Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

alenkam.
16. mar 2012

@kacena85 ahooooj, ale tak pomaly, vsetci ma obskakuju, len drobec daca zabrat ako vzdy... 😀 takze ani na konika nemam moc casu... Inak sa nadajam alchemilkou, uz spinim uplne minimalne, tak sa tesim... Dufam, ze ms pride co najskor... 🙂 tu alchemilku mozem pit az kym nepride prva ms ci ako?
Baby, neskutocne vela optimizmu je tu v tejto teme.. Tesim sa s vami za nove tehulky a snazilky... 😉

kacena85
16. mar 2012

@alenkam. Alchemilku mozes pit stale pokial este ms nepride,potom sa pije do ovu.pekne oddychuj nech si o chvilu fit a mozte sa snazilkovat,my uz tento cyklus skusame tak dufsm,ze sa zadariiii.vsetko mozne pijem,jem tak sa uvidi.meriam bt,robim ovu testy,jaj uuuuuz nech to vyjde,ale aj priatel sa ms pytal,ze a kedy mas plodne a co teplota moje zlate a ja,ze nepoviem,neplodime milujeme sa a hotovo ;)))

kacena85
16. mar 2012

Babule neviem ci ste videli v coop jednota maju napolitanky,susienky s kysel.listovou,su aj pre dia.take tie polomacane su mnam ;))))

alenkam.
16. mar 2012

@kacena85 a co su to zac? Ako ich najdem? 🙂

kacena85
16. mar 2012

@alenkam. Ja som ich nasla uuplne nahodou,inak boli tusim aj na letaku,su rozne,klasicke napolitanky alebo take mscane, coop jednota specialna vyziva,vpredu hore v pravom rohu,je uvedene ze s kyselinou listovou ,ked vecer nezabudnem hodim foto,cez mobil mi to nejde

alenkam.
16. mar 2012

@kacena85 jej, super, budem cakat... 😉

kacena85
16. mar 2012

@alenkam. no prd som na nete nasla, jaaaaaaj jedine ti to odfotim a hotim cez foto ale dnes sa mi to uz naozaj nechce 😀

lucianak
17. mar 2012

@kacena85 Ahoj moja.... tak ako sa ti darí??? Ms poslúcha? 🙂 Dúfam, že si berieš príklad z kaculiatka88 a pridáš sa k nám... november ešte stíhaš, nie? 😉 Tak ťa čakááááááme v téme vedľa...
Mne je tak všelijako, aj by som jedla, ale nemôžem, nejako mi nejde, raz som už aj grcala, ale odvtedy nič. Vo štvrtok mám ísť na kontrolné usg a verím, že z guličky sa postupne stane človiečik a konečne uvidím tlkotať srdiečko a bude to všetko oki...

kacena85
17. mar 2012

@lucianak no mojaa konecne si aj prisla a si pn?no uz druha ms skoncils,dr ma volno chcela som ist na kontrolu nech mi kuk sliznicu ale co uz.uz snazilkujeme,co ty na to??robim ovu testy zatial neg.neboj vsetko bude ok,myslim na teba drz sa,papaj ovocie zeleninku

anuska30
18. mar 2012

ahojte.Tak po dlhom cakani dnes prisla mrcha.Cakala som,ze bude // :( Diavcata,poradite mi nejake dobre ovulacne testy? V zivote som to nepouzivala,lebo chodim na folikulometriu a uz ma to nebavi. Vobec neviem ani ako to funguje. Dakujem ☹

monika2712
18. mar 2012

@anuska30 ahoj a nechces si radsej merat bazalnu teplotu? z vlastnej skusenosti ti mozem povedat, ze ovu testy nie su najspolahlivejsie, ako jeden mesiac ich mozes skusit, ale ja som teda z toho nebola ovela mudrejsia. Teplota sa mi osvedcila na zistovanie ovulky ovela lepsie.
Inak funguju podobne ako tehu testy, ale testuje sa ku veceru, su tam take veci, ze nemala by si 3 hodiny pred testovanim ist na malu a ani vela pit, cim cirejsi moc, tym horsi vysledok. A takisto ze pozitivny ovu test je iba ten kedy je testovacia ciarka aspon tak tmava ako kontrolna alebo silnejsia. Po pozitivnom teste by malo dojst k ovulacii do 24-48 hodin, u niekoho to moze byt ale aj do 12hodin, preto je to take nie moc spolahlive.. v podstate sa odporuca snazit v ten den ked vyjde pozitivny, a pripadne aj dalsi den. Ja som pouzivala rapiclear, to boli tusim jedine co mali v lekarni, a este som videla inu znacku v DMke, tusim Pepino.

evakva
18. mar 2012

@anuska30 Lauritka v teme Grafy BT predava a su dobre, pozri do temy. Stoja 0,4eura za kus tusim.

svintekova
18. mar 2012

Ahojte baby, tak ja stále čakám na tú mrchanu 😒 . Nejako sa jej neráči ma tentokrát navštívit 😠 . Ja už chcem snažilkovat 😅 .

sabaka
19. mar 2012

@svintekova 😅 dobre ranko. presne takato netrpezliva som bola aj ja! normalne ma mrle zrali. a potom konecne dosla 🙂

monika2712
19. mar 2012

@svintekova no to sa stava, moze ti teraz troska blbnut cyklus este.. kolko si uz od toho osudneho dna?

lucianak
19. mar 2012

@kacena85 No pomaly sa pn blíži. Od dnes do stredy mám dovolenku a vo štvrtok idem kuk na malinké a už ma nechá pn. Tak sme sa dohodli. V robote už vedia, takže čakáme už len na srdiečko a oznámime aj doma 🙂
Škooooda, že tam nebol doki.... Ale myslím, že už by sa aj patrilo začať, nie? 😉 Ve´d ak druhá ms pekne prebehla, tak nevidím dôvod prečo ešte čakať.... A kedy tam doki prikvitne?

poisonblu
19. mar 2012

@lucianak ja sa uz tiez tesim na ultrazvuk a na srdiecko, lebo svokrovci este nevedia, tak sa stale musim vyhovarat, ze preco hento nemozem, preco tam nejdem :D vcera som bola vonku strielat z kuse a potom som umyvala schodiste a vecer som zase spinila....☹ tak ja uz neviem, ze ci sa nesmiem ani z postele pohnut, alebo co maly strajkuje...tak som si drbla magnezko a 2 ascorutiny vecer..dnes to uz vyzera ok

bambi2
19. mar 2012

@poisonblu fuha, davaj bacha.. radsej rob pomenej a s prestavkami...

lucianak
19. mar 2012

@poisonblu U nás tiež nikto nič, ale mama sa ma už pýtala, že či som nebola minulý týždeň u dokiny, že je mám povedať a ja že nieeee a začala som sa vyhovárať, že čo si namýšľa a že by som bola šťastná, keby som bola a tak... Ale chcem vidieť srdiečko a potom im to s radosťou oznámime 🙂
Aj ja som toho názoru ako bambi, že by si sa nemala až tak namáhať. Ležať v posteli nemusíš, ale menej námahy by bodlo, oki??

kacena85
19. mar 2012

@anuska30 priklanam sa k monike,skor meraj bt,kludne ak nevies co a ako napis,pomozem.ja meriam od decembra,tento mesiac skusam aj ovu testy ale skor ma to stresuje,testujem az vecer a vobec nic na teste,snazim sa vobec nepit,ale ja som vzdy tak do 6-7 v praci,tam na to nie su podmienky,asi po tomto cykle budem lrn merat a hotovo,vsetko sa da vycitat podla teploty a hotovo kaslat na testy

kacena85
19. mar 2012

@svintekova trpezlivost aj ked viem ako ti je,ale ona pride isto.kolko si uz po?

kacena85
19. mar 2012

@poisonblu radsej teraz nerob nic,hlane take kde napinas brucho,teraz si daj take lazo plazo tempo,vyloz nohy,kniha,dvd,sed vonku na slniecku,relax,napr varenir,pecenie heh skus a pritom sa napapas aj xi.

kacena85
19. mar 2012

@lucianak aoooj,juj isto bude srdiecko krasne bit,budem na vas mysliet,super chod pekne na pn,aspon budete mat klud s babom,segra bola pn tiez a mala je ako anjel,druha robila a do roka bola ako cert.ja meriam,zatial teploty pred ovu,zacala som robit ovu testy od lauritky a zase stresujem,som 12 dc a na teste nic,mizivyyy duch.stresuje ma to.ked stupne teplota verim,ze ovu bola a hotovo,ci myslis,ze ked test nepotvrdi?
Ach buduci cyklus uz nebudem testovat a hotovo a dufam,ze ani nebude treba,a novembrovky nestiham ;( keby som tak december tusim
Inak vse ok,pijem caje,grep.dzus,papam lan.semiacka,davam obklad,zacalo som zdravsie papat ovocie a zeleninka hlavne a aspon 2 x do tyzdna cvicim.

lucianak
19. mar 2012

@kacena85 Ja myslím, že teplota je prvoradá. Ale ovu môže byť aj neskôr. Ja som zvykla mať na 21-24dc. Ale naposledy ani netuším, lebo som začala merať už ani neviem kedy .-) A isto to potvrdí aj testík. Uvidíš, len zachovaj chladnú hlavu.
Isto dám vo štvrtok vedieť ako sme dopadli a verím, že to bude najkrajšia správa, akú môžem napísať 🙂 Mne dokina aj hovorila, či nechcem ostať doma už po potvrdení, čo som bola minulý piatok. Tak isto ako sme sa dohodli, ma nechá teraz. Som ochotná sa doma nudiť, pregrcať celé tehu, pichať si fraxík aj 3x demme a fakt čokoľvek, len aby bolo vše oki. Ale grcala som zatiaľ 1x a fraxík stačí pichať raz denne, našťastie 🙂

lucinocka
19. mar 2012

@lucianak raz denne fraxik staci :D uz som bodkovana jak muchotravka:D

lucianak
19. mar 2012

@lucinocka Ja vieeeeeem, ale som ochotná čokoľvek obetovať 🙂 Tiež mám modrinky po vpichoch, ale čo ma viac trápi sú tie hrudky pod kožou. Niekedy sa trafím asi do tej zrazeniny a vôbec neviem vtisnúť tekutinu, tak zatlačím a normálne ako vstrekujem, tak cítim ako sa mi hrudka zväčšuje :-/

lucinocka
19. mar 2012

@lucianak a pustis predtym vzduch z ihly? to je velmi dolezite

lucianak
19. mar 2012

@lucinocka Samoška... raz som síce zabudla a štípalo to fest. Ale to bolo niekedy zo začiatku, ke´d som si začala pichať. Inak vytlačím stále ešte aj mini kvapku.

lucinocka
19. mar 2012

@lucianak ja som si teraz zacala pichat uplne sikmo, predtym som davala kolmo do brucha, teraz uplne len pod kozu a parada, ani modriny ani hrudky, len niekedy bodka ostane..uz teraz ide tazsie, lebo rastie brusko, tak uz neni take makke..skusala som do ruky s mm, lebo v nemocke mi zakazali do brucha, ze tehotne by nemali do brucha..ale to bolo hrozne, som nemohla na tej ruke spat, uz tri tyzdne a stale mam hrudku a modrinu..tak som sa vratila po par dnoch k bruchu

lucianak
19. mar 2012

@lucinocka Úplne šikmo? Ja som si tiež pichala šikmo, ale nie až tak úplne, možno taký 30° uhol max. Ale kamoška, čo robí sestričku, mi vravela, keď som ešte ja pichala mm po operácii, že uhol by mal byť tak 45° a tak vpichnúť. Ja teraz úplne kolmo pichám. Ale vyskúšam šikmejšie zaboriť ihlu 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre