Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucianak
2. feb 2012

@kacena85 Neviem, čo na to povedať, po hysterke už hádam budú aj doktory múdrejší.... A tie obklady ešte dávaš od bylinkárky?

kacena85
2. feb 2012

@usacek79 juj dakujem ste zlate ze mi aspon takto dodavate vieru... 🙂

kacena85
2. feb 2012

@lucianak teraz ako som mala ten zapal moc. ciest som prestala ani necvicim tie cviky od mojzisovej, sak ma tyzden aj nieco cely spodok bolel, pojdem na hysterku, uvidim co dr, ked tak behnem nanovo tete bylinkarke a uvidi sa co dalej

usacek79
2. feb 2012

@lucianak tu su ovulacne cykly - http://www.fertilityfriend.com/cg/index.php?du=1
a tu su tie, ktore skoncili tehotenstvom 🙂 http://www.fertilityfriend.com/cg/index.php?cat=3

lucianak
2. feb 2012

@kacena85 Ja stále mám ten kôpor, takže myslím na teba, ak by si si to rozmyslela, kľudne daj vedieť a pošlem ti.

kacena85
2. feb 2012

@lucianak inak s om ho vtedy tu u nas hladala a vooobec nikde, akurat co teraz pijem je vit E, femibion sem tam, gynastan a kupila som drvene lanove semiacka a tie si davam do jogurtu a vlociek.tak ale keby nieco uz vyskusam aj to, sak nic za to nedam

lucianak
2. feb 2012

@usacek79 No pána beka, ja som sa tam tiež prihlásila, ale neviem, či si to tam aj budem zapisovať... Uvidíme, ale necem sa nijako stresovať a nechať tomu radšej voľný priebeh.

kacena85
2. feb 2012

@usacek79 no tie grafy si zaujimave ale tak vidim, ze aj ked klesne teplota moze byt zena tehu, cize sa to neda nejako presne podla teploty odhadnut

lucianak
2. feb 2012

@kacena85 Samozrejme, takže as si to rozmyslíš, napíš adresu do ip a pošlem ti, oki?

kacena85
2. feb 2012

@lucianak ok sme dohodnute, teraz uz to nebudem nejak silit, ved aj tak by sa to do hysterky nestihlo a uvidim co potom
dnes pracujes?to co je vonku akaa kosa moje nervy ze -15 ked som rano kuk na teplomer a teraz -11,fuuu a este ked zacne snezit.celu zimu ked malo nic a teraz bude mraz

usacek79
2. feb 2012

@lucianak ja si tam zapisujem teplotu, ale ja mam dost stabilnu, mne to neskace ako EKG 😀 akurat teraz po potrate mi obcas svihne na 36.8 a potom na druhy den padne na 36.3 😅
ale inak mojich 36.6 vacsinou, ako hodinky 😀 niekedy od nedele by som mala mat ovu, tak som zvedava, ci pride 🙂

@kacena85 ano, je to bordel, ale v zasade plati, ze by nemala klesnut na uroven pred ovulaciou... tych 36.8 - 37 priemer by sa mala drzat.. samozrejme v zavislosti od beznej tepolty, niektore su chladnokrvnejsie, ine horkokrvnejsie (co zase ale moze signalizovat problemy so stitnou zlazou)

kacena85
2. feb 2012

@usacek79 cize ked mam nad napr moj priemer 36,6 tak je dobre...
a ked by som mala stale vysoku a nebola tehu tak je problem stitna zlaza??

usacek79
2. feb 2012

@kacena85 36.6 je dobra teplota pred ovu 🙂 po ovu a teda aj v stadiu oplodnenia by mal byt priemer 37.0
ale tu je k tomu skvely clanok, roluj nizsie a su tam uvedene aj presne teploty http://www.fertility.sk/riesenie-problemov/horm...

lucianak
2. feb 2012

@kacena85 Oki, idem dnes do práce, už sa sa obliekla a o 10 minút vyrážam, taaak sa mi nechce. Tu je -8, ale vetrisko ako na sibíri... jeeeeeemniky, tak sa mi nechce. Ale čo už, o chvíľu koniec februára, tak sa to hádam skľudní 😀

lucianak
2. feb 2012

@usacek79 Tak nech sa to pekne upraví do júna a potom šup ho na to 🙂 ja som teraz mala od 36,5 a pomaly to šlo k 37 a tak mi to skákaloz 37 na 36,9 až do ms.Ale už nebudem merať, nechám to na prírodu. Ak je sexik pravidelný, tak sa musíme trafiť 🙂

kacena85
2. feb 2012

@lucianak tak ti prajem pekny dnik v praci a poriadne sa oblec 😉

usacek79
2. feb 2012

@lucianak no ja mam cyklus ako hodinky 🙂 nabuduci piatok idem na kontrolu, tak som zvedava ci bude opat cysta na vajecniku, ako pri prvom potrate, alebo nie 😕
aj vtedy mi dva krat ovu neprisla a potom ta tretia uz bola aj oplodnena 😉 teraz to tak sice neurobime, ale hlavne, aby ozila 😵
pekne mas teplotu, idealnu 😉 mna to bavi si merat, je to pre mna taky prieskum vlastneho tela 🙂

kacena85
2. feb 2012

@usacek79 tak som to prestudovala a pri merani v posve som v tom rozmedzi ako normalna funkcia stitnej zlazy pred ovu ked meriam mavam okolo 36 a potom max do 37,1 zatial 😉

usacek79
2. feb 2012

@kacena85 tak som aj ja 🙂 bezne medzi 36.4 az 37.2 bolo tusim moje maximum, takze krasne tabulkove udaje 🙂

kacena85
2. feb 2012

@usacek79 noo a ms nikde uz rok...moje telo ju odmieta lebo som mala mat uz mimi ☹ .ked tak dumam, uz by malo 4 mesiace ale to ma len sem tam chyti taka slaba chvilka ale nic s tym nenarobim a si fakt obdivuhodna po tolkych sklamaniach,ake si znamenie ? 😀

usacek79
2. feb 2012

@kacena85 aale, ved len dva potraty, to este nie je take strasne.. 😅 su baby co su po troch, styroch aj piatich 😒 a poznam aj taku, ktora mala 7 potratov a osme babo 🙂 ja zase ked vidim moje tri kolegyne, s ktorymi som mala rovnaky termin pri prvom tehu, ako uz prave idu na matersku s veeelikymi bruchami, tak ma obcas stisne, ze som mala patrit medzi ne a o mesiac rodit 😕
nuz ale, nabuduci rok o tomto case budem s tym bruchom JA! 😵 😉 🙂
som baran, co vela vysvetluje 😀
ja viac obdivujem teba, lebo potratit v prvom trimestri nie je az taka tragedia oproti tomu, ked sa potrati neskor - take uz skutocne babo 😔

kacena85
2. feb 2012

@usacek79 teraz si ma asi s niekym mylis, ja som potratila v 6-7 tt, a pre mna bol potrat psych. trauma.a teda dufam, ze bol aj posledny...isto budeme o chvilu tehule a hladkat si bruska
jemine uz hodinu utieram prach v jednej izbe ale sak co na pn je casu dost 😉

usacek79
2. feb 2012

@kacena85 jeeezos prepac, ano pomylila som sa - skacem z temy do temy 😅 no tak vidis, su aj ovela horsie pripady a baby su v pohode 😉 proste holt, nie je kazdy den nedela a niektore sa musime trosku vytrapit, kym sa budeme tesit 😨 o to vacsia radost to vsak bude 😵

kacena85
2. feb 2012

@usacek79 nevadi v pohode 😉 , ja som citala predchadzajuce prispevky, ze co som popisala ked si si to vydedukovala hehe ale tak stane sa ked sme vo viacerich temach a kazda baba ma svoj pribeh.ja som exklu bez ms rok 🙂 .

usacek79
2. feb 2012

@kacena85 no totiz ta baba je tusim tiez odvtedy bez ms, alebo teda nejaky problem ma, preto sa mi to zlialo 😅 no drzim palce, nech sa ms uz prebudi konecne, snad ta hysterka uz pomoze! 🙂 to si ani neviem predstavit, ze by ma takto telo trapilo, nastastie moj presny cyklus sa nenechal rozhadzat ani jednym potratom - vzdy po cca 25-27 dnoch prisla prva ms a odvtedy uz presne 28 😉 tak nech je to aj u teba tak hned po zakroku 😉 alebo vobec, az po porode 😵

kacena85
2. feb 2012

@usacek79 😉 dakujem, no asi ma dr trocha pokafrali na tom kyrete
ale viec co?neskor som tak dumala, ja som mala potrat okolo 18.2. a priatel mal 2.3 nehodu, ten hore asi vedel co robi lebo keby som tehu tak po priatelovej nehode by som to asi tiez nezvladla a to by si priatel do konca zivota neodpustil, ze sa to stalo preto.takze vsetko ma isto svoj vyznam.dost co som potratila este ta jeho nehoda psychicky som bola na tom dost zle. 😒

usacek79
2. feb 2012

@kacena85 presne tak, vsetko co sa deje, ma nejaku pricinu 🙂 preto sa ja ani nehnavam na osud, vzdy nam chce cosi povedat... a mozno vy ste si uz svoju smolu vycerpali a caka vas uz len krasna buducnost 😵

kacena85
2. feb 2012

@usacek79 no v to pevne dufam, minuly rok bol fakt otrasnyyyy tak tento budem hadam krajsi a aj uspesnejsi 😉 kazdy rok mi pribudla v januari jedna neter, ja som potratila, tak dufam, ze teraz je rad konecne na mne 😀

chrustik1
2. feb 2012

@lucianak nuž veru to tak vyzerá, že ovulka dovolenkuje. Hneď po kyrete ako som došpinila prišla aj s hlienom, proste ako sa patrí. Odvtedy dva cykly bez ovu s cystou na vaječníku a som zvedavá čo to bude teraz..

chrustik1
2. feb 2012

@kacena85 určite je rad na tebe, som čítala, že si testovala ale asi skoro. Nuž čo, ešte 7 dní a budeš vedieť isto čo sa deje, teda možno aj skôr, ale ak nie tak o tých 7 dní isto.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre