Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

bambi2
15. feb 2012

@svintekova ale za chvilu bude, neboj!!!! ale to je dobre znamenie, ze uz takto krvacas, to uz neni daleko...

svintekova
15. feb 2012
kacena85
15. feb 2012

@bambi2 tak to sa mi paci veru a teda moj pribeh s ms po roku a odpovedou sak to sa stava je fakt teda povzbudivy

usacek79
15. feb 2012

@svintekova no tak to je ono... ak to boli mensie kusky, tak to je zrejme len uvod, lebo plodove vajce urcite zaregistrujes, ako znacne vacsi kus 😒 ma okolo 4az 5cm 😒
drz sa!

monika2712
15. feb 2012

@bambi2 to by bolo super. robit taku osvetu.. len uz vidim ako by reagovali lekari ... teda keby mali moznost prispievat.. by nas pod cernu zem zmietli.. ale je to tak.. ja lutujem ze som sa o takej moznosti nedozvedela skorej ako som isla na kyret.. urcite by som sa druhykrat rozhodla nechat to na prirodu..

bambi2
15. feb 2012

@svintekova drz sa!!!!!!!! zajtra ti bude lepsie... budes sa cudovat aky je zenske telo uzasny pristroj.. a priroda dokonala!!! poradi si sama 🙂

svintekova
15. feb 2012

@bambi2 dúfam a dakujem vám bany,že pri mne stojíte. velmi si to vážim. dakujem

kacena85
15. feb 2012

@monika2712 tak aspon ze tak, drz sa a davaj si pozor a poriadne sa obleeec...heh ako keby som mojuu maminu pocula 🙂

bambi2
15. feb 2012

@kacena85 mohla by si tiez napisat aby vedeli zeny ake je riziko pri potratoch.. o tych sa tiez nikde vela toho nepise. zeny nemaju info o tom, nikto im nepovie, nepouci... mozno by bola dobra taka stranka kedze na sk strankach vela info nenajdes..

monika2712
15. feb 2012

@kacena85 jj ono sak tie hrozne mrazy uz ani nie su.. len fuci jak blazon.. dokonca pocujem ako sa sneh topi vonku.

bambi2
15. feb 2012

@monika2712 ja som tolko surfovala a nic som nenasla... tie info chybaju!!! zeny sa nemaju na koho obratit, spytat sa atd... mozno by to bolo dobre takuto osvetu robit.. mozno aj koli tomu sme to museli prezit aby niekto uz s tym zacal... 😉

kacena85
15. feb 2012

@bambi2 no to hej, ja som tiez nemala info a tak to dopadlo ale tak uz som o riadny kus mudrejsia a vobec nelutujem tie hodiny stravene tu 😉

bambi2
15. feb 2012

@monika2712 nam paradne do toho snehu naprsalo 😠 😠 😠

usacek79
15. feb 2012

@bambi2 pocuj, co stranku.. ja zacinam velmi, velmi vazne uvazovat nad zriadenim centra alternativnych porodov... a teda samozrejme aj tehu poradenstvo atd..
akurat neviem, kde by som na to vzala peniaze 😀
ale bolo by to uuuzasne a podla mna aj uspesne - boli by tam duly, porodne asistentky a samozrejme aj lekar, v pripadne komplikacii.. ech, snad vyhram v sportke uz raz konecne 😀
ale pokojne som aj za stranku, ved som novinarka, takze ja napisem barsco 😉
akurat, ze musime vazit slova - to co hovorime, nie je pismo svate, je to len nas nazor a nasa skusenost, netreba nikoho do nicoho nutit... takze tak striedmo, podlozit faktami, skusenostami, pribehy, nazormi osvietenych lekarov, dul, porodnych asistentiek atd 🙂
bolo by to fajn, ponuknut druhy pohlad 😉

kacena85
15. feb 2012

@monika2712 no veru fuciii, som pustila havkaca von mame v dome taku metlicku hehe chudacik keby vie ako ho opisujem a prisiel dnu ako snehova gula tak sup do vane jaaaj uz nech je jar a moze byt vonku nonstop

bambi2
15. feb 2012

@kacena85 ved prave o to ide... ukazat, ze je aj ina moznost... nie len kyret.. mozno by to pomohlo ludom... mne tiez pomohol tento clanok, vedela som co ma caka, co ma neminie atd... ono clovek ked vie co pride tak nema taky strach... vie, ze je to normalne hned sa citi lepsie...

monika2712
15. feb 2012

@kacena85 no nas kocur tiez neni nadseny z toho pocka, isiel si asi iba cvrknut lebo do 5 minut bol naspat a uz drichme.. dnes bol vonku dokopy tak 10 minut za cely den, inokedy sa flaka aj dve hodiny. 😀

kacena85
15. feb 2012

@usacek79 tvoj napad je super len opat tie peniaze ako vo vsetkom 😠

jetokuko
15. feb 2012

@svintekova ahoj oni ti dali možnosť nechať to na prírodu v 10tt?ja som bola na zákroku pred týždńom bola som 7tt+4dni chcela som to tiež radšej nechať tak ,veď drobček ešte nebol veĺký mal niečo cez jeden centimeter ale lekárka mi povedala že v žiadnom prípade mohli by nastať komplikácie tak som revala ako malé decko.Človek už nevie komu môže dôverovať ja len dúfam že to urobili dobre a ešte budeme mať drobčeka.

monika2712
15. feb 2012

@jetokuko ona je v Irsku, na slovensku taku moznost neda asi nikto, pokial si to doslovo nevydupes ako usacek79

kacena85
15. feb 2012

@bambi2 no presne ked vies co bude tak si pokojnejsia a nie cakat v neistote popripade ist rovno na salu lebo dr povedali ach vrrr

bambi2
15. feb 2012

@usacek79 hej, to by bolo super!!!!!! skusime napisat Kollarovi 😀 😀 😀
ta stranka by bola fajn podla mna. hej to je jasne, ze by sa tam nepisalo to co neni pravda. ale napr. ako sa to robi v inych krajinach, preco atd... presne ako hovoris- druhy pohlad na to...

svintekova
15. feb 2012

@jetokuko ahoj, ja som bola na konci 10tt ale drobec to vzdal v 8tt

monika2712
15. feb 2012

@kacena85
@bambi2
@usacek79
podla mna treba zacat strankou, blogom, mozno by sa zohnali casom sponzori na jej financovanie.. a kto vie ak to bude mat uspech.. casom by sa mozno dalo aj to centrum zriadit.. aj ked to je dlha cesta, kvoli zakonom a podobne.

kacena85
15. feb 2012

@monika2712
@bambi2
@usacek79
babule idem ja het, priatel uz zazera 😀 tak dobruuuu

monika2712
15. feb 2012

@kacena85 aj ja uz pomaly, fazulka zase pobolieva, asi chce uz spinkat..

bambi2
15. feb 2012

@jetokuko akurat sa o tom bavime... je mi luto tiez... ale prave by sme chceli ukazat svetu, ze to neni jedina moznost... 😖 ja nechapem tych prispatych doktorov na sk!!!!!!!! 😖 ze si to priroda odprace sama... boze, keby som im to tak mohla natlct do tych hlav!!!!!!!!!!!!!!! 😖

bambi2
15. feb 2012

@monika2712 hej ta stranka by bola prvy krok 😵 😵 😵 takze ked sa vratim, tak zalozim ten blog teda, ten je zdarma.. skusim najst niekoho, kto by nam ten blog upravil podla predstav a zacneme. ja som za a tesim sa 😵 😵 😵 😵

jetokuko
15. feb 2012

@bambi2 ako to myslíš není jediná možnosť...

usacek79
15. feb 2012

@bambi2 no prinajhorsom sa necham Kollarom oplodnit a bude 😀
nuz tak moj kamos robi weby a maju celkom dobre ceny, ak teda chces ist do toho, nedbam 😉
@jetokuko och, keby si pocula, ake horory mne porozpravali! kebyze nie som taka, aka som, tak uz davno lezim na stole a kyretuju ma - s tym pocitaju, ze vystrasia tak, ze ta chudatko zena v tej smutnej situacii kyvne na vsetko...
ved predsa potraca sa aj v ovela vyssom stadiu tehu spontanne, to akoze co je za dristy, ze len DO nejakeho casu je v poho potratit spontanne?! 😠 na to neexistuju ziadne relevantne tabulky, to len lekari maju potrebu vykazat poistovni cinnost, ver mi 😖
svintekova ma stastie na lekara zjavne, takych je vsak na slovensku ako safranu.. zvacsa ide o prachy, nie o pacienta, taka je moja celozivotna skusenost s drvivou vacsinou lekarov 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre