Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lolada
10. mar 2009

Ahojte dievcata, trapim sa uz dva dni. Som dva tyzdne po kyretazi, aj krvacanie uz ustalo a mam len obcas taky ruzovy vytok, no predvcerom ma bolelo vecer podbrusko, dalsi den uz menej a aj dnes , ale stale ho citim...mohlo by ist o zapal? Nemam vobec teplotu, len ma to vyplasilo a ku gynekologovi som objednana az na pondelok, este cakam na vysledky z hystologie.

jarka4982
10. mar 2009

lolada,aj mna obcas bolieva brusko a po zakroku ma vobec nebolelo...mozno je to aj normalne ze sa to tam vsetko dava na svoje miesto.inac som 3 tyzdne po zakroku a take 2 ma vobec nebolelo.

janulcek
10. mar 2009

Lolada..myslim že je to normal...aj mna boleivalo.Tiež mi povedal že je to normalne,že sa všetko upratuje na svoje miesto.predsa bol robeny zákrok vo vnutri...neboj myslim že si OK

lolada
10. mar 2009

Dievcata len mi je divne ako pise jarka4982, ze dva tyzdne mi absutne nic nebolo, nic ma nebolelo a teraz po dvoch tyzdnoch m zrazu pobolieva....myslela som, ze to ma bolit po kyretazi tesne a nie az za dva tyzdne....ale dakujem vam za upokojenie...hadam vydrzim do toho pondelka

lolada
10. mar 2009

A dokonca to neboli stale, ray to citim a potom to na par hodin prestane a normalne fungujem a tak sa to strieda....uz som uvazoala, ci som neprechladla a ci to nemoze byt aj mocovy mechur, ale nzda sa mi to, snazim sa dobre obliekat teraz po zakroku....

desmodka
10. mar 2009

ahojte baby, tak dnes som mala vysledky krvy, vsetky zvieracie choroby negativne 😀 😀 😀 , takze idem na hormonalnu liecbu... k dokimu idem na buducu stredu, tak az potom budem vediet viac

lolada.. ja som si vsetky moje bolesti zapisovala... na 13 den po kyrete mam napisane: bolest v podbursku, pichanie na pravo a 14:pichanie na pravej strane, bolest v podbrusku... viem ze to je uchylne ale chcela som vediet ako sa mi telo bude spravat 😀 😀

jarka4982
10. mar 2009

Desmodka,nie je to uchylne.Aspon presne vies,co sa kedy dialo.

lolada
10. mar 2009

Nie je to uchylne, ja mam tiez zapisane vsetko, este aj ktory den som ako silno krvacala a aj som vsetko porovnavala s minulym potratom...kedze aj ten mam zapisany 🙂 fakt ste ma upokojili...dakujem

jaruska74
10. mar 2009

zenicky to ste dobre vymysleli ze ste si to zapisovali podla mna, aj ja si uz budem zapisovat kadeco, lebo ja potom zabudnem a neviem co kedy bolo...... 🙂

chymenitta33
10. mar 2009

kočky nie je to vôbec uchýlne aj ja mám všetko zapísané teda nie čisto po missede ale všobecne si píšem denník a ked potrebujem kuknem🙂je to oki...

majsan
10. mar 2009

ahojte babenky aj ja som potratila v 2007v marci a otehotnela som 2007 oktober.ja som v nemocke nebola len mi dali 2 tablety a ono to odislo samo akurat som chodila na kontroly.plakala som kazdy vecer a modlila aby mi to male boh nebral.ale stalo sa srdce prestalo bit.pre kazdu zenu je to rana.bolo to tehotenstvo po 7 rokoch a bolo vymodlene.mne povedal gynekolog ze 3 mesiace mam pockat aby sa telo znova pripravilo na tehu.teraz mam zdraveho chlapceka a som stastna.este teraz ma to boli ked si nato spomeniem a pocitam kolko by malo.vsetkym vam drzim palce nezufajte pride cas a aj vy budete drzat ten maly krehky uzlicek v rukach

karaa
10. mar 2009

ahojte, sa ospravedlnujem ze som sa sem tak vtierkla ... od potratu som bola len na teme priamo suvislej s nim aj to len v najtazsich pociatocnych chvilach a velmi mi konkretne babenky pomohli ale dnes som sa preklikala na vasu temu a s nemym uzasom som si precitala niektore velmi negativne skusenosti s kyretazou... ja som mala velmi dobry pristup lekarov a ostatneho zdravotnickeho personalu, ale viem, ze to je len zaciatok vyrovnavania sa s realitou a riesenim buducich planov a ocakavanych problemov ... ale tiez verim, ze ked dobre zacneme, nemozeme inak ako uspesne skoncit 😉 no nie? 🙂

karaa
10. mar 2009

majsan, velka vdaka za povzbudenie.. aj ked podla tvojich riadkov vidiet, ze stale je tam aj bolest za stratou... ja som otehotnela naozaj "vymodlene" po 2 a pol roku ... ale srdiecko vypovedalo na prelome 7 a 8 tyzdna ... a to som sa dozvedela od lekara vecer pred tym, ako som isla na svadbu rodinnej znamej za svedka ktora ma 16 rokov a je tehotna a snazila sa "toho" zbavit ako sa dalo, ale sama mi povedala. ze nepodarilo sa, musime sa brat... a ty chces, nemozes a s mrtvym dietatom v bruchu svedcis tej ktora ho nechcela a nechce ale ma ho... to je ta neskutocna ironia osudu ... ktoru tu v tejto teme pozname asi vsetky ...

majsan
11. mar 2009

tak to je ironia osudu aj ja som sa vela krat pytala preco tie co dieta nechcu ho maju a tie co ponom tak tuzia on pridu alebo nemozu otehotniet.mne vtedy dost pomohla dovolenka.kedze zijem v zahranici isla som domov na sk a tam som sa trochu zdvihla a nabrala sily.bola som ako posadnuta a chcela som cim skor otehotniet ale moje telo nebolo pripravene.kazdy mesiac som si kupovala tehu test a potom ked som rezignovala a prestala nato mysliet tak to prislo 😉 .

janulcek
11. mar 2009

Ahojte nove baby tu na téme kyret.Karaa,nechutny príbeh s tym dievčatom..že nepodarilo sa o to príst,tak sa berieme..Až mi husia koža nabehla.
Ale aj ja si pametam ked som bola taká pubišna,čo ja viem 18-19 rokov,tak som tak uvažovala,keby ostanem tehotna,tak to nechcem a tak.Naštastie som sa nedostala nikdy do takej situacie.A možno by som konala úplne inak.Teda že by som si si to nedala vziat.Určite by mi to ani rodina nedovolila.Do nejakej 24.ky som si nevedela predstavit mat dieta.
A teraz,ked už som chcela,tak nič...odišlo.. ☹ Fakt je to zvláštne zariadene na tomto svete.Pre tie čo to nechcu je trest že ostanu tehotne a pre tie čo to chcu,je trest že nemožu....nedari sa alebo on prídu..
Ale ja verim tomu silno že nam to nabuduce vyjde.... 🙂

jarka4982
11. mar 2009

Baby,musime aj my "zacat nechciet" mat babatka a potom nam ich osud "nanuti" do ruk 😀 😀 😀 😀 😀

janulcek
11. mar 2009

no asi 😀 😀

karaa
11. mar 2009

ahojte a dakujem za privitanie 🙂
veru, asi musime zacat nechciet aj my... a tato znama do 4teho mesiaca fajcila aj si vypila obcas a nepotratila... ja som si od prveho momentu ako som sa to dozvedela davala taky pozor a ako to dopadlo ... takze si je to asi viac-menej osud - aky mas vymerany taky sa ti dostane.
Janulcek, tiez verim, ze nabuduce to uz musi vyjst nam vsetkych 🙂

karaa
11. mar 2009

majsan, tebe sa tusim velmi oplatilo cakat - maly je zlatucky. Blahozem k dvom peknym synatorom 😉

jarka4982
11. mar 2009

Janulcek,ja som poznala babu ktora pocas celeho tehotenstva fajcila,pila a pravdepodobne aj fetovala...a vies ake krasne a zdrave dietatko maaaa....to je nespravodlivost.Ja som v zivote cigaretu v ustach nemala a alkohol som nepila uz ani neviem kedy a tak sme dopadli ☹

Karaa,Majsan...vitajte!

martinka211
11. mar 2009

ahojtee 🙂
tak ja som bola vcera na kontrole po ms a lekar ma teda vobec nepotesil ☹ vraj mam cysty vo vajecnicho sice male ale predsa a vobec mi neoporucal teraz otehotniet lebo sa vraj mlze zopakovat mimomaternicove 😝 ☹ a ako liecbu mi odporucil HAK vraj ako prevenciu na vznik novych cyst a aj ako liecbu tych co mam.cice tomu moc nerozumiem a najskor som ju odmietla ale pootm ked mi povedal ze v mojom pripade je to kvoli liecbe tych cyst tak som sa teda rozhodla na tie tri mesiace to zobrat.A potom ak bude vsteko ok mozme zacat so snazenim.Tak snad to bude dobre

janulcek
11. mar 2009

Jéj Martinka211 takáto smola Ta postihla.Smutne,ale snád za tie tri mes.to ustúpi..Budem držat palčeky.

martinka211
11. mar 2009

janulcek dakujem,no ja som nikdy nemala taketo problemy ako teraz zrazu ☹

desmodka
11. mar 2009

martinka hlavu hore... nebud smutna... tri mesiace ubehnu ako voda...
ja musim cakat az pol roka!!! ale ja verim zo do konca roka 2009 sme vsetky tehule, a nase deticky budu mat stastny rok 2010 😀 😀 😀

mam dobre spravy, uz druhy den ma boli mrchovsky podbrusko 😀 😀 uz ide huraaaaaaaaaaaaaaaaa

martinka211
11. mar 2009

desmodka no aspon nejake dobre spravy 🙂

domka28
11. mar 2009

mati nesmut....to bude dobre....nas doki mal vzdy pravdu 😉 , tak mu treba verit ze tie tabletky zaberu 🙂
..inak tej mrche...ja stale nic...aj ja chcem 😀

martinka211
11. mar 2009

reni no snad bude dobre aj ked to vcera tvrdil ale nejak mu uz prestavam verit 😝

domka28
11. mar 2009

...a kde je tvoj optimizmus...ze teraz sa to uz podari..?tak aby sa to mohlo podarit musis sa preliecit...nie? a potom to vyjde.... 😉

martinka211
11. mar 2009

no nejak sa vcera vytratil 😝

jarka4982
11. mar 2009

Martinka,je mi luto ze mas teraz take problemi,ale o 3 mesiace zacneme spolu snazilkovat a potom sa budeme drzat za rucicky ked budeme rodit 😉 Uvidis bude to dobre.Este ze ti zistil ze mas taky problem,aspon sa to prelieci a tehulkovanie budes mat potom bez strachov ze sa daco zle stane!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre