Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

marsi28
19. máj 2009

Jane33, diky za odpoved. Tiez beriem duphaston, estrimax a zo spodu utrogestan na udrzanie a podporu tehotenstva. Som na PNke, takze prevazne lezim s nohami hore. Zajtra budem mudrejsia, idem do centra na konr.HCG. Mozno aj uzv. Dam vediet. Este raz dakujem, dava mi to pocit, ze este mam nejaku sancu a to teraz potrebujem 🙂 Aj ked na druhej strane môze byt ta nadej falosna, ale mne to nevadi, ja tuzim po dietatku.

narciska77
19. máj 2009

Marsi , držim palce, aby vsetko dobre dopadlo. ja som pri prvom tehu mala normalny menzes prvý mesiac,sice slabší ale bol (to som nevedela,že som tehu) 😉 .A teraz nedavno pri tehot. som mala tiež krv na toaletáku asi 2-3 dni ☹ .no a nakoniec som šla na čistenie 😒 .takže aj dobrý aj zlý príklad krvácania.Hlavne sa šetri a oddychuj,aby bolo všetko ok. 🙂 Držím palce strašne,strašne silno, všetko bude ok. 🙂

janulcek
20. máj 2009

No marsi28 tak držíme palce... 😉

marsi28
20. máj 2009

Ahoj zienky, takze som este tehulka 🙂 ! Mozno to nie je velmi ruzove ale aj tak som rada. Zatial mam brat dalej lieky na podporu a ako inak, len cakat. Vsetko je v Bozich rukach. Na kontrolu o tyzden. V centre mi brali iba krv, na uzv je vraj skoro, nebolo by este nic vidiet. Pa a dakujem vam za vasu podporu 😉

monika0001
20. máj 2009

http://monikamartincova.rajce.idnes.cz/4listkyII/

Pre všetky ženy na koníkovi!!!

trinitka87
20. máj 2009

baby len by som chcela vediet alebo poznat viacero nazorov,ze kedy, po akom dlhom case po kyrete ste sa zacali snazit o druhe tehu. viem ze vacsinu lekarov hovori min. 6 mesiacov....predsa len sa pytam aj na ine nazory..
diky za pomoc

janulcek
21. máj 2009

marsi28 strašne moc sa tešim...super,nech to dobre dopadne..Budem držat palce.. 🙂 🙂

narciska77
21. máj 2009

Trinitka prečitaj si to ,dodá Ti to určite veľa pozitívnej energie.Veľa báb uz ma v tej diskusii druhé bábo 🙂 https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

jane33
21. máj 2009

marsi 28: velmi drzim palce.Uvidis, tiez Ti to dobre dopadne 😉
trinitka87:mne povedali po kyretazi (po zamlk.potrate) 6 mesiacov. Ja som otehotnela za 2,5 😀 . Lekari ma sice nepochvalili, ale som v 25tt a vyzera to uz O.K. Zaujimave je, ze na izbe bola so mnou kocka, ktora prisla o babo v 25 tt, musela ho porodit a este potom jej robili aj kyretaz a tej lekar povedal, ze 3 mesiace.

trinitka87
21. máj 2009

diky baby

trinitka87
21. máj 2009

este nieco by ma zaujimalo, brali ste niektora na ten cas, / napr. 6 mes./ antikoncepciu aby ste neotehotneli skorej?? aj by som chcela, ale zase na druhej strane nechcem nieco unahlit. tak neviem. co vy na to??

bettynka222
21. máj 2009

trinitka HAK urcite nie. vela bab ma po vysadeni HAK problemy - napr. pomaly rast sliznice, zaspate vajecniky, malo progesteronu..a to samozrejme casto sposobuje potraty. ved je aj ina forma antikoncepcie, nie?

trinitka87
21. máj 2009

praveze som ani predtym nebrala HAK. akurat na zaciatku roka som dostala Lutenyl a v tehu Utrogestan,ale ani ten mi nepomohol. bohuzial

bettynka222
21. máj 2009

no ale nechces si to predsa v tele pokaslat uplne, nie? ved si najdi na nete odborne clanky. pockaj, pohladam ich a hodim ti link. pise sa tam o tom, ze aj pol roka po vysadeni HAK sa u zien vyskytuju zmeny na maternici (ja som mala zrazeniny a zle rastla...takze pre babatko nic dobre), dalej ze su z toho vysoke homocysteiny...co je tiez velmi zle. ved si pocitas 😀
ja som si to vsetko zistovala, lebo mi zistili trombofiliu po tych potratoch...ale myslim ze aj HAK k tomu prispela

bettynka222
21. máj 2009

toto som narychlo nasla. tie co som citala mam ulozene v inom pocitaci, ale myslim, ze aj tento clanok upozornuje na problemy v suvislosti HAK>

http://www.lekarenkarmel.sk/25-HA_VplyvNaPlod_J...

trinitka87
21. máj 2009

dakujem bettynka222, precitala som a zistila. a to som si myslela ze urobim dobre.neviem preco, ale ked su dve moznosti, vzdy si vyberiem tu horsiu ako napr. teraz

bettynka222
22. máj 2009

no ale hlavne ze si to zistila skor, ako si to zacala brat, nie? 😎 ci ty ju uz beries? ak ano, tak sa dohodni s dr. kedy najskor ju mozes vysadit a zacnete s inou ochranou. HAK je svinstvo...ja si to uz v zivote nedam...okrem toho, ze to robi zle samotnej zene a sposobuje to mnozstvo potratov, tak to je zle aj pre plod ak by to nahodou prezil....

trinitka87
22. máj 2009

nie, neberiem, dnes som bola u dr, a ani som sa nepytala uz. akurat mi kazal brat stale kys. listovu

emily
22. máj 2009

ahojte, ja som tu dávno nebola lebo som stále s malou vonku 😉 a nestíham sem
inak čakám na 2 mrchu tak som zvedava kedy dorazí a či vôbec dorazí lebo síce sme s manželom dávali pozor ale nikdy nie je to na 100% "prerušované" však?
je tu niektorá ktorej meškala druha MS i ked mne stále meška 😖

narciska77
22. máj 2009

🙂 Ja stále čakam ešte len na prvú ... 😉 A snád sa dočkam..... 🙂

jarka4982
22. máj 2009

Emily, ahoj,aj mne meskala druha mrska....

trinitka87
22. máj 2009

aj ja cakam,ale u mna je este skoro aby prisla

emily
22. máj 2009

ahoj Jarka a koľko ti meškala?

jarka4982
22. máj 2009

Emily,meskala mi dva tyzdne...uz mi aj vsetky priznaky vymizli a ona odrazu prisla 😀

emily
22. máj 2009

vážne 2 týždne 😕 tak ja dúfam že tak až nebudem čakať a brala si nejaku antikoncepciu? lebo ja nie a s manželom sme sexovali ale dávali sme si pozor, nechcela by som teraz hned otehotnieť, chcem počkať až po 3 mrche 😅

jarka4982
22. máj 2009

No tabletky neberiem ale pouzivali sme prezervativy...nechceli sme to rizkovat.

emily
23. máj 2009

no tak uvidíme ako dopadneme 🙂

jarka4982
23. máj 2009

Tak,drzim palce...

emily
23. máj 2009

jari ďakujem 😉

jarka4982
29. máj 2009

Emily,tak co?Mrska uz prisla???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre