Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

shania31
14. okt 2011

@jajuuus
vsak uvidis, ci to ustupi alebo nie, ked nie- zavolala by som lekarovi
mozno cez vikend ti to ustupi

jajuuus
14. okt 2011

@shania31 no to dúfam, že ustúpi... beriem wobenzym, tak hádam rozpustí krvné zrazeniny, ak tam nejaké ostali... nemáš s tým náhodou skúsenosti?

shania31
14. okt 2011

@jajuuus
nie, s wobenzynom nemam skusenosti,
ja som sa tiez velmi bala komplikacii po kyrete, ja totiz vzdy musim byt extra 😝 - ja som bola sice zle vycistena, ale nastastie zvysky vysli doma 2 dni po kyrete spontanne a dost mi pomohol aj alchemilkovy caj, celkom rychlo sa mi maternica zregenerovala, cyklus sa obnovil v pohode...ja viem, nie je extra chutny 😀

alexandra_j22
14. okt 2011

žienky, dnes som 12 DC.... kupila som si OVU test len tak pre skusku či mi nabehol cyklus bo som po kyrete mala prvy krat mrchu.... Ukazuje mi to dve čiarky // ale tak, že to to znamena, že je to negatívne ... aj vy ste to tak mali ? ked si spravim zajtra test bude pozitívni ??? A chcem sa este opýtat, skratka DPO znamena, den po ovulácií ???

jajuuus
14. okt 2011

@shania31 keď ja alchemilkový čaj nemôžem, kvôli endometrióze... vieš čo, ja mám tiež dosť často pocit, že som asi "extra", lebo na mňa sa nalepí všetko, čo zrovna nemusí 😅
ty si už dlho po kyrete? a snažíte sa už?

shania31
14. okt 2011

@alexandra_j22
ano, DPO je den po ovulacii
ak si spravis zajtra test, mozes ho mat pozitivny- ak sa bude blizit OVU ciarka by mala zosilniet tak, ze bude min taka silna ako testovacia
ale mozes ho mat pozitivny aj neskor, zalezi cca ktory den cyklu mas ovulku

shania31
14. okt 2011

@jajuuus
aha, nemozes
no ved prave, ja som tiez taka, ze furt musim byt nejaky "problem" 😀
kyret som mala v marci a snazime sa 3. mesiac- ale uz viem, ze aj teraz je to bez vysledku-mrcha pomaly a isto nabieha 😖 no ale ja som aj prvykrat mala problem vobec zostat tehu, takze zazraky akosi neocakavam 😒

jajuuus
14. okt 2011

@shania31 trošku ti závidím, že už je to takú dlhú dobu... ja som z toho ešte dosť mimo... 😔
my sme mali nechránený styk cca 2 roky a až teraz v auguste sa podarilo... tak sa normálne obávam, či nám to zas nebude tak dlho trvať... 🙄

shania31
14. okt 2011

@jajuuus
podobne moja, cca 2 roky to trvalo, kym som sa dockala // ach ☹
uplne ta chapem, ako sa citis- mne to tiez dost dlho trvalo, kym som to ako tak stravila, sem tam este dolahne smutok, ked si na to cele spomeniem, ze to bolo tak vytuzene a dlhoocakavane a skoncilo to tak predcasne
v ktorom tt si bola, priicnu predpokladam zatial nevies

jajuuus
14. okt 2011

@shania31 detto, úplne moje pocity, čo si napísala...
v utorok som išla normálne na sono, bola som 9tt+3, žiadne problémy, krvácanie, nič... predtým som bola na sone v 7tt+3 a srdiečko krásne bilo, dieťatko 12,1 mm - presne zodpovedalo tt, no ako podľa tabuliek...
no a v utorok už nebilo srdiečko, nehýbalo sa, bolo neprekrvené... doktor povedal, že odišlo asi pred 4 dňami, takže som mohla byť v 9tt... úplný šok, nečakala som to ani v najhoršom sne... práveže som sa tešila, že ako sme zas narástli... 😔 môj doktor, aj doktor v nemocnici, ktorý ma robil, povedali, že sa to stáva veľmi často pri prvých tehotenstvách, len sa o tom veľa nehovorí... aj že keď sa to stane druhý krát, tak je to v norme... až potom že sa robia vyšetrenia... takže neviem, či ma vôbec niekam pošle...
ale bol to traumatizujúci pocit, vedieť, že mám celý deň a celú noc mŕtve bábatko v brušku... brrrr.. nikomu neprajem... 😔

shania31
14. okt 2011

@jajuuus
presne tak, po prvom neposielaju na ziadne vysetrenia, dokonca niektori az po 3 posielaju
veru, traumatizujuci pocit ☹

jajuuus
14. okt 2011

@shania31 neviem, ako budem znášať ďalšie tehotenstvo... asi budem mať riadne nervy, či je všetko v poriadku... 🙄

shania31
14. okt 2011

@jajuuus
hm, to ano, urcite aj ja .....
ale musime verit, ze dalsie tehu pride skoro a dotiahneme to tentokrat do stastneho konca

lucinocka
14. okt 2011

@jajuuus to mi je luto :( podobne bolo aj u nas, srdiecko bilo a na dalsej kontrole nic, len prazdny vacok:(

kacena85
14. okt 2011

@lucianak dakujem za radu, ja som si dnes merala prvy krat hned rano ako si poradila, teplota 37,3.ale vytok nemam ale prsia ma veru bolia a trochu aj tak v podbrusku.odmeram aj zajtra a uvidim..pre istotu budem zapisovat a mozno to trocha aj doktorovi pomoze ked pojdem na kontrolu... 😉

jajuuus
14. okt 2011

@shania31 musíme, nič iné nám neostáva... 😉
@lucinocka ďakujem... nech to už prebolí a nech som opäť tehu...

lucianak
14. okt 2011

@usacek79 Ja viem, že nie, ale aspoň tak si nahováram, že to bolo ok. Tak či onak nebolo to na škodu a pokračujem v tom braní aj naďalej 🙂 Uškodiť nemôže, takže super...

lucianak
14. okt 2011

@marecek1 Mne ho dr. tiež nasadila spolu s duphikom, ale ani som nezačala brať a ostala som tehotná. Žiadne vyšetrenia, nič, proste dala, lebo ich asi dáva každej druhej a dala ho aj mne. A potom som duphik brala na udržanie tehu polku ráno a polku večer a zbytočne. Bol na udržanie a neudržal plod. Takže braný bol zbytočne.

lucianak
14. okt 2011

@kaculiatko88 Keby sa to takto dalo, tak nemám problém 🙂 pomožem sebe aj tebe 😀
Inak ja mám výsledky z hematky až o 2 týždne a už som taká nedočkavá, že až. Chcem vedieť, že je všetko ok a začať sa snažiť.

lucianak
14. okt 2011

@eginny To záleží od toho, v ktorom tt si bola. Ak si bola v začiatkoch, tak môže po prvej ms, ak neskôr, tak treba čakať dlhšie. Ja viem tak, že toľko sa má čakať na ďalšie tehu, koľko týždňov si bola tehotná. Dúfam, že aspoň trošku ťa tu povzbudíme. Mne tiež baby dodali silu a plno rád.

lucianak
14. okt 2011

@kacena85 Tak tak, správne, treba zapisovať, aby si videla tú krivku... Ja som napr. toľko až nemala. Každý to má inak, moja sestra napríklad mala max 36,8 a to bol jej deň... Skús sa takto sledovať aspoň 2 mesiace, ak ti to teda "nesúri", že chceš mať bábo skôr a potom uvidíš, kedy je ten správny čas. Ja som mala plodné dni skôr ku koncu. mala som asi 32 dňový cyklus a ovu som mala tak na 21-24 deň.
A teraz som mala ms 22.10 a zatiaľ teplota takto nestúpala, tak dúfam, že mi nezačne vynechávať ☹

lucinocka
14. okt 2011

@jajuuus u mna zatial presli tri mesiace a neprebolelo to.. a snazenie nam oddaluje debilny streptokok ktoreho sa nemozem zbavit..:(

katusap
14. okt 2011

@lucianak ahoj...ako sa mas? uz mas porobene nejake vysetrenia?
@lucinocka ahoj Luci....a akeho streptokoka mas?

jajuuus
14. okt 2011

@lucinocka ono to neprebolí nikdy, ale aspoň trošku, nech sa z toho dostanem... a aký streptokok?

lucinocka
14. okt 2011

@katusap @jajuuus stale toho agalactiae..preliecili sme ampicilinom ja aj mm, opat som cestovala na gyndu, uz cela natesena, ze mozme pomaly zacat snazit a o dva dni vysledky, ze je tam stale a zvysili sa aj biele krvinky, taze podla mna sa roztahuje :( jak som dostala papier do ruky s vysledkami, som sa zlozila na zem a plakala, to nieje fer, som jak vzorovy priklad vyrazu :,, na posrateho aj zachod spadne " uz ani neverim, ze raz pride nejaka dobra sprava..

lucinocka
14. okt 2011

@katusap cize najblizsie plodne dni budem zase na ATB, potom dvojhodinova cesta na gyn, 3 hodky v cakarni, dve hodky nazad domov a o dva dni , ked pride papier s rovnakymi vysledkami.. uz som zufala..

katusap
14. okt 2011

@lucinocka jeeemine, este stale? no fasa 😠 ak ti teda mozem poradit, tak si kup vaginalne probiotika .... tu na SK su vo forme takeho gelu co sa vytlaca do posvy a je to super, kamoska sa pomocou nich tiez zbavila samozrejme aj s pomocou ATB nejakebo bacila ....drzim silno palceky aby ti to coskoro preslo....ja som tiez enrvacila....mam pred ovulkou a mykoza ako hrom...uz to ustupilo trochu, ale stale nie som vo svojej kozi 😠 tento rok je skratka zly, zly, zlyyyyy

lucinocka
14. okt 2011

@katusap i ja vravim, velmi zly rok.. idem buduci tyzden na Slovensko, tak skusim nieco kupit.. uz som zacala nazad brat vitaminy aj probiotika som si dala teraz, citim sa velmi dobre, ako uz davno nie, az mi je to podozrive, kazdy den cakam mrchu a ani PMS nic, tak asi tie vitaminky nieco robia, od kyretu som sa citila taka slaba, sice mi vravia ludia, ze som pochudla ale citim sa fajn, po MS nasadim alchemilku este pravidelne, ta je tiez na zapaly a vselijake dristy a dame este jedno kolo ATB..

lucianak
14. okt 2011

@katusap Ahoooj, už som na teba aj dnes myslela, že si tu dlho nebola, tak som myslela, že budeš mať nejaké dobré správy 🙂 Ja som bola len na hematke a výsledky budem mať až o 2 týždne, tak už horím nedočkavosťou ako dopadli. Čakám už len na októbrovú ms a ideme na to. Len ovu sa mi asi nejako posúva viac ku koncu lebo zatiaľ sa mi podľa teploty nezdá. No nemerala som hneď po ms, ale až asi na 5 deň po ms a ešte sme boli cez week preč, takže 3 dni tiež neviem aká bola teplota. No uvidíme... Do ms ešte pomeram a potom naslepo ideme, aj tak to nerobí dobrotu na psychiku 🙂

katusap
14. okt 2011

@lucinocka ty si schudla? ja som pribrala a nejde to nejako dole....ale zase nechcem sa stresovat dietami, lebo ked vaha kolise tak sa tazsie otehu....teraz sa to drzi na jednej linii, tak uvidime....tie vagin. probiotika si urcite kup....Luci, nech ti to rychlo prejde a mozete pekkne snazilkovat....som si inak vsimla, ze uz do "nasej" temy ani nechodis ....je to tam cele trapne...tehule sa o nic nezaujimaju len o seba, smutne trosku, nie? ja som inak tiez nabehla znova na alchemilku, ale posledne tri dni ju nemozem ani citit, uz ma z nej naduva, ble, enchcem ju uz ani vidiet ....joooj, len keby sa uz zadarilo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre