vobec nebrala a plodik sa krasne vyvijal a udrzal sa do 11tt bez kvapky krvi, tehu skoncilo pre inu pricinu....tak ci onak, drzim vam palce, nech sa vam MA uz nezopakuje... 😉

pici
20. sep 2011

@usacek79 capli ti ho kvoli veku a prvemu tehotenstvu

pici
20. sep 2011

@eviq ja som nikde nepisala ze je zazracny... to zial nie je

pici
20. sep 2011

@monika2712 no ja ked najdem na domacom, budem to mat potvrdene z krvi a tym padom ostro sledovana u svojho dokyho... a prva kontrola a posledna je v 6tt a potom uz len u svojho dokyho... ale to ja som iny pripad, lebo chodim do centra :D

eviq
20. sep 2011

@pici to by bolo velmi jednoduche 🙂 mozem sa opytat, snazis sa uz dlho?

monika2712
20. sep 2011

no tak uz mam zmiesane pocity z toho duphastonu.. radsej si ho pytat nebudem, pokial ho sama kvoli niecomu konkretnemu nenavrhne ona...
@eviq dakujeme za povzbudenie ..

pici
20. sep 2011

@monika2712 vsetko zavisi od toho ako si k tehu prisla... co tomu predchadzalo, zdravym zenam sa isto len tak nedava

pici
20. sep 2011

@eviq dva roky 10 mesiacov :D

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre