Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

beaska
6. nov 2009

Tiez som prekonala tento zakrok v auguste, babo malo 6 t. ked zomrelo. Menstruaciu som dostala mesiac po zakroku .Po zakroku som nemala ziadne bolesti , len ma bolelo, aj boli srdiecko. Hned po mesiaci sme sa zacali snazit o babetko, no zatial nic. Neviem ci je to normalne , no tyzden pred menstruaciou zacnem spinit a to cely tyzden, este som nebola u lekara , moc sa mi k nemu nechce 😝 .

lucinka13
6. nov 2009

lesinka,
ja som mala krčovité bolesti v 10 minutových intervaloch,potom v 5 min. intervaloch. Boli to kontrakcie, maternica sa snažila vypudiť to čo tam ostalo. To sa nedalo vydržať . Mne to zistili na sone, ak máš sono OK, tak ty budeš v poriadku. Po druhom čistení ma už nič nebolelo.
Držkaj sa

jamian
6. nov 2009

ahojte dievčence.na začiatok chcem sa podakovat,kto vymyslel takuto diskusiu.a dakujem aj vám že sem píšete,a tym možno aj inym davate jaku-taku nadej..a samozrejme pocit....že nie sme jediné ktorym sa stane niečo takehrozné ako je potrat.ja som potratila teraz v nedelu.a poviem vám že moje pocity su velmi zmiešane.poviem si ,že bolo to sice na začiatku a potratila som spontanne.nemuseli mi robit ani vyčistenie.v podstate som sa vyčistila sama,ale aj tak stratila som niečo čo bolo už v mojom tele.silu,energiu a nadej mi dodava moja dcerka a môj manžel.stale dakujem manželovi za to ako sa o mna staral,ked mi doktor daval ešte jaku taku nadej,že plod tam zostane.ale bohužial v nedelu bol tomu koniec.nečitala som všety prispevky a preto sa chcem spytat čo si myslite za aký čas by sme mohli pokračovat nooooooo v robení babetka.to robení mi tam nejak nepasuje...ale chapeme sa.včera som sa prestala čistit..a myslim že teraz je všetko v poriadku.ale neviem asi snad nejaky ten čas by sme mali počkat.vopred dakujem za radu.

lubkabb
6. nov 2009

jamian, názory doktorov sa na toto rôznia. Závisí to aj od týždňa, v ktorom si bola. Ale píšeš, že na začiatku. No ja som potratila v 7-8tt a museli mi robiť kyretáž. Dr. mi kázal: 2 týždne žiadny sex a potom nechať prebehnúť aspoň 3 cykly. Ale viem, že baby, koté nepotrebovali kyret mali snaženie povolené aj skôr. Asi po prvom cykly.

jamian
6. nov 2009

no ja som bola 4 tt.a hned som potom dostala menzes.začala som krvácat vo štvrtok...a mala som tabletky na zastavenie krvacania.ale ako som potratila som prestala uživat tab.a hned nato som dostala riadny spominany menzes

lubkabb
6. nov 2009

opýtaj sa svojho dr., ale ja by som na tvojom mieste aspoň 1 cyklus počkala. Ale to je individuálne. Keď sa cítiš v poriadku, tak môžte skôr.

beaska
6. nov 2009

Ja som potratila v 6 tt, a museli mi tiez robit kyret, doktor mi povedal ze mam pockat na robenie babetka aspon 3 mesiace, no kamaratka robi v nemocnici u novorodencoch a hovorila ze kyretom to ako keby pohnoja takze by sa malo hned po 1 menstruacii. No mne sa nepodarilo tak neviem. 😒

janirea
7. nov 2009

ahojte,,,uz som nasla aj ja tuto temu,,,,a tiez ku vam patrim
o mimi sme prisli v septembri,,,,,no a prave mam uz konecne prvu mrchu,,,prisla po 38 dnoch,,,asi fakt najdlhsi "cyklus" v mojom zivote
,,,k tomu dalsiemu snazilkovaniu tolko, ze hned po mrche idem ku dokyne na kontrolu a budem sa jej aj na toto pytat,,,tak vam dam vediet, ze aky dalsi nazor bude,,,,,,/ja som bola tiez v 6tt a absolvovala som aj kyret

velvet26
7. nov 2009

ahojte baby, pojdete aj na nejake extra vysetrenia, t.j. endokrinologia, hematologia, imunologia? posle vas vas gynekolog..moj nie, ako som pisala, ze po prvom raze sa to neriesi, no pride mi to hrozne nefer voci mne, ved uz to nikdy nechcem zazit a chcela by som vediet, ci som uplne v poriadku, pripadne ci niekde nie je problem.. ☹

lucinka13
7. nov 2009

velvet26,
mna tiež po prvom potrate nikde neposlali, ani sa tým nezaoberali. Až po druhom som absolvovala kadejaké vyšetrenia a aj tie som si musela vydupať.
Je to smutné, mna práve ten prvý potrat zobral omnoho viac, ako ten druhý.
Držím palce, aby som už nabudúce vyšlo 😵

velvet26
7. nov 2009

lucinka, to je hrozne, a co ti potom zisitili? kde vsade si bola, na akych vysetreniach.
ja pojdem v pondelok na endokrinologiu, dr. na internom mi to odporucila a skusim potom este s mojou obvodackou sa porozpravat a skusim ju uprosit, ci by ma mohla poslat aj na tu hematologiu a imunologiu..no neviem, ci ma posle, ale skusim preto urobit vsetko, aby ma tam poslala..

lucinka13
7. nov 2009

Velvet,
ja som bola na endokrinologii, genetike, hematologie, imunologii, hormonálny profil, infektologia.
Mne zistili na hematologii, mutaciu heterozygot, teraz si denne pichám fraxiparin a zatiaľ sa držíme. Tie potraty som mala v 1 trimestri
Inak tam kde ma nechcela poslať gynekologička, tak som zašla do súkromného centra a tam mi urobili imuno, či netvorím protilátky proti spermiam, trobloflastu, placente. A platila som len za odber krvy.

velvet26
7. nov 2009

lucinka,dakujem za odpoved..
uvidim ako dopadnem bud. tyzden a ak by mi nechceli urobit tie vysetrenia, asi zavolam do centra procare v blave, ci by mi ich tam urobili, tam sme boli aj na preventivke z prace..

m.a.y.a.
7. nov 2009

ahojte babenky, nakukla som do temicky lebo sa ma taktiez tyka, my sme prisli o baby v sept. cca 8-1Ott robili mi kyret a dokina mi povedala ze mam cakat pol roka a potom sa mozeme zacat snazit ale my sme si povedali ze sme uz fit ci uz psychicky alebo fyzicky tak zacneme uz v januari, kupila som si vitaminy a asi este kupim femibion mesiac pred snazilkovanim ))) myslite si je to okej 4cykli od kyretu??

velvet26
7. nov 2009

ahoj maya, podla mna v pohode su 4 mesiace,my by sme chceli zacat uz po 3 mesiacoch..
mne povedal dr. ze sa mozme snazit hned po prvej menstruacii, ze nie je dovod preco cakat, sestricka mi povedala po zakroku, ze po 2 az 3 mesiacoch je to uz mozne, ze potom sa zvykne rychlo zadarit..
drzim ti moc palceky..inak zacnes brat ten femibion 800? ja si ho planujem kupit tiez..a este ake ine vitaminy beries? bola si aj po kyrete na nejakych vysetreniach?

m.a.y.a.
7. nov 2009

ahoj velvet: my si tiez myslime ze 4mesiace je v pohode cas a dufam ze sa zadari na prvy sup ako aj v juli 🙂
ziadne vysetrenia som nemala po kyrete lebo to bolo prve tehu a vtedy ze vraj nic nerobia, ale na kontrole som bola u svojej gyn a vsetko som mala ok aj krvne testy v pohode este v nemoc. ked som bola.
noo citala som o femibione na nete a ano kupim si tu 8OO na zaciatok, teraz berem calibrum baby plan ale na december uz femib. je sice dost drahy ale dufam ze pomoze a dojeme do ciela 🙂
aj tebe drzim palceky a dufam ze vsetky baby snazilky budeme uz stastne mamicky 🙂

janirea
7. nov 2009

ahojte,,,aj ja uz mam femibion 800,,,a pustila som sa do neho od prvej mrchy od zakroku,,,

dominiikkaa
8. nov 2009

ahojte som medzi vami po prvy krat. mam ten isty problem som 18 tyzdni tehotenstva a vcera mi zistili na 4Dultrazvuku ze nase prve babetko nieje v poriadku ze musim absolvovat kyretaz sme s toho zdrveny a neviem co ma caka to je na tom najhorsie ale dufam ze to zvladneme 🙂

velvet26
8. nov 2009

ahoj dominiikaa,
ja som tak dufala, ze do tejto smutnej temy uz ziadna holka nepribudne..
velmi ma to mrzi, ze sa ti to stalo, hm...obzvlast, ze si uz vo vyssom tt.. ☹ naozaj sa uz nic neda robit..? este nejake vysetrenie dalsie ti neodporucili, rovno kyretaz...??
drzim ti moc palce, budem na teba mysliet, ozvi sa nam ako si dopadla..

dominiikkaa
8. nov 2009

nie neda je to zavazna anomalia ktora to babetko znici, rastie mu tam nieco co mu nedovoli pokracovat a uz teraz je to dost velke, a brani mu to v odtoku mocu tak sa mu tam hromadi a nejde von do plodovej vody a nevieme stym nic urobyt je to strasny pocit ked mu nevies pomoct. a doktor mi povedal ze ma nadopuju liekmi a ja to porodim sama, lebo som vo vyssom stadiu tt tak mam s toho trosku strach neviem si to predstavit ako to bude prebiehat a co bude potom............ ale s manzelom to chceme potom opet skusit. nevedela som ze je nas az tolko kym som neprisla sem a to tu urcite tu niesme vsetky.

velvet26
8. nov 2009

domiinikkaa, to je strasne, velmi mi je to luto.. 😔 nechapem, ako sa nieco taketo musi stat.. ☹ ☹
to malo byt vase prve babatko..?
mas pravdu, urcite tu nie sme vsetky, no tato tema je dobra v tom, ze pomoze pisat si tu v nej, aj ked je to velmi smutne, co zivot prinasa.
kedy ides do nemocnice, budem na teba mysliet, drz sa..

dominiikkaa
8. nov 2009

ano je to nase prve po roku snazenia, nuz a nevislo to v utorok idem ku mojej gyn. a ona rozhodne co bude somnou ja sa este ozvem ako som dopadla 😉

velvet26
8. nov 2009

dominiikkaa, je to tazke, hlavne ked ste sa dlhsie snazili, budem na teba mysliet..
nam sa podarilo na prvy krat, a tiez to dopadlo zle.. ☹ no verim, ze na druhykrat nam to vyjde vsetkym co sme tu..
drz sa..

cukruska1920
8. nov 2009

Ahojte... ja som si kyret zazila uz dvakrat... prvykrat som prisla o babenko v oktobri 2008 a druhykrat teraz v auguste...je to strasne ale stale verim ze raz sa miminka dockam aj ja ☹

janirea
8. nov 2009

ahojte,,,,
dominika, drzim palce a rychle zotavenie

nam sa tiez podarilo na prvy raz a nedopadlo to dobre,,,,dufam,ze uz sa to ziadnej z nas nezopakuje

velvet26
8. nov 2009

baby, presne tak uz sa nam to nestane...musime byt optimisticke.. 😉

cukruska, spytam sa, aj ti robili potom vysetrenia po druhom raze, nezistili ti nic...?
janirea a tebe?

cukruska1920
8. nov 2009

velvet...po prvom potrate sa vysetrenia nerobia... az po druhom..takze tie vysetrenia ma cakaju teraz...na prve idem zajtra

velvet26
8. nov 2009

ved to, ja si ich skusim nejako povybavovat uz teraz, aspon co sa bude dat..
ako keby to tym lekarom nebolo jedno, ci je to prvy alebo druhykrat..tak ma to vytaca..
a na ake vysetrenie ides zajtra...?

cukruska1920
8. nov 2009

velvet...moja mamina je zdravotna sestra tak nieco som si dala vysetrit uz po prvom potrate ale gynekolog robi take hlbsie vysetrenia tak tie su lepsie... ono po prvom potrate sa to nerobi lebo to beru tak ze to mohla byt len ,,nahoda" ale ked sa to zopakuje tak to uz sa za nahodu nepovazuje... zajtra idem len na sono a na stery, doktor napise zoznam naco vsetko treba vziat krv a potom sa dohodneme na dalsom vysetreni

velvet26
8. nov 2009

cukruska, ved to, aj mne povedal, ze to bola len nahoda, ze mozno chyba pri deleni buniek alebo virus..bola som aj na zaciatku chora a aj v tom tyzdni, ked sa to asi stalo..
no mne take vyjadrenie nestaci...chcem zistit co najviac, aj ked by som samozrejme najradsej zistila, ze som uplne v poriadku.. 😉
no krv co sa tyka vysetreni, co mi robili tak mam ok, boli to vysetrenia na hematologii, no nie tie hlbkove, co sa robia po potrate..takze, chcela by som na to hematologicke urcite ist..
mna caka vlastne kontrola po zakroku az za dva tt. no pojdem uz tuto stredu aj na tu nasledujucu, chcem si dat ukoncit pn a ist do prace..
tak ti drzim palce zajtra a napis potom, co ti dr. povedal, co treba vsetko vysetrit..
dakujem papa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre