Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

monika2712
30. okt 2011

@evakva ja som sa mojej pytala po kyrete, ze ci nejake vysetrenia netreba a tvarila sa ze nie.. ze u mna to bola psychika a blabla.. ale tak skusim ju ukecat.. a keby sa nahodou medzi casom podarilo otehotniet, tak aspon budem mat spravene testy a ak by tam nieco nasli ,tak este mozno nebude neskoro na nejaku liecbu..

evakva
30. okt 2011

@monika2712 Aj mne vravela, ze po prvom MA sa neposiela nikam, ze az po druhom alebo tretom. No ja mam aj malo trombocitov, tak ma poslala hned. Ja by som aj tak isla. Aspon by som mala istotu, ze z tejto oblasti je vsetko OK. Psychika pracuje vzdy, no istota je istota. Radsej 20 vysetreni ako jeden MA.

monika2712
30. okt 2011

@evakva to ano.. no tak uvidim.. dakujem za povzbudenie... doteraz som nad tym ani neuvazovala a to som uz 4 cykle od kyretu ale asi sa tym budem vazne zaoberat.

evakva
30. okt 2011

@monika2712 Urcite nad tym porozmyslaj. Nedaj sa odradit neochotou lekara. Mas na to narok. Budem drzat palce, ci sa uz rozhodnes ist alebo nie.

monika2712
30. okt 2011

@evakva dakujem.. snad nejako pochodim..

pet28
31. okt 2011

@tinara23 budu držet palečky, ať ti to dobře dopadne. Pro mě bylo hrozné, že mi doktoři řekli, že miminko v 10tt nežije a pak ještě dva kyrety. To byl fakt týden na infarkt. Jinak mně doktor řekl, že po kyretu může být krvácení a prý i trochu bolest.

lucianak
31. okt 2011

@katusap Ďakujem, presne ako píšeš, musíme bojovať a veriť. Ja tiež potom budem pichať fraxik. Tak dúfam, že ak už toľko liekov a aj injekcií do seba budem dávať, tak že to nebude zbytočné a dieťatka sa dočkáme už čochvíľa.
A vy sa už snažíte naplno??? Ja musím počkať tých 6 týždňov, pokiaľ vyberiem tú dávku a potom ani neviem ako s tým fraxikom, či automaticky pichať ak znížim dávku tbl. alebo až ke´d otehotniem. To sa ešte radšej ppopýtam doktorky, aby som niečo nepokazila. Ale keby sa dalo, ja by som tú liečbu skrátila zo 6 na 4 týždne, no neviem, či by to malo efekt...

lucianak
31. okt 2011

@monika2712 Moni, ak ti nechce dať gyndoška papier na hematku, tak popýtaj od obvodného lekára. Povedz, že z gyn. ti nechce dať, že si mala jeden MA a nechceš, aby sa to opakovalo, to by malo fungovať a papierik by si mohla mať v rukách 🙂

monika2712
31. okt 2011

@lucianak no jaj mam dobry vztah s mojou gyndou, tak si myslim ze ju ukecam.. dakujem. a drzim ti palce nech ti to dobre dopadne!

lucianak
31. okt 2011

@monika2712 Tak ja ešte neviem, aký mám vzťah s gyndoškou, lebo len minulý týždeň som tam bola zaniesť kartu, ale počula som dosť chvály na ňu, že ochotná, empatická....tak dúfam, že bude taká aj ku mne... Ak s ňou máš dobrý vzťah, tak ju skús nejako presvedčiť. A ešte sa chcem spýtať, že či aj manžel by mal ísť na spg, len tak pre istotu...???

monika2712
31. okt 2011

@lucianak no nad tym aj ja uvazujem.. moj uz ma doma vsetko potrebne k tomu spermiogramu, len sa k tomu nejak nevieme dokopat.. asi to necham po novom roku, ak neotehotnieme dovtedy tak potom to budeme riesit.. ale tu hematku si skusim vybavit skor, kolko sa caka na vysledky? a treba ist do nejakeho centra kvoli tomu, ci to bezne odoberu krv niekde? ja chodim do sukromneho zdravot.zariadenia. tak neviem ci mi to daju spravit, neplati sa za to?

katusap
31. okt 2011

@lucianak na to pichanie sa opytaj...mne jasne hematologicka povedala, ze akonahle najdem // na teste mam hned pichnut ....samozrejme budu kontroly a ak to nebude stacit, zvysi mi davku fraxiku, lebo na zaciatok mam len 0,3 ml pichat ....my mame za sebou 2. mesiac snazenia a akurat dnes dosla mrcha - presna ako hodinky ...tento mesiac som sa rozhodla, ze nebudem pit ziadnu alchemilku, nebudem robit ovu testy ani merat teplotu...chce to oddych, budeme sexovat ked sa nam bude chciet a nie kedy je treba podla ovu testu 😀 A ked to nevyjde, tak sa nic nedeje, vsak na prve sme si pockali 5 mesiacov ...nejdem este do dochodku, tak mam snad cas.

kaculiatko88
31. okt 2011

@monika2712 no do hodiny musia byť spermie vyšetrené. inak bude skreslený výsledok. Pozri môj manžel pracuje od 4 ráno do 12. Vzorky príjmajú len do 8 hod. Tak musel to urobiť v práci na WC. Takže riešenie musíte nájsť.
@evakva v podstate sme sa zhodli.

Tak my máme teraz do soboty pauzu a potom ideme na to 🙂

lucianak
1. nov 2011

@monika2712 Mňa posielala dokyna, teda takto.... ešte predtým ako som otehotnela mi dokyna vypísala lístok pre manžela na spg. Ale zatiaľ nechcel ísť, že sme ešte ani neskúšali a už píše papiere. Povedal, že ak sa nebude dariť, tak že pôjde, no podarilo sa na prvý šup. Tak neviem teraz, či mu to navrhnúť... je mu to síce blbé, ale nám nie je blbé, že musíme na koze byť rozčapené a pchajú do nás "obuvaky", prsty a kadečo... oni len strieknu do skúmavky a z toho spravia vyšetrenia, nie???
A hematku. Ja som z KE a ku gyn chodím do mesta a hematku som bola v nemocnici. Neplatila som nič, keďže ma poslala dr. Možno by som ani tak neplatila. Neviem ako to je v súkr. centrách.

lucianak
1. nov 2011

@katusap Páči sa mi tvoj prístup, lebo ja som tiež takto bola odhodlaná urobiť to. Ale plány skrížili blbé výsledky. myslela som, že od prvej ms do druhej ms budem merať teplotu a potom už nie. To len yb som vedela cca kedy mám ovulku, ale pri mojej "všelijakosti" to je asi tiež tak že raz 21, potom 24... takže asi aj zbytočne. Ale merať už nebudem. Teplomer som schovala a tým to haslo. Proste milovanie každý druhý, tretí deň a snáď to výjde... Ale u nás až od 8.decembra to pôjde. Vtedy bude akurát 6 týždňov... možno to skrátim o týždeň, joooooooj, neviem, čo mám robiť. Môže jeden týždeň zavážiť v liečbe??? Keď kázali 6 a ja chcem len 5? ☹

katusap
1. nov 2011

@lucianak Myslim si, ze by si mala vydrzat. Ked to dokazes 5 tyzdnov tak ten siesty na tom vsetkom nic nezmeni, lento pekne vydrz a budes spokojnejsia, ze si posluchla rady lekarov. Asi vedia preco ti povedali 6 tyzdnov. Nie? Radsej vydrzat ako by sa zase malo nieco stat. Ved si mlada baba, nic ti neujde. A tento rok je nejaky cely podrbany, tak hadam ten dalsi rok bude uspesnejsi a obom nam tehu vyjde a na jesen sa uz budeme prehanat s kocikmi po vonku. 😉 Moc ti drzim palce.

lucianak
1. nov 2011

@katusap Veď to si hovorím aj ja, ale ke´d ja som taká netrpezlivá.... Budem to musieť nejako prekusnúť a vydržať. Ja som aj tak taký poserko a lekárov počúvam na slovo, som poctivý pacient. Ale čo sa týka pevnej vôle, tak to nemám 😒 A inak... tie testy som si dala urobiť len vďaka tebe, takže ĎAKUJEM 🙂 Inak by to takto dopadlo opäť rovnako a teraz viem, že musím brať lieky a snáď sa dočkáme bábätka. Vď čo už neurobíme preto, aby sme boli maminami, že? 🙂

tinasc
1. nov 2011

@lucianak a berieš teraz len ten prednison? mne stále vŕta v hlavne, koľko pred sa musí brať... ja idem v decembri na nastavenie stimulky na ivf, tak som zvedavá, kedy mi povie, aby som ho začala brať...

katusap
1. nov 2011

@lucianak aj ja som netrpezliva a nemam pevnu volu, ale..... som sa rozhodla, ze nieco urobim pre seba, zacnem inak jest, zacnem cvicit....zhodim to, co som vdaka liekom pribrala a tehu teraz nebudem riesit...ak sa podari, budem rada, ale nebudem na to tak zamerana ako doteraz. a nemusis mi dakovat....som len rada, ze som pomohla malou radou....mne tiez tvrdili, ze vysetrenia netreba....a vidis .... mame sice o diagnozu viac, ale co uz narobime....ako si napisala, urobime vsetko pre to, aby sme sa stali maminkami 😉

steffany
1. nov 2011

ahojte dievcata, hoci tu vela neprispievam,pravidelne citavam vase prispevky a chcem vam podakovat za povzbudive slova..aj vdak vam som sla na hematologiu a musim cakat do 30.11. na vysledky. Kazdopadne chcem odkazat kockam, ktore o tom len uvazuju, ze ja som isla BEZ VYMENNEHO listka ( www.hemomedika.sk ) a v pohode ma vzali a v KE s tym nemali problem Samozrejme som zobrala dokumentaciu co som mala (MA...) Plati to samozrejme poistovna.

A este jedna uvaha: v inej teme som citala, ze sa posudzuje odbornost hematol. centier a laboratorii...nuz, ked budeme skepticke a pochybovat o odbornosti pracovnicok v labakoch...tak uz potom fakt neviem...

kacena85
1. nov 2011

@lucianak ahoj, no tak to sa ti necuduje, ze si nevnimala ked to na teba tak vybafli, ja uz pockam na vysetrenie krvi toho 11.11 a uvidi sa. teraz ma zase jeduje moja alergia. uz asi tyzden ma vsetko svrbi. strasne je to neprijemne. tak som behla dr na alergologiu, ze to je z alergie, zvysila mi davku tabletiek aj mi dala silnejsie. ja sa natieram takym speci kremom z lekarne, ale vies. zabere na chvilu a potom uz len robim vsetko mozne len nech si to nevsimam. ale cez den je to ako tak ok. horsie vecer ked idem spat v postely. juuuj. neprajem to nikomu hruza.tak mi to leze krkom. dr mi vzala krv, a ze to prejde.skvela odpoved a o mesiac na kontrolu. ach jaj stale nieco. 😔

lucianak
2. nov 2011

@tinasc Beriem prednison 5mg a anopyrin 100mg + mi doporučila kyselinku brať. Povedala som, že beriem femibion, tak že to je super a zapísala to aj do papierov. Zatiaľ 5mg mám brať 6 týždňov a potom musím zavolať, lebo mi dala aj 3 krabičky injekcií do brucha, tak neviem, či automaticky po tých 6 týždňoch pik pik už alebo až keď otehotniem.
Iné baby písali, že ho brali 3 mesiace, ale to asi podľa stavu predpisujú. každej inak... určite ti povedia.

lucianak
2. nov 2011

@katusap No hej, treba zmeniť životný štýl a malo by byť všetko ok. Aj telo bude spokojnejšie, že sa s ním zaobchádza tak ako sa má. Tehu zatiaľ neriešim aj keď po bábu veľmi túžim,no niekedy mám pocit, že o ďeťoch nemôžem ani počuť. Keď volám so sestrou, tak len malá sem, malá to a hento... Švagrina detto, akurát, že malý.... Niekedy je to pre mňa ťažké. Aj včera som sa dozvedela, že bratranec s priateľkou čakajú dievčatko, tak mm som povedala, že to malo byť naše 😒 Už mi z toho hrabe, ale nechcem zaťažovať psychiku. Och, len nech ten čas rýchlo beží...
No mala som ten pocit, že treba poďakovať, lebo by sa to isto zopakovalo.

lucianak
2. nov 2011

@steffany Ahoj, aj ja som tam bola., tiež som čakala na výsledky 5 týždňov, no minulý týždeň v stredu som si po ne bola. nedopadli síce podľa mojich predstáv, lebo zistili nejaké mutácie, trombofíliu a eče iné, no napriek tomu som rada, že som tam bola, lebo mi dali lieky, ktoré dúfam pomôžu a hoc si celé tehu budem musieť kvôli tromboške pichať fraxik, stojí mi to za to. A dr. hulíková je super 🙂

lucianak
2. nov 2011

@kacena85 No bolo toho dosť, čo sa našlo, no našťastie sú na to lieky a dá sa to riešiť. Tá alergia určite nie je príjemná, ale dúfam, že lieky zaberú aj tebe a prejde aj svrbenie aj všetko ostatné. A čo to za vyšetrenie ti budú robiť?? hematologia, či iné niečo?
A ako ms??? Vyskúšala si niečo z toho, čo som ti popísala??? Ja už mám odskúšané a garantujem účinok. Kôprové semienka 1čajovú lyžičku ráno a 1 večer s 2,5dcl vriacej vody zaliať, nechať 15 min. lúhovať a piť. Toto som vypila 2 dni za sebou a už som aj pomaly po ms. Už len taký dojazd mám 😀 A 1 vrecko semienok ma vyšlo na 1,4eura. Skús aj ty si dať v tom čase ako by si mala mať ms.

kattarinab
2. nov 2011

Tento víkedn ovulujem... 24.9 som mala kyret - bola som tehotna 7tt ale plod odumrel v 5tt, pomerne skoro som potratila, dr. tvrdí že som ok, aj sa dobre citim, vravel, že už teraz po menštruacii ked pride ovulka môžeme hned skušať, bola som rozhodnuta, že ano, ale teraz mam strach, či to naozaj nie je skoro... čo ak je maternica slaba, potratím znova, alebo je to jedno, či mesiac hore-dole... jaaaaaj, čo robiť? nevydržim už čakať ešte mesiac...

tinasc
2. nov 2011

@lucianak ja som práve dnes sa pýtala na tie vitamíny a v lekárni mi nevedeli povedať, či môžem brať multivitamíny s obsahom jódu... ach jo...

monika2712
2. nov 2011

@kattarinab ja by som sa neponahlala.. bola tu baba ktora skusila hned prvy mesiac po kyrete a znova potratila..
niekedy je lepsie sa neunahlit, nechat telo a dusu zotavit.. ja som pockala 3 cykle a az potom sme zacali, zatial neuspesne, buduci tyzden bude nasa druha pokusna ovulka tak uvidime.. urcite som ale rada, ze sme sa na to hned nevrhli po prvej, citila som ze hormonalne nie som este v poriadku, ze telo este nebolo vysporiadane s tym zasahom... az teraz stvrta mrcha bola konecne normalna, aj konecne dosla v normalnu dobu, po 28 dnoch, tie prve tri boli velmi kratke cykly.. takze az teraz sa citim ze uz som aj hormonalne v poriadku.. tak uz len verit ze tento mesiac nam to vyjde 🙂

jahody11
2. nov 2011

@kattarinab ahoj, som na tom podobne, ja som bola na kyret 2.9., 10.10 somdostala ms. prvy sex po kyrete sme davali pozor ale potom sme si vraveli, ze nechame to na nahodu... tak uvidime, v nedelu cakam mrchu ak nepride robim test 🙂

usjak
2. nov 2011

ja by som vas vsetky chcela povzbudit.. takto pred rokom som sedela u lekara koli spinenu, potom to uz malo rychly spad.. nemocnica a na druhy den kyret.. potom nasledovalo dalsie snazenie a strach ci bude tentokrat vsetko v poriadku.. dnes mam par dni do terminu porodu, Zapalene sviecky na mojom okne dnes horia za vsetkych anjelikov.. Drzim vam vsetkym palce a prajem vela stastia na ceste za vytuzenymi detickami!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre