Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

micicka
9. nov 2009

tak velvet, toto som si aj ja povedala,a le to sa jednoducho nedá alebo ja to neviem 😠 nervačím sa, rozčulujú ma ľudia. ale aspoň trošku "salámujem" a snažím sa postupne nenervačiť a jedným uchom dnu a druhým von. chcelo by to druhú prácu, ale teraz keď chcem byť tehu, tak by to asi nebolo vhodné. takže kľud, pokoj a pohoda

micicka
9. nov 2009

cukruš veď a nie je to výroba? veď treba zabezpečiť materiál, zariadenie na spracovanie, ľudí, vhodné prostredie a tak 😀 to ja len tak trošku na odľahčenie.
tak to by sme mohli byť už tri na začiatok roka....

cukruska1920
9. nov 2009

mici..no len kedy sa podari je este otazne 😒

velvet26
9. nov 2009

jasne baby, v januari sa nam zadari...urcite...tak som si hovorila, ze v auguste aj tak bolo a teraz to isti januar...pripadne februar... 😉

micicka
9. nov 2009

babule necham vas, idem sa konečne pritúliť k mojej polovičke, veď dnes tu len ťukám a ťukám.

velvet26
9. nov 2009

micicka.. 😀 😉

cukruska1920
9. nov 2009

mici...a odteraz budes len trtkat a trtkat 😀

micicka
9. nov 2009

😀
a tuším máme aj trošku lepšiu náladičku, tak čafte 😎

micicka
9. nov 2009

cukruš, tak tak, len trtkať a trtkať (my prasata) ja až za týždeň. teraz mám veľmo očakávanu mrchu

cukruska1920
9. nov 2009

idem aj ja do postele...ale slusne spinkat 🙂

janirea
9. nov 2009

ahojte,,,ste sa rozpisali,,,,ale to je fajn,,,,aj mne je lepsie, ked vidim takychto smajlikov 🙂 ,,,ako takychto ☹

,,,takze baby, uz len 🙂 🙂 ,,,,a pravdepodobne sa aj ja pridam v tom januari,,,teda podla toho ako sa dokyna na kontrole vyjadri,,,alebo zacneme "s vyrobou" pod vianocnym stromcekom 😀

,,,,ale idem uz aj ja k mojmiu muzickovi, tak dobruu noc

micicka
9. nov 2009

no pod vianočným stromčekom, tak to nie je zlý nápad 🙂 a teraz už naozaj dobrú noc

lu.lu.
9. nov 2009

ahojte,mozem sa k vam pridat?
pred 2 hodinami som sa vratila z nemocnice-robili mi kyret po missed abort,prave by som mala zacinat 11tt ☹
zijem v anglicku a tu mi dali navyber,ze mozem pocka, ci to samo "nevyjde".ale uz toho bolo na mna dost, tak som zvolila zakrok....inak dakujem velvet a cukruske(videla som vas tu),za vase rady 🙂
citim sa divne a v hlave mam milion myslienok...ked sa mi trochu usporiadaju a spamatam sa zo vsetkeho, zacnem sa vypytovat(ak vam to nevadi) 😉
len tak na okraj, ja som uzivala HAK 5 rokv pred otehotnenim a hned ako som vysadila, som na prvy sup otehotnela, tak mi vrta v hlave, ci tie hormony nemali nejaky vplyv..... 😒
ja som totiz uz od siesteho tyzdna spinila, mozno mam problem s hormonmi, pocula som vela dobrych veci o Femigarde- asi ho zacnem uzivat na zharmonizovanie mojho rozhadzaneho reprodukcneho systemu...a od zajtra sa nalievam alchemilkovym cajom 🙂 a hlavne budempozitivne mysliet, lebo prakticky odkedy som zistila, ze som tehotna, boli nejake troubles...
som sa rozpisala, asi preto, ze som mala v nemocke po prebudeni kavu a akosi zacala ucinkovat 😉

tak, tak......len chcem este povedat, ze napriek tomu, ze je toto cele anonymne, funguje to ako dobra terapia na ubolenu dusu, asi plati, ze bolest podelena, je bolest polovicna...alebo tak nejak sa to hovori..
tak dobru nocku vsetkym..papa

micicka
10. nov 2009

ahoj lu.lu, jansé že sa môžeš pridať 🙂 kľudne sa začni pýtať, ak budeme vedieť odpovieme a poradíme.
alchemilkový čajík a pozitívne myslenie sú teraz určite veľmi dôležité a určite pomôžu a pomôžeme aj my 😉

janirea
10. nov 2009

ahojte,,,,
ahoj lu.lu

,,ja uzivam este aj Femi kvapky od Valoviča,,,,aj tie obsahuju alchemilku a mozu sa uzivat pocas celeho cyklu,,,su dobre na cinnost vajecnikov,,,,
http://www.prirodnekvapky.sk/kvapky/p/10/j-v-kv...
kuknite

velvet26
10. nov 2009

ahoj lu.lu...
moja, tak uz to mas za sebou? chvalabohu, ze ta zobrali, ako sa citis, dufam ze ok..ak budes mat akekolvek otazky jasne napis nam sem, poradime, co budeme vediet...teraz pekne oddychuj, aby si bola co najrychlejsie v poriadku....ozaj, kedy mas ist na kontrolu?
inak, tou antikoncepciou to nemuselo byt, moja kolegyna vysadila, tiez hned otehotnela a maly je zdravy, tak si to nepripustaj, nabuduce to urcite vyjde.. 😉

velvet26
10. nov 2009

baby, nedalo mi to, skusila som zavolat priamo do nemocnice v meste kde byvam na hematologiu, vysvetlila som im, co sa mi stalo prvy MA a neochota gynekologa to riesit, kedze to bolo prvy krat, sestricka sa radila s lekarkou a povedala, ze oni mi to hematologicke na trombofilne stavy urobia, hned ma aj objednala na 25.11...mam prist len s kartou od obvodnej...tak nedajte sa aj vy odradit a skuste si zavolat do vasej nemocnice na hematologicke, ja som nasla kontakt na internete a som rada, ze ma zoberu..ved musime predsa zistit co najviac, co sa da...

micicka
10. nov 2009

Ahoj velvet, ty si aká šikovná. No ja ešte stále uvažujem, či budem behať po tých doktoroch, stále si myslím, že to bol len nejaký omyl a všetko je u mňa v poriadku. tak neviem, som na vážkach. a z akého si mesta, ak to nie je tajomstvo?

velvet26
10. nov 2009

ahoj micicka, napisala som ti do ip, odkial som..nie je to tajne samozrejme,no nebola by som rada,keby ma tu niekto spoznal, nie je to take velke mesto...
inak, aj ja si myslim, ze sa jednalo len o omyl, chyba pri deleni buniek alebo ten virus, no chcem mat uplnu istotu baby, ja som taka, ze ja si idem za svojim, vytycim si ciel a snazim sa ho dosiahnut a toto je take osobne a bolestive, ze proste potrebujem vediet, ze je vsetko v poriadku, ked to budem mat na papieri, tak budem o to spokojnejsia..este pri druhom tehu dokopem gyndosa k tomu, aby mi dal ten duphaston... 😉
tak mici, je to na tebe, no podla mna, nic za to nedas,ked si to obehnes..ja sa inak tiez citim ok,nikdy som nebyvala vaznejsie chora, nic ziadne problemy, ani nikto v rodine...no tak ma serie ten pristup, ze po prvom raze sa nic neriesi, ze som si povedala, ze mna len tak neodpinka, a obehnem si tych lekarov, stoj co stoj, uz nikdy to nechcem znova zazit, tak uz len kvoli tomu.. 😉

micicka
10. nov 2009

pisla som aj ja IP.

inak ja ta obdivujem aka si, ako si pobehas doktorov, vybavis. kolobuk dolu 😉

mne sa len zase nechce niekomu od zaciatku rozpravat, čo sa stalo, ešte stále to nejde bez emócií. ale ja niečo vymyslím, uvidím, dám vedieť keď sa k tomu dotlačím 🙂

velvet26
10. nov 2009

ved to mici, tie emocie su aj u mna...aj u tej endokrinologicky som mala slzicky, aj v lekarni, ked som si kupovala vitaminy, no dnes este slzicky neboli, tak budu asi az vecer...no bez nich to nejde, je to prirodzene a ten smutok musime dat von, keby sme ho nechali v sebe, tak by nam to len mohlo ublizit...a dlhsie by trvalo,kym by sme sa s tym ako tak vyrovnali...
vsetky sme silne, co sme tu, silnejsie nez ktokolvek...vsetko bude dobre, verim tomu.. 😉

tun1ska
10. nov 2009

Čaute baby...viem, čo prežívate...Mne sa to stalo už 2x...včera na kontrole. 8tt....lekár len bol ticho, premeriaval a nakoniec mi vypísal lístok do nemocnice...Bábo sa nevyvíja, chýba akcia srdca, poškodené plodové vajce....Tak ma to zobralo, ale už je dnes lepšie, bola som dnes na predoperačných a zajtra ráno idem na kyret...Zatiaľ mi nezisťovali, z čoho MA boli...Od začiatku som užívala Duphaston, listovku, Eko i Femi kvapky...Nepomohlo. No asi v 5 tt som bola chorá- hrdlo, teploty vysoké..V jednej lekárni zakázali acylpirín, v inej paralen a naopak...Tak som užila raz to, raz ono...možno mi to k tomu všetkému dopomohlo....ktovie.. 😖

velvet26
10. nov 2009

tuniska, mrzi ma ma to velmi, hm... 😔 vidim na pase, ze uz mas jedneho synceka zdravuckeho velkeho...
lekar ta neposle na vysetrenia, ked sa ti to stalo uz druhykrat?
veru, teraz je vsade plno virusov...uz nech je jar a teplo...
zajtra ti budem drzat palce, urcite to zvladnes a budeme spolu snazilkovat od januara..hm.. 😵

cukor
10. nov 2009

ahojte spolubojovníčky.....ja som v apríli potratila a moja mrcha je velmi slabá,nerozumiem tomu,lebo vsetky testy su o.k. ale taku slabú mrchu som predtým nikdy nemala.mate s tým nejaké skúsenosti?

micicka
10. nov 2009

ahoj cukor, čo je to slaba mrcha? ja mám práve prvú po kyrete a oproti tomu ako väčšina píše, že po kyrete býva oveľ silnejšia a bolestivejšia, tak ja mám možno o niečo slabšiu ako pred tým, tak neviem. ale prepodkladám, že u každej ženy je to iné. takže ak sú všetky testy ok, nemal by byť podľa mňa žiaden problém.

velvet26
10. nov 2009

cukor, ja som len tyzden po, tak cakam na prvu..neviem, mozno sa asi tou kyretazou nieco zmenilo, co hovoril dr. na to...??? ak mavas ovulaciu normalne, tak by to mohlo byt podla mna ok...
sa mi zda, ze na nejakom fore tiez nejake baby pisali, ze maju slabsiu...

micicka
10. nov 2009

ahoj tuniska, tak to mi je velmi luto. držím palce, aby to zajtra čo najskôr prebehlo, aby so bola rýchlo doma pri rodine. myslím, že choroba tomu mohla pomôcť ☹ takže by sme mali všetky začať posilovať našu imunitu už teraz, aby sa na nás v novom roku nenalepil žiaden výrus

cukor
10. nov 2009

mna vlastne museli čistit 2x ,lebo po tyzdni som začala krvácat....teraz neviem,či mi to tam nejako nedobabrali .....a aj sliznicu mam nízku....trošku som z toho na nervy,bol to druhy potrat a mam za sebou dost komplikácii...... 😀

lu.lu.
10. nov 2009

ja neviem,ci to bolo vzdy take zle s potratmi- a najma s tymto missed abort, ale ja som uplne sokovana kolko zien musi tymto prejst ☹ neviem, kde som to citala ale ze jedno zo styroch tehotenstiev konci potratom!!! vzdy som sa o seba starala,zdravo jedla, cvicila a....stalo sa
tuniska-ja som bola na kyrete vcera a citim sa trosku psychicky lepsie, ked uz tuto kapitolu mozem uzavriet-poslednych 6 tyzdnov som zila v strese, co tiez nicomu nepomoze...ked sa posledne dni pozriem na seba do zrkadla,sa mi zda ze vyzeram o 10 rokov starsie....chcem sa dat v najblizsich mesiacoch dokopy,kupit si nieco pekne ako bolestne za to, co som si vytrpela a od noveho roka hor sa do "prace" 🙂
cukor-nie je slaba, lebo mas nizku sliznicu v maternici?...len moj nazor
tun1ska-budem na teba zajtra mysliet...

micicka
10. nov 2009

myslím, že volakedy to nebolo také zlé. teraz je za všetkým hlavne stres a nervozita! veď to nie je normálne čo sa teraz deje, všade len problémy, komplikácie...
ja som tiez nikdy nebola važne chorá, nefajčila, s cvičením to bolo už o niečo horšie 🙂 ale aj tak sa stalo ☹ že by som mala začať viacej cvičiť? rozmýšlala som nad brušným tancom, ževraj to prospieva, tak možno budem onedlho niekde vrte riťou a štrngať 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre