Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

patomaja
11. nov 2011

Hmmm, a nemože to byt zo stresu, alebo nejakej psychickej nepohody? ja dufam, že mi kramy dojdu hned 🙄 aj ked som si nikdy nemyslela, že sa budem modlit za to aby mi prišli 😅 ale akože ozah neviem co by som robila keby nemam muža a hlavne maleho, asi by to Pezinok istil, preto obdivujem ženy, u ktorych to bolo prve tehu a takych je velmi vela 😢
o tom gynastane som nepočula, da sa kupit v lekarni? a ako piješ tu alchemilku 2x/den?

anuska30
12. nov 2011

co lekar, to iny nazor a ine liecenie a pritom mame robene vsetky kyret po potrate.

lucianak
12. nov 2011

@kacena85 Ja asi tiež tak, že dakedy nešťastný zemepán... ale teším sa na poriadne snaženie 🙂 Ja som vtedy tiež otehotnela na prvý šup, uvidíme ako to pôjde potom po tých liekoch, ale dúfam, že to nebude dlho trvať a podarí sa čím skôr.
Tie testy a vyšetrenie ti nezávidím, bože, to nevedia zistiť, prečo nemáš tak dlho ms???

kacena85
12. nov 2011

@patomaja ahoj.nabuduce daj odpovedat mne priamo,lebo ja sem chodim cez fon a nesledujem vseobecne konzervacie.toto som nasla uplne omylom.moze tobyt podla aj zo stresu ale uz ubehla dost dlha si myslim.od leta jekvazi klud.tak neviem.ja si ten caj kupujem v lekarni.je super aj pred ms aj pocas.alchemilku pijem teraz po menej.ani nie kazdy den.ale po zakroku kazdy den minimalne raz dva krat.je super.ja som po potrate bola uplne mimo a hned na to ta nehoda.proste psychicky na dnes.ale uz je lepsie.chvalabohu uz len tie dve ll chybsju 😕

kacena85
12. nov 2011

@lucianak ocividne nevedia.neviem ci som jediny pripad.sak aj tu som pisala do viaverich diskusii a nikto nic podobne nezazil.kazda dostala ms.fnuk neviem co bude dalej ale snazime sa len dufam,ze nenajdu nejaky vazny problem.

evakva
12. nov 2011

@kacena85 Ja som nemala menzes vyse 2 rokov. Nebola som sice po potrate, ale po porode mi robili kyretaz pre zvysky a menzes sa nedostavil. Tiez mi nic nezistili. Uz nevedeli, co so mnou, tak mi dali vnutromaternicove teliesko a menzes sa dostavil. U teba to vsak najskor bude stres. Mas toho za sebou vela. I tak sa ale pytaj na vysetrenia (co ak nahodou).

chrustik1
12. nov 2011

@patomaja ahoj, je mi ľúto čo sa ti stalo, tiež som tým prešla. Ja už mám aj po prvej ms, v pondelok idem na kontrolu. Som zvedavá ako to tam vyzerá. Mne kyret odkladali kvôli nádche a začalo to zo mňa odchádzať samé tak viem presne čo si prežila. Ale nevyšlo to všetko, vraj tam kde to bolo uchytené tam sa to nevyčistilo. Obkrvácalo všetko okolo len to nie. Ani maternica sa tehu vzdať nechcela tak som musela na kyret... Mne ale injekcie nedávali a vedeli, že krvácam, nechápem prečo. Hádam tebe to vyjde a nebudeš musieť ísť.

anuska30
13. nov 2011

idete sa niekto po kyrete snazit po 2 menstr.alebo budete cakat na tri?? Mne tu na nete jeden lekar napisal ze vraj 2 mrchy by mali stacit ale lekar vravel ze vysledky budu az za 6 tyzdnov a to by som vysledky este zatial nemala.Boli by akurat nejak po snazeni.Pijem alchemilkovy caj a uzivam kyselinu listovu ale chcem si v pondelok kupit Femibion 800 lebo ako citam na nete tak vela zien si ho chvali.Mem doma aj maternu ktoru som si kupila ked som zistila ze som tehotna.Dufam,ze uz sa zadari nakolko uz mam jedno mmt a jeden potrat za sebou.U mna je horsie ze mam len jeden vajcovod.Pri mmt mi jeden zobrali.17.11. bude mesiac od kyretu ak dufam ze sa mrcha dostavi nacas

leenkako
13. nov 2011

ja som chcela počkať na trietiu mrchu ale kedže som nedostala ešte ani jednu po 7 týž po kyrete .tak neviem či som v poriadku asi budem čakať dlhšie.

lucianak
13. nov 2011

@kacena85 Ak nenašli problém doteraz, tak podľa mňa je všetko ok. Tak treba len skúšať na bábenku pracovať. A ty už máš nejaké stvorenie doma alebo toto bolo prvé tehu?

kacena85
13. nov 2011

@lucianak ahoj.ako vikendujes?ja som vcera dosla o 9 vecer z prace tak sme lenosili.nemame este babo.to bolo prve tehu zial trvalo len 8-tyzdnov ach skoda.uz neviem co mam od dobroty pit.myslim caje,doplnky.kazdy mi nieco poradi.vsetko naraz nechcem pit.teraz pijem rakytnik a tabletky na alergie.sem tam zensky caj,alchemilku.aj som uvazovala nad femibionom,segra to pila tiez.ale ona mala aj nieco od dr.na podporu otehotnenia.a teraz uz veselo natesena v 8 mesiaci je tehula.prve tri mesiace sa velmi bala.a kvoli tomu co sa stalo mne.nikde poriadne nechodila,ziadna namaha.aj hned pn bola.ona sa viac ako rok snazila otehotniet.ale teraz sa aj s nou velmi tesime

poisonblu
13. nov 2011

@anuska30 ja som mala kyret 1.9., mam za sebou 2 menstruacie....chcela som, aby sme sa zacali snazit uz po druhej, ale az teraz som si zacala platit DNP (a modlim sa, aby ten subeh nezrusili), takze cakam na tretiu a v decembri ideme na to 🙂

usacek79
13. nov 2011

@anuska30 my sme isli na to po druhej ms a vyzera to tak, ze hned prvy pokus bol zrejme uspesny, co sme ani az tak nechceli, no budeme stastni, ak sa to potvrdi 🙂 este uvidime, ci to najblizsie dni testovania potvrdia 😉 dnes som mala dostat ms a nic a na teste je slabunky duch 😵

kacena85
13. nov 2011

@usacek79 drziiim palce najhorsie je to cakanie na II a dokola testovanie

anuska30
13. nov 2011

@usacek79 tak drzim palce a potom daj vediet 🙂 ja by som chcela tiez po druhej ale este neviem ako mi prideprva menst.,dufam ze nacas a lekar mi bude brat krv .aj ked sa caka 6 tyzdnov tak by som mala vysledky akurat aj keby oteh.Aj sa bojim aby to nebolo zavcasu a aby to nebol znova missed.Lekar ti kontroloval ci je maternica ok?Ono vzdy clovek povie ze nechce a pritom vie ze to tak neni 🙂 Uzivas nieco lieky alebo vitaminy?

anuska30
13. nov 2011

@poisonblu ja uz si to dlho platim a drzim palce

usacek79
13. nov 2011

@kacena85 dakujem pekne 🙂 no ducha uz na teste mam, tak snad bude zajtra silnejsi, kupila som si citlivejsi test, tak uvidime 😉

@anuska30 ja som dostala prvu ms po kyrete uz po 25 dnoch, druhu presne po 28, taze cyklus ako hodinky opat 🙂 pila som litre alchemilkoveho caju hned od kyretaze, dva krat denne a maternica zhrubla velmi rychlo na optimalnu hrubku - po kyrete bola tusim 3mm, pri poslednej kontrole (pred 3 tyzdnami) mala tusim 8mm, co je uz v pohode, aj ked uplne idealna je vraj 9-11mm. Ale samozrejme je dost mozne a pravdepodobne, ze mi za tie tri tyzdne zhrubla, kedze kazdy den od ms hrubne 🙂 takze ja to vidim uplne idealne 😉
ja som presvedcena, ze telo vie, co robi - je milion bab, co otehotneli hned po kyrete (este pred prvou MS!) a uplne v pohodicke donosili 🙂 podla mna vsak tie dve MS su take rozumne minimum 🙂
kyselinu listovu, vitamin E, vitamin C a zmes mineralov beriem od kyretu, takze moje telo je vyzivene az az 😉

jasne, ze vacsina lekarov povie, ze cakat 3-6 mesiacov, ale je to skor ich rutina a akasi ochrana, ako nejako podlozeny fakt. Lekari na zapade aj v USA praveze odporucaju necakat, lebo maternica je po kyrete krasne vycistena a pripravena a vacsinou sa rychlo zadari 🙂
tak si drzme palce!!

monika2712
13. nov 2011

@usacek79 jeeej moja zlata, ze by sa vam zadarilo uz?? no tak tisko gratulujem, dufam, ze tento krat to uz dobre dopadne.. ja mam este 11 do dalsej mrchy, ale nejak mam pocit ze asi nic nebude... aj manzel to dnes povedal, mali sme idealne podmienky, a krasny romanticky vecer.. ale.. obaja nejak citime ze to nevyslo.. ale tak kto vie. mozno je to len nejaka obrana proti sklamaniu.

usacek79
13. nov 2011

@monika2712 moja zlata, ja este sampus nebucham, ale teda indicii je dost 🙂 tak sa potichucky usmievam 😉 my sme mali tiez idealne podmienky, a uuuuplne presne sme trafili ovulaciu, ale tiez sme si povedali, ze to urcite nevyslo, sme to tak nejako vnimali, lebo vlastne sme to este az tak vazne nemysleli, kedze nas caka o 10 dni ta svadobna cesta 🙂 ale tak ked by to vyslo, tak vdaka obrovska za to, uz len donosit 🙂 ale ja som tak tradicne pozitivne naladena, ze o uspechu vobec nepochybujem, proste koncom jula rodim 😵

takze aj vase pocity vam mozno o 11 dni budu uuuplne vyvratene 😉 drzim palce!

monika2712
13. nov 2011

@usacek79 jej moja to je zvlastne.. ze ste to aj vy tak citili. aj my sme mali ovulku potvrdenu dokinou, a presne v ten den sme sa aj snazili.. takze vsetko bolo jak malo.. ale nejak nic necitim.. som len 5 dpo, co by som chcela ze? 😀 ale tak zas sa udiali nejake veci,a proste som si povedala, ze nebudem stresovat, nebudem sa tym zaoberat.. proste tento cyklus neriesim, aby som zas nebola sklamana... a ved ta prirode a ten hore vedia co robia.. takze ako ma byt tak bude... casto myslim na tvoju spravu a par dni sa mi darilo pekne fungovat, dobre naladana som bola.. potom to trochu pokazil otec, na den dva, ale aspon sme si vyjasnili urcite veci a mozem ist dalej a snad sa zase podari lepsie naladit pozitivne a byt v pohode.

usacek79
13. nov 2011

@monika2712 jaaaj ty co by si chcela jahody v decembri 😀 ozaj na piaty den ani prd nemozes tusit 😉 to sa este len cerstvo oplodnene vajko pohlo smerom k maternici 🙂 ja nemam ziadne priznaky tehotenske, ak neratam to neustale cudne pichanie v bruchu, uz hadam 3 dni... v minulom tehu zacali realne priznaky prave az po vymeskanej MS, takze ak som teraz tehu, tak tento tyzden by sa to pomaly mohlo zacat rozbiehat 😉 najviac sa tesim na citlive prsia, to som si uzivala 😉 😀
ale naozaj, hlavne neries, ja som to vydrzala az do dnesneho dna sa netestnut, ako som si zaumienila 😉

nenechaj sa nikym a nicim rozhadzat, precitaj spravu, nejaku peknu knizku, kukni romanticky film a mysli na to, aky je zivot krasny.. so vsetkym! 😉

monika2712
13. nov 2011

@usacek79 nooo hej.. jahody by som chcela 😀 vies vtedy ked sme otehotneli sme o tom ani nevedeli a nevedela som do dna kedy mali prijst ms, az vtedy som si nejak zacala vsimat iste veci... a teraz sa sledujem ze ci daco.. malo by sa uhniezdovat tieto dni. ale tak ani to nemusim citit.... tak som zvedava ako dopadnes, ci bude ciarka silniet.. to uz si druha tieto dni co to zistila z bab co si piseme.. tiez je len na zaciatku, ale sa priznala 😉 ja sa trochu bojim, ze ked to pride a budem testovat, tiez to budem chciet vykricat do sveta, ale mame dohodu s drahym ze si to nechame pre seba kym to nebude potvrdene dokinou a bude srdiecko.. tak to budem mat co robit aby som si kusala do jazyka.
a nebojis sa tej svadobnej cesty ? letu a vsetkeho, ci ti nebude nejak moc zle a tak?

usacek79
13. nov 2011

@monika2712 presne, aj nase prve tehu bolo take, ze sme to vobec netusili, neriesili a ja som si az na piaty den meskania ms uvedomila, ze ejha, zeby..? 🙂 jasne, ze teraz sa sledujem ako najata a najma sa neviem dockat rana, ked si urobim ten druhy, citlivejsi test 😵
no ja to okrem vas tu nikomu nepoviem, to sme si s mojim tiez slubili, ze proste az v 4tom mesiaci, tak ako to ma byt... ale vy ste tu baby anonymne a s niekym to zdielat musim, takze je to taka idealna moznost 😉 no nebudem tu zakladat albumy s testami, ani pisat status, to uz by sa skor prevalilo.. 🙂 asi len tak pomalicky prejdem do skupiny "julovky" 😉 teda ak tam budem mat narok byt 😉
ak budu testy tento tyzden silniet a bude to jasne, tak ja aj tak pojdem k doktorovi az o mesiac, v nejakom 8-9tt, lebo proste ja z utz nemam dobry pocit a chcem to minimalizovat. Potom pojdem az na NT niekedy v 12tt a potom az v 20tt na morfologiu... no a potom uz podla potreby, to uz snad budeme uuuuuuplne za vodou 🙂
dovolenky ani letu sa nebojim, ved milion tehul lieta ako najatych a mne lietanie nerobi problem, takze hadam aj babo bude maly cestovatel 😉 jasne, ze sa nebudem vypekat na slnku, ale inak vsetko v pohodke zmaknem 🙂 ako vzdy sa odovzdava, do ruk osudu, odmietam sa stat uzkostlivou, hysterickou cakatelkou, proste pohoda 🙂

monika2712
13. nov 2011

@usacek79 no hej, ja asi tiez max nieco spomeniem niekde, som aktivna v teme snaziliek po lete, tak jedine tam to budu baby ocakavat, ale albumy tiez nebudem zakladat s testami... az ked bude nejaka fotecka zo sona mozno.. ale tak manzel to chce drzat v tajnosti, takze mozno ani to nie... jaaaj no to by boli krasne vianoce keby to vyslo 😎 este mam jednu ovu pred vianocami a jedno po.. takze uvidime... tak drzim palceky velmi! a nech aj dovolenka dobre dopadne, kam to letite? nejaka kanarske ci co to bolo? jaaj zavidim.. by som strasne chcela ist na vianoce niekam do tepla keby boli prasule.. totiz nemam chut vobec slavit vianoce tento rok..ani narodky.. vies mam taky pocit, ze tento rok naozaj nie je co slavit, skor by som ho vymazala z pamate.. ale tak.. to by sa rodina urazila keby som vianoce odignorovala...ale budu aj tak smutne velmi.

usacek79
13. nov 2011

@monika2712 ja som aktivna v teme "marcovcatka", lebo som si s nimi vytvorila velmi dobry vztah za tie 3 mesiace tehu a ony sa teraz strasne tesia, su to uzasne baby, fakt z juloviek az taky dobry pocit nemam, ale hadam sa to utrasie a bude to aj tam dobre 🙂 zatial ich len pozorujem, nezapojila som sa este 😉
no ideme na Kanarske, straaasne sa tesime, je to nasa jedine dovca morska tento rok a to ja som zvyknuta na dve, ale kvoli svadbe sme na jarnu nesli.. inak nic drahe takato dovolenka, by si sa cudovala, len treba vediet hladat 😉
ja zas na vianoce musim byt doma, ja tie sviatky zboznujem totalne, som maniak na tie gyce 😀
ale co to zase citam za negativny pristup, praveze si urobte krasne vianoce, rodinu len minimalne obstastnite navstevou a radsej sa rozmnozujte (ak este bude vobec treba 😉 ) pod stromcekom!
vianoce nie su slavenie toho, co bolo, su krasne samy o sebe, su praveze sviatkom zaciatku - ved sa tusim ten bradaty ujo na krizi vtedy narodil, takze sa slavi novy zaciatok! a to je presne to, co vas caka, nieco uzasne, nove, radostne! 😵

monika2712
13. nov 2011

@usacek79 no vies, svokra caka ze budeme 24teho u nich tento rok vecerat, otec bude u brata.. takze neda sa to vybavit len navstevou kratkou, budeme tam jest, a asi aj spat.. teda dneska to tak navrhla, ze aby sme nemuseli soferovat este domov v noci.. no uvidime ako sa dohodneme.. vobec sa mi to nechce absolvovat, a ja vianoce nejak fakt nemusim.. jedine co ma na tom vzdy bavilo bolo pomahat mamine vypekat kolace a vyvarat..a pre mna jedinym dolezitym faktrom vianoc bolo sediet za jednym stolom s tymi milovanymi, tento rok to proste bude len smutne.. chapem ze vianoce su oslavou noveho zaciatku.. ale vies.. bude mi tak chybat pri tych sviatkoch ze to proste nebude ono.. este som ani jedny vianoce nemala bez rodicov..toto budu uplne prve.. asi preto sa ich obavam.... bude to velmi tazke na nu nemysliet a neplakat 😢

usacek79
13. nov 2011

@monika2712 moja zlata, iste ze si na nu spomenies, isteze ti bude smutno, ale vies co som ti pisala.. tvoja maminka bude urcite na nejake veelkej nebeskej vianocnej zurke (tam sa predsa oslavuju jeho narodky 😉 ) a bude pokukavat, ci si sa nieco naucila a vies aj bez nej kolaciky napiect 😉
ale teda to so svokrou nezavidim, skuste sa dohodnut, ci by nestacilo 25 tam dojst, urobte si prvy krat cisto len VASE spolocne vianoce, je to tiez krasne! 🙂

monika2712
13. nov 2011

@usacek79 vies co.. praveze asi radsej budem tam, aj ked nebudem mat na to mozno naladu.. ako doma depkovat samy dvaja.. neoplati sa mi kvoli nam dvom vyvarat vo velkom a bolo by to asi fakt smutne.. len my dvaja tu vo velkom dome, samy za velkym stolom... to by bolo asi este horsie.. u nich bude sviatocna atmosfera mozno ma to trochu rozveseli aj ked urcite mi pride luto .. bude ich tam viac.. tu by sme boli za hodinku vybaveny aj s vecerou aj s darcekmi a co potom? uz len sediet pred telkou, tam snad aspon pridem na ine myslienky na chvilu..

usacek79
13. nov 2011

@monika2712 no tak dobre, ak by ste mali "depkovat" 😅 wtf? 😉
tak potom opat treba na to pozerat pozitivne, aspon sa nebudes babrat sto hodin v kuchyni, budes mat full servis, not bad! 😵 ale potom sup rozmnozovat, alebo teda s bibinkom v brusku oddychovat pred telkou a rozpravkami 😉

lucianak
13. nov 2011

@kacena85 Ja tiež skúšam kade čo. A teraz sa u mňa vyskytol problém. Bolí ma pravý vaječník. Neviem, z čoho to je, lebo mám pocit, že ovulka už bola (podľa hlienu). Tak neviem, či zaberie ženský čaj na to, alebo čo mám vyskúšať. Už dávno ma to nebolelo a je to dosť brutal.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre