Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kaculiatko88
10. feb 2012

@kacena85 tak mne na pohlaví nezáleží. len tak som tam mala napísané. Teraz som si klik a vychádza mi 16.2. že je šanca ale to budem mať len dva dni po mrche. Tak mi to príde divné. My s manželom udržiavame pravidelný sex ale za účelom plodenia. Veď niesme stoje 🙂 🙂

bambi2
10. feb 2012

@kaculiatko88 no 3- 4- 5x za tu prvu polku cykla ako kedy... hej, mna to tiez uz preslo. ja sa tiez snazim jest vela ovocia, zeleniny surovej. a koli kys. listovej je dobry odstaveny spenat cerstvy. ja ho sem tam odstavujem. vraj chemicka kys. listova nie je dobra, koli tomu som vysadila aj vitaminy... ono sa stane ked sa ma stat aj bez toho... 🙂

kacena85
10. feb 2012

@kaculiatko88 ja pijem vit e ten vyplavuje bordel z ovzdusia z tela a femibion 800
no ved aj mne je to uplne jedno co to bude, len nech ho donosim a je zdrave hlavne, my tiez sexikujeme ked mame chut a pravidelne ale tak stane sa ze 5 dni nic ale to fakt uz musi byt, teraz mame celibat, lebo jasom mala mykozu teraz sme chori tak smola

sabaka
10. feb 2012

@kaculiatko88 ze King Kong 🙂 to je dobre! tak drzim palce nech to dobre dopadne!

kaculiatko88
10. feb 2012

@bambi2 no tak to máš pravdu. Prvý krát som otehotnela ani som nevedela ako. Druhý krát som užívala hociaké vitamíny a keď som ich vysadila a nechala tak sa podarilo. Necháme to na náhodu.

@kacena85 najlepšie je to tak. Ale stále v podvedomí dúfam, že sa podarilo. Ale to je už ľudská psychika. 🙂

kaculiatko88
10. feb 2012

@sabaka aj ja som sa smiala keď po prvýkrát prečítala ten názov. 🙂 🙂

kacena85
10. feb 2012

@kaculiatko88 tak to hej, ked urobime cokolvek, budeme kdekolvek v podvedomi to mame stale na mysli co keby a co ak hehe s tym zial nic neurobime 😉

sabaka
10. feb 2012

@kaculiatko88 musim hodit resers ze co to je ty si uz bola 2krat tehotna?
@bambi2 samozrejme, prirodne je vzdy najlepsie. Keby bolo leto, tak je to jednoduchsie s cerstvou zeleninou a ovocim
nie som si ista ci spanielske paradajky alebo salat viac "neuskodia" ako pomozu je to fakt vyrobny humus s chemikaliami

sabaka
10. feb 2012

@kaculiatko88 prepac mi moju zvedavost nemam prehlad, necitala som vas velmi dozadu len posledne 3 strany a aj z tych mi uz bolo smutno... My zeny si toho musime vytrpiet a hadam to vsetko trapenie aj prinesie ovocie vo forme zdravych deticiek

chrustik1
10. feb 2012

@kacena85 mňa by napr. zaujímalo či to vyšlo aj pri Peťkovi, to sa tam tiež dá nejako pozrieť nevieš? Vlastne ten čas a miesto sa týka narodenia, však?

kacena85
10. feb 2012

@chrustik1 ja som skusila zo srandy zadat segrine narodky oboch a napr oni obe pocali v jeden den 19 aprila sme sa na tom pobavili vsetky ked sme to zistili a cca ked som to tam zadala jedala jednej vysiel 21.4 adruhej 15. takze cirka skus si to len tak porovnat ale tak moze tam byt nejaka odchylka

kaculiatko88
10. feb 2012

@kacena85 keby sa to tak dalo ... vyresetovať a ísť s čistou hlavou ďalej 🙂
@sabaka hej ja už mám dva potraty za sebou jeden samovoľný a druhy kyretážou.

chrustik1
10. feb 2012

@kacena85 no ale mne tam hádže tie dátumy len pre tento rok, len neviem či sa tam dá aby mi to zadalo aj pre min. roky. Lebo malého som počala v roku 2008, to sa dá tam zistiť, že kedy?

kacena85
10. feb 2012

@chrustik1 sak to dava len datumy buduce nie minule, ak si presne pamatas den pocatia tak len si to prirovnaj nemusi ale moze to sediet, sak si to pozri ako ti to vyjde

chrustik1
10. feb 2012

@kacena85 to je to, že ja som to chcela porovnať, že či to sedí s minulými dátumami a to isto nie, ono to je asi každý rok iné 🙂 Lebo viem kedy sme malého počali, teda vtedy sme nemali sexík len raz za rok ale podľa ovulky vieme asi okolo ktorého dátumu lebo ja som mala ovulku vtedy krásne na 14DC. A ak pozerám na tento rok, tak to by nevyšlo. No, uvidíme či niečo z toho teda vyjde.. 🙂

kacena85
10. feb 2012

@chrustik1 pochopila som ta ake to nejde,segram to do zadu cca vyslo.ani sa to nekruti okolo toho datumu?ja si to dam vypocitat asi priamo na mna za peniaze,je tu aj tema o tom tak uvidim co povedia dr a aj nebude nic vazne tak to asi skusime podla toho

eileeen
10. feb 2012

@sabaka ahoj, ja som mala zase silny zapal priedusiek, mozno to bolo u mna pricinou missed ako u teba ten zapal moc. ciest, neviem, ale u mna to podla vysky HCG a sona vychadzalo prave na to obdobie, ked som ten zapal dostala. Vacsinou nemavam ani len nadchu, ale ako zacalo tehotenstvo hned nastal pokles imunity a najhorsie, ze robim na plucnom.
Inak ako ti uz vyssie kukucg napisala histola neobjasni pricinu iba rozlisi ci to bol fakt missed abo nieco ine.
Drz sa, postupne casom budu nalady lepsie 😉

eileeen
10. feb 2012

@monika2712 drzim ti palce velmi! ze sa zopakuje anebryomola je velmi mala sanca, takze hlavu hore 🙂

chrustik1
10. feb 2012

@kacena85 no ja som vtedy mala ovulku okolo 19.11. a dátum mi tam hádže 12.11. to sa zdá dosť ďaleko od toho dátumu 🙂 Ale zas nehovorím, že dopredu to neukáže, len to chcem napísať, že dozadu to nefunguje na všetky roky rovnako 🙂

kacena85
10. feb 2012

@chrustik1 hej sak ja sa toho extra nezastavam ale asi sa to aj nejaj posuva tie datumy a ty mas rozdiel tyzden.tak to neni take zle.ale tak skusit mozte a na tej stranke je to zadara.kedy ti vysiel prvy termin na tento rok?mne 3.3 a dievcatko ;)

chrustik1
10. feb 2012

@kacena85 mne 20.2. a chlapec 🙂 druhý mi vyšiel 21.3. a dievča a stále sa to potom strieda - chlapec, dievča

chrustik1
10. feb 2012

@kacena85 a sranda je, že v tom novembri mi vyšlo dievčatko a ja mám chlapčeka 😀 tak ale je to na tento rok, takže možno 4 roky dozadu by to vyšiel chlapček 🙂

kacena85
10. feb 2012

@chrustik1 no tak si to mozes porovnat s ovulkou a hotovo.mne sa to strieda a aj opakuje ale mne je uplne jedno ci dievca alebo chlapec...ty by si chcela asi teraz dievcatko ze?

sabaka
11. feb 2012

@kaculiatko88 Dobre rano. To mi je luto. Obdivujem tvoju vnutornu silu. Ja si stale hovorim, ze idem hladiet do buducna s optimizmom a rano sa znova zobudzam s placom. Akoby som v noci v sne "zabudla" ze uz nie som tehotna, ze moje vytuzene babätko je prec a zase som uplne down...
este je to len 6 dni dufam ze to bude casom lahsie

sabaka
11. feb 2012

@eileeen je to hrozne. Asi sa nedalo proti tomu nic robit a ja si napriek tomu robim vycitky... mala som si na seba davat viac pozor asi som niekde prechladla a ani neviem ako. Moja kamaratka pracovala tiez na plucnom a akonahle otehotnela, poziadala o prelozenie na ine, menej rizikove oddelenie - problem je v tom, ze niekolko dni este netusis, ze si tehotna.
Poznam dost zien, ktore pocas tehotenstva absolutne vobec o seba nedbali - v 3 mesiaci party s alkoholom a cele tehotenstvo lahkovazne fajcili a porodili zdrave, nadherne deticky. Ako toto je zariadene tam hore? Dnes chcem zajst do kostola zapalit sviecku

kacena85
11. feb 2012

@sabaka dobre ranko,prve dni su najhorsie.a tiez mesiace.ono to postupne opadne ale neprejde to nikdy.aj mne to slo tazko,vsade tehu v rodine,v robote v okoli.je to tazko.a ked som si v septembri uvedomila ze som mala rodit,teraz ked si uvedomim,ze som mohla mat 5 mesacne babi.no zblaznila by som sa.prislo leto a snazila som sa nemyslet na to.ale ako tato hnusna zima zacalo opat to na mna doslo este k tomu ms rok nikde.a ked mi dr povedal,ze opat musim ist na zakrok tak som sa zlozila.
Musime byt silne,odpocivaj,relaxuj,chod sa prejst.nieco si najdi.a je super napad ten kostol.clovek tam moze rozmyslat a uvedomi si vela veci

kacena85
11. feb 2012

@kaculiatko88 to uz asi s cistou hlavou nepojde,jedine,zeby nam niekto pamat vymazal.kazda tehula co mala vsetko ok a toto nezazila moze byt najstastnejsia na svete

sabaka
11. feb 2012

@kacena85 na zblaznenie je to vsetko. Naozaj vas kocky velmi obdivujem - ja som sa prihlasila na konika az ked som sa dozvedela, ze som tehotna a vytesovala som sa - moja sestra ma 7 mes. chlapceka a asi 3 dobre kamosky maju babätka medzi 1 a 1 a pol roka. A takto to dopadlo. Pripadam si ako voyer, citam tieto smutne pribehy a aj ked vas nepoznam, citim nieco blizke lebo viem ze nie som so svojim trapenim sama.
Ked sa budem fyzicky lepsie citit, zacnem zase riadne sportovat a vyberiem sa niekam do hor. Priroda mi vzdy pomohla.
nooo akurat som si cez internet objednala nejaky zeleny jacmen, asi mi uplne sibe a idem vyhadzovat peniaze na nejake chimery 😨

sabaka
11. feb 2012

@kacena85 aky zakrok musia robit?

kacena85
11. feb 2012

@sabaka ja sem chodim kazdy den a odkedy som pn som tu asi nonstop cez fon.a jed aj nekecam najdem tu kopu info o vsetkom moznom.je to super ze tu sa mozes vykecat,chape ta kazda,vieme co si prezila.darmo to budes hovorit niekomu kto o tom nema ani sajn,vie ze ta to boli ale to je ine.viem ake to bolo.lezat,cumet do blba,stale rozmyslat preco a co keby a co ked,ten plac,to prazdno ked vies,ze tam uz nie je.ja som tyzden ci dva prelezala,preplakala,uplna troska.potom nastup do prace a to mi asi aj pomohlo prejst na ine myslienky.
Musim ist na hysteroskopiu,pozru mi mini kamerou,ci nemam zrasty,ze preco nemam rok menzes.len dufam,ze mi to neprelozia lebo ma hrdlo boli

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre