Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

zitaje
12. mar 2012

@svintekova ja som prestala ratat tyzdne tehu v den kyretu - a vidim ze som dobre urobila. Treba to nejak pustit od seba prec... a zamerat sa na buducnost 🙂 Bude dobre 😉
Baby mna stale obcas zaboli v maternici, to je normalne? Uz som viac ako 2 tyzdne po, a nestane sa kazdy den, ale obcas citim taky krc, ako keby mi tvrdlo brucho (toto som mala pri mladsej dcere furt, preto mi to take pripada).

svintekova
12. mar 2012

@zitaje ja to nerátam, mám to napísané v kalendári 😒 . Ved ja viem,že bude len dobre-teda aspon dúfam a že budúce tehu dotiahneme až dokonca.

zitaje
12. mar 2012

@svintekova dockas sa, urcite 😉

sabaka
13. mar 2012

@kacena85 @zitaje @svintekova ja som chytila - po tom ako mi konecne dosla mrcha - akoby druhy dych 🙂
vcera sme mali v praci kominara a 3 x mozete hadat co som si zelala 😎 😎 😎
@svintekova no je to boj ale my to zvladneme po ms bude lepsie uvidis
@zitaje myslim si ze je to normalne, lebo maternica sa po kyrete pomaly stahuje a dostava do "normalu" ja som mala este po vyse dvoch tyzdnoch nieco ako krce sem tam a potom to zrazu ustalo
@kacena85 mrcha uz treti den a stale rovnako silna 😨 ale rada som, ze ju mam 🙂

kaculiatko88
13. mar 2012

@kacena85 tak už mi je trošku lepšie. A nechcem nič podceňovať. Pijem veľa čaju s medíkom a citrónom. Tak uvidíme o 2 týždne, čo a hlavne ako bude ďalej.

@svintekova ďakujem 🙂 🙂

bambi2
13. mar 2012

@kaculiatko88 medu by si ale moc nemala.. radsej si daj ak mas doma vit C, kyselinu ascorbovu.. ta viac pomoze..

brokolix
13. mar 2012

ahojte baby, chcela by som sa opytat ak ste tu niektora ktora poznate odpoved, na prijem (kyretaz) na kramaroch sa chodi na ktoru hodinu, dnes mi to hovorili a fakt si neviem presne spomenut. 7? 9?

zitaje
13. mar 2012

@brokolix tak to je ozaj tazka otazka 🙄 Ja som sa naschval pytala v ambulancii sestry, kedy mam pridt, ona ze staci na 9, a potom uz ked ma prijali, sestricka na oddeleni, ktora ma prijala mi vytykala neskory prichod 😠 ze do nemocnice sa chodi na 7.
Tak si vyber 😀
Inak ja som bola na rade az niekedy okolo pol jednej, cize ak by som isla na 7, cakam akurat o dve hodiny viac...

zitaje
13. mar 2012

@sabaka ja si hovorim, ze som ako restartovana 🙂 Citim sa vcelku fyzicky ovela lepsie, lepsie mi funguje metabolizmus, som taka nejaka sviezejsia, mna to tehotenstvo dost nicilo, bolo mi tazko, opuchnuta som bola a nafuknuta a potom taka ulava - teda aspon fyzicky 😒

kacena85
13. mar 2012

@kaculiatko88 tak sa moja liec, my sme oddnes na tri dni oper pre neterku rocnu, zlatunka je, mame veru co robit a sme sa rozhodli, ze tomu nechame volny priebeh a snazilkujemeeee 😀

kacena85
13. mar 2012

@sabaka hlavne je,ze prisla,vies si predstavit ako to vyzeralo u mna po roku,uz len nejaje dva tri dni neboj.my tomu nechavame volny priebeh a skusime tento cyklus snazilkovat a buduci tyzden zbehnem k dr

brokolix
13. mar 2012

@zitaje dakujem🙂uz som si to premyslela a pojdem na 7, aj ked aj mne sa zda ze vravela na 9. No ved vari prezijem to cakanie.

sabaka
14. mar 2012

@kacena85 no vyborne, drzim palce aj na nohach!

kacena85
14. mar 2012

@sabaka heh dakujeeem, mame od vcera do zajtra neterku u nas rocnu, jaj taaa noc, no ale tak keby mam dieta od narodenia je to ine, ledva som rano o 7 oci drzala ale dala som kafe a pojdeme sa prechadzkovat 😉 , dnes pojdem povinne s nou o 8 spat aby som noc prezila, aj teplota bt je dnes na prd ved som nespala ani poriadne tak hadam zajtra bude lepsia

sabaka
14. mar 2012

@kacena85 nooo, treba si zvykat to mas akoby skusobne obdobie 🙂 ale si dobra sestra ked takto postrazis fiha!

kaculiatko88
14. mar 2012

@kacena85 ležím v postielke. Dávam si na seba pozor. Až 5 deň v posteli a normálne my z toho hrabe. Nudím sa. Len tak ďalej moja.

kacena85
14. mar 2012

@sabaka malinka je u nas zvyknuta,poslucha,mrnci len ked sa jej ux chce spat,heh mame pripravu,ale to bude uplne nieco ine ked to bude nase a nie tak raz za rok xi

kacena85
14. mar 2012

@kaculiatko88 len tak dalej aj ty,najdi si nejaku zabavku,knihy,dvd hocico.verim ti prvy mesiac pn som tiez prelezala a porazalo ma uz

kaculiatko88
14. mar 2012

@kacena85 veď to musím sa donútiť sa začať učiť na príjmačky na VŠ. Zajtra idem ku zubárovi. Vôbec sa mi tam nechce ísť si to odsedieť.

kacena85
14. mar 2012

@kaculiatko88 ti verim,vsade plno ludi blee.no vidis tak sa pekne uc,to ti veru rychlo den ubehne

kaculiatko88
15. mar 2012

@kacena85 ďakujem veľmi pekne si zlatá moja 🙂 🙂

anuska30
15. mar 2012

ahojte.Diavcata dnes mam 10 den po ovulke.Robila som si test mamatest.Ukazal mi /:( .Je mozne ze je to zavcasu alebo uz by mi ukazal ci som tehu. Dakujem vam :( Nerobila som si ho z ranneho mocu. Okolo 10:00 hod.

monika2712
15. mar 2012

@anuska30 ahojky, no ak si naozaj mala ovulku pred 10dnami, tak teoreticky aspon dusik by mal byt.. ale takisto moze stupat pomalsie hcg, odporuca sa aj mamatestom na ten 11dpo aspon pockat, ale idealne az v den ocakavanej mrchy, tu mas mat kedy?

kacena85
15. mar 2012

@anuska30 naj je prvy ranny moc,a naj test mamatest 10 tkovy,ale testuj az po vynechani ms,niektorym babam ukszal az na 14 den

kacena85
15. mar 2012

@alenkam. Ahoooj,ako?

kaculiatko88
15. mar 2012

@anuska30 jednoznačne z ranného moču treba robiť tehu testíky. A čakať poctivo 3 minúty. Mne prvé 2 minúty nič neukázalo. Prvýkrát som testovala na 11 DPO a duch bol tesne pred uplynutím 3 minút.

anuska30
15. mar 2012

@monika2712 ahoj.je to trosku problematicke.teraz som mala folikul na 22 a lekar mi pichol pregnyl 5000 takze na 99,9 percent bola na 23 den.takze ked ratam od 23.dna-to bolo minuly tyzden v utorok 6.3. a dnes je 10den.Doteraz som mavala MS v pohode na 28 den.Minuly mesiac som mala t.j.poseldna 13.2. Tento mesiac som ratala tak 10-11. mala prist,ale kedze ta ovulka sa posunula tak neviem na com som.

anuska30
15. mar 2012

@kacena85 dakujem,ale ja mam posunutu ovulku.Pisala som to Monike.Pozri.

anuska30
15. mar 2012

@kaculiatko88 dakujem.Volala som lekarovi a zajtra idem k nemu lebo potom ma cely tyzden dovolenku.Mala som posunutu ovulku.Pisala som to Monike.

kaculiatko88
16. mar 2012

Ahojte babenky ...
tak dnes som urobila taký hlúpy pohyb a bolia ma neskutočne kríže. Dúfam, že v maternici je všetko v poriadku a fazuľka sa vyvíja tak ako by mala. Musím ešte vydržať týždeň a pôjdem ku Dr. na kontrolu. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre