Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

tinasc
10. apr 2012

@lucianak tak to bude asi v poriadku... no dnes som mala náročný deň, aj ma pichalo aj bolelo podbruško, no pôjdem ja už do postele 🙂

sabaka
10. apr 2012

@kacena85 ja sa vytesujem druha ms dosla ako svajciarske hodinky, presne na 28 den 🙂 a vidim ze sa matern. stale este docistuje vyplavuju sa male zvysky noo radsej na to nejdem az tak kukat brr ach jaj ...inak, som 3dc.
a ty? tusim sme teraz narovnako s cyklom 🙂 som ta dobehla

svintekova
10. apr 2012

@sabaka ahoj,kedy začnete snažilkovat? My sme už začali-ale či z toho niečo bude-neviem 😒

kacena85
10. apr 2012

@sabaka juj tak super,telo je ok aj maternica,co viac chciey co?uz len snazilkovat,nooooo ja som tiez 3dc srandaaa ;) min dva cykly stopujem meranie,ale verim,ze budeme testovat obe cca tak 32-34 dc xi

kacena85
10. apr 2012

@svintekova preco mas pocit,ze nic z toho nebude?

zitaje
10. apr 2012

Caute zienky,
dnes som 6t a 4 dni po kyrete a stale nic, zacinam mat blby pocit.
Co este mozem robit okrem popijania alchemilky a mysieho chvosta, aby som konecne zacala menstruovat? ALebo len cakat?

sabaka
10. apr 2012

@kacena85 haha, ze 32-34 dc testujeme 🙂 no moze byt, nenahnevala by som sa na mrchu keby uz nedosla!
@svintekova ktovie, mozno je skepsa lepsia ako prilisne nadeje ale chapem ta
my zacneme skusat uz tento cyklus tiez sa na to neupinam ale verim vo vyvazenost prirody, budem sportovat, zdravo sa stravovat a verit ze to este raz klapne

svintekova
10. apr 2012

@kacena85 neviem kedy by som mala mat ovulku/kedy bola ovulka, ale všetko istíme 😵 - teda aspon sa snažíme.Ani neviem aký teraz budem mat dlhý cyklus.

svintekova
10. apr 2012

@sabaka aj ja pokračujem chodit do posilovne-ale s mierou. No uvidíme čo nám tento cyklus prinesie.

anuska30
11. apr 2012

ahojte.Dievcata, minuly tyzden streda-stvrtok som mala ovulku.Dnes som si robila tehot.test PEPINO.Bola tam len jedna ciarka.Myslite,ze to je skoro? Je tam napisane ,ze sa moze robit test uz 3 dni po oplodneni alebo 7 dni pred menstruaciou.Som z toho na prasky uz.Kyret som mala v oktobri 2011 a stale nic.Dnes som 25.den od menst. dakujem

p3tra11
11. apr 2012

@anuska30 ahoj Ani, pepino test ma az 25kovu citlivost, to znamena, ze ti tak skoro neukaze, mne ukazal aj napriek bludom popisanych na obale az dva tyzdne po vynechani... skus radsej nejaky s nizsou citlivostou a najskot na desiaty den od ovulky 🙂 drzim prsty 😉:ja som otehu az rok po kyrete...

kacena85
11. apr 2012

@zitaje vyskusaj cervene vinko bikaver,je silne

kacena85
11. apr 2012

@anuska30 aoj,presne, test ti neukaze mozno ani 10 tkovy nic alebo ducha az po vynechani ms,chapem,ze si nedockava,ja som testla na 29 dc a krasny duch, 30 dc nic a na 34 dosla ms,co ti poviem.
Este vyckaj,trpezlivost ruze prinasa,ja som mala kyret feb 2011 a rok som len na ms cakala,teraz sme snazili prvy cyus,tesim kedy ms skonci a snazilkujeme dalej
Viem presne ako ti je,je to na nervy,ja som tri cykly merala bt a teraz som povedala ze stacilo,musim si od toho oddychnut,uvolnit sa,nesilit to,nemyslet hned rano na teplomer,graf
Isto to vyjde,musime verit

kacena85
11. apr 2012

@svintekova no na to je naj merat bt,mohla si skusit aspon jeden cyklus,merala som tri,pred ovu nizsie teploty,po ovu vystup a drzia sa hore,ked poklesne dojde ms,pekne sa mi vsetko potvrdilo ovu medzi 14-17 dc tak som teplomer odlozila a isto to vyjde,neboooj musime verit

zitaje
11. apr 2012

@kacena85 ked mne alkohol posledne roky nechuti 😅 to by som sa musela ozaj premahat.

@anuska30 pre vlastne psychicke zdravie je lepsie testovat najskor v den (ne)ocakavnej menstruacie, hovorim z vlastnej skusenosti, lepsie vydrzat... vazne. 😉

usacek79
11. apr 2012
anuska30
11. apr 2012

@p3tra11 ja chodim na folikulometriu,ale teraz som skusala aj ovulacne testy. Na letaku je napisane,ze ovul.test je najlepsie robit z ranneho mocu,ale na nete som citala ze sa neodporuca robit z ranneho mocu.Poradite mi dievcata z vlastnych skusenosti? Inak,ked som si robila a co mi potvrdil lekar,tak mi to vyslo. Takze teraz uz len cakat ci pride mrcha.Dufam,ze nie uz

anuska30
11. apr 2012

@kacena85 dakujem za povzbudenie a dufam,ze sa nam to coskoro podari

anuska30
11. apr 2012

@p3tra11 dakujem,ale uz budem cakat az do menstruacie.Nejdem sa uz nervovat testami,lebo ma to potom ubija.Sice aj teraz,ale este stale nadej je do mrchy. Dufam,ze uz nepride.Ked mi test ukaze negativny,tak do mrchy som ako bez duse.

svintekova
11. apr 2012

@kacena85 no ak sa nam nezadari tak urcite zacnem merat. Teraz uz je neskoro. Drzim palce aby sa vam zadarili 😉

kacena85
11. apr 2012

@anuska30 ovu test je naj robit od cca 13-17 hod,min dve hodky nepit a neist cikat ;) drzim palce,isto to vyjde

kacena85
11. apr 2012

@zitaje ved nemusis celu flasu tak po veceroch 2 dcl cuckat

kacena85
11. apr 2012

@svintekova kolky dc si?

svintekova
11. apr 2012

@kacena85 dnes som 19 DC. Ale snazilkovali sme o 106 tak snad z toho nieco bude.

zitaje
11. apr 2012

@kacena85 ja nedam ani deci 😅
No ale neva, este mam vyse tyzdna cas, do 8tyzdnov, tak hadam sa nejak dockam...

kacena85
11. apr 2012

@svintekova tak super,isto sa zadari,treba verit pokial ms nedojde a drzim palce aby nedosla.ak predsa skus po ms merat,super si vies podla toho vsetko odsledovat

kacena85
11. apr 2012

@zitaje tak teda este pockaj a uvidis isto dojde,ta alchemilka je super a ja pijem zensky caj gynastan,tiez je bobry,dokonca mi ho bylinkarka odporucila,vit e,lanove mlete semiacka na podporu vajecnikov

lucianak
11. apr 2012

@kaculiatko88 Ano, proste to už teraz výjde a hotovka 🙂

lucianak
11. apr 2012

@kacena85 😀 dufik sa nepije, ale zapíja... sú to tbl., vlastne to je progesterón a beriem ho kvôli udržaniu drobca v brušku. Dneska som to napravila a mám ho už aj doma, ja trubkes.... heh

lucianak
11. apr 2012

@tinasc Ja som šla včera spať až okolo 23tej... dosť neskoro na mňa. Mňa dneska tiež asi 2x pichlo, ale beriem to s rezervou.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre