Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucianak
30. apr 2012

@kacena85 Neeeeeeee, to určite neeee... to nie je tak ako s ozajstnou poštou, že po neprevzatí vrátia späť odosielateľovi, pekne musia doručiť, až pokiaľ neprevezmeš zásielku

kacena85
30. apr 2012

@lucianak ok tak maju do toho 8-9 cas este ale viac uz netolerujem ;) juj baby v grafoch aj sabaka budu uz piatok sobotu testit ma to bude laaakat

tinasc
30. apr 2012

@lucianak ja netuším, aká je stupnica, či rozmedzie pre to NT, ale doki hovoril, že to 1,5 je v poriadku 🙂 hej som pár dní pred Tebou, oficiálny termín je 31.10. 😉 ale to nemusí tak byť, to by bolo dosť ideálne 🙂

sabaka
30. apr 2012

@bambi2 susedia bezne ponahanaju tak nanajvys macky, ale deti ?! ako pises, mozny psychopat 😕 dufam, ze uz sa citis lepsie.

bambi2
30. apr 2012

@sabaka ja som v pohode ale beha mi to po rozume furt lebo normalne zdravy dospely clovek a este aj s titulom Dr. toto neurobi... 😖 ze mal zly den. aj ja mam zle dni ale zato nemlatim deti co mi tu behaju... 😖 😠

joka
30. apr 2012

babule mozem vam sem vtrhnut? v stredu mi zistili MA a lekar mi kazal dnes prist, ze ma posle na kyretaz, ale ak by som zacal skorej krvacat, tak nemusim a mam prist na kontrolu az dokrvacam. je lepsie aj sa vycisti organizmus sam ako ist na kyretaz?

sabaka
30. apr 2012

@kacena85 noo ak bude co testit moja... priznaky veskere zadne, akurat trochu creamy hlieniku inak nic, takze nemyslim ze to klaplo. ale som zvedava na teba 🙂 si na 1.mieste poradovnika - uz len po tom dlhotanskom cakani na mrchu 😝

sabaka
30. apr 2012

@joka je mi luto....MA je sokujuca sprava. ano, spontanne krvacanie je jednoznacne lepsie - kyretaz je predsa len umely zasah do tela zeny a skryva v sebe viacere rizika. lepsie by ti vsak vedeli poradit tie z nas, ktore uz spontanny potrat zazili.

kaculiatko88
30. apr 2012

@lucianak nie ja nemusím zatiaľ. Ja mám iba zvýšenú kyselinu listovú a vitamín B - komplex.

kacena85
30. apr 2012

@sabaka aaaale sak ved je skoro a priznaky nemusia byt ziadne tak ziadne take recicky,ze to neklaplo,ved maj je nad,xi inak ja ziadne priznaky nemam tiez,akurat bolesti podbruska,popichavanie,hlien,nic ine a sak piatok sa uvidiiii ja si ece pockam na 8-9.5

sabaka
30. apr 2012

@kacena85 si zlata, kujeeem za ukludnenie! heej, ze "ja ziadne priznaky nemam ,akurat bolesti podbruska,popichavanie,hlien" - no vsak to su priznaky ako vysite, nie 😉 ale nepredbiehajme, nechame sa pekne prekvapit! ja velmi chcem aby to klaplo, len tomu az tak neverim 🙂 to je taka taktika, ze neverim a ak by to nahodou klaplo, tak sa o to viac tesim, vies

kacena85
30. apr 2012

@sabaka presne tak ani ja tomu tak nejak neverim pokial neuvidim ;) tak ty uz len 4 dni

svintekova
30. apr 2012

@joka ahoj a v kt. si bola týždni? ja som bola na konci 10tt a drobcovi prestalo bit srdiečko v 8tt. Ja som to nechala na prírodu.

bambi2
30. apr 2012

@joka to mi je luto ☹ ☹ ☹ urcite je lepsie pockat na krvacanie, telo sa vycisti pekne same. ono to pride urcite v blizkej dobe. ja to mam za sebou uz dvakrat a musim povedat, ze to zena lepsie psychicky znesie... nie je to zasah do organizmu, maternica sa vycisti tak ako treba- setrne. popripade si pockas na prvu mrchu nech sa este docisti a mozete ist hned na vec... neboj, o chvilu budes znovu tehulka!!!!! 🙂

usacek79
30. apr 2012

@joka ahojky, nuz je mi luto, ze mas dovod na tuto smutnu otazku, ale vacsina z nas ti asi jednoznacne odporuci nechat to na prirodu.. taka kacena85 kvoli zle urobenej kyretazi nedostala ms rok.. je to ovela riskantnejsie ist na kyret, ako potratit spontanne, hoci by ti lekari mozno balamutili mozgy opacnym nazorom.
podla svetovej zdravotnickej organizacie aj 4-6 tyzdnov by sa malo pockat na spontanny potrat, zvacsa vsak prichadza omnoho skor, cca 2 tyzdne..
ja mam za sebou kyretaz aj spontanny potrat, mozes si precitat moju skusenost a potom nasledne asi 10 stran diskusii o kyret verzus spontanny
https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/tehotna-po-potrate-bojim-sa/ niekde v polovici strany je moj dlhy prispevok a potom sa uz rozprudila debata 🙂

zitaje
30. apr 2012

@usacek79 ta tvoja story 😲 Ale teda klobuk dole, super si to zvladla.
@joka je lepsie pockat, ako sa s tym vysporiada telo - teda pockat kym potratis sama. Ale mne osobne bolo pri MA dost zle, nielen psychicky ale aj fyzicky. Ja som to nevydrzala, normalne fungovat, chodit do prace, starat sa o dve deti a cakat kedy potratim. Mozno keby som bola v inej zivotnej situacii.
Na kyret som isla s malou dusickou, a stale neviem, ci z toho nemam nejake nasledky.
Tazko poradit - bezny postup vies aky je, ale treba vediet, ze existuje aj tato druha alternativa.
Drzim palce, nech sa rozhodnes spravne.

joka
1. máj 2012

@svintekova som 8tt a minuly tyzden mi zistili, ze nebyje srdiecko

lucianak
1. máj 2012

@kacena85 Už budú testovať?? Noooo, tak to som zvedavá ako to dopadne... ale ty sa nedaj, je lepšie predísť sklamaniu, ak by náhodou, ale už už bude potešenie 🙂

lucianak
1. máj 2012

@tinasc Niekde som sa dočítala, že normálna hodnota je do 3, ale ak je nad 2,5 tak už posielajú na nejaké genetické vyšetrenia... Takže my tie hodnoty máme perfektos 🙂
Ja som vedela, že máš nejak ku koncu okt. termín, ale som ho tu nechcela písať, aby si sa nehnevala, ak by nááááhodou 😅 Ja som si myslela, že budeme pár dní hore- dole, teda skôr dole a termín sa mi posunie na neskôr, lebo ja som mala kedysi ovulku tak všelijako, ale podľa utz to sedí na chĺpok, až som nečakala, že to bude také tabuľkové 🙂

lucianak
1. máj 2012

@kaculiatko88 No, tak to je potom supiš, ale asi ani nebudeš, keď doteraz si si nemusela pichať... blahoželám 🙂

joka
1. máj 2012

dakujem za podporu, tak uz len cakat na ten okamych, lebo stale len trocha krvacam. jedna vyhoda je, ze mozem byt v klude doma. Vcera som skoncila v starej praci a dnes som mala natupit do novej, ale zatial mi novy zamestnavatel nepotvrdil den nastupu do prace.

bambi2
1. máj 2012

@joka ak sa ti da tak pockaj este tyzden, vycitis to nejako ked to pride. ja byt tebou, ja by som to nechala na prirodu ak mas tuto moznost, nie je nic lepsie na svete ako nechat telo KONAT!!!!!!

bambi2
1. máj 2012

@joka ak uz krvacas, uz sa to blizi, a to je dobre znamenie. zachvilu to urcite pride, mozno zacnu aj bolesti a budes vediet, ze je to tu. ak ti mozem poradit, mas doma nejake tabletky od bolesti?? ono je to totiz ako normalny porod. ja som pri prvom nemala take bolesti ako pri druhom. pri druhom to bolo hrozne, az 3 dafalgany zabrali. potom som si asi hodinku dve pospala a ako by sa nic nestalo... 🙂 da sa to prezit a uvidis, nebudes lutovat!!!!! 🙂

bambi2
1. máj 2012

@usacek79 ahoj moja... videla som, ze pomaly nakupujes... 😵 aj ja by som ked vidim tie krasne detske vecicky letne, tie satocky atd... dufam, ze sa mi vo vypredajoch nieco ujde... 😀

ja idem toho 10. maja na tu reflexnu masaz chodidiel.. uz sa nemozem dockat... a 8 idem k endokrinologicke. mrcha este stale nedorazila, tak dufam, ze sa jej uraci prist a coskoro!!! 🙂

svintekova
1. máj 2012

@joka ahoj moja. Ja som zacala krvacat v utorok a v stredu okolo 16 hod som mala pravidelne bolesti kazdych 10 min a o 18 kazdych 5 a o 20 hod kazde 3 min a o hodinu a pol som bola prvykrat na zachode. Ked zacnes silno krvacat utekaj na zachod. Ak ti mozem piradit nebud sama. Ja som tabletku od bolesti zobrala az na konci co som uz nezvladala bolest. Ja som to prezila tu s kockami v tejto teme myslim str. 517-518 . Drzim palce.

kacena85
1. máj 2012

@lucianak sme tam s par babami na rovnako,piatok bude 10 dpo,ja ked tak najskor 8-9.5,staaaale som dumala,co ten datum 9.5 znamena,stale mi to vrtalo v hlave,potom tuk tuk 9.5 sestra porodila chlapceka a malinky po par hod zomrel ;((( ze by znamenie?asi predsa vyckam do toho 9.5

lucianak
1. máj 2012

@kacena85 Čože? To som ani nevedela ☹ Sprav si test 8.5., bude to tvoj deň víťazstva, nie nad fašizmom... heh, to ma len tak teraz napadlo.

usacek79
1. máj 2012

@bambi2 no ja uz nakupujem od augusta, ked som este prve cakala 🙂 ono sa neda odolat hlavne na ebay, za tych par supov 😅
muz si sice mysli, ze som sibutna, ale tak co, potom budeme radi, ze uz budeme mat nakupene a nebude treba naraz tolko minat 😉 a uprimne povedane, niekedy mi to velmi velmi dviha naladu, normalne si vezmem niektore z tych malinkych dupaciek a si ich objimem - vtedy mam pocit, ze babo tu uz coskoro bude 😉
a to je inak aj dobre - si zhmotnovat priania a spravat sa, akoby to bola jasna vec, ze sa tak stane 😵

juj, uzi si tu masaz, bude sa ti urcite pacit 🙂
ty si este nedostala po potrate ms? nejako mi leti cas, mam pocit, ze to je uz vyse mesiaca, ci?

ja budem mat zrejme zajtra vsetky vysledky z krvi, co mi dala robit hematologicka, tam mi toho miliooooon vysetrovali, tak som zvedava! ale najma som zvedava, ako dopadnem v piatok na gynde, furt ma totiz tak cudne popichava v maternici, tak uz aj trochu obavy mam, ci sa mi tam nejaka neplecha nevytvorila 😖 ale hadam nie, cyklus je ako hodinky, tak verim, ze je vsetko OK 🙂 uz len jeden a pol mesiaca a PLODIIIIIME! 😵 😵 😵

poisonblu
1. máj 2012

@usacek79 od koho zvyknes na ebayi nakupovat? ze by som si aj ja nieco pekne kupila pre babo 😅

usacek79
1. máj 2012

@poisonblu juj ja nemam oblubeneho predajcu, nakupujem od barskoho 🙂 ja si skor len vzdy nahodim konkretnu poziadavku - napr. "velour trousers newborn" alebo "next romper" - proste nieco konkretne a potom vyberam podla ceny 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre