Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

bambi2
16. máj 2012

@kaculiatko88 ja som sa pri prvom potrate nevycistila dobre, teda az prvou mrchou vyslo vsetko von. az potom bola maternica cista. vlastne 4 tyzdne som nosila v sebe od potratu tiez zvysky a nic... ak by to nevyslo prvou mrchou, vtedy by ma na kyret poslal!! tak mi to aj povedal, ze ma posle ked sa telo nevycisti... ale ja mam taky dojem, ze na sk pozeraju iba na to, ze sa na tych kyretoch dobre zaraba! u nas nikomu o peniaze nejde! a keby tu bolo naozaj take nebezpecenstvo ako tvrdia sk dr. tak by to asi bezne nerobili.. ja som tiez kedysi verila dr. ale teraz, v dnesnej dobe je otazne lebo kazdy ta oklame ak moze na tebe zarobit...

lucianak
16. máj 2012

@kaculiatko88 Juuuuj, tak to ti nezávidím 😒 A budeš zvládať potom školu aj maličké? Mne stačilo škola a práca + samozrejme domácnosť. Domov z práce som chodila o 7 večer a potom len do kníh som bola ponorená až do noci. A manžela som zanedbávala. Tak som školu nechala tak, lebo to nebol život.
Na včerajšej poradni všetko super, pozrela aj drobčeka a je vporiadku. Urobila mi aj výter, lebo mám výtoky, ale snáď je to ok v tehu 🙂
Aj sa ma pýtala na pohyby, či už cítim, no neviem či sú to TIE pohyby, alebo zatiaľ peristaltika 😀

lucianak
16. máj 2012

@kaculiatko88 Juuuuj, tak to ti nezávidím 😒 Ale budeš zvládať potom školu aj maličké? Ja som mala prácu a školu + domácnosť a bolo toho až až. Domov z práce som chodila večer o 7, len som sa najedla a riešila príklady, chemické rovnice, učila sa ako pracuje vysoká pec... A manžela som zanedbávala ☹ To mi nestálo za to a na školu som sa vybodla.
Na včerajšej poradni všetko ok, pozrela aj maličké, je vporiadku. A robila mi aj výter, lebo som jej spomínala výtoky, ale to je asi v tehu normálne. Aj sa ma pýtala, či už cítim pohyby. Tak neviem, či to sú už TIE pohyby, alebo zatiaľ peristaltika 😀

lucianak
16. máj 2012

@chrustik1 Ahoooooj, tak pekne pokračujeme, to hej, teším sa tiež. Malinké určite rastie, lebo už aj nohavice viac tlačia a do tých, ktoré zo mňa padali už nemusím dávať opasok 🙂
Včera som bola na poradni, tak som opišala nejaký papierik, bolo to ok, aj z krvi, čo mi brali pred mesiacom, tak vraj všetko negatívne. Na tripple mám ísť v pondelok. Aj utz ma pozerala a že je to vporiadku.
Ale znepokojuje ma, že ráno, keď som sa postavila na váhu, tak som mala len 48kg aj trošička ☹ Nie je to málo? Dúfam, že bábo si berie všetko, čo potrebuje a že tripple výjdu dobre.
Ty ako pokračuješ? Tiež číselko stúpa pekne 😉

lucianak
16. máj 2012

@kaculiatko88 Juj, ja som ti to poslala 2x 🙂 Som myslela, že neposlalo správu, lebo mi tu vybehla nejaká chyba, tak som poslala eče raz...hihi

lucianak
16. máj 2012

@usacek79 Tak šup do party, ale pokiaľ dobre pamätám, tak už nebudete dlho čakať 😉

usacek79
16. máj 2012

@lucianak veru dobre pamatas 😉 este presne mesiac a pol nas deli od toho vitazneho "zasunu" 😀 veelice rada sa pripojim do vasej particky 😵

chrustik1
16. máj 2012

@lucianak jasné, že malinké rastie, je v úplnom poriadku aj bruško máš krásne, som pozerala albumík, no super. Ten papierik, to ti skúmala či v moči nemáš bielkoviny a neviem čo všetko, mm má doma tiež také papieriky ale jemu to neskúmajú kvôli tehu 😀 Super, že aj krv máš ok, ja mám málo železa ale to neva, pri Peťkovi mi síce začalo chýbať až neskôr ale neva, tabletky beriem, tak hádam sa doplní koľko treba. S váhou sa netráp, ja doteraz nemám ani pôvodnú váhu, spočiatku som schudla 3kg, doteraz som ich všetky nenabrala späť, stále mám dni, že mi je zle aj keď je ich už pomenej. Ani pri Peťkovi mi moc nechutilo, ty si tiež písala, že ti moc nechutí papať, tak to je isto aj tým. Buď rada, lebo keď ti potom začne priberanie budeš spomínať na tie krásne čísla na váhe 😀 Ja mám asi tripple ok, sestrička povedala, že výsledky cca o 2 týždne, tie ubehli v pondelok, vraj ak by boli zlé tak zavolá, zatiaľ nevolala, tak hádam je to ok. Aj tebe dopadnú dobre, to sa báť nemusíš, ak v rodine nemáte žiadne prípady s vývojovými vadami tak nad tým ani nerozmýšľaj, bude to ok 😉

lucianak
16. máj 2012

@usacek79 A my ťa tak veelice radi privítame, hehee

lucianak
16. máj 2012

@chrustik1 myslela som si, že to bude na bielkoviny v moči.
Len tá váha, vieš, ja som kedysi mala až 59kg počas strednej školy, potom som začala brať antikonc. a nejako som schudla na 50kg a teraz ešte menej? Našťastie v rodine nemáme žiadne anomálie, postihnutia, proste nič. Bratranci a sesternice, čo majú deti, tak všetko zdravé, len niektoré ako z divých vajec, ale to nerátam ako vadu 😀 Aj z manželovej strany je všetko tip top. Ale furt sa tým oháňam. Už si niekedy leziem sama na nervy s tým. Na tripple mi kázala prísť v pondelok, štvrtok alebo piatok bud. týž., tak hádam aspoň trošku priberiem. Lebo vččera u dr. oblečená v mikine, rifliach a obutá 49,8. V pondelok to musí byť aspoň o pol kila viac 😉

mata_ba
16. máj 2012

@usacek79 tak zase samozrejme,ze ked pride uz babo na svet,bude pre mna vsetkym a dam mu vsetku lasku...no pre mna uz bolo babo aj toto..ked som videla,ze predsa len najprv rastlo a menilo sa to v brusku...pre mna to bude moj anjelik..ale tesim sa uz na dalsieho...a dufam,ze do tretice to uz vyjde...

@kaculiatko88 nie,nedal mi nic..povedal,ze kedze je to take malinke,tak by nemali vzniknut problemy...a keby daco,dal mi papier,aby vedeli v nemocnici...

@bambi2 dufam..uz aj mamine sa snivalo,ze to vyslo von...

inak babulky,mam otazocku..teda dve..prva je,ze ma dnes brutal prehnalo a stale chodim cikat..myslite,ze to moze byt aj nejaky poslicek?lebo nie som si vedoma,ze by som zjedla nieco take "na prehnanie"...a druha otazka,myslite, ze mi neuskodi,ked si budem davat cervene vinko,skusim horucu sprchu a cajiky trebars ako zihlava,alchemilka?

kaculiatko88
16. máj 2012

@bambi2 tak na SK to tak funguje a hlavne v zdravotníctve. Tu lekári zarábajú na chorobách a nešťastí iných ľudí.

@lucianak tak by som chcela individuálne aspoň prvý rok. A myslím, že by som to akosi zvládnem. Tak pomôže mi sestra aj mamka. Za pokus to stojí.

@mata_ba tak držím palčeky, aby sa to čím skôr spustilo a mala si to za sebou. A myslím, že horúca vaňa v kombinácii s červeným vínom by to spustilo. Poznám baby, ktoré to robili keď chceli skôr mrchu. A citrón oddaľuje mrchu. A alchemilka ti neuškodí.

alenkam.
16. máj 2012

@mata_ba mna tak prehnalo pred tiez, to sa asi telo uz pripravuje... S cajikmi neporadim, ale sprchou ani vinom nic nepokazis...ak sa nezchnapes pod obraz samozrejme... 😉

mata_ba
16. máj 2012

@kaculiatko88 @alenkam. dakujem 🙂

kacena85
16. máj 2012

@alenkam. No to podbrusko,sem tam tocenie hlavy,nevolnost uz cca tri tyzdne,teraz najnovsie tie prsia a funim pri mini namahe

lucianak
16. máj 2012

@kacena85 Ideálne tehu príznaky 😉

kacena85
16. máj 2012

@usacek79 jooooj uz aby to bolo ze?to samotne snazenie tiez potesi

kacena85
16. máj 2012

@lucianak heh aj teba podbrusko na zaciatku pobolievalo??mna ked dlhsie chodim.no ja uz rifle neznesem ;))) som nafuknuta ako melon.ide ma porazit,vysadila som vsetko na alergiu a kychnem 100 x za den,fuuukam nos,dnes som bola u alergol.jedine co mozem je ten sprej qvixx alebo mar,joj neviem sa dockat piatku

lucianak
16. máj 2012

@kacena85 No niekedy ma až tak krčovito pobolievalo asi pol minuty a potom to prestalo. Ja už také obtiahnuté rifle tiež nemôžem, ale jedne mi boli veľké a tak teraz tieto môžem a hurá bez opaska 😀 Ja tiež kýcham asi tak 2-3x denne, ale aj to ma niekedy znepokojuje, lebo necem napínať bruško. Ak cítim, že na mňa ide kých, tak si čupnem 🙂 Ale ty by si robila podrepy asi celý deň, hi hi
A piatok tu bude raz dva... Ako inak pn-kuješ?

kacena85
16. máj 2012

@lucianak joj si ma upokojila,mna tie krce sem tam potrapia,ale ked lezim ci sedim v leharku tak je bobre,chytaju ma aj take zachvaty hladu chytaju pritom furt zmulam nieco, ale som ako stara zena,umyjem riad a som unavena,funim furt
Pnkujem v poho drahy ma aj dovcu tento tyzden juuuj tak hladka brusko,chcel posadit rajcinky,papriku,redkev,hrasok a take otras pocko je akurat,tak pozerame stare filmy,porobim si pomaly okolo kvetiniek, citam,a ty co porabas?

kaculiatko88
16. máj 2012

@kacena85 krásne typické príznaky tehulkovania. 🙂 🙂 Ja už nestíham za manželom v obchode. Ale teraz som sa trošku rozhýbala a niečo porobím. Dnes som mala na starosti najmenšie krstňa no des. Nevládala som ju držať na rukách a hojdať kým nezaspala. Takže dnes z učenia nič. A to chcem ešte dočítať knihu, na ktorú nemám veľa času.
Švagor v nedeľu na futbale zlomil členok, už je doma po operacii a to treba okolo neho horšie ako okolo malého chlapca. No des. Dnes maximálne unavená.
Včera večer som nemohla ani zaspať ako mi bolo zle na žalúdku. ☹ ☹

usacek79
16. máj 2012

@kacena85 no zas my aj teraz trenujeme poctivo 😉 my sme sa este nikdy "nesnazili", vzdy to bolo na prvy pokus 😵 takze tak nejako optimisticky v tuto skvelu statistiku verime aj teraz 😉 🙂
a inak - nerob fakt NIC fyzicky namahave, vsetko energiu potrebuje babo, uz to umyvanie riadu je na zvazenie.. vela spat, zdravo jest, vela pit a tesit sa 😵

bambi2
16. máj 2012

@mata_ba ja som tiez hnackovala pred potratom ale nebolo to az take vodove.. ale bolo to riedke proste. horuca sprcha alebo vana by mali tomu dopomoct. aj vinko ti neuskodi. alchemilku by som zacala pit az ked to bude z teba vonku... zihlavu tiez mozes, tym nic nepokazis. ak by si mohla, tak aj vela skorice, aloe vera alebo najlepsie by bolo si urobit petrzlenovu polievku alebo vela petrzlenovej vnatky jest. petrzlen vraj cisti maternicu a neodporuca sa v tehu. tak by si skusit mohla..

kacena85
16. máj 2012

@kaculiatko88 joj to ti verim,ved ja som mala dost ked bola u nas rocna neterka tri dni a ko,o 8 vecer som aj ja sla s nou spat,ja funim straasne,tiez drahy furt niekde uteka tak ho len ohlasujem,ze ma smolu,ja za nim letet nebudem

kacena85
16. máj 2012

@usacek79 hej drzim palce aby to vyslo aj teraz tak bez sileneho snazenia
No myslim,ze ten riad nikomu neuskodi,alebo ked vytiahnem pradlo z pracky,inak sedim lezim kuk tv,citam,lehnim na terase

anuska30
16. máj 2012

@kacena85 ahoj.no ja som mala dostat ms vcera,ale nic.urobila som si na obed test a druha ciarka bola bledsia.urobila som si aj dnes rano a tiez bola bleda.ja citim trosku prsia sem tam a tiez ma pobolieva v podbrusku a niekedy ked chodim tak vlavo hlavne,ale ked lezim tak je to ok.Dnes som bola na hcg tak som zvedava ako zajtra dopadne.Tebe uz je vidiet bit srdiecko ci este nie,alebo uz nejaku dutinku?Tesim sa,ale zaroven bojim.Mam inak take tmave vlasocnice v posve jemnucke,ale neni to vidiet.Vobec som to nemala na vlozke.Zistila som to pri umyvani.inak mam problem aj ked sedim.Uvidim ako to vsetko dopadne a ked bude vsetko ok a hlavne ked bude bit srdiecko,nakolko pri prvom MA nebilo,tak by som isla hned na pn,ale skor nechcem.Citim trosku napnute prsia,ale inak nejak nic.

kaculiatko88
16. máj 2012

@kacena85 no pri ročnej už neviem čo by som robila. Ja som mala mesačné doma. Naučila ju švagriná na rukách a pri cicke zaspávať a keď treba strážiť tak mi si nevieme rady. Tú staršiu zobrala svokra do práce. Inak by som bola už sivá. Podľa mňa ona svoje deti rozmaznáva a zároveň aj zanedbáva. Všetko dovolí. Ja mám iný názor na výchovu detí.

kacena85
16. máj 2012

@anuska30 aoj drzim palce isto bude vsetko ok,tak ako ma byt,mne bolo vidno pred 3 dnami 5 mm dutinku,pondelok mi opat brali hcg,do piatku mam cakat joj neviem sa dockat.ja som v case ms spinila,dr mi dal ascorutin,ja som tiez nic extra necitila,az tento tyzden ma zacali prsia boliet a svrbiet,nic nevladzem robit,krize bolia a zaspavam pomaly o 8 vecer,som sla hned na pn za to spinenie,dr,ze mam radsej lezat,oddychovat ja idem do prace hodinu busom otras

kacena85
16. máj 2012

@kaculiatko88 no to hej sak mesacna zaspi aj sama v postielke,ale sak nech si kazdy urobi ako chce

kaculiatko88
16. máj 2012

@kacena85 nemám šancu, žeby zaspala sama v postieľke. Už je zvyknutá zaspávať na rukách a pri hojdaní. Veď jasné nech si každý vychová deti ako chce. Ja som už švagrinej povedala, že tú staršiu nebudem strážiť bo nemám na ňu nervy. Čím je staršia tým horšie. Čurá na podlahu, robí bordel /jedlo nájdeš všade, nevie sa najesť za stolom/. A to má 2 a pol roka. A odpapuľuje ti jedna radosť. A keď jej niečo nedáš alebo neurobíš tak ako chce ona ti surovo povie, že vypadni, si hlúpa a pod.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre