Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

sabaka
30. mar 2012

@henrietad ahoj no ten krcok moze byt este citlivy, pred kyretom ho totiz "roztahuju" aby sa dostali do vnutra maternice. Mne pred tym davali aj extra tabletku na zmäknutie krcka kratko pred OP. cykly som mavala vzdy pravidelne a ovulka vychadzala tak na 14 den, som zvedava ako to bude teraz. tento druhy cyklus po kyrete mam asi anovulak...no neviem, grafik mam nadmieru cudny. Ale uvidime ako bude dalej 😀 treba vyckat

sabaka
30. mar 2012

tak dievcata, presne takto pred 2 mesiacmi som sa v nemocnici zobudila z narkozy, uz bez fazulky.... jaj keby clovek na to nemusel mysliet! musim s tym prestat, musim s tym prestat! no nic, idem si dopriat asi nejaky pohar vinka na rozptylenie. 😝

kacena85
30. mar 2012

@sabaka
@lucianak
@kukucg
@henrietad
@monika2712 aoooojte babule,idem od dr,robil mi hned preventivku ;(( no to fakt milujem
Sliznica je dvojnasobnaaa 6mm jupiii takze maxi spokojnost a povolene snazilkovat!!! Xi keby dr vedel

kacena85
30. mar 2012

@sabaka daj si moja a ja si dam tiez,uz ms moze dojst kontrola dopadla dobre tak za poharik nevadi

sabaka
30. mar 2012

@kacena85 hej vynikajuca sprava, no vidis! maximalna spokojnost a uz cakame na pondelok 😕 lebo vsak mrchu "ne"ocakavas!? 🙂

kukucg
30. mar 2012

@kacena85 No super spravicky 😉 😵 😵 ten by teda bol prekvapeny keby si dosla o dva tyzdne ze uz 😅 😅 😅
ja som bola dnes na druhy HP, vysledky budu az po vstkych troch odberoch, teda potom to budeme riesit ale z prveho zatial viem, ze stitka je ok, tak aspon nieco 😉

kacena85
30. mar 2012

@sabaka a ty nemysli na to co bolo,ide to tazko ale nepomozes si s tym, pekne si s drahym pustit nejake dvd, nalejte vinko, pritulte sa a bude lepsie 😀 heh to mame aj my v plane 😝

kacena85
30. mar 2012

@kukucg no vidis tak stitka je ok, super sprava tak nech HP dobre dopadne
noooo totok sme sa s drahym smiali, ze dr by asi inak kuk keby dojdem, ze no som asik tehu 😅 povedal mi, ze ked budem tehu mam dojst az ked bude ms meskat 10 dni

kacena85
30. mar 2012

@kukucg

Babule, ktora si chce pozriet tu pani bylinkarku kopacovu co som uz viac krat spominala, dnes bola v spravach o 12 na joj bola tam tak o 12.40
hovorila o jarnej unave 😉 odporucam kuk

kukucg
30. mar 2012

@kacena85 Kukala som, dik za info 😉 😉

svintekova
31. mar 2012

@sabaka ahoj moja, aj ja myslím občas na mojho drobčeka-stále sa mi vybavuje v hlave TO sono ☹ . Asi potrebujeme viac času a hlavne novú fazulku 😵 .Nebud smutná 😉

sarka307
31. mar 2012

@anniqa neboj sa moja všetko sa na dobré obráti,musíš veriť,chápem ťa.zažila som to na vlastnej koži!!! 😔 mala som v 3mes.zamlknutý potrat,prakticky som čakala doma týždeň,že sa stane zázrak,ale bohužiaľ sa nestal!!potratila som doma pred rodinou ako v najhoršom krváku!!! ☹ ☹ neprajem nikomu a viem ako sa cítiš,išla som na kyret/vlastne len na čistenie/bez narkózy,za živa!!niečo strašné,ale trvalo to krátko a po pol hodinke,som išla domov!! 😢 akoby mi balvan ťažký spadol,ale nie zo srdca!a po pár mesiacoch som otehotnela a vynosila v pohode zdravého chlapčeka🙂a čuduj sa svete,teraz akoby sa nám po 4rokoch Anjelik Vrátil 😵 držím palce 🙂

sabaka
1. apr 2012

@svintekova dakujem presne si to vystihla. sme predsa ludia a prezivame nase emocie, nie sme stroje

henrietad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
henrietad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
timona
1. apr 2012

ja som po spontannom potrate spinim asi dva tyždne obcas mam aj krce v podbrušku, potratila som v 5tt, kyret mi nerobili. Dr. mi dal aj estrogenovu naplast aby sa to spinenie skoncilo, ale je to stale rovnake, som uz zufala...

kacena85
1. apr 2012

@henrietad dakujem, no to dufam, aj ja, testovat chcem zajtra ale tak no uvidime 😵

kacena85
1. apr 2012

@timona aj si volala dr ze este stale???

timona
1. apr 2012

@kacena85 sme sa dohodli, ze ak to do zajtra neprejde, tak mu mam zavolat a hned rano mi spravi kyret, ale ja sa bojim, myslela som ze to uz nebude treba, lenze to spinenie sa mi nezda..

kacena85
1. apr 2012

@timona tak radsej nech ta kuk a uvidis ved na sone musi videt ci tam nieco ostalo nie???

timona
1. apr 2012

@kacena85 ja uz neviem, minule tam nic uz nevidel, ale neviem preco teda to spinenie stale..

sarka307
1. apr 2012

@daykaaa nič,teraz som veľa čítala,že už netreba čakať ani pol roka,ani tri mesiace,ale to preto aby sa telo zregenerovalo...ale jasné doktor vie!mne povedal,že dva,tri mesiace mám počkať a skúšať ďalej! 😉 ale podotýkam,že ja som otehotnela pre mňa v najhoršom období,v čase chrípok,takže to pravde podobne spôsobilo potrat v prvom trimestri,brala som aj antb,doki o tom vedel,lebo som bola nenormálne chorá,do 11tt bolo všetko ok,a zrazu,na prvom sone,nebilo už srdiečko!!! ☹((mala som aj knižku všetko☹ ale potom som chodila po alergologii,imunologia,pretože som bývala často chorá,takže to mi bolo na prvom mieste si dať zdravie do poriadku a nie čakať a zase o to prísť!!!3mes,pred plánovaným otehotnením som brala kyselina listovú a aj do 4.mes.tehotenstva a podarilo sa!!po 8,mes.od potratu som otehotnela a porodila krásne zdravé chlapčiatko 🙂 😵 😵 ale podotýkam,že aj počas tehu som brala 2x ANTB,nedalo sa inak! ☹ ale vyššom štádiu a bolo to ok🙂aj keď som do pôrodu veľmi trpla,či bude zdravé...a ako som porodila ubehli už tri roky a nebralasom Antb ani raz!!! 😉

svintekova
1. apr 2012

Ahojte. Tak a my začíname opat snažikovat po MA 😀 . No tentokrát som sa rozhodla,že popri snažilkovaní budem od zajtra navštevovat posilovnu a aj počas tehu ak nám to vyjde,pretože naposledy som nechala posilovnu posilovnou a pribrala som 6kg 😠 . Dočítala som sa tiež,že ked žena cvičí pred a počas tehotenstva lahšie sa jej zhadzujú kilečká- a ja by som chcela byt peknou maminou 😵 .

henrietad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kacena85
1. apr 2012

@henrietad dnes som 12-13 dpo,no zacinam spinit ale uplne minimum tak sa uvidi,ak do rana nepride budem testovat ;)

monika2712
1. apr 2012

@svintekova moja drzim palceky nech sa vam cim skor zadari! a posilka je dobry napad,budes fit a do zdraveho tela babatko rado pride 😉

henrietad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
henrietad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monika2712
1. apr 2012

@henrietad toto som nasla ked sa jedna pytala na jej lekarsku spravu.
Endometrium (sliznica maternice) je pravdepodobne tiež v poriadku – 7/2 mm znamená výšku oboch vrstiev sliznice (čiže jedna vrstva je 3,5 mm, čo stačí na otehotnenie)

monika2712
1. apr 2012

@henrietad a este toto o vyske sliznice:
Sliznica maternice sa vyšetruje v rámci hormonálneho profilu, keď ideálna je 10 mm v čase ovulácie, normálna je 8 - 12 mm. Laicky by sa zdalo, že čím vyššia, tým lepšie. Avšak ak je príliš vysoká, zvyčajne nebýva pre uhniezdenie kvalitná v dôsledku hormonálnej poruchy, ktorá rast stimuluje.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre