Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucianak
29. máj 2012

@kacena85 Ešte, že tak, že sa našla. A ona býva sama, že sa tak pustila vonku?

lucianak
29. máj 2012

@chrustik1 Nooo, to hej, to by ozaj bodlo vedieť, pre koho sa nakupuje 🙂 Ja čo si pichám ten feaxík, tak vraj musí byť pôrod plánovaný. Sekciu zatiaľ nevylučujem, ale samozrejme by som radšej rodila prirodzene.

lucianak
29. máj 2012

@kacena85 Keď už sme tak spomínali tie naše babky... akurát mi volala mama, že je už dosť zle s ňou. Už ani nechce nič jesť a ani neotvorí oči. Asi sa blíži koniec ☹ A mamča je z toho mimo ☹

monika2712
29. máj 2012

@chrustik1 no hej pohmatom tak ze kde vystreluje bolest a skusala mi mackat take body okolo krizov a kostrce.. takze podla toho.. a keby to bol zapal sedacieho nervu tak by to vystrelovalo az do nohy, a to uz poznam tu bolest.. no neviem ako budem rodit ale snad dako odrodim.. ale mam aj podozrenie na cisarak kvoli velkosti krpateho.. osobne si myslim ze bude mat dobre 4kg, takze ten cisarak mozno bude jedine riesenie.. ale tak uvidime.. necham sa prekvapit. v 30tt mam druhy velky uzv tak uvidime aky bude odhad vahy. a hej v 18tt uz sme vedeli ze bude pipik, aj ked tiez som to este brala vtedy s rezervou, ze mozno sa dokina myli, ale na morfo v 20tt mi to doktor potvrdil.

nelynka
29. máj 2012

@lucianak to vazne pri pichani na riedenie krvi musi byt porod planovany??? 😲

lucianak
29. máj 2012

@nelynka To som usúdila len z toho, čo som čítala v téme trombofília v tehotenstve. Že fraxík sa má pichnúť najskôr, či najneskôr (teraz neviem presne) 12hod pred pôrodom. Takže si myslím, že asi jou.

nelynka
29. máj 2012

@lucianak aha..no to som zvedava ako to bude v reale..
potom podas info ako to dopadne u teba.. 🙂

lucianak
29. máj 2012

@nelynka Ok, ale až v novembri 😉 Zatiaľ som sa na to dokiny nepýtala, ešte je čas, ale určite sa raz opýtam, keď bude už vhodnejší čas

nelynka
29. máj 2012

@lucianak no ved jasne, ze je este cas...neboj, ja si na to pockam..ved je to info aj pre mna do buducna 😎

chrustik1
29. máj 2012

@lucianak ja som sa pri pôrode tiež strašne bránila cisaráku ale keď sa inak nedalo som rada, že to dopadlo tak ako to dopadlo. Uvidíš ako to dopadne nakoniec tebe..
@monika2712 neviem ako dobre vedia odhadnúť váhu dr. kam chodíš, no ja osobne s tým až také super skúsenosti nemám. Mne odhadovali mesiac pred pôrodom, že má cca viac ako 3kg, rodila som týždeň po termíne tak by podľa toho mal byť Peťko veeľký. Narodil sa s hmotnosťou 3180g a 49cm.. Susedke odhadli zas naopak tiež jej vraveli, že do 3,5kg ide normálne inak cisárskym. Pred pôrodom pozerali, váhu odhadovali tak na 3,5kg tak, že normálne, malý mal vyše 4kg, neviem či nie až vyše 4,5kg takže dotrhaná, on mal z toho pruh, no des.. Vraj to veeľmi záleží od toho aké pôrodné hmotnosti si mala ty a mm. My sme sa narodili drobci ja som mala presne 3kg, mm nemal ani tri ale on sa narodil o mesiac skôr, tak možno by mal čosi vyše troch.

monika2712
29. máj 2012

@chrustik1 no prave moj muz bol troska vacsi a isiel von cisarakom, svokra je utla aj nizsia, ale mimo toho ma muz teraz 193cm a 95kg, a ako maly bol miselinko, teda pomerne buclate dieta. ja som bola tak normal 3.5kg. doktor je odbornik, jeden z troch ci styroch v BA tusim na prenatalnu diagnostiku, ale ta vaha sa zrejme urcuje iba z tych ostatnych merani co som pochopila. takze uvidime, ked tam budem spytam sa ho ze ako velmi presny je ten odhad.

usacek79
29. máj 2012

@nelynka
@lucianak s fraxikom nemusi byt planovany, ani sa to celkom neda, ak sa babo rozhodne ist von bez planovania, ak ho tam tazko nejake nase plany udrzia 😀
ale lucianak ma pravdu, ze ak je planovany, tak posledna injekcia by mala byt minimalne 12 hodin pred nim pichnuta (ak je porod napr. planovany na 15.00h, tak injekcia najneskor o 7.00rano, nie neskor)
niekedy zvyknu pichnut pre istotu presny opak - na zahustenie krvi..
ale fraxiparin 0,3 je najslabsie (spolu s Clexane) co je na trhu, je to skor prevencia, ako liecba, takze netreba sa vobec bat, aj keby si si pichla a do hodiny nebodaj rodila 😉

prave dnes som bola u hematologicky a rozhodla sa, ze mi preventivne ten fraxiparine da, bez ohladu na mutaciu (mam "len" MTHFR heterozygot), ze to je po opakovanych potratoch v kazdom pripade dobra prevencia 🙂
takze recept bez datumu je v penazenke, ak boh da, o cca 6-7 tyzdnov si ako tehula pojdem do lekarne pre injekcie 😵

usacek79
29. máj 2012

@monika2712 juuuuj aka krasna fotka! toto je baba, ktoru som chcela vidiet uz davno - vysmiata, spokojna, nadherna 😵 a tie tyzdne, to je radost pozerat!
a musim dodat, ze ste vybrali kraaaaasne meno, jedno z najkrajsich podla mna 🙂

nelynka
29. máj 2012

@usacek79 dakujem za vysvetlenie 😉
a je super ze ti inejcie dala, predsalen za skusku nic nedas, mozno prave toto ti pomoze..
mne ani toto nezabralo..pichala som fragmin 2500 😒

monika2712
29. máj 2012

@usacek79 dakujem micik.. to potesi 😎 😎 no meno je po manzelovi.. po pravde.. ziadne krajsie slovensko meno sme nenasli, ja som vzdy chcela Jakuba, ale tych je teraz dako vela a muzovi sa az tak nepaci.. takze bude asi Danny junior.

usacek79
29. máj 2012

@nelynka a ty si mutant tiez..? 😒 asi to nebude len mthfr, ked ti dali fragmin, taku davku, ze 😖

no ja uz urobim barsco, ak by to malo pomoct, a hoci je to doste desna predstava denneho pichania pocas 9mesiacov, aj tak idem ochotne do toho 🙂
inak mam vsetky vysledky uuuplne skvele a teda riesili mi vsetko, od stitnej zlazy, cez celiakiu, antifosfolipid., homocystein atd atd atd - nikde nic.. len ta mthfr heteracka, no som zvedava, ci sa do tretice podari donosit 😅

lucianak
29. máj 2012

@usacek79 Uvidím ako to bude prebiehať u mňa. November je zatiaľ ako tak ďaleko. Ale ak sa drobec rozhodne ísť von, tak žiadna injekcia mu v tom nezabráni 🙂

usacek79
29. máj 2012

@monika2712 Jakub je tiez pekne meno, ale fakt ich je dost (Samkov, Kubov, Maxov atd..) aj ked ja nie som fanusik mena po rodicoch, ale pri takomto peknom som ochotna to akceptovat 😀 😀

monika2712
29. máj 2012

@usacek79 no ved to.. ale hlavne moj drahy fakt neschvalil absolutne nic okrem toho svojho mena.. tiez nemusim aby sa syn volal po otcovi, ale tak prezijem.. aspon ze ma take pekne meno 😀

lucianak
29. máj 2012

@monika2712 Aj mne sa toto meno páči najviac zo všetkých, teda pre chlapca. A ak by to aj bol náhodou chlapec, tak žiadny Danko, ale Daniel alebo Dany 🙂

usacek79
29. máj 2012

@lucianak ty si tiez fraxiparine..? ale ty mas tusim tiez cosi vaznejsie, ako mthfr, ci? 🙂 ale teda tvoj 18tt je krasny tiez 😵 takze hadam vsetka ta prevencia pomohla 😉

ale aj Danko je pekne, velmi mile 😵

monika2712
29. máj 2012

@lucianak no aj muza volaju Danny.. a svokrovci ho obcas volaju Dado a to sa mi teda absolutne nepaci a neviem kde na to prisli. brrr..

lucianak
29. máj 2012

@usacek79 Jasné, preventívne už od 8.decembra... Ja tam mám nejaké mutácie asi 2, či 3, ale ani neviem presne aké. Proste som mutant, ale vďaka fraxíku sa drobec drží pekne 🙂

usacek79
29. máj 2012

@monika2712 no ked das prikaz Danielovi, ze ma umyt riad, tak sa budu bit, ktory to urobi 😀 😀
aj moj muz Marek chcel Mareka, ale teda taku nehrali, tak som to ukecala na Marka 😉 aj vlk cely, aj ovca syta 😀

lucianak
29. máj 2012

@monika2712 Tak to hej, ako keby mali plný nos a nevedeli povedať pekné N 😀

monika2712
29. máj 2012

@usacek79 no poviem ti kto urobi riad ! umyvacka alebo Monika 😀 😀 drahy neznasa umyvanie riadu a uz vobec prikazy ako take do domacich prac! takze mam asi smolu 😀

nelynka
29. máj 2012

@usacek79 hej hej ja som tiez MTHFR (ale ci homo alebo hetero si nemapemat a nechce sa mi papiere kukat)
ale tiez mi ho dala len preventivne, ci nahodou nezaberie..
ono sa to tak vola ze fragmin 2500 IU ale v skutocnosti ho je len 0,2 v jednej injekcii..

tak uvidime..
z genetiky plodu po potrate sa zistili nejake zmutovane dva geny, tak nam doporucili cytogenetiku tak ideme 18.6. tam..tak som zvedava ci nam nieco najdu..
aj ked genetiku mame robenu 4roky dozadu a tam nic nebolo...
ale tak nech urobia este raz, sak neplatim za to a co ked nahodou maju inu metodu a nieco predsalen najdu..

usacek79
29. máj 2012

@nelynka ahaa, tak to je slabucky tiez, ja som z toho 2500 mala pocit, ze to bude 2,5..
zaujimave, ze pred 4 rokmi nic nezistili, ved geneticke mutacie sa nemenia cely zivot.. 😒 asi to bude nieco ine, mozno ten homocystein, co suvisi s beta fibrinogenom, ale teda som z toho jelen 😖
si potratila uz viackrat..?

nelynka
29. máj 2012

@usacek79 ved toto, ale tak uvidime..mozno ze prave toto tam nevysetrovali alebo ja neviem..sak uvidime..ono mozno nam nezistia nic a to ze plod mal geneticku vadu bude len nahoda, nic viac..

homocystein mam zvyseny, nie vysoky..a moja hematologicka sa vyjadrila ze takto zvyseny nemoze sposobovat potraty ze sa s tym este nestretla, ale aj napriek tomu mi dala tie injekcie, ze co ked predsa.. a vidis..aj tak nepomohli a ja som im tak verila..ze to bude OK..

potratila som celkovo od 2007 roku uz 4x z toho 2x prirodzene a 2x po IVF/KET...
a jedno IVF nebolo uspesne vobec, tam sa nechytilo vajko ziadne a niektory lekari to beru tiez ako potrat... 😒

usacek79
29. máj 2012

@nelynka ech, no to su smutne udaje 😒 a reprodukcnu imunologiu si riesila? su tu baby @eviq a @kajuska09 , ktore tiez viacnasobne potratili a teda vedia dobre poradit, kedze absolvovali uz ozaj vsetko na planete 🙂
viem, ze odporucaju toto pracovisko http://www.fnplzen.cz/ulcovagallova/

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre